Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Villanyszerelés
 
Témaindító: kumpl, idő: Júl 16, 2008
Témakörök:
  1. A témában tilos, a villamosenergia termelésének, elosztásának, nagyipari alkalmazásának kitárgyalása! A mélyreható szakmai kérdések, magyarázatok kitárgyalása: Szakmai.
  2. A forrasztott / rossz a wago / jó a wago kötés témakörök többször kitárgyalásra kerültek, ezért arról kérjük ne nyissatok új vitákat. Műszaki tény, hogy gyári vezetékösszekötők (pl. rugós/csavaros kapcsok, stb) a szabvány megfelelősség miatt kerülnek alkalmazásra (MSZ EN 60204-1:1995 15.1 szakasza, illetve MSZ HD 60364-5-52:2011 szabvány 526.2. pontjának 1. megjegyzésében felsorolt követelmények/indokok a forrasztott kötés elkerülésére épületvillamosság esetében) mert tanusítottak, míg a forrasztott kötés alapesetben nem tanusított, csak és kizárólag akkor ha külön bevizsgáltatod az adott forrasztott kötést. Ide kapcsolódó általatok írt hozzászólások: #1, #2, #3, #4, #5
Lapozás: OK   579 / 967
(#) sámli válasza erbe hozzászólására (») Márc 4, 2018 /
 
Amit módosított és amire azt írtad, hogy még mindig nem jó.
(#) kendre256 válasza sámli hozzászólására (») Márc 4, 2018 / 1
 
Idézet:
„Amikor azt írja, hogy kW óránként az én olvasatomban az az egységnyi idő (óra) alatt fogyasztott energia.”

De nincs olyan, hogy óránként 100 kW... Ez olyan, mintha azt mondanád, hogy az autód 100 lóerős óránként. De percenként is 100 lóerős, meg másodpercenként is (már ha közben nem változtatod a teljesítményét). A teljesítmény definíciója az energia (vagy ha úgy tetszik munka) osztva az idővel. Azt már nem kell még egyszer osztani az idővel.
(#) Moderátor hozzászólása Márc 5, 2018
 
Elég legyen a személyeskedésből!
(#) elektroton válasza bgsf hozzászólására (») Márc 5, 2018 /
 
bgsf!
Nem szeretném a rajzod alapján javítani, hibát keresni ezen a berendezésen.
A betáplálást, főkapcsolót nem látom.
Nagyon darabosan van ábrázolva, bekötés szerűen. Kereszt hivatkozások nincsen jelölve. 23 oldalból áll a rajz, át kell lapozni mindet, hogy esetleg a kapcsolatot megtaláld. Vezérlő áramkörökkel kezd a dokumentum az energia ellátás, teljesítmény részt megelőzendően. Motorok kocka ként vannak ábrázolva, miközben az egy forgó gépelem. A világban mindenütt körként jelölik.
Az egész szerkesztése valami nyugati "logikára" (logikátlanságra) utal.Két hüvely (csatlakozó) nem dugható össze.
(#) taurus hozzászólása Márc 5, 2018 /
 
Olvasván a kW-os eszmecseréket, előre is elnézést kérek a provokatív kérdésem miatt! Csak arra lennék kíváncsi, hogy egy laikus vásárló mit értsen az alatt, ha a termék (izzó) dobozán ez olvasható: "TUNGSRAM HALOGEN IZZÓ 100W E27 ! További adatok is vannak a dobozon, de az most lényegtelen.
(#) kendre256 válasza taurus hozzászólására (») Márc 5, 2018 / 1
 
Azt jelenti, hogy 100 W teljesítményű (régen azt mondták "százas izzó"). Ha 10 órán keresztül folyamatosan világít, akkor 100 W x 10 h = 1000 Wh = 1 kWh energiát fogyaszt. Az azt jelenti, hogy kb. 39 Ft-ba kerül vele 10 órányi világítás (egyszerűsítve számoltam, mert fogyasztástól függően van kedvezményes árszabás is, meg egyéb dolgok...).
Másrészről a hálózatra kötve, 230V hálózati feszültséget feltételezve kb. 0,43A áramot vesz fel a hálózatból. Összehasonlítva egy 1000 W-os vasaló 4,3A-t. Ha sok nagy teljesítményű fogyasztó megy egyszerre, akkor nem árt számolgatni, hogy mennyit bír el a kismegszakító. Ez a halogén izzó nem sok áramot vesz fel pl. a vasalóhoz képest.
Az E27 a foglalat "méretét, formáját", a hagyományos (régi, nagy méretű menetes) foglalatot jelenti.
(#) tsanyesz válasza taurus hozzászólására (») Márc 5, 2018 /
 
Miért provokatív? Csupán laikus kérdés.
A 100W az izzó teljesítménye (0,1kW).
Ebből a fogyasztása 0,1kWh.
Az E27 a menetére vonatkozik, ez a hagyományos foglalatba való, elterjedt még az E14, az a vékonyabbik menetes.
Úgy látom amíg írtam, részletesebben is ki lett fejtve
A hozzászólás módosítva: Márc 5, 2018
(#) kendre256 válasza tsanyesz hozzászólására (») Márc 5, 2018 /
 
Idézet:
„Ebből a fogyasztása 0,1kWh.”

Hozzá kellene tenni, hogy egy órás világítás esetén. (Vagy ha 2 órán keresztül 10 percre bekapcsoljuk, majd tíz percre kikapcsoljuk, aztán megint be, és így tovább... ) Ha pl. 24 órán keresztül folyamatosan világít, akkor 2,4 kWh energiát fogyaszt.
A hozzászólás módosítva: Márc 5, 2018
(#) bgsf hozzászólása Márc 5, 2018 /
 
Sziasztok
Semmi gond. Nem baj ha a rajz nem mindenkinek érthető. Nekem készült és én értem. Nekem ez az ötödik automata galván sor. Működik ........
De kérek mindenkit ne offoljuk a topicot.
Szakmabelivel már privátban megbeszéltem mindent.
(#) ötfelezős válasza bgsf hozzászólására (») Márc 6, 2018 /
 
Ami a fedelek miatt nem látszik, az az, hogy hogyan különül el a vezérlés és az erőátvitel különböző feszültségszintje.
(#) sany hozzászólása Márc 12, 2018 /
 
Szerintetek ez a Kbi163 -as kapcsoló alkalmas lenne egy 3 fázisú 550 W -os villanymotor kapcsolójának?
A hozzászólás módosítva: Márc 12, 2018
(#) Gabó válasza sany hozzászólására (») Márc 12, 2018 /
 
Felhasználás függő. Teljesítményileg igen.
(#) sany válasza Gabó hozzászólására (») Márc 12, 2018 /
 
Egy ipari gépbe lenne, valamilyen elővágó motorjának be illetve ki kapcsolására. Sajnos a hely elég szűkös. A boltban csak ez a típus a legkisebb kapcsoló. Dobozba építhető Ganz-KK kapcsolón is gondolkoztam már, de sajnos csak 6,5 cm -es magasságú kapcsolót találtam, nekem kb. 4,5-5 cm kellene.
(#) Gabó válasza sany hozzászólására (») Márc 12, 2018 /
 
Akkor oda ilyen kapcsolót nem ajánlanám. Plusz megvan a gépnek a véletlen elindulás elleni védelme?
(#) sany válasza Gabó hozzászólására (») Márc 12, 2018 /
 
Igen megvan minden a védelem szempontjából.
Ez egy "lapszabász gép" (Bocsánat nem tudom a nevét. ). Van egy nagyobb és egy kisebb vágókorong, ez az elővágó. Jelenleg a nagy vágókorong és a kis vágókorong együtt forognak. A tulajnak nem mindig van szüksége az elővágóra, azért azt szeretné, hogy ki és be lehessen kapcsolni azt. Ezért gondoltam ezt a kapcsolót.
A hozzászólás módosítva: Márc 12, 2018
(#) Gabó válasza sany hozzászólására (») Márc 12, 2018 / 1
 
Akkor megvan minden védelem, ez szűkíti a keresést. Én ilyen verziót ajánlanék akkor.
Bővebben: Link
(#) sany válasza Gabó hozzászólására (») Márc 12, 2018 /
 
Akkor mindenféleképpen tokozott lenne ideális?
(#) Gabó válasza sany hozzászólására (») Márc 12, 2018 /
 
Mindenképp! Mivel por, kosz stb... Meg ugye a fapor könnyen gyullad. Gondolom nem szeretnél oltani.
(#) sany válasza Gabó hozzászólására (») Márc 12, 2018 /
 
Oltani semmiképpen. Tulajdonképpen én is ilyen kialakításra gondoltam.
(#) Bakman válasza sany hozzászólására (») Márc 12, 2018 / 2
 
Ilyet már mi is csináltunk, hasonló problémákkal övezve. Jobb megoldást nem találván, egy fémlapot rögzítettünk a gépre és arra szereltünk egy tokozott, víz- és pormentes kapcsolót. A motorból kikötöttük a kábelt, bele a kapcsolóba, a kapcsoló és a motor közé pedig újat raktunk. Szükség esetén visszaalakítható pár perc alatt.
(#) sany válasza Bakman hozzászólására (») Márc 12, 2018 /
 
Pl. egy derékszögben meghajtott sarokpánt jó lehet erre célra?
(#) Bakman válasza sany hozzászólására (») Márc 12, 2018 /
 
Ahogy a helyzet engedi/kívánja. Mi egyszerűen négy csavarral tudtuk rögzíteni a lemezt a géphez oda, ahova a tulaj elképzelte. Egyébként a masszívabb sarokpánt is jó lehet, látatlanban és a kívánságok pontos imseretének hiányában kb. ennyit lehet segíteni.
(#) sany válasza Bakman hozzászólására (») Márc 12, 2018 /
 
Ha lehetőségem lesz, akkor majd esetleg tudtok fényképpel szolgálni. Mindenesetre, akkor ragaszkodni fogok a tokozott kapcsolóhoz. Köszönöm szépen a segítséget, ismét!
(#) erbe válasza sany hozzászólására (») Márc 12, 2018 /
 
Ruhagyárban, ami hasonlóan tűzveszélyes üzem, mint egy bútor-asztalos műhely, százával üzemeltek ilyen kapcsolók. Paraméterei alapján bőven megfelel. 380 V, 16 A.
A hozzászólás módosítva: Márc 12, 2018
(#) andrÁSZ hozzászólása Márc 12, 2018 /
 
Sziasztok.
Az lenne a kérdésem,hogy nullázó vezeték /átkötés/ keresztmetszetére van-e valamilyen szabvány?Mekkora az a minimális átmérő ami még jó?Én egy 2,5mm sodrott vezetékkel oldottam meg,ennyi hely volt.Gondolom ott olyan nagy áramok azért nem folynak.Köszi.
(#) sámli válasza andrÁSZ hozzászólására (») Márc 12, 2018 /
 
A táp keresztmetszete ami nem lehet 10mm2-nél kisebb.
(#) gyuszo válasza andrÁSZ hozzászólására (») Márc 13, 2018 /
 
A szétválasztás lakáson kívül már megtörtént.
A szabály egyszerű : lakáson belül a védőföldelést ( zöld-sárga ) és a nullát ( kék ) már nem kötjük össze.
Az utcáról a szolgáltatói oldal felől PEN jön be. A PEN-t szétválasztani kell PE-re és N-re, tehát nem összekötni . PE sínről egy MKH 16-os vezeték megy egy dobozba, ami rá van kötve egy földelőszondára, ami le van ütve 2-3 m mélyre.
Ide 16 mm2 a legkisebb keresztmetszet alumínium vezeték esetén, MHK 10-es réz vezeték esetén pedig 10 mm2.
Lakáson belül már csak a fázis, nulla és a védőföldelés van, ezt már sehol nem kötjük össze.
A hozzászólás módosítva: Márc 13, 2018
(#) andrÁSZ válasza gyuszo hozzászólására (») Márc 13, 2018 /
 
Szia.Igen a szétválasztás megtörtént,az összekötés a házon kívüli dobozban lesz,ahonnan a firelét bevittem az autómaták mellé./elé/.SÁMLI VÁLASZÁRA= már vettem egy dupla din sinre szerelhető dupla sorkapcsot,abba már bele fog férni a 3×10mm2 vezetél.köszi.(a kép még a helytelen vékony nullázó vezetékkel készült)
A hozzászólás módosítva: Márc 13, 2018
(#) sámli válasza andrÁSZ hozzászólására (») Márc 13, 2018 /
 
Bocsi de ez nem tiszta. Amennyiben a szétválasztás megtörtént, nem kell és nem szabad újból összekötni.
(#) Tomi111 válasza andrÁSZ hozzászólására (») Márc 13, 2018 /
 
sámli megelőzött. Honnan jönnek a vastag 10-es vezetékek? A mérőtől? Onnan jön a három fekete, a kék és a zöld/sárga? Akkor nem szabad itt( sehol) neked összekötni!! Sőt tilos!
Ha onnan már külön jön a földelés ( zöld/sárga) és külön a nulla(kék), akkor azokat nem szabad újra összekötni sehol!
Következő: »»   579 / 967
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem