Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Akkumulátor töltő
 
Témaindító: josephx, idő: Jan 18, 2006
Lapozás: OK   224 / 299
(#) mrbini válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Dec 30, 2017 /
 
Érdekes. Amit én láttam az 110V-os volt és abban átlósan volt a borda. Az "újabbakban" már hosszában van.
(#) mpisti válasza erdgab hozzászólására (») Dec 30, 2017 /
 
Igen, ilyen betét kell abba is,amire én gondoltam. De ha már kellett a tulajnak akkor okafogyottá vált a dolog.
(#) Chipmunk1960 válasza mrbini hozzászólására (») Dec 30, 2017 /
 
A Power borda ebben is átlósan van, azon vannak SMD FET-ek, meg diódák. Ez szerencsére már működik, amik maradtak, sokkal " gázosabbak", de ha érdekel teszek fel képeket. Sajna rajzot nem találtam egyikhez sem...
(#) mrbini válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Dec 30, 2017 /
 
Van pár javítandó jószág nekem is
A rajz jól jött volna de az nekem sincs és nem is lehet szerezni.
(#) Chipmunk1960 válasza Gafly hozzászólására (») Dec 30, 2017 /
 
Bocsi az elírásért, angol billentyűn írok, felváltva, Angolul, Magyarul, így néha a "kitűnő" helyesíráselemző, néha mindent aláhúz....most is véletlen a néha helyett, "héha" -t írtam,
nézd meg mit ajánl fel helyesnek.... Évről-évre egyre hülyébb!
(#) Chipmunk1960 válasza mrbini hozzászólására (») Dec 30, 2017 /
 
Ez a topic arra van, hogy megbeszéljük! Tegyél fel képeket, meg mellette az alkatrészek típusát, s megbeszéljük. Van bent 2 egyforma 3 fázisú, tehát 600V szaladgál benne, amivel nem tudom mi történt, mert előzőleg működött, 48V/100A talán, inverteres, lehet rányomták egy 72V-os Toyotára.......Egy fél éve már a 3. fázis, csak 110V, de a főnök még nem csináltatta meg. A kinti szekrénybe, meg nem akarok bele nyúlni, mert a Lidl is arra van kötve! Már gyerekkoromban egy manővernél sikerült a villanyoszlopon is levernem a biztosítékot, fél napra sötétbe borult a ház.
(#) mrbini válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Dec 30, 2017 /
 
Ok! Ha van kérdésem felteszem
3 fázisú töltővel nem foglalkozom abban nem tudok segíteni.
(#) csiga8 hozzászólása Dec 30, 2017 /
 
Üdv!

Érdeklődnék, hogy a videóban ( 8 perctől) szereplő eszközt valaki le tudná-e nekem gyártani?
Ő lenne az: töltő-merítő
A hozzászólás módosítva: Dec 30, 2017
(#) erbe válasza csiga8 hozzászólására (») Dec 30, 2017 /
 
A kínaiak. Még a felvett-kisütött amperórákat is számlálja. Univerzális akku kapacitásmérő
(#) csiga8 válasza erbe hozzászólására (») Dec 31, 2017 /
 
Ez egy szulfátalanító szerűség lenne. Az akkutöltőről X ideig engedi az akku felé a töltést, majd megszakítja és és kis ideig műterheléssel ( adott esetben izzóval) meríti az akkut. A "jojó" effektus miatt szulfátalanító hatása van.

Kapacitásmérőm van. ( telefonhoz is, usb-s is,) meg autó akkuhoz is pl: 10A kapacitásmérő
A hozzászólás módosítva: Dec 31, 2017
(#) tbarath hozzászólása Dec 31, 2017 /
 
Féloff: Lidl-ben január 8.-tól lesz akkutöltő, ha esetleg valaki készen venne inkább. Nekem ennek a butább verziója van (nincs LCD, csak pár gomb és LED), és csak 6 és 12 Voltos riasztóakkukat töltöttem vele néhányszor, de azokkal jól működött.
(#) Doky586 válasza csiga8 hozzászólására (») Dec 31, 2017 /
 
Írsz neki levelet..

Biztos van olyan sok pénz amiért küld eggyet.
(#) latyakosa válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Dec 31, 2017 /
 
Nagyon köszönöm!
(#) Chipmunk1960 válasza csiga8 hozzászólására (») Dec 31, 2017 /
 
Már 30 -éve volt az oroszoknak egy kis piros műanyagházas töltője, aminek volt ugyanilyen funkciója. Úgy emlékszem 4 funkcióból lehetett választani, normál-automata, normál-töltés-kisütés. Nem bonyolult a kapcsolás, még egy előre furatozott panelen is össze lehet vezetékezni, 556-ot használva még egyszerűbben. 2:48-nál nagyon jól látszik a rajz, ami lényeges, 2T ideig tölti, 1T ideig kisüt, s a kisütő-áram a töltő/3 A. De ha feldobod a Hirdetésekben, valaki biztosan megcsinálja a nyákot, esetleg be is ülteti.
(#) Chipmunk1960 válasza Ge Lee hozzászólására (») Dec 31, 2017 /
 
Találtam itthon egy kis dugasz akksi töltőt, s van egy 1!! éves Ca, meg minden csili-vili 75Ah-s akksim, de töltés után mindig visszaesett 12,5V alá, rövid időn belül. Előtte egy 12V/12Ah-s kis akksit hoztam rendbe vele, miután feltöltöttem fecskendővel. Gondoltam kipróbálom azon is, rajta hagytam egy délután, meg egy éjszakán. A töltés vége 14,4-14,6 körül, s mikor rámértem 250mA-el kezdte meg. Ennek már több mint egy hete, de 12,7V felett picivel stabilan áll.
(#) erbe válasza erbe hozzászólására (») Dec 31, 2017 /
 
Ez csak egy gyenge példa volt. Persze, hogy amikor keres valamit az ember, minden más előjön, csak az nem.
Nagyon komoly automata töltő-kisütő szerkezetek is vannak, de az egyik se lenne jó neked.
(#) DonJoker hozzászólása Jan 18, 2018 /
 
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni. Proli Mester Accu-Mat töltőjét szeretném megépíteni. KT705 tirisztort, ahogy nézem nem lehet kapni. Ezt mivel tudnám helyettesíteni?
Sajnos a 18V-os trafó nem egy gyakori darab. Bontott trafót vennék hozzá, amit most találtam 18V 260VA-t tud, ezért a BYX42 helyett nem kellene másik diódát használnom? Ha igen, mit? Persze nem akarnék 10-15A-el akkut tölteni, de mivel a trafó tudja és nem csak én használnám, nem szeretnék bajt.
Köszönöm szépen a segítséget!
(#) proli007 válasza DonJoker hozzászólására (») Jan 18, 2018 /
 
Hello! Alkotó már megépítette beszerezhető alkatrészekből, ez körül olvashatsz róla. A trafó nem gond ha nagyobb, a töltő áramszabályozott. De nagyobb töltőáram is megengedhető, mindössze a trafón, félvezetőkön és a sönt ellenállás értékén múlik a dolog. Úgy kell a söntöt átszámolni, hogy a maximális töltőáramon 500mV essen rajta.
(#) Chipmunk1960 válasza DonJoker hozzászólására (») Jan 19, 2018 /
 
Szia, Ezt a rajzot hol találom meg? Mert nem találom...
(#) DonJoker válasza proli007 hozzászólására (») Jan 19, 2018 /
 
Szia!
Köszönöm a segítséget, megtaláltam amit kerestem!
(#) DonJoker válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Jan 19, 2018 /
 
Szia Chipmunk1960
Ebben a hozzászólásban megvan a rajz és a helyettesítő alkatrészek is.
Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Jan 19, 2018
(#) Chipmunk1960 válasza DonJoker hozzászólására (») Jan 19, 2018 /
 
Szia, Köszi! Tirisztoros! Az jó, segít "felrázni" az elektrolitban a szulfátot! Így könnyebben visszaépül a lemezekbe.
A hozzászólás módosítva: Jan 19, 2018
(#) chopper800 hozzászólása Jan 21, 2018 /
 
Szerbusztok.
Szeretném a véleményeteket hogy mennyire életképes ez a 6-12V 5A autó akku töltő?
A válaszokat előre is köszönöm.
Üdv.
(#) Gafly válasza chopper800 hozzászólására (») Jan 21, 2018 /
 
Nem igazán javaslom ebben a formában a megépítését.
Alul annak a kettő ellenállásnak így nincsen igazán funkciója.
Ha pedig a potenciométert "nagy áram" állásra tekered, akkor valami meg fog halni...
Azzal nincsen gond, hogy nem sima egyenfeszültséggel tölt...
(#) chopper800 válasza Gafly hozzászólására (») Jan 21, 2018 /
 
Értem és köszönöm a választ.
(#) Doky586 válasza chopper800 hozzászólására (») Jan 21, 2018 / 1
 
Ebből a rajzból csak az ellenállások és a tranzisztor nem kell..
Majd határolja az áramerősséget a trafó teljesítménye és kell egy feszültség limiter is nehogy hosszú idő alatt az üresjárati 20V-ra töltse az aksit..
(#) chopper800 válasza Doky586 hozzászólására (») Jan 21, 2018 /
 
Köszönöm a kapcsolási rajzot.
(#) Epu2 válasza Doky586 hozzászólására (») Jan 22, 2018 /
 
Ahhoz a transzformátort úgy kellene méretezni, hogy 13,5 Volt felett elkezdjen csökkenni a töltőáram. Nem egyszerű.

12V-os akku soha nem éri el a 20V-ot, hacsak közben meg nem halt. A savas akku töltési 16...16,5V amit gyakorlatilag nem ér el soha. Olyan autóban, ahol a generátor hiba miatt még is, felforr a sav a nagy gázfejlődés miatt és mindent szét mar.
A hozzászólás módosítva: Jan 22, 2018
(#) Doky586 válasza Epu2 hozzászólására (») Jan 22, 2018 /
 
Idézet:
„12V-os akku soha nem éri el a 20V-ot, hacsak közben meg nem halt.”

Igen meghal ha rajtahagyod egy hétig a bolti olcsó kínai töltőn.. ezért kell a limiter.
A hozzászólás módosítva: Jan 22, 2018
(#) KKobra hozzászólása Jan 26, 2018 /
 
Érdeklődnék lehet e itt valami után-építhető Autó aksi töltőt találni vagy csak ... nem tudom.
Keresek máshol ?
Következő: »»   224 / 299
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem