Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Folyamatábrás mikrokontroller programozás Flowcode-dal
Lapozás: OK   293 / 360
(#) Horváth P Tamás válasza Bakman hozzászólására (») Dec 4, 2017 /
 
Szia.meg próbáltam de így sem indul el a próbapanelon.Nem tudom mi lehet a gond? Proteuszban megy .
(#) kokozo válasza Horváth P Tamás hozzászólására (») Dec 4, 2017 /
 
Nem lehet hogy a próbapanelon rossz valami?
(#) Bakman válasza bubuszoft hozzászólására (») Dec 4, 2017 /
 
Mi a baj a legfrissebb verzióval? Nálam működik rendesen.
(#) Horváth P Tamás válasza kokozo hozzászólására (») Dec 4, 2017 /
 
Nem ,már 10 szer ellenőriztem mindent, kezdve a feszültségtől az utolsó alkatrészig minden a helyén van .
(#) Bakman válasza Horváth P Tamás hozzászólására (») Dec 4, 2017 /
 
Már nem tudom ismét megnézni a programot, nem emlékszem, hogy az MCLR láb hogyan van konfigurálva.

Az is lehet, hogy a kijelző nem működik, nem? Másik PIC-kel, másik programmal megy?
(#) niedziela válasza bubuszoft hozzászólására (») Dec 4, 2017 /
 
Minden flow verzió működik rendesen.
A led makrók pedig minden verzióban feledhetőek és helyette portot kell használni.
(#) bubuszoft válasza kokozo hozzászólására (») Dec 5, 2017 /
 
Az elektromos szulfát mentesítő proginál. Ha 5.1.0.0 val fordítom le simán lefordítja, picbe rakva azonnal indul. Ha ujabbal firdítom, lefordítja, de a pic meg se nyikkan. Amikor a kazánvezérlőmet csináltam annál is ezt a hibát tapasztaltam. Nem tudom mi az oka.
(#) kaqkk válasza bubuszoft hozzászólására (») Dec 5, 2017 /
 
Ha én egy 5 ös verzióval készült programot akarok a 6 os verzióval befordítani szinte minden beállítást át kell nézni újra konfigurálni mert a verziók közti különbségek miatt nem mennek át a beállítások . Nálad is ez lehet a hiba nem a következő verzió rossz ...
(#) Bakman válasza kaqkk hozzászólására (») Dec 5, 2017 /
 
Ezt a hibát én is tapasztaltam már, trükkösebb módon is. Amit bubuszoft írt, mondhatni "normális". Volt, hogy pontról pontra újraírtam a programot az újabb verzióban és működött de a korábbit megnyitva egyszerűen nem.

A legutóbbi emlékezetes esetem az volt, amikor menet közben kiderült, hogy a választott PIC kevés lesz, váltottam egy nagyobbra. Ott látszólag minden működött de a valóságban az UART kapcsolat nem. Küldés felébe-harmadába ment Rx megszakítás sehogyan sem.
(#) Horváth P Tamás válasza Bakman hozzászólására (») Dec 5, 2017 /
 
Megpróbáltam ugyan azt a picket 16f690 .irtam rá egy egyszerü progit . 16x 2 kijelzöre. Azokkal a beálitásokkal és a kijelzö lábkiosztásával teljesen tökéletesen müködik a kijelző
(#) Bakman válasza Horváth P Tamás hozzászólására (») Dec 5, 2017 /
 
Lásd előző hozzászólásom. Készítsd el újra a programot (nem másol, beilleszt!), hátha. Úgy tűnik, néha valamilyen fájl beragad a programnál és nem lehet vele mit kezdeni. Ha nem megy, hétvégén összedobom próbapanelen én is Ha jól emlékszem, kallódik még valahol egy 16F690-es de ez egyáltalán nem biztos.
(#) kokozo válasza Horváth P Tamás hozzászólására (») Dec 5, 2017 /
 
Szia!
Szerintem ez a program azért nem működik, mert tele van olyan dolgokkal amiket alapból tilos csinálni..
Tele van feleslegesen ciklusokkal.. a képen pl a goto felett mi ez fps teszt ? Nyírjuk ki a kijelzőt, vagy mi a célja? Mellesleg a goto se ajánlott és ebben a programban felesleges is.. Ezeken kívül a ds se szereti a 2. képen lévő részt, sőt a kijelzőt felesleges törölni ha utána start van.
Az én véleményem szerint újra kellene gondolni a programot és egyszerűbben megcsinálni.
Pl kijelzés.. Nem lenne egyszerűbb csinálni egy kijelző makrot ahol kiiratsz mindent egyszerre? Miért kell mindenhol részinformációkat kiíratni, sőt ugyanazt 2X 3X? A változó értéke nem fog elveszni szóval mindegy hol íratod ki..
(#) Horváth P Tamás válasza kokozo hozzászólására (») Dec 6, 2017 /
 
Nagyon köszönöm az infót .Megpróbálom át variálni a progit . Valószínű neked lesz igazad! nagyon köszi a segítséget .Az a baj , hogy érdemben csak kedden tudok vele foglalkozni.
(#) Kovabe hozzászólása Dec 25, 2017 /
 
Sziasztok
AVR-re hogyan töltitek fel a programokat?
Flowcode-ból vagy arduinoval?
(#) kokozo válasza Kovabe hozzászólására (») Dec 25, 2017 /
 
(#) Kovabe válasza kokozo hozzászólására (») Dec 25, 2017 /
 
Bocsánat, nem jól tettem fel a kérdést.
Nekem jelenleg egy nano van a tulajdonomba amin USB-n tudok kommunikálni.
Az megoldható hogy ISP nélkül USB-n tudjam feltölteni a programot?
Még annyi info hogy CH340-es IC van rajta.
(#) kokozo válasza Kovabe hozzászólására (») Dec 25, 2017 /
 
(#) Kovabe válasza kokozo hozzászólására (») Dec 25, 2017 /
 
Sajnos valami nem megy.
Idézet:
„Launching the programmer...
C:\Program Files\Matrix Multimedia\Flowcode AVR V4\Tools\AVRDUDEusb\avrdude.exe AVRDUDE % a stk500 COM9 19200 "% f.hex”

avrdude.exe: no programmer has been specified on the command line or the config file
Specify a programmer using the -c option and try again


Return code = 1

A Flowcode nem tudja átküldeni a folyamatábrát a mikro vezérlőbe. Kérem vizsgálja meg a programozót, és a kapcsolatot”
(#) niedziela válasza Kovabe hozzászólására (») Dec 26, 2017 /
 
Nincs programozó megadva a parancssorban vagy a konfigurációs fájlban
Adj meg egy programozót a -c opcióval, és próbálja újre

Szerintem nézd meg a parancssort mert lehet elírtad
(#) Horváth P Tamás hozzászólása Dec 31, 2017 / 1
 
Boldog új évet kívánok mindenkinek.
(#) HuG hozzászólása Dec 31, 2017 /
 
Boldog új évet kívánok mindenkinek!
(#) Firefighter1 hozzászólása Jan 1, 2018 /
 
B.U.É.K.
A hozzászólás módosítva: Jan 1, 2018
(#) Firefighter1 hozzászólása Jan 4, 2018 /
 
Sziasztok!
Had kérdezzem a stringműveletekről hogy melyik mit csinál hol találhatok leirást? Probáltam guglizni, de nem sok sikerrel.

Azt már tudom hogy a kis kérdőjellel hívom elő hogy melyek a használatos műveletek,
De hogy melyik olvaszt össze? melyik hasonlit? melyik keres ?vagy vesz ki -tól -ig? azt nem tudom...
A hozzászólás módosítva: Jan 4, 2018
(#) Bakman válasza Firefighter1 hozzászólására (») Jan 4, 2018 /
 
Biztosan kellenek azok a string műveletek? Bár, ha szeretsz magadnak problémákat okozni, akkor hajrá. Párszor próbáltam, mindig ráfáztam...
(#) kokozo válasza Firefighter1 hozzászólására (») Jan 4, 2018 / 1
 
A mellékelt képen van az, hogy hogy hozd elő, ahol példákkal van szemléltetve a használata.
(#) Firefighter1 válasza Bakman hozzászólására (») Jan 4, 2018 /
 
Hát a nextionnal most kezdek ismerkedni! Ott az értéket amit meg akarok jeleníteni muszáj "házasítani" a címzéssel!
Meg aztán tegnap megjőttek az új APC220-as modulok! És szeretnék a nyomdokaidba lépni!!!
Most minden helységben külön ESP küldi fel az adatot TS-re és a kapcsolok visszafelé ugyan igy működnek hogy TS-ről kérnek le field értéket és az alapján billenti a kapcsolót!
Egyrészt fogyasztásban nagyon sok másrészt netfüggő

Ugyhogy egy kicsit muszáj vagyok tanulni, meg foglalkozni vele! Pláne hogy szelektív címzést és összesített adatfelküldést szeretnék ( amit azután szét kell szabdaljak)
(#) Firefighter1 válasza kokozo hozzászólására (») Jan 4, 2018 /
 
Köszönöm! Hát igen ha egyszerűen kerestem volna nem pedig tulbonyolítva.....
A hozzászólás módosítva: Jan 4, 2018
(#) Bakman válasza Firefighter1 hozzászólására (») Jan 5, 2018 /
 
t0.txt="alma"
  1. RS232_SendString "t0.txt="
  2. RS232_SendChar 34 (idézőjel)
  3. RS232_SendString "alma"
  4. RS232_SendChar 34 (idézőjel)
  5. RS232_SendChar 255
  6. RS232_SendChar 255
  7. RS232_SendChar 255
(#) Firefighter1 válasza Bakman hozzászólására (») Jan 5, 2018 /
 
Akkor ne akarjam feltétlenűl összepakolni egy "mondattá" hanem ahol el akarom küldeni az értéket ott előtte elküldöm a címzést.

És ha például egy metodus alatt kell elküldenem egy PIC nek 3 értéket, akkor is jobb igy külön külön küldenem, és utanna a "karakterpakolós" modszereddel átrendezem a fogadásnál?

Na irok is erre egy kis példaprogit
A hozzászólás módosítva: Jan 5, 2018
(#) Bakman válasza Firefighter1 hozzászólására (») Jan 5, 2018 /
 
Ne akard, éppen ebbe bukott bele nálam a Flowcode. Ha három értéket kell küldened, akkor háromszor küldesz, nem egyszer de hosszú mondatot.
Következő: »»   293 / 360
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem