Fórum témák
» Több friss téma |
köszönet mindenkinek a ~100mA működésbe hozza, tehát jó, a többit remélhetőleg meg tudom csinálni önállóan
Én is a Poptronix (illetve Nouvo Elettronica) féle kapcsolást építettem meg, és nagyon precíz kis műszer. A kalibrálást 1%-os ellenállásokkal végeztem, maga az alapműszer is annyit tud kb.
Hibakereséshez tökéletesen elég, de ezen az 1-2%-on belül akár tényleges érték mérésére is alkalmas, megfelelő méretű műszerrel. Az enyém a Ganz 101DA 100 uA alap táblaműszerrel készült. (Ha valakit érdekel kész számlap, nézzen át az apróba, itt.) A hozzászólás módosítva: Márc 29, 2017
Sziasztok !
Rendelkezem egy Nippur 16 ESR mérővel, ami behülyült sajnos. Ne kérdezzétek mitől, de fél évet állt fiókban, majd amikor használni akartam, bekapcsolás után csak krix-kraxok jelennek meg a kijelzőn, ill. ON / OFF (ki-be kapcsol). Az smd alkatrészek átvizsgálása megtörtént (félvezetők, kondenzátorok), az lcd kijelző is jó, végül úgy néz ki kiderült a hiba oka. A benne lévő PIC16F628A behalt, bizonyos címeket nem lehet olvasni/Írni benne. Megvásároltam az új PIC-et, de szükségem lenne az eredeti PIC tartalomra .hex -ben, hogy fel tudjam programozni. PIC programozóm van. A műszer gyártója nem adott érdemleges választ a kérésemre. Megkérnélek titeket hogy akinek ilyen műszere van, és rendelkezik PIC16F628A programozóval készítsen egy másolatot róla (kb. 10kb), és jelezze nekem, vagy küldje el ide: ***@***.** Előre is köszönöm, jó munkát ! És várnám a tapasztalatokat, esetleges észrevételeket a Nippur ESR műszerekkel kapcsolatban.. *E-mail címet nyilvánosan SOHA nem írunk ki, a spammerbotok erre harapnak! A hozzászólás módosítva: Feb 22, 2018
Moderátor által szerkesztve
Az eredeti PIC tartalom valószínűleg védett, nem olvasható ki.
És az úgy jelentkezik, hogy csak az eleje olvasható...
Pedig itt nem erről regél az oldala:
Idézet: „Mindkét műszer teljesen hazai fejlesztés és gyártás eredménye, ami azzal az előnnyel rendelkezik, hogy a műszer esetleges tönkretétele esetén a mikrokontroller IC tőlünk könnyen és olcsón beszerezhető. Ez nem azt jelenti, hogy gyakran tönkre is megy. Azonban a kisütetlen kondenzátorokban tárolt gyakran magas feszültség (100…400V) hatására bármilyen kondenzátor mérő-tesztelő műszer könnyen elszállhat. A NIPPUR gyártmányú ESR mérők hatékony védelemmel vannak ellátva, ennek ellenére figyelmetlenség esetén néha tönkremegy a vezérlő. Ilyenkor nem mindegy, hogy ki kell dobni a műszert, esetleg olyan sokat kellene a javításra költeni, hogy nem éri meg, vagy pedig olcsón, utánajárás nélkül vásárolhat csere IC-t. A régebben forgalmazott ausztrál gyártmányhoz is fejlesztettünk vezérlőt, ráadásul annak cseréje esetén az a műszer is kap néhány többlet szolgáltatást.”
Igen, erre gondoltam:
Idézet: „a műszer esetleges tönkretétele esetén a mikrokontroller IC tőlünk könnyen és olcsón beszerezhető.” A fejlesztés eredményét nem fogják nyilvánosságra hozni. Kérdés, hogy mit takar az "olcsón beszerezhető" kijelentés.
Gondolom kedv/tudás hiányában megírni nem akarja a kérdező a szoftver forráskódját, maximum egy egy új PIC ára ingyen postával amit rááldozna egy "beégetett" PIC-re.
Vagy nagyon félreértettem...
Lehet, hogy erre gondol, de az eredeti programhoz nem fog hozzáférni legálisan. Egy másik témában is feltette a kérdést, ott is azt a választ kapta, hogy vegye meg a gyári alkatrészt.
A hozzászólás módosítva: Feb 21, 2018
Hacsak nem fektet bele "három sliccgomb" árát a szoftver fejlesztés költségébe.
Persze minden megoldható, ha az ember nagyon akarja A hozzászólás módosítva: Feb 21, 2018
Valószínűleg félreértetted.
Én azt vettem ki a kérdező leveléből, hogy egyszer már kifizette a fejlesztés költségét, és most szeretné használni a készüléket. Ingyen postával, vagy a nélkül, nem tudom.
Nem értette félre. A kérdező vett egy készüléket ami működött, elromlott, javítani szeretné, ingyen szeretne hozzájutni a javításhoz szükséges programhoz. Nem a programot vette meg, az nem eladó terjeszthető formában.
Az én értelmezésemben:
Pótalkatrészt nem venne hivatalosan, legfeljebb egy üres uC árat fektetné bele a javításba...
Sziasztok.
Be szeretnék fektetni egy gyári in circuit esr-lcr mérőbe. 200-300 euróm lenne a projektre. Sokszor mérnék hibás paneleket amik elkó hibásak, de az LCM3 nem igazan boldogul vele. Minden mérni kivánt panelon az összes elkót kiforrasztani néha macerás, felesleges. Néztem a voltkraft lcr400 multiját, de nemtudom, hogy tud -e beforrasztott alkatrészt mérni. Régebben voltak ebayen olcsóbb asztali LCR mérők, de mára mind elkelt. A kérdésem hátha tudtok valami megfelelő kütyüt eldugva a neten aminek hasznat venném, nem a legolcsóbb s értékét megőrzi. Kösz előre is.
300 euróért én biztosan nem vennék ESR mérőt, három okból sem. Az egyik, hogy egy olyan műszer ami valós ESR-t mér az nem annyiba kerül, hanem sokkal többe. A másik kapcsolódik az elsőhöz, amit annyiért veszel, az kb. ugyanannyira lesz használható mint az LCM3, megjegyzem az is inkább LC mérésre való, nem ESR mérésre. A harmadik, hogy ilyen műszert az ember elsősorban a helyén lévő hibás kondenzátorok megkeresésére használ, arra pedig szerintem mind közül egy primitív analóg ESR mérő a legjobb, legalábbis nekem az vált be a gyakorlatban. A rajzát megtalálod itt a topikban ha visszaolvasol, a megépítésének a költsége meg úgy kb. 3-4 euró.
"Kész" eszközt keresnék. Nemtudom hogyan hasznalod az analóg ESR mérőt.
Talán már beleuntam abba, hogy a diodavizsgáló mennyi ideig morzézik. A kérdésem még adott. Beleraknék a mühelyembe egy kis tartalékot, amit később kivehetek. Szinte soha nemtudtam az LCM3at hasznalni. Vagyis tudtam. Kijelezte az értékeket. Lehet a tudatlanságomból adódik, de mindig csak a komplett kondicsere hozott megoldást. Az utóbbi fél évben az LCM3 miatt már ott jártam személyem marasztalásában, hogy 5000km- ről is valogatnom kellett a tipusazonos kondenzátorokat. Gyári táblázatfigyelés, ott mekkora soros ellenálláshatár, gyártón belül melyik tipus, stb. Ez eddig oké. de. Az LCM3 épitett in circuit adatere a sok datascheetel megörit. Kipróbnék egy értéksebbet. Nemérdekel már, de akarok valami gyári origót látni. Mert a végén begolyózok. Lehet énvagyok a buta. Söt nem tanultam ilyet- igy biztos. De befektetnék, ha hülye vagyok mégis..--- eladhassam.
Az analógot úgy használom ahogy általában az ember analóg műszert használ. Tehát rányomom a két tűt a kondi forrszemeire, aztán leolvasom az értéket. Nincs ugrabugrálás, nincs bizonytalankodás, nincs ahányszor mérem annyiszor más érték mérés, és nincs nagyon durva eltérés sem két mérés között, mint ezeknél az LCD-s vacakoknál.
Idézet: Ehhez csak annyit tudok hozzáfűzni, hogy akkor hajrá. A majdani eladásához meg előre is sok sikert kívánok. Ha a vett ár harmadáért el tudod adni, akkor már örülhetsz. Jó befektetés az biztos... „De befektetnék, ha hülye vagyok mégis..--- eladhassam.”
Milyen értéket olvasol le? Nem olvastam vissza.
Ezt most komolyan kérded vagy csak szórakozol? Gondolom olyan értéket olvasok le, amilyet a műszer éppen mutat.
Sziasztok!
Erről mi a véleményetek? Otthoni, kisebb javításokhoz alkalmas lehet? Főleg az ESR mérő része érdekes számomra.
Az javításhoz pont nem jó, ugyanis nem tudod vele a beforrasztott elkót az áramkörben mérni. Nem értem miért nem jó egy olyan, amit gyakorlatilag a fiókból össze lehet rakni.
Lehet, nem ismerem, de a legtöbb ilyen az 5V-tal mér, azzal meg ugye nem lehet.
Sziasztok. Lehet láma a kérdés... ESR mérővel lehet SMD tantált kimérni? Ha igen van ehhez valami táblázat milyen feszültség milyen kapacitáshoz milyen mérendő értékek tartoznak? Van egy hazai gyártmányú digitális ESR mérőm a (16-os tipus) azon rajta vannak ugyan az elkókra vonatkozó közelítő értékek, de ezek a megadott értékek használhatók a tantálok esetében is?
A témában ezt találtam, a hozzászólások között van pár letölthető táblázat ha valakit esetleg érdekel. https://elektrotanya.com/content/esr-meres A linkek sajnos már 404 ek, mert 2009es bejegyzések de a letölthető excel táblázatok még ott vannak, meg pl SMD elkók (VISHAY) ra vonatkozó datasheet amiben benne vannak a különböző értékek 100KHz/Ohm ra vonatkoztatva. Tantálok esetében nem találtam semmit, de van sortimentem blőlük, majd mérek és kreálok egy kb. táblázatot. Jobb híján...
De van ott egy táblázat is ( én csak tudom ):
ESR táblázat
Rengeteg ESR táblázatot lehet találni a neten, de azok kb. mind felejtősek is. Ha jót akarsz magadnak akkor sajátot kell készíteni, saját mérésekkel. Az új kondik között nagyon nagy szórások vannak, gyártótól függően is, és akkor még nem beszéltünk a különféle típusokról, Low ESR kondikról stb.
Váh.. köszi, ez felett valahogy átsiklottam. Csak azt a témát néztem meg amit belinkeltem. Vagy ez is ott volt? Akkor nem láttam a fától az erdőt. Köszi.
Igen, ezt tapasztalom magam is. Nagy a szórás a gyártók függvényében is. Csak így akkor az egész nem sokat ér. Mert a dolog úgy indulna hitelesen hogy előbb meg kell keresni a mérendő elko adatlapját és ahhoz a referenciához viszonyítani a mért értéket. Minden más csak vadkacsavadászat sörétessel. Ok, két végletet nyilván ki lehet mérni: zárlatos, szakadt. De hogy a köztes értékek mennyire jók /rosszak egy adott ismeretlen fajta elkó tipusnál az kutya vacsorája az adatlapja nélkül.
|
Bejelentkezés
Hirdetés |