Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » Ki mit épített?
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma.
Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Szuper
A következő fotón meg a hátadon térdelnek a TEK-esek?
Hát egy kissé tartottam ilyesmitől, ezért a rend helyi őrét beavattam előre.
Akkor most ezt te építetted ?
Igen. Csak felírtam a kép alá, hogy illusztráció, a jellegére való tekintettel
Ha már nixie, akkor bemutatom a legutóbb készített órámat én is:
Elektromos autó töltős beszélgetés itt található.
Szép lett, Zoli Bácsi !
Sziasztok!
Elkészült a bomba órám. Magát az elektronikát kitben rendeltem Kínából, de a mikrokontrollert cseréltem ATTINY2313 típusra és a program is saját lett. Bomba óraként fontosnak gondoltam, hogy tudjon visszafele számolni. Az ébresztésig hátralevő idő (ez jár visszafele) és a pontos idő között lehet váltani a gomb rövid megnyomásával. A hosszú gombnyomás a beállításhoz vezet. Ilyenkor sorrendben lehet beállítani az órát, percet, másodpercet, ébresztés órát és percet és az ébresztést kapcsolni. Kiegészítettem egy kis csipogóval az ébresztő funkció miatt (volt még egy szabad láb a vezérlőn). Videó a működésröl itt található.
Az észrevételem:
A csövek túl hosszúak a NYÁK-hoz képest, aránytalan. Az élethűségre lehetett volna jobban törekedni ennél a makett esetében. Szoktam volt mondani, hogy a részletekben rejlik az ördög
Nagy rakás eldurrantásához is elég kis elektronika.
A hozzászólás módosítva: Jún 20, 2018
A hosszabb cső nagyobb töltési térfogatot jelent, és általában a több robbanóanyag jelentősebb romboló erőt képvisel. Tehát lehet a méretnek jelentősége.
Tulajdonképpen nem is gondolkodtam ezen a "csőhossz" kérdésen. Alufóliás hengerek vannak bevonva öntapadóval és nem vágtam belőlük semennyit. Most hogy így mondod, lehet benne igazság. Át fogom gondolni a dolgot, de szinte biztosan így marad.
Figyeljünk a "bombügyi szakértők" véleményére!
A robbanóanyag nem bomba. De lehet annak fontos része.
És nagyon jól látod, a robbantással elérni kívánt hatást csak komoly szaktudással lehet megközelíteni. Valamilyen bizonytalanság mindig van az eredményességben.
Megrendelésre csináltam egy kütyüt amivel egy erősítőnek a hangerejét lehet majd állítani és hat bemenet közt lehet váltani:
Bővebben: Youtube Még egy távirányító lesz majd hozzá amelyen ugyan ezeket lehet kapcsolgatni.
Sziasztok!
Elkészült a 3D RGB 5x5x5 LED kockám,ami egyenlőre még doboz nélkül van.A LED-k 5mm-es WS 2812-k. A vezérlést egy Arduino Uno lapka végzi.Az effektek váltása automatikus,de kiválasztható bármelyik és akkor csak az fut,a fényerő egy potméterrel állítható. Egy kis video:https://youtu.be/Jk2AGIik130 Link javítva! A hozzászólás módosítva: Jún 21, 2018
Moderátor által szerkesztve
Köszi! A "hobbielektronika" mindenre jó, mindig tanul az ember!!!
Relék állítják majd a hangerőt, mely relék a zöld LED-ek helyére lesznek kötve. De ez már nem az én feladatom, nekem csak ezt a digitális részt kellett megcsinálni.
Akkor még a hangminőséggel sem lehet probléma.
Szia!
Engem az érdekelne, hogy az lcd kábeléhez honnan szereztél nyáklapba ültethető csatlakozót? Van pár ilyen lcd-m de nem tudok mit kezdeni velük mert nincs hozzá csatlakozóm. Üdv!
Szia!
Nagyon tetszik. Lesz e belőle publikus cikk vagy esetleg után építhető kitt? köszi üdv. A hozzászólás módosítva: Jún 22, 2018
Sziasztok!
Én is szeretném bemutatni a legújabb alkotásomat. Az óra lelke egy Atmega328. Nem saját szerzemény se a kapcsolás se a program, viszont jelentős módosításon esett át. Az eredeti verzió kétoldalas nyákra épült, én ezt egyoldalasra építettem meg. Az eredeti programban visszaszámlálás során a nyák felső részénél lévő négy vezetékre a program random osztja ki, hogy melyik hatástalanítja a bombát illetve melyik "robbantja" fel, ezt annyival egészítettem ki, hogy egy harmadik vezetékre gyorsított visszaszámlálást oszt a program. Ezen kívül került az egyik rúdba egy 9V-os elem, arra az esetre, ha áramszünet van ne felejtse el az időt, ilyenkor a program csak az időt méri, ilyenkor minden egyéb funkció inaktív. A dinamit rudakat 32-es pvc csőből készítettem el és gipsszel töltöttem fel, hogy legyen némi súlya az órának. Ez az első arduinos munkám, szerintem egész jól sikerült, a program működésében egyenlőre semmi gond nem adódott.
ChipCAD-nél is vannak ilyen csatik a Lurdy házban.
Szia!
Ez nem LCD, hanem OLED kijelző! A csatlakozót több helyről is be lehet szerezni, ez konkrétan a TME-nél lett véve. |
Bejelentkezés
Hirdetés |