Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hangsugárzó építés, javítás - miértek, hogyanok
Lapozás: OK   42 / 728
(#) shalafi66 válasza gyula1 hozzászólására (») Ápr 20, 2008 /
 
olvastam a másik fórumon is. Válaszoltam is...

Másik dboz nem kell szerintem sem, ismerem a mélyközéphangszórót, az a 20 literes zárt nagyjából megfelel neki. Másik doboz talán csak azért kellhetene, mert akár kétutasként is használható az a bolgár mélyközép, ahhoz pedig könnyebb volna váltót tervezni.
(#) shalafi66 válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Ápr 20, 2008 /
 
olcsó monacorok, pl dt-107, dt-99. Nem olyan mint az adatlapon, de azért megteszi.

A sal DTF12 is megáll nem sokkal 10k fölött, de a DT-1 tényleg sokkal rosszabb. A diffuzor elvileg az iránykaraktert és a tölcsér miatt keletkező átviteli hibákat javítaná, de ezekszerint rosszul "tervezték".. már ha egyáltalán gondolkodtak a zárófedél elkészítése közben.
(#) Royalty válasza Royalty hozzászólására (») Ápr 20, 2008 /
 
Még szerencse, hogy kikérem hozzáértők véleményét a dologról, mielőtt belevetném magam a vásárlásba. Akkor a Sony helyett milyen hangszórót tudnátok ajánlani a fent említette Sony TA-FE 300R típusú erősítőhöz, ami 20-30 ezerbe fáj nagyjából (vagy ennyiért ne is reménykedjek, hogy jó hangfalakat kaphatok?)
(#) Atus hozzászólása Ápr 20, 2008 /
 
(#) gyula1 válasza shalafi66 hozzászólására (») Ápr 20, 2008 /
 
Sajna nem tudok váltót tervezni

Ezért akartam minden áron valami gyári kivitelt.

Nem igazán értek ezekhez a dolgokhoz, gondoltam hátha leírja valaki, hogy pontosan milyen magashangszórót vegyek hozzá illetve váltót a dobozt megtudom csinálni van anyagom bőven 20 mm szerintem elég vastag ha esetleg jobb őtletetek lenne mint a gyári.

Az eddigi segitségetek is segített eddig, de csak abban hogy rádöbbentett arra, hogy nem olyan egyszerű hangfalt építeni mint egy szekrényt elkészíteni.

(A váltót kapcsolási rajz alapján is el tudom készíteni.)
(#) gyula1 válasza shalafi66 hozzászólására (») Ápr 20, 2008 /
 
A dobozomba HB12,5 illetve a HG1,9-431 hangszórók férnek el.
(#) shalafi66 válasza gyula1 hozzászólására (») Ápr 20, 2008 /
 
Itt leírtam egy megoldási módot, de ez elég bonyolult. Ha készítenél új dobozt, akkor lehetne váltani kétutasra, ahhoz pedig könnyebb elviselhető váltót kitalálni ha ismert paraméterű hangszórók kerülnek bele. Magashsznek megfelel mondjuk a HG2,5, nem érdemes az LB1021-es mélyközép mellé drágább magashangszórót tenni szerintem.
(#) shalafi66 válasza Royalty hozzászólására (») Ápr 20, 2008 /
 
Hát, legfeljebb ha te építed.
(#) gyula1 válasza shalafi66 hozzászólására (») Ápr 20, 2008 /
 
Köszi a segítséget.

Ha új dobozt készítek megint csak bajba leszek a váltóval a dobozkészítés nekem gyerekjáték de a többi magas, mint a Mont Everest.

Ha új dobozt készítek akkor milyen magasat vegyek és mi alapján készítsek váltót (a váltó készítésről abszolult nem tudok semmit)?
(#) accaboj válasza shalafi66 hozzászólására (») Ápr 20, 2008 /
 
Hogyan lehet levágni a mélyeket hogy 120-150Hz legyen a határ?Lehet láma kérdés volt.

Csillapító anyag muszály bele?Mer most az nincs...
de olvastam h jó a párna belseje az a műszál izé
(#) shalafi66 válasza accaboj hozzászólására (») Ápr 20, 2008 /
 
Hja, csillapítani muszáj. Vatta (ezt érdemes gézbe tekerni, hogy ne essen szét), vagy valami műszálas hasonló szerkezetű anyag ugyanúgy megteszi.

A mélytartományt levágni aktív szűrővel lehet az erősítő előtt, vagy passzívval az erőlködő után. Felüláteresztő szűrőről van szó, soros kondenzátorból és a hangszóróval párhuzamos tekercsből. A méretezéséhez érdemes volna impedanciát mérni a hangsugárzón. anélkül csak tapogatózni lehet... elsőnek a 150Hz-es váltás a legalsó határ amit kibír a hangszóró, ehhez körülbelül egy 220µF-os bipol elkó kell.
(#) shalafi66 válasza accaboj hozzászólására (») Ápr 20, 2008 /
 
Igazából még ez is kissé alacsony váltás ennek a hangszórónak, valójában 250-300Hz környékén lehetne illeszteni, de az már zavró volna mert könnyen lokalizálható lenne a szub helyzete, hisz akár a mélyebb hangú hangszerek is onnan szólnának már..

Esetleg lehet fokozni (és talán jobbá tenni) másodrendű váltóval a helyzetet. A 220µF soros kondenzátor magmarad, de a hangszóróval párhuzamosan kapcsolsz egy 2,5mH-s induktivitású tekercset is (itt most az a jó, mninél nagyobb a Dc ellenállása a tekercsnek, kb 1,5 ohm, vagy kicsit több volna az ideális, ehhez saccra 0,8-as drótból kellene készíteni légmagos tekercset...). Ezzel nagyjából 160Hz-re adódik a -3dB-es pont és a hangszóró is jobban érzi majd magát, mint az egyetlen kondival, mivel sokkal kisebb lesz a membránkitérés, => jobban terhelhető lesz a rendszer.
(#) banyaiakos válasza shalafi66 hozzászólására (») Ápr 20, 2008 /
 
Sziasztok!
Aluláteresztő szűrőt is lehet igy méretezni 4Ohmos hangszóróhoz mélyládába, kb 25W-os erősítő hajtja. a vágási határt se tudom hogy mennyi lenne jó neki.
köszi a segitséget.
(#) accaboj válasza shalafi66 hozzászólására (») Ápr 20, 2008 /
 
Idézet:
„A 220ľF soros kondenzátor magmarad”
- szóval sorosan kell kotni a hsz-val
Idézet:

a hangszóróval párhuzamosan kapcsolsz egy 2,5mH-s induktivitású tekercset is (itt most az a jó, minél nagyobb a Dc ellenállása a tekercsnek, kb 1,5 Ω, vagy kicsit több volna az ideális, ehhez saccra 0,8-as drótból kellene készíteni légmagos tekercset”
- ilyet lehet venni is?Találtam ezt.Ilyen jó lesz?/bocsi h szlovák erről az oldalról szokok rendelni mivel Szlovákiában lakom.../
(#) krissz555 válasza larox hozzászólására (») Ápr 21, 2008 /
 
szia! "MKP 1841 1 ľF K 250V" Ez is jó ötletnek tűnik meg már láttam is ilyet piezókon de nem foglalkoztam vele egyáltalán hogy minek lehet ott!
kössz a tanácsot! Am. 4ohm-os a mély 300w MNC big bull tipusú!
(#) zoly15 hozzászólása Ápr 22, 2008 /
 
Sziasztok!
Szeretnék építeni egy kissebb hangfalat a szgépemhez :yes:
A hangszórók: Videoton HC20/10 (nem tudom hogy valakinek ismerős-e) 4 OHM 12W 40-16000Hz.
Az lenne a gondom hogy nem tudom hogy ehez milyen doboz lenne az ideális :no:
Az lenne még a kérdésem hogy az úgy passzol-e hogy ezek a hangszórók és 1-1 db 20-30W-os 4 OHM os magasak? Szeretnék egymást!

üdv!
(#) Solt85 válasza lamalas hozzászólására (») Ápr 22, 2008 /
 
Hali !

Nos nézelődtem - nézelődtem, és arra jutottam hogy bőven megteszi nekem az eredeti adatlappal számolt értékekből épített hangfal, aztán majd ha lesz időm átnyálazom ezt az egsz problémakört... nincsenek nekem olyan jó füleim hogy profi minőségű hangfalak keljenek .

Shalafi66:
A Hangszóró2000 fórumán láttam valahol hogy belinkeltél egy videoton HA20/1018 as hangszóró adatlapot, sajnos a tárhely nem érhető el ahol fent volt, fel tudnád ide rakni ? nagyon megköszönném .

üdv.
(#) djjos válasza Royalty hozzászólására (») Ápr 22, 2008 /
 
Hát igen 13 cm-es hangszorókból nem nyílik D.I.S.C.O., nagyon kevés 87db felejtös. :no:
(#) djjos válasza Royalty hozzászólására (») Ápr 22, 2008 /
 
vegyé ilyet nem tünik rossznak, jó nagy, persze a polcra nem fér el:; http://www.arukereso.hu/hangfal-c3161/yamaha-ns-50-p553056.html
(#) djjos válasza Royalty hozzászólására (») Ápr 23, 2008 /
 
(#) djjos válasza djjos hozzászólására (») Ápr 23, 2008 /
 
(#) shalafi66 válasza djjos hozzászólására (») Ápr 23, 2008 /
 
még ha tényleg 87 volna.... De nem. Nincs annyi.

[url=http://www.arukereso.hu/hangfal-c3161/klipsch-rb-61-p8405772.html ][link][/url] ettől sztem az Ég óvjon.

http://www.arukereso.hu/hangfal-c3161/jbl-northridge-e20-p5827277.html[link][/url] ez meg nem sokkal több mint a kis Sunyi...
(#) shalafi66 válasza zoly15 hozzászólására (») Ápr 23, 2008 /
 
Zárt doboz 15 liter. Maga a hangszóró nem ismerős túlzottan, szélessávú az biztos, de nem tudom mennyire.
(#) shalafi66 válasza Solt85 hozzászólására (») Ápr 23, 2008 /
 
NNomost egy pár dolog nem tiszta. DC2020-ra nem emlékszem, csak DCR2020-ra. Abban viszont nem HA20/1018-as hangszórók voltak.

A 380mm-es SAL kb. 80-100 liter körüli zárt doboz, mást igazán nem lehet tenni vele, esetleg TL, de ahhoz szerintem nem árt átépíteni a házat (és úgy már a hangszórók miatt nem éri meg a befektetett munkát).
(#) zoly15 válasza shalafi66 hozzászólására (») Ápr 23, 2008 /
 
szia!
Idézet:
„Zárt doboz 15 liter.”

Ezt honnan számoltad/ nézted ki?

üdv!
UI.: Ha valaki esetleg ismeri ezeket a hangszórókat írjon (teszek fel róla képeket hátha felismeri valaki)
És a magassugárzós dolgot nem tudod?

HPIM1694.JPG
    
(#) rocky hozzászólása Ápr 23, 2008 /
 
Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy hol lehet kapni 38cm-es mélyhangszóróra gumiperemet? Van egy békebeli hangszóróm ami rossz volt, és szeretném újratekercselni, de már eleve úgy kaptam meg hogy gyakorlatilag ki volt vágva az öntvény-alu kosárból... Maga a membrán az exponenciális, és jóval könnyebb és sokkal masszívabb (szinte meg sem lehet hajlítani!) mint haverom 30cm-es Kék színű sal-ja, ami szintén tekercselésre vár... ebből gondolom hogy egy egészen jó hangszórót lehetne belőle "faragni"

Előre is köszi!

Üdv.: Rocky
(#) shalafi66 válasza rocky hozzászólására (») Ápr 23, 2008 /
 
Textilszélt lehet rá tenni.
(#) shalafi66 válasza zoly15 hozzászólására (») Ápr 23, 2008 /
 
Onnan, hogy nagyjából tudom milyen T-S paraméterei vannak. Ezek alpján meg elég ha ránézek, rögtön jön a 15 liter körüli zárt. 20 lehet a maximum, de itt már nem olyan terhelhető.

Sokan ismerik, használták ezt a hangszórót, míg gyártotta a vidi hangszóróüzeme... De ettől többet ők sem tudnak mondani. Kb. 91dB érzékenységű hangszóró 80Hz körüli fs-sel, 1,0 körüli Qts-el. Én annyira jó ötletnek nem tartom a magassal kiegészítését, elég zavaros volna a ker. freki környékén.

Ui: esetleg még doboznak itt is szóba jöhet a TL, mert szinte bármilyen hangszóróhoz hozzáalakítható konstrukció, de ehhez mérni kellene pontos T-S paramétereket legalább. És még akkor sem tökéletes az eredmény.
(#) Rafaell hozzászólása Ápr 23, 2008 /
 
Sziasztok! :wave: Már egy jó ideje van egy problémám, légyszi segítsetek.
Van 4 új kis 8 ohm-os hangszóróm, amik jók lennének házimozihoz középsugárzónak.
Viszont nincsenek dobozban. Szeretném végre belerakni dobozkákba. De nem is akarom őket túlbonyolítani. (Tehát inkább a funkció, mintsem a kinézet nem is lenne fontos, úgyértem semmiféle pácolt lakkozott dobozokról nem álmodok. Egy sima ezüst/fekete spray-vel megoldanám.)
Milyen dobozkában helyezhetném el őket?
Egyszerű ötletek várok. Műanyag is jó lenne, mint egy PC hangfalpár (viszont abba meg már benne a hangszóró is...)
(#) Solt85 válasza shalafi66 hozzászólására (») Ápr 23, 2008 /
 
Megnéztem, a hangfalak típusa amikben volt DC 2050 E.
Ez 3 utas. A hagszóró adatlapot fel tudnád rakni.

Egyébként mit jelent a TL ? , Bocs kicsit laikus vagyok ehhez a témához.....

üdv.
Következő: »»   42 / 728
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem