Fórum témák
» Több friss téma |
Hagyd már ezt a hülyeséget....
Ezt nem értem, mit is kéne hagynom?
Én évekig vágytam arra, hogy rádió adókkal, vevőkkel kísérletezhessek. Ezek alatt az évek alatt időt, energiát nem spórolva megtanultam a szükséges dolgokat, amik az alapok, ami már elég az induláshoz és a vizsgához. És akkor jönnek olyanok akik még arra is lusták, hogy utánaolvassanak a neten, de ők rögtön km-es rádióadókat akarnak építeni, tudás, ismeret nélkül. Ha sikerül is valamit összehozni az nagy eséllyel egy zavaróadó lesz ami megkeseríti azok munkáját akik küzdöttek a célért és nem a sült galambot várták. Én ezt nem tartom igazságos dolognak.
Morálisan egyetértek Elektroncső privát véleményével.
Azonban szerencsésebb lenne "like"-olgatás helyett, ha valaki be tudna végre linkelni egy rendeletet, amiben szabályozva van e hatóság büntetési jogköre, mértéke, ne csak dobálózzunk a számokkal. Amúgy olvasatom szerint a médiatörvény szerint ennek mértéke a jogsértés súlyához, illetve ismétlődéséhez igazodóan kerül megállapításra. Azaz az ejnye-bejnye most fejezd be -től a csillagos égig értelmezhető.
Pontosan a 2003. évi C. törvény foglalkozik vele (ha jól tudom), ebben pontosan le van írva minden. Ha valakinek van kedve kibogarászhassa, nekem így éjfél környékén Már nincs kedvem kikeresni benne az idevágó részt, emlékezetem szerint (ami megcsalhat) 5-6 évig terjedő szabadságvesztés is rémlik büntetésül.
A hozzászólás módosítva: Jún 14, 2018
Nem véletlen 174$ + szállítás, +tax az ára, még 40% -os kedvezménnyel is!
Jó, de azért nem a kemény 50-es évek vannak. Ráadásul, ha abba az irányba is el lehetne tolni a beszélgetést, hogy mi a legális megoldás. Egyik ilyen, hogy 3,5 Megán neki áll irányt mérni és levizsgázik. Nem láttam pozitív aspektusú tanyácsot és ez őszintén zavar. 73! HA1DLX
Én ebben nem találtam ilyet, de az NMHH működéséről szóló 2010. évi CLXXXV. törvényben is csak az általam fentebb leírt büntetési tétel szerepel. De jellemzően a saját hatáskörű büntetéseket rendeletben szabályozzák,. Ebből meg van egy csomó. Számomra ebből az jön le, hogy ez csak szabálysértési kategória alapesetben. A hatóság nem küld börtönbe, s a bírság mértéke sem lehet aránytalan.
E mellet, hogy a büntetési tétele akár csekély is lehet attól a jogtalan frekvenciahasználat még jogsértés.
Sajnos nem ilyen egyszerű a dolog. Több jogszabály, (törvény, rendelet, szabvány, műszaki előírás) foglalkozik a témával. Az alap az "egységes hírközlési törvény" (EHT) Ehhez kapcsolódnak mindenféle tartalom szabályozási rendeletek, azonosító használat stb. De (mint már előbb is írtam) Adatvédelmi törvény, honvédelmi törvény, nemzetbiztonsági törvény, szabálysértési törvény, úgyhogy attól függ, mibe sikerül beletenyerelned, attól függ hogy mit nyersz meg.
Végül is jogásznak kell lenni, hogy minden ide vonatkozó jogszabályt ismerjen, én is csak néhányat ismerek részletesen, de tudok a többiről is. (bár már jóideje nem vagyok aktív) A szendi001 által előszeretettel emlegetett 50 -es évek óta csak annyi változott, hogy nem egy törvényben van szabályozva a hírközlés, hanem különböző területek szerint.
Voltam Burabun. Vettem egy alu házas VFO-t és egy mérővevőt. Mindjárt kiásom a kocsiból és teszek fel pár képet. Amúgy elázott a rendezvény, alig voltak.
Ez a jószág az. A tápjából hiányoznak a biztik. Tudsz róla esetleg valamit? (Esküszöm nálam vízszintes a kép)
A hozzászólás módosítva: Jún 16, 2018
A szövegre kattintva beállt a kép normális irányba.
Sajnos nem ismerős a kicsike, de rövidhullámra biztos jó lesz.
Mit tud frekvencia tekinteteben? Nem tudom kinezni a kapcsolo melletti szamokat.
Sziasztok!
Nézegetem az IARU REGION 1 sávkiosztását és megakadt a szemem azon, hogy MGM illetve EMGM. Nem találok róla semmit a neten. Mi ez? IARU REGION 1 2m band
Találtam valamit. Tone and Frequency Placing for Machine Generated Modes
De hogy mi ez pontosan nem találom. Mintha ez egy teljesen közismert valami volna. Aztán lehet, hogy csak a szemem nem veri ki éppen a megoldás. A hozzászólás módosítva: Jún 27, 2018
Gép által generált üzemmód : röviden az összes nem saját kézzel/hanggal generált kommunikációs mód (CW).
Valamikor volt a CW / fonia mint analóg saját magad által adott és vett kommunikációs forma.
Az RTTY és SSTV amik már gépiesített technikák voltak . Manapság meg számtalan gépi (digimode / MGM) van jelen. Ezeket egyszerűbb így nevezni mint külön-külön mindet egyesével megnevezni felsorolni. Habár az ajánlásokban vannak preferáltabb hosszabb ideje használt digitális üzemmód verziókra ajánlott sávtartományok. Így MGM rendszer segítségével akár CW-zhetsz is . A hozzászólás módosítva: Jún 27, 2018
Ugyanott, csak másik lapon:
Bővebben: Link
Üdv
Hogy van ez, hogy az egyik (UV-5R) 400-480MHz, a másik 400-520MHz? Utóbbi újabb kiadás? Csak Kiváncsi vagyok. Köszi
Európai/USA verzió, és /vagy más altípus lehet.
Köszönöm!
Akkor már megint túlkomplikáltam.
Ezek nagyon kompromisszumos antennák. Fizikailag túl rövidek így elektromosan biztosan beléjük van "toldva" (pl. egy tekerccsel). Ezzel az a baj, hogy rosszabb lesz az adó hatásfoka, mivel a kimenőteljesítmény egy része a soros tekercsen disszipálódik el.
A 144MHz körül kb. 25cm hosszú antenna kéne (1/4 hullámhossz). Már persze ha nem tévedek.
Akkor már inkább egy sma/b lezáróban lévő pár dB csillapítót és műterhet rakjál a rádióra.
Az talán frekvenciában egyenletesebb terhelést jelent majd a végfok számára .
Csakis hobby célra jön a rádió, az sem biztos marad.
Csak arra vagyok kiváncsi ,hogy a 460.0-460.1 közt ezzel az antennával használható e. Meg még az az 1W is sok, szóval nem baj ha kevesebb.
Kétféle antennával lehet a hosszóságot csökkenteni. Az egyik a "tekercs" antenna, (mindkét linkeden ilyen látszik) ezek hosszabb, és vékonyabb kivitelűek. Ilyenkor a rezonáns sugárzót feltekerik egy kisveszteségű, de mechanikailag erős tartóra, (mint a vastag koax dielektrikuma) így megfelelő lesz az antenna elektromos hossza, de a mechanikai sokkal rövidebb. Az ilyen típusú antennának nagyobb a vesztesége egy közönséges λ/4 -es sugárzóhoz képest, de valamit valamiért. A 440 - 480 MHz jelzésű antennát használhatod.
Természetesen a sugárzási karakterisztika erősen lapított lesz. Az antenna sugárzójának kivitelével lehet a sávszélességet befolyásolni. Minél nagyobb az antenna sávszélessége, annál nagyobb a vesztesége is. A másik rövid típus a helikális antenna, ez talán azonos frekvencia sávra rövidebb, viszont elég vastag, kb 3 - 4 cm, viszont alapból szélessávú, csak egy kicsit furán néz ki. Amúgy a rádiót ne nagyon mutogasd, ez nem az a rádió amit engedély nélkül használhatsz. A hozzászólás módosítva: Jún 27, 2018
|
Bejelentkezés
Hirdetés |