Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1478 / 1679
(#) Moderátor hozzászólása Júl 3, 2018
 
Idézet:
„Úgyhogy ezt alaposan kibeszéltük.”

Én is így gondolom, ezért is volt az iménti, moderátori hozzászólás!
(#) mek-elek hozzászólása Júl 3, 2018 /
 
Ugyan nem én csináltam, de a fent említett dolgokhoz laza megoldás.

PTS 100.docx
    
(#) kameleon2 válasza mek-elek hozzászólására (») Júl 3, 2018 /
 
Kínai változat a harmada árban - igaz az sem saját készítés, de 3 éve használom folyamatosan.
(#) Ge Lee válasza kameleon2 hozzászólására (») Júl 4, 2018 /
 
Megépítve meg úgy kb. a tizede, lásd a topikjában.
(#) mek-elek válasza kameleon2 hozzászólására (») Júl 4, 2018 /
 
Mért nekem írtad? Én már nem használok ilyet. A mikor használtam e félét, nem volt vele akadály. Az viszont igaz, hogy mindent értelem szerűen szerencsés használni.
(#) mek-elek válasza Ge Lee hozzászólására (») Júl 4, 2018 / 2
 
Kedves Gee Lee!
Ezt a dolgot nem vetélkedőnek gondoltam, hanem munkaeszköznek, amit a munkáltató áfa visszaigényléssel vásárolhat meg. Meg azt sem gondoltam, hogy pont ezt. Csak megoldást kínáltam az Urak problémáira.
(#) jocko válasza kameleon2 hozzászólására (») Júl 6, 2018 /
 
Üdv.! Sikerült elérnem végre a segítségeddel a processzorral egy hangzást, ami már tisztábban szólt . Viszont: Megérkezett a Behringer UM300 torzító pedál, azzal készültek a felvételek, már egy másik régebbi TV hangszórós dobozommal , amit bemutattam itt egyszer. Szóval a multieffekt kiesett a rendszerből, az EQ még inkább . A felvétel a szokásos fényképezőgép videó , feltölt , letölt , mp3 kiszed módszerrel készült ,de közelebb kerültem a megoldáshoz. A BEAG mag 102 végfok amit én építettem meg külön egységbe egy pioneer 2x24 Volt AC 270 Watt körüli lemeztrafóval előfok nélkül az viszont maradt. Ezeket is mutattam már, most az elért hangzás a lényeg.
(#) kameleon2 válasza jocko hozzászólására (») Júl 6, 2018 /
 
Ez már keményebb hangzás.
(#) Lengyelzolika01 hozzászólása Júl 6, 2018 / 3
 
A "keztetektől" építéseim idősorrendbe!
(#) Lengyelzolika01 hozzászólása Júl 6, 2018 / 3
 
A vezetősávok
(#) krauszkrisztian14 válasza Lengyelzolika01 hozzászólására (») Júl 6, 2018 /
 
Jó nagy munka lehetett az auto GND-s rajzolás.
Jók lettek!
Ment a mancs.
A hozzászólás módosítva: Júl 6, 2018
(#) krisz69 válasza krisz69 hozzászólására (») Júl 6, 2018 / 6
 
Lassan , de biztosan .Alakul ez.
(#) Lengyelzolika01 hozzászólása Júl 7, 2018 /
 
krauszkrisztián14 ez benne van a programban egy gombnyomásra minden alkatrészkörül ilyen lesz
(#) Gery78 hozzászólása Júl 8, 2018 / 21
 
Sziasztok!
Szeretném bemutatni Nektek a legújabb alkotásom, egy 2x24V-os 160VA-es trafót. Magam tekercseltem, ez az első önállóan tekercselt trafóm. Kálmán barátom vigyázó távfelügyelete mellett készült el. Ő számolta ki, és kaptam Tőle nagyon sok hasznos instrukciót, hogy sikerre vigyem ezt a tekerést. Ezúton is köszönöm Kálmán a sok segítséget!
A hozzászólás módosítva: Júl 8, 2018
(#) Gafly válasza Gery78 hozzászólására (») Júl 8, 2018 / 1
 
Az apparátus és az alapanyagok egy része kísértetiesen ismerősnek tűnik, de örülök hogy használatban van
(#) Alkotó válasza Gery78 hozzászólására (») Júl 8, 2018 / 1
 
Mérési eredmények? Mekkora lett a szekunder feszültség üresjáratban, és mekkora a nyugalmi áramfelvétel? Ha meg tudod terhelni, akkor egy terhelt mérés is hasznos lehet (főleg neked).
Ha jó a méretezés, akkor a vasmag méreteit és a tekercselési adatokat is megadhatod, mert hasonló trafónál segíthet a többieknek.
A fotó alapján nem töltötted ki teljesen az ablakot. Ez nem baj, de esetleg vastagabb huzal is befért folva.
(#) granpa válasza Alkotó hozzászólására (») Júl 8, 2018 / 2
 
Óvatos tanácsadó, számít a kezdők "bénázására" és úgy számolja ki a vasat, menetszámot, huzalvastagságot, hogy biztosan beleférjen az "amatőr," meglegyen a sikerélménye (valamint neki minél kevesebbet kelljen részt vennie a műveletben). Én már ismerem a mérési eredményeket.)
A hozzászólás módosítva: Júl 8, 2018
(#) granpa válasza Gery78 hozzászólására (») Júl 8, 2018 / 2
 
Na, ez egészen jól néz ki, mintha csak én terveztem volna. Persze a kivitelezőé az érdem!
(#) Alkotó válasza granpa hozzászólására (») Júl 8, 2018 / 2
 
Nem kritikának szántam, csak mint megfigyelés hoztam szóba. Határozottan jobb ez a helyzet, mintha nem férne bele a csévébe a huzal.
(#) Gery78 válasza Alkotó hozzászólására (») Júl 9, 2018 / 2
 
Gafly: Így van, nagyon jó ez a kis gép, jól lehet vele dolgozni. Nem ismered véletlenül, a készítőjét? Köszi szépen, hogy kölcsönadtad a munkához! Az alapanyagokat meg nem hagyjuk kárba veszni.

Alkotó: Az üresjárási feszültség 2x25V lett, 9.1Ohmmal megterhelve az egyik szekunder tekercset, 24.06V lett a terhelt feszültség. (Egyszerre a kettőt nem tudtam megterhelni, mert csak egy ellenállásom volt ekkora teljesítményben.) A nyugalmi áramfelvétel méréséhez elő kellett ásnom a Metex multiméterem, nem vagyok benne egészen biztos, hogy helyes volt amit mért, mert 2A-es állásban 186mA-t mértem, 200mA-es állásban 173mA-t mutatott. Viszont aminek nagyon örülök, hogy a trafó rettentően csendes lett, még terhelés alatt sem zúg semennyire sem. Biztos az alacsonyabb gerjesztés miatt, ahogy Kálmán méretezte. 0.8-0.9T-ra volt méretezve.
A trafó adatai: EI106-os vas, a Primer 814 menet 0.6mm-es drótból, a Szekunder 94menet 2x0.9mm-es drótból tekercsenként, vagyis 4x tekertem fel a 0.9-est, mert két-két szálat párhuzamosan kellett kapcsolni a kellő terhelhetőséghez.
Az ablak így is majdnem teljesen ki van töltve, mert csak 1mm maradt a cséve szélétől.

Kálmán: Köszi szépen a dicséretet, és a sok segítséget! Nagyon jól megtervezted ezt a trafót is. Mint mindegyiket!
A hozzászólás módosítva: Júl 9, 2018
(#) krauszkrisztian14 válasza Lengyelzolika01 hozzászólására (») Júl 9, 2018 /
 
De az eánézéareránézésre kézzel van rajzolva.
Vagy csak ennyire rossz volt a nyomtató?
A hozzászólás módosítva: Júl 10, 2018
Moderátor által szerkesztve
(#) Lengyelzolika01 hozzászólása Júl 10, 2018 /
 
A nyomtató az tökéletes az autó gnd-osra gondolsz? eEbből ebből equalizer meg az stk4050V készült vasalásos módszerrel.
A hozzászólás módosítva: Júl 10, 2018
Moderátor által szerkesztve
(#) Lengyelzolika01 hozzászólása Júl 10, 2018 / 1
 
Itt a "vezetők" felöőli oldal. Első 1. próbálkozásomra természetesen miért is sikerülhetett volna.
A hozzászólás módosítva: Júl 10, 2018
Moderátor által szerkesztve
(#) Moderátor hozzászólása Júl 10, 2018
 
Azért mobil eszközről is lehet ám helyesen írni!
(#) zolek hozzászólása Júl 12, 2018 / 1
 

AUTO SMPS.JPG
    
(#) pinyó39 válasza zolek hozzászólására (») Júl 12, 2018 /
 
Stabilizált vagy szabadonfutó?
(#) BarnaPili válasza Lengyelzolika01 hozzászólására (») Júl 12, 2018 / 1
 
Hát komám, a helyesírásodnál csak a forrasztásaid szebbek. De működik.
(#) bbb válasza BarnaPili hozzászólására (») Júl 13, 2018 /
 
Gyári panelen is láttam már rosszabbat, emiatt ne bántsd!
(#) palj hozzászólása Júl 13, 2018 1 / 8
 
Nem állom meg már szó nélkül! Ennek a fórumnak HOBBIELEKTRONIKA a neve nem? Miért várunk el mindenkitől profi munkát, profi hozzászólást és profi nyelvtant, Én örülök ha valaki hobbiból idáig jut, hogy nyákot tervez és forraszt! Legyünk már kissé toleránsabbak - ez a moderátorokra is vonatkozik!!!
Következő: »»   1478 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem