Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kapunyitás gombnyomásra olcsón! - avagy automata kapu házilag
Lapozás: OK   4 / 107
(#) szabi83 válasza Frankye hozzászólására (») Ápr 28, 2006 /
 
nah meg lett heggesztve (Franky )
(#) szabi83 válasza Frankye hozzászólására (») Ápr 29, 2006 /
 
milyent vettél? s meikbe? pr*****rben vagy o**ban ?
(#) Frankye válasza szabi83 hozzászólására (») Ápr 30, 2006 /
 
A "kutyásban", akinek mindig vannak 5letei. A márkajelét nem tom fejből, majd +nézem, ezelőtt vagy 1 évvel 14eFt volt. Sárga színű a doboza, és van rajta ventillátor mostmár.
Szuper lett a kapu! Gratula!
(#) szabi83 válasza Frankye hozzászólására (») Ápr 30, 2006 /
 
kutyás ??? az melyik ? nem bp-i vok... nem tom..

"Szuper lett a kapu!"
14 éve meg van már :yes:, 14 éve lett lefestve is , most majd lefestem tavasszal/nyáron, most már ráfér
(#) Frankye válasza szabi83 hozzászólására (») Ápr 30, 2006 /
 
A kutyá, amelyik a TV-ben a barkács-kutyával reklámozza magát... (Pr....r)
Aszittem ez a "természetes" színe a kapunak!
(#) szabi83 válasza Frankye hozzászólására (») Ápr 30, 2006 /
 
ott Reviczki Gábor van nem ?, vagy már kutya??
(#) Frankye válasza szabi83 hozzászólására (») Ápr 30, 2006 /
 
Mikor néztél utoljára TV-t?!
(#) szabi83 válasza Frankye hozzászólására (») Ápr 30, 2006 /
 
0.0001 másodperce, a reklámokat nem szokom nézni
(#) Frankye válasza szabi83 hozzászólására (») Ápr 30, 2006 /
 
OK, akkor az OFF-ot hagyjuk pihizni. :yes:
(#) Inhouse válasza szabi83 hozzászólására (») Máj 2, 2006 /
 
Egyre inkább rá kell szánjam magam a hegesztés megtanulására, mivel le vagyok maradva és mivel a hegesztős emberem lebetegedett és kórházban van...

A sima anyák helyett javasolnék önzárósokat.
Én valahogy még nem látom át, hogy fog ez neked összállni, kíváncsian várom az összeszerelést.

Üdv
Inhouse
(#) szabi83 válasza Inhouse hozzászólására (») Máj 2, 2006 /
 
Idézet:
„A sima anyák helyett javasolnék önzárósokat.”

így van az lesz rajta, csak a hegesztés 6ására a müanyag cucc az tönkre ment volna, nem szeressem a pazarlást


Idézet:
„Én valahogy még nem látom át, hogy fog ez neked összállni, kíváncsian várom az összeszerelést.”

én láttom, csak aki csinálja a menetes szárat költöztet meg vmi gáz van nála is..
(#) Inhouse válasza szabi83 hozzászólására (») Máj 2, 2006 1 /
 
Idézet:
„így van az lesz rajta, csak a hegesztés 6ására a müanyag cucc az tönkre ment volna, nem szeressem a pazarlást”


Ja, arra nem gondoltam, hogy így összeszerelve hegesztetted...

Üdv
Inhouse
(#) Frankye válasza Inhouse hozzászólására (») Máj 2, 2006 /
 
Épp ezaz! Nem szerelte össze, úgy hegesztette! Csak a fotózás előtt se tette fel rá a "zanyákat!"
(#) szabi83 válasza Frankye hozzászólására (») Máj 2, 2006 /
 
Inhouse:
jobb így, mert az egész fixen van, csak 2 csavar lecc benne..(ahol fordul)

Idézet:
„Csak a fotózás előtt se tette fel rá a "zanyákat!"”

nem egészen értem, de még ez félkész, le kellene flexxel szednem a rozsdát, aztán rozsdamaró és alapozót rá.

"vmi gáz van nála is.."
kocsit is cseréltek
(#) szabi83 válasza szabi83 hozzászólására (») Máj 18, 2006 /
 
:rinya:
(#) Inhouse válasza szabi83 hozzászólására (») Máj 19, 2006 /
 
Mesélj, mi történt???

Üdv
Inhouse
(#) sirály12 válasza szabi83 hozzászólására (») Máj 19, 2006 /
 
Mi ez a nagy sírásrívás?
(#) szabi83 válasza Inhouse hozzászólására (») Máj 19, 2006 /
 
Inhouse, sirály12:

1 hónapja ott a menetes száram az esztergélyosnál, mikor oda vittem azt mondta holnap megcsinálja el hozza..

rá 1 hétre elmentem azzal a szesszel, hogy vittem még 1 mocit. ugye 2 kell a 2 szárnyhoz

utána meg aput küldtem el(1 héttel késsőbb), hogy kérdeze meg h mivan, erre "ha kész lesz elvisszem, mondtam már a gyereknek"

és 1 hónap már eltelt.. lehet h elmegyek elkérem azt kifizetek 1 ezres azt megcsinálja más..

már minden megvan vezeték 50m-t vettem vezérlésnek nincs még meg a doboz ugyan, de majd össze dobok egyet..

2 db 6mm es lyukat furni kellene csak amugy..
(#) szabi83 válasza szabi83 hozzászólására (») Máj 19, 2006 /
 
:schmoll2: kedden elhozza, várom..
(#) Frankye válasza szabi83 hozzászólására (») Máj 19, 2006 /
 
Mi meg az eredményt várjuk...
(#) szabi83 válasza Frankye hozzászólására (») Máj 19, 2006 /
 
én is, a szomszédék meg majd és , hogy mért nem szállok ki, de a kapu kinyilt aztán be csukodik :nyes::nyes::nyes::nyes:
(#) Inhouse válasza szabi83 hozzászólására (») Máj 23, 2006 /
 
Na, jól kifogtad!

off!
Az én helyzetem tragikusabb, most már biztos meg kell tanuljak hegeszteni... Szerencsétlen hegesztős szomszédom már sosem jön haza a kórházból, ma búcsúztatjuk, délután megyek a temetésére...

Üdv
Inhouse
(#) Frankye válasza Inhouse hozzászólására (») Máj 23, 2006 /
 
Püff neki! Szegény ember! Akkor most tanulhatsz hegeszteni, ráadásul temetésre kell menni... :no:
(#) szabi83 válasza Inhouse hozzászólására (») Máj 23, 2006 /
 
Neki úgylátszik ez volt megirva a nagykönyvben .

blogomat folytatván THX to Frankye
fektettem le a kábelt, félig meg vagyok már vele
(#) Inhouse válasza szabi83 hozzászólására (») Máj 23, 2006 /
 
Megvolt a temetés, béke poraira.

Milyen fajta kábelt raksz le? Hol lesz a vezérlő és a táp?

Üdv
Inhouse
(#) szabi83 válasza Inhouse hozzászólására (») Máj 23, 2006 /
 
a kábel MT 2x0.75-s 2*szígetelésű
vezérlés trafóstúl a garázsban ~20m-re a kaputól.
(#) Inhouse válasza szabi83 hozzászólására (») Máj 23, 2006 /
 
Ha jól emlékszem te is 12V-os motorral csinálod, nem lesz kevés a 2*0.75? Én is hasonlóképpen csinálom, de csak 5m-re kell vinni, de minimum 2*2,5-es rakok, de lehet, hogy 2*4-est. Lehet, hogy a vékony vezetéken nagy feszültségesés lesz 20m-en, de legalább a melegedéstől nem fagy szét!
A vezérlést én is a garázsba rakom mindenestől...vagy nem, most jut eszembe, hogy legutóbb érdeklődtem vízmentes falra szerelhető műa. dobozok után...na, majd meglátjuk. Most egyelőre össze kellene hegesszek egy próbapéldányt a mechanikából, hogy lássam, hogyan kell vezérelni...

Üdv
Inhouse
(#) szabi83 válasza Inhouse hozzászólására (») Máj 23, 2006 /
 
a villanyszerelők ezt tanácsolták! 1500W -ot bír, huzzamossan biztos kevesebbet, de nekem csak 60W ra kell , de mért esne a fesz??ha esik akkor 10VDC-ből mennyi lecc? vagy a 10VDC helyet 20VDC-re kötöm és teszek ellenállást a motorhozz hm?
amugy a vezeték az hosszabb lesz..
:help:

vagy a kapuhoz vigyem a 8VAC-t és ott legyen a diodahíd+kondi?
(#) isamisa válasza szabi83 hozzászólására (») Máj 23, 2006 /
 
itt az 1500Wattot gondolom nem 10 Voltra adják meg. De ha 230-ra számíytanánk akkor nem 6 ampert kéne birnia? Hogyan van ez?

És ha jól tudom egy régi könyvben az van hogy a 0.7 mm-es rézvezeték 1A bír el. A 0.8-as meg 1.2 Ampert.

Szóval azon csak melegedés árán fogsz átvinni 60 Wattot 10Volt Dc-n. Itt nem számít szerintem hogy egyen vagy váltó. De akkor már fütöszálnak veheted. Mondjuk ez a táblázat trafóvezetékekre vonatkozik, gondolom figyelembevéve a melegedést.

Én is minimum 2mm-eset tennék oda.
Isa
(#) Frankye válasza isamisa hozzászólására (») Máj 23, 2006 /
 
Helyes a bőgés, oroszlán!
A villanyászok (jómagam is) alapból a 230-as rendsezrben gondolkoznak, nem a 10-20 V-osban. Szal sztem gondold át még egyszer, Szabi, hogy milyen spagócát fektetsz le...
Ja, és ha megfogadsz egy tanácsot: Ha a vezetéket nem levegőben viszed, akkor a földbe érdemes beásni, minimum 2 ásónyomnyi mélységbe, majd rá egy sor cserép (nem virág~, hanem tető~!), és az egész vezetéket érdemes PVC gégecsőbe húzva lefektetni, mert úgy jobban ellenáll a hatásoknak. (Gondolom, nem akarsz gumiszigetelésű vezetéket használni, ami egy kisebb vagyon... :no: )
Következő: »»   4 / 107
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem