Fórum témák
» Több friss téma |
Lehet azért, mert egyszer kipróbálta és nem sikerült neki. Innen kezdve csak rossz lehet és más se használja.
Idézet: Éppen ezért. Nem túl jó csere ha szép, de instabil a kontaktus. „Az tény, hogy egy kicsit nehezebb forrasztani, de legalább szép lesz tőle a NYÁK!”
Attila86 munkái azért cáfolják azt a megállapítást, hogy a kémiai ónozó használhatatlan lenne: Bővebben: Link, Bővebben: Link
Mondom ezt annak ellenére, hogy nálam sem vált be igazán. Hogy az eredeti kérdésnél maradjunk, úgy emlékszem, gulasoft-tól olvastam valahol, hogy hozzáadott ón-szulfáttal fel lehet javítani a löttyöt.
Lehet, hogy ő ismer olyan trükköt, amit mi nem.
A hozzászólás módosítva: Jan 17, 2018
Na azért messze van a tüziónozottól.
Ráadásul hajlamos befeketedni, szóval nem az igazi.
Sziasztok, van egy 40 lábú ZIF foglalatom (3M márka) panelban, ami cserére szorulna. A panel "nagyon gyári" azaz ôrülten aprók a forrszemek, és a panel szabad oldalán SMD alkatrészek tömege van, a foglalat két sora között is. Hogyan lehetne ez a mûtétet megejteni, hogy a panel túlélje?
Gondoltam rá hogy a rossz foglalat lábait egyesével átmelegítve kihúzni a panelbôl, de eléggé zártnak néz ki (bár felülrôl lecsavarozható a foglalat teteje), nem lehet szétvagdosni a foglalat mûanyag részeit. Idézet: Idő kérdése, hogy sikerüljön a művelet. Szike és egy kellően hegyes csípőfogó megoldhatja a kérdést. „nem lehet szétvagdosni a foglalat mûanyag részeit” Idézet: „... van egy 40 lábú ZIF foglalatom (3M márka) panelban, ami cserére szorulna.” Mit jelent, hogy cserére szorul? Nem szorítja meg az alkatrész lábakat? Végy egy új ZIF forlalatot, a lábaira forrassz tüskesort (jó vastagok a tüskék). Talál ezeket már megfogja a régi foglalat is. Ellenőrizd le a kontaktusokat. Ezután a "felső" ZIF -et használd. A hozzászólás módosítva: Feb 9, 2018
A cserére szorul konkrétan oxidációs problémákat jelent nálam, valamint elhasználódásból eredôen nem egyenletesen fognak. Ezen nem sokat segít a tüskesor. Tehát a kiforrasztására/cseréjére törekszem, ezért tettem itt fel a kérdést (van új foglalatom).
A felső rész lecsavarozása után hegyes pákával egyenként ki tudod forrasztani a lábakat. Használj valamilyen folyatószert, hogy ne sokáig kelljen kínozni a forszemeket.
Sziasztok! Erről a forrasztógyantáról van valakinek tapasztalata?
Szia!
Félek, hogy ez nem forrasztógyanta, hanem védőlakk.
Az sima forrasztogyanta spirituszban higitva. Nagyon jo merülöforrasztáshoz ( a lábak, forrasztofülek onozásához). Épp a minap kellett ilyen oldatot készitenem, mert sok 100 stekkert kellett forrasztani és ott nagyon megkönnyiti a munkát, ha a forrasztando alkatrészeket elöre beonozzuk. Ehhez elöször a forrasztando felületet ilyen oldatba mártjuk majd pedig az olvasztott forro onba. Ugyanez jot tesz a sok eres vezetékeknek is.
Értem én, csak a flakonra "protective coating" felirat van nyomtatva, ami védő bevonatot jelent. Persze ettől még lehet folyasztószer, csak azt meg flux-nak hívják.
Volt egy idö, amikor ilyen gyantaoldattal festették le az egész NYÁKot megadályozván annak oxidácioját ( innen a protective). A leirás szerint ( megtalálhato a Multicore cég oldalán), ez egy alkoholos oldat, a szine szerint meg gyanta..
Sziasztok!
Mivel elmúltam 50 éves, és a szemem mint a vakondoké, úgy éreztem, eljött az idő, hogy SMD technikával foglalkozzam. A nyák tervezés nem okozott problémát, hiszen a EAGLE-ben kép orvérzésig nagyítható. Ám amikor kézbe vettem az alkatrészeket, már annak is örülni tudtam, hogy az újonnan csináltatott szemüvegemmel láttam egyáltalán őket. Így hát beruháztam egy derekas méretű lámpás nagyítóra. Az 5x-ös lencse valóban sokat segített, de szembesültem egy újabb problémával. A kb 10-12 cm-es fókusztávolság nem ad valami nagy teret arra, hogy alatta a pákával matassak. Ezért aztán beszereztem egy ilyet. Igaz, a 1206-os ellenállás és kondenzátor méret, valamint a SOT23-as ill. SOIC tokozás alá még nem mentem le, de végre be tudom ültetni. Aki hasonló küzdelmet folytat, szívből tudom ajánlani neki is.
Szia,
mennyire nehéz megszokni, hogy nem oda nézel, ahol a kezed van? (Egyszer próbáltam, elég furcsa volt, biztos csak megszokás kérdése.)
Szia!
Addig oda nézek a panelra, amíg a cin, az alkatrész, vagy a páka bele kerül a mikroszkóp látóterébe. Utána nézek a képernyőre. Illetve a pákát egy pár perc munka után már nem is nézem külön, mert rááll a kezem.
Szia, Majdnem hasonló korban, de hasonló látással rendelkezem, 40 cm-re, közelebb távolabb szemüveg kell + és -. Más orvosi problémák miatt, csak könnyű fizikai munkát tudok végezni...Tényleg megvan a 3.6 Mpixel?
Szia!
Nem tudom pontosan, mert még SD kártyát nem raktam bele, így nem tudom, milyen felbontású képet tud készíteni, de a kijelző szinte biztos, hogy 1080P-s, és 3 lépcsőben még nagyítható is a kép.
A kijelző csak szeretne OLED lenni. Ordas nagy átverés. Ez okból folytattam hosszas levelezést a Banggood oldalon az illetékessel. Lassan látta be nagyon.
Attól még természetesen jól használható lehet megfelelő fényviszonyok között.
Azt én nem is figyeltem, hogy OLED-nek írja, de egészen biztosan nem az. Viszont a beesési szöge teljesen rendben van, és jól használható. Számomra ez a lényeg.
Igen, csak nem jutott eszembe. A korral jár.
Üdv. Tanácsot szeretnék kérni.
Vettem a minap Fahrenheit analóg forrasztóállomást. Mivelhogy hobbi szinten foglalkozok a forrasztással szeretnék olyan emberek tanácsát kikérni hogy ők milyen fokozaton forrasztanak vele. A másik nagy problémám hogy a drót amit meg akarok forrasztani mindig leszalad az ón róla. Miért történik ez? hogy lehet megakadályozni?
Több dolog is okozhatja a problémádat:
-Nem megfelelő forrasztási hőmérséklet -Nem megfelelő nedvesítés (Régi, vagy nem megfelelő forrasztóón-Folyasztószer probléma) -Oxidréteg a huzalon.(Flux használatával ez orvosolható.) Megoldás: -A forrasztóónodhoz illeszkedő hegyhőmérséklet.(Nem mondtad el hogy ólmos, vagy ólommentes forrasztásról van szó.) -Jó minőségű forrasztóón. -Tiszta, oxidmentes forrasztási felület.
A fokozatot kb. ki kell tapapsztalni. A túl alacsony nem jó, mert sokáig tart a forrasztás, időközben az alkatrész tönkremehet emiatt. A túl magas hőmérséklet sem jó mert a forraszanyagban/panelon lévő folyasztószer pillanatok alatt elég, a forraszanyag oxidálódik. Hidd el, nem kell sok gyakorlat hozzá, könnyen ki lehet tapasztalni.
Milyen drótot akarsz forrasztani? Nem minden anyag forrasztható normál forrasztóónnal. Pl. Aumínium és vas nem, réz, arany igen.
Szerintem ólommentes az ón.De ha majd legközelebb veszek akkor megkérdezem a típusát. Van benne gyanta is. A hőmérséklet és az oxidációra én is gondoltam. Fluxot akkor szerzek be. Nem tudtam hogy az is kelhet..
|
Bejelentkezés
Hirdetés |