Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » Ki mit épített?
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma.
Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Akkor ujjazd tovább. Kinek, mit, hol, miért? A válaszgomb meg dísz.
Végre bedobozoltam az új leválasztó trafómat. 800VA leválasztó toroid + lágyindító + 240VA szabályozható toroid + V,A,W mérő. Videó működés közben: Trafo.mp4 Apróbb szépítgetések még kellenek hozzá (pl. tekerőgombra kupak), de már használható.
A hozzászólás módosítva: Jan 21, 2018
Uhh, ez aztán a részletesen kidolgozott munka.. Ügyes vagy. Gratulálok..
Te aztán nem sajnáltad a munkaórát
Nagyon ötletes és szép kivitelezés!
Sziasztok!
Minden kedves fórumtársamnak köszönöm a hozzászólását, és a rengeteg lájk-ot! Jó látni, hogy olyasmit alkottam, ami ennyi embernek tetszik! Szép estét kívánok! manolo
Szia.
A belsejét is meg lehet nézni?Nagyon hasznos eszköz,szép lesz feliratozva. Köszi.
Egyet kell visszalapozni, és ott van a végén 16 kép. Ha egyáltalán manolonak akartad írni. Nem Skori cuccára vagy kívancsi?
Labortápomból csináltam egy másik példányt, amit a garázsba szánok. Programozhatóságából adódóan kiválóan alkalmas akkumulátorok töltésére. Egyszer - a doboz festése miatt - még szét kell szednem az egészet.
Jól néz ki grat!
Az előlap gravírozva lett?
Minden CNC-vel készült, előlap és hátlap feliratok, kivágások, nyákok, és a doboz is.
Ez igen! Gratula!
Szép és rendezett belső!
Digitális forrasztópáka (Arduino, MAX6675 precíziós hőmérő). Beállíthatósági tartomány 100-450 °C .
A dobozok még szépítésre várnak. A TFT-s változat programilag azonos az LCD -vel, ez volt a "játék része" a projektnek. A hozzászólás módosítva: Jan 25, 2018
Moderátor által szerkesztve
Biztosan sokan emlékeznek még a vezeték nélküli ledes gyertyákra. Nemrég az az ötletem támadt, hogy lehetne olyat építeni, hogy mindhárom térsíkra készül egy tekercs, a 3 tekercs így egy gömböt alkot. A 3db tekercs mint vevő, egy vagy több RGB led egy-egy alapszínét hajtja meg. Így a gömb színe attól függ milyen szögből veszi az adó jelét... De hogy érthetőbb legyen a dolog, íme egy video felvétel: RGB BALL Az alapötlet, és a kapcsolás tőlem származik, a nyákterv Ottó barátom műve. A nyákgyártás kínai. Az adó rész egy 2 tranzisztoros oszcillátor, ami 12V-ról működik, 10cm átmérőjű tekerccsel.
Gratulálok! Hát ez nagyon jó lett, és úgy láom a kivitelezés is profi munka volt. Nincs véletlenül azokból a panelkból felesleges, eladható példány? Engem érdekelne a dolog!
Nekem lennének ezzel kapcsolatban kérdéseim. Milyen pákával használod, és munka közben mennyit tér el az aktuális hőfok (gondolom a hőelem feszültségéből van mérve) a beállítottól? Tehát pl. a 330 potihoz képest mennyit ingadozik a pákáé?
Láthatnánk belülről is? Hőelem hideg pont kompenzálás van benne? AC vagy DC a fűtés?
A hozzászólás módosítva: Jan 25, 2018
Nagyon ráérsz . De zseniális, tetszik az ötlet és a megvalósítás is!
Itt van két kép a belsejéről. A hőmérő IC -ben van kompenzálás (Dallas, MAX6675). AC a fűtés, egy szilárdtest-relé kapcsolja.
A Hestore -nál kapható IRON-N-24V típusú pákához terveztem, azzal is használom (jó a kínai Hakko-pákához is). A páka hőelemét méri a hőmérő IC (MAX6675 a típusa, 0-1024C között mér 0.25C pontossággal). A páka hőtehetetlensége miatt olyan 6-8 fok lehet a beállítotthoz képest az eltérés, ez programozhatóan lehet +/- 3-4 fok vagy fel-le irányú 6-8 fok.
Köszi, igazából erre voltam kíváncsi hogy hoz-e a látványon kívül bármilyen hasznot a szabályozó agyonbonyolítása, a kompenzálás meg a kijelzők. Ezek szerint az égvilágon semmit.
Mértem folyamatosan az Ersa hegyét munka közben, tehát nem a fűtőbetétet hanem a hegy végén lévő ón hőmérsékletét ezzel a primitív LM358-as szabályozóval, és 8-10 fok hőingadozás van, ezen belül szabályoz. Tehát 4-5 fokot hűl vissza, és ugyanennyivel fűti túl.
Szerintem is. Lehet akármilyen spéci elektronika, ha ónhoz érintem a páka hegyet, valamennyire lehűti a hideg ón, hőtehetetlenség miatt fűtőszál hiába kínlódik bármennyire.
Sziasztok!
Nagy unalmamban összeraktam egy RC5 dekódert, fontos volt olyan kapcsolás amihez itthon meg van minden. A forrás itt van: Bővebben: Link A panelt én terveztem, a második életemben, nem hibátlan de működik. Idézet: Ez a lényeg, hajrá! „nem hibátlan de működik”
Nekem ha a második panelem ilyen lett volna, nagyon örültem volna neki
Ügyes munka!
Üdv mindenkinek!
Ma befejeztem az órámat. Dobozba került. Néhány kép róla. Az első és a harmadik kép építés közben készült. A hozzászólás módosítva: Jan 28, 2018
Nekem nagyon tetszik: minimalista kivitel, semmi procc, letisztult forma, funkció.
|
Bejelentkezés
Hirdetés |