Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ez milyen alkatrész-készülék?
 
Témaindító: csaby, idő: Dec 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   830 / 1163
(#) jlazar válasza timelord hozzászólására (») Dec 19, 2017 / 2
 
Van erre topik, de sajna sosem elég a figyelmeztetés.
Az, hogy miről van papírja, az semmit nem jelent. A hivatásos villanyszerelő után zöld-sárgában talált fázis, a hivatásos villanyszerelő 18-as csőre lötyögve szerelt 22-es csőre való földelőbilincse után azt tudom mondani, hogy megbízni senkiben sem lehet csak azért mert papírja van valamiről, mindent le kell ellenőrizni és csak azt elhinni amit az ember a saját szemével lát. És kijavít.
(#) hg6dab válasza pucuka hozzászólására (») Dec 19, 2017 /
 
Sziasztok!. Mindenkinek köszönöm a reagálást, hasznos infó volt, igazolta sejtésemet. Elektrotanyáról is hasonló visszajelzést kaptam: "Ez pl. TERTA BK-12 , BO-12, BM-24 átviteltechnikai berendezések részre." Bővebben: Link[http://www.hiradastechnika.hu/data/upload/file/1977/12/1977_12_03.PDF] Sejtésemet annyiban is igazoltátok, hogy itt bizony kapcsolási rajz visszarajzolás esete forog fenn. Ha lesz eredmény, közzéteszem, bár ez nálam hosszú időt jelent.
A hozzászólás módosítva: Dec 19, 2017
(#) pucuka válasza Gafly hozzászólására (») Dec 19, 2017 /
 
Le kell számolni hány vonalvégződés fiók látható, de ez tényleg 12. Én egy BM24 -el dolgoztam, abban 24 végződés volt.
(#) Gafly válasza hg6dab hozzászólására (») Dec 20, 2017 /
 
De miért kell visszarajzolni (már a kíváncsiságon kívül)?
Elvileg hátulról csak tápot kap, azt meg ki lehet sakkozni...
Egyébként ezek úgy vannak megcsinálva, hogy lehetőség szerint ne menjenek tönkre. Meg lennék lepve, ha valami baja lenne, és javítani kellene.
Szerintem ennek az az előtörténete, hogy digitalizálás miatt leszerelték/selejtezték. Ő valószínűleg azért maradt fent, mert normál földi halandónak ez az egyetlen közvetlenül használhatónak/értékesnek/eladhatónak tűnő része...
Mellesleg járt hozzá teljes dokumentáció, kapcsolási rajzzal, stb. Elvileg nem lehetetlen találni, de mondom, szerintem teljesen felesleges.
(#) pucuka válasza Gafly hozzászólására (») Dec 20, 2017 /
 
Jól lehet használni belőle még a 2/4(6) huzalos végződéseket, van belőle előfizetői, és központ oldali is. Annak is csak ha jól emlékszem 24 V (de lehet, hogy 48 V ) kell, meg kell hozzá fabrikálni egy csengető generátort.
A hozzászólás módosítva: Dec 20, 2017
(#) hg6dab válasza Gafly hozzászólására (») Dec 20, 2017 /
 
Természetesen nem akarom mindenáron visszarajzolni, csak ha problémás élesztés esetén szükséges. Azt esetleg meg tudnád mondani milyen táp kell neki? 16V, 25V és 40V-os elkókat láttam benne. Lehet nem egyforma táp kell a két oldalnak.
(#) Gafly válasza hg6dab hozzászólására (») Dec 20, 2017 /
 
Ezzel most megfogtál
A GND az biztos.
Telefontechnikában ugye -48 (néha 24) az alap, de belül már a fene sem emlékszik rá. Erre van belül külön táp modul.
Valami "járatos" feszültség lehet. Mondanám hogy +12, de csak tippelek
(#) pucuka válasza hg6dab hozzászólására (») Dec 20, 2017 /
 
Az a baj, hogy én sem emlékszem, hogy milyen tápfeszültsége volt, de könnyen megnézheted. A táp csatlakozóját felismerheted, a hozzá legközelebb eső elkó bekötése, feszültség tűrése sok mindent elárul.
(#) videoton6363 hozzászólása Dec 21, 2017 /
 
Üdv Mindenkinek!
A képeken látható hangváltót esetleg felismeri valaki? Kerestem a neten, több módszerrel, az alján látható számsorral is, de semmit sem találok róla. Munkába szeretném fogni őket, párban vannak persze, de ismeretlen paraméterek esetében csak a hosszas kísérletezgetés maradna. Méretes, súlyos darabok.
Ha rossz helyre írtam, akkor elnézést kérek!
(#) RoliNyh válasza videoton6363 hozzászólására (») Dec 21, 2017 1 /
 
Helló!

Mit akarsz vele kísérletezni? Csak be kell kötni, és kész. Változtatni úgysem tudsz rajta semmit.
Feliratok alapján (mivel német gyártmány) azt tippelem, hogy.:

HT.:HoheTon (Magas hang) magassugárzó kimenete,
MD.:MitteTon (Közép hang) középsugárzó kimenete,
TT.:TiefeTon (Mély hang) mélysugárzó kimenete.

E.: Eingang (kizárásos alapon) hangfal bemenete.

Mindezt hajnal fél négyig kerested? Google fordító a te barátod is
A hozzászólás módosítva: Dec 21, 2017
(#) 7DU válasza hg6dab hozzászólására (») Dec 21, 2017 /
 
A dokumentáció szerint ,ha telepes üzem van stabil 21,2V-ot állít elő a tápegység.
Bocsánat ,hogy beleszóltam.
(#) uniman válasza RoliNyh hozzászólására (») Dec 21, 2017 / 1
 
Ez Ok, de még írd le a 3 utas hangváltó keresztezési frekvenciát is, meg a 3 hangszóró egyenkénti impedanciáját, érzékenységeit. A szükséges doboz térfogatát, az esetleges rezonancia nyílások méretét...más hirtelenjében nem is kéne! ...azt hiszem.
(#) RoliNyh válasza uniman hozzászólására (») Dec 21, 2017 / 1
 
Mert gondolod ezek nélkül az információk nélkül nem fog működni? De fog.
(Feltéve ha az egység nem hibás eleve.) Legfeljebb nem optimális beállításban.
Másrészt a hangdoboz tervezés építés egy külön tudomány/szakma, nem hinném, hogy egy otthoni hobbistának ezekre az információkra feltétlen szüksége lenne...

A keresztezési frekvenciát ebből a néhány képből a legprofibb tervezőmérnök sem fogja megmondani.
Persze megmérni meglehet, legyen hozzá megfelelő jelgenerátorod, és minimum egy osszciloszkópod esetleg bodeplotter -ed, ami az otthoni hobbisták megint csak csekély részének áll rendelkezésére úgy gondolom.
(#) uniman hozzászólása Dec 21, 2017 /
 
Persze van nekem is egy többé-kevésbé ismeretlen hangváltóm, amely eredetileg 4 db hangszóróval volt ellátva...ehhez hasonló elrendezésben.
"heco" közeli cucc lehet a 8-90-enes évekből.
A hozzászólás módosítva: Dec 21, 2017
(#) Doky586 válasza RoliNyh hozzászólására (») Dec 21, 2017 / 1
 
Van aki vesz egy szép kulcstartót és ahhoz keres hozzáillő házat és autót..
(#) RoliNyh hozzászólása Dec 21, 2017 /
 
Estét!

A képen látható U3 félvezető típusát meg tudja mondani valaki?
A jelzés rajta.: 63805
Egy AC230V to DC12V DC-DC konverterben van...
A hozzászólás módosítva: Dec 21, 2017
(#) mindenes válasza RoliNyh hozzászólására (») Dec 22, 2017 /
 
Szia! Egy lehetséges típus: SG6859. Rajzold vissza az IC környezetét ugy könnyebb lessz beazonosítani.
A hozzászólás módosítva: Dec 22, 2017
(#) mindenes válasza RoliNyh hozzászólására (») Dec 22, 2017 /
 
További lehetséges alanyok: LD7535, LD7550, OB2263
(#) RoliNyh válasza mindenes hozzászólására (») Dec 22, 2017 /
 
Rendben megpróbálom. Bár olyan kicsi, hogy nagyítóval kell nézni, úgy se látom rendesen.
Viszont TL431 az van benne, úgyhogy lehet az LDxxxx sorozat lesz a nyerő. Köszi...
(#) granpa hozzászólása Dec 23, 2017 /
 
Szervusztok!
Kicsit turkáltam a kacatok közt, és leltem ismeretlent. Persze, amit kerestem, nem találtam.
TP050406 (5 lábú), K26A4 AN6516NS (9 láb); 8BARJXK F125 (vagyF12S?), 8AAXTM HC00 (ezek több lábúak); C144F (TO92-nél kisebb, 3 lábú).
Semmilyen általam ismert keresés nem hozott eredményt. Tud valaki valamit esetleg róluk?
Köszönöm: Kálmán
A hozzászólás módosítva: Dec 23, 2017
(#) Zimóka hozzászólása Dec 23, 2017 /
 
Üdvözlök Mindenkit!
Kaptam egy a képeken látható kis célgépet.
Előlapján egy kijelző érintőképernyővel.
A hátlapon mc9s12a512cpve mikrokontroller.
Az érdekelni hogyan és mivel lehetne programozni.
Előre is köszönöm.
(#) mindenes válasza granpa hozzászólására (») Dec 24, 2017 /
 
Szia! Utóbbi 2 re van tippem: HC00 Bővebben: Link C144F Bővebben: Link
(#) granpa válasza mindenes hozzászólására (») Dec 24, 2017 /
 
Köszönöm! A HC00-ra gyanakodtam, de ez DTC nem jutott volna eszembe.
(#) oxygen válasza granpa hozzászólására (») Dec 24, 2017 /
 
Szia

Az F125 az 74F125 lehet, a HC00 ahogy mindenes kolléga írta valószínüleg 74hc00 a c144f lehet 2sc144 is, a japán tranzisztorokat szokták így jelölni, hogy a 2s-et lehagyják.
(#) granpa válasza oxygen hozzászólására (») Dec 24, 2017 /
 
Köszönöm. A 2SC144 egy TO3-s bölény, ez meg TO92S hangya, tehát a fent írt DTC144 a találat. Az F175-öt nem találtam sehol ilyen tokozással (előnévvel). Persze attól még lehet. Momentán nem tudom kimérni.
(#) Hp41C válasza granpa hozzászólására (») Dec 24, 2017 /
 
Esetleg 74F125 ?
(#) granpa válasza Hp41C hozzászólására (») Dec 24, 2017 /
 
Mint "oxygen" is írta (13:29); valószínű, de mi az a sok krix-krax még ráírva: 8BARJXK?
A hozzászólás módosítva: Dec 24, 2017
(#) Lalle hozzászólása Dec 26, 2017 /
 
A kepen levo alkatresz mi lehet es honnan tudnam beszerezni?
(#) nedudgi válasza Lalle hozzászólására (») Dec 26, 2017 /
 
ME3118 esélyes.
Nem tudom, mibe való, de az égett nyák miatt talán egyszerűbb lehet egy másik elektronika. Ott nem csak egy alkatrész ment tönkre.
(#) blasz hozzászólása Dec 26, 2017 /
 
Sziasztok van a kezemben egy alkatrész talán tranzisztor vagy fet,az van ráirva D894 4M. Mi ez?
Egy ösrégi kazettás magnóban van, és esélyes hogy rossz.
A hozzászólás módosítva: Dec 26, 2017
Következő: »»   830 / 1163
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem