Fórum témák
» Több friss téma |
De majd kicserélem a púpos kondenzátorokat, és/vagy veszek "okos" LED lámpákat. Akkor talán zenélnek is, meg távirányítóval tudnám állítani a színeket, amikor éppen reszelek
Sziasztok.
Biztos van itt aki elmélyült az armatúrák és a világitás különféle technikái között. A műhelyemben 3x36w os (kb 20 éves) hagyományos armatúrát cseréltem le a minap,ezeket a csöveket még hagyományos trafó,kondenzátor és gyujtó hajtotta. A mostaji tükrös 2x36w ost egy teljesen más elektronika hajtja,ellenállások,Ic és miegymást láttam benne. Ennek vannak előnyei ahogy látom,nem villódzva kapcsolja be a csöveket hanem azonnak,nincs vasmagos trafó igy sokkal könnyebb,DEEE szwrintem ezek nem hajtják ki teljesen a csöveket vagy valahogy mintha nem olyan fényük lenne. Van valakinek ezféle tapsztalata? Másik kérdésem pedig a következő:Van itthon fénycső trafóm 1x58w os 150cm es csőhöz való,de ehhez a nagyobb watt számú csőhöz nincs kondenzátorom,gondolom nagyobb értékű kell abból is,de milyen mértékű? Szeretnék plusszba használlni egy ilyen csövet de csak trafóm van hozzá. Bármilyen segitséget leirást jótanácsot elfogadok,köszönöm. Eleve ezekkel a tükrös armatúrákkal nem vagyok megelégedve,eddig 3x36w os régi fajta volt búra nélkül és a csövek mögé ives fényes fényvetőt tettem,igy egész jó volt az 5x6 os műhyely világitása,de kivel 1 helyről jött a fény igy a két mühelyvégben kevés volt a fény,ez helyett jött a 2db tükrös 2x36w os de nem vagyok vele megelégedve. Led ekwt vagy bármifajta korszerűbb fényforrást meg nem akarok,mert ha gagyi kinait veszek az nem gazdaságos hogy pár hónap vagy éven belül tönkre megy a valamire való meg nekem drága,több tizeztes kiadás. Nagyonszépen köszönöm a válaszokat.
A csövedet felszerelheted a kondenzátor nélkül, az nem szükséges a működéshez (csak fázisjavító szerepe van).
Lehet, hogy a régi armatúrában még 40W-os fojtók vannak és picit nagyobb árammal hajtják a 36W-os csöveket.
Leddiszkontban komplett armatúrákat kapsz, emberi áron, legalább 2(de sokszor 3) év garanciával.
A garázsban felraktam az armatúrákat. 100cm hosszú csövek vannak. Amelyik fojtó kondival kompenzált,az sokkal melegebb,mint a kondi nélküliek. Mindkettőt állja a kezem több órai üzem után is,de ezt észrevettem. Ez mitől van?
A fene sem tapogatja, ha már egyszer világít. Akkor összerak és örül , vagy összerak és nem világít, akkor csúnyákat mond
Mondanám, hogy az a dolga, hogy a "meddő" áramot kompenzálja, és ezt csak úgy tudja megtenni, hogy azért az oltáron is hagy valamit. Ámbár az az áram, amelyik javítja a fázist, csak folyik valahol, nem? De nem értek hozzá A hozzászólás módosítva: Jan 11, 2018
A fénycsővel 3 dolgot elmondanék, amit fontolj meg :
1. A fénycső pár év alatt elveszti fényerejének 30 %-át, tehát még ha működik is, gyengül. 2. Ha hideg helyen használod, ez szintén csökkenti a fényerőt. Ha eddig zárt armatúrában használtad, melegen tartotta, a nyitott tükrös már hűvösebb. ( Itt a téli hidegebb időszakra gondolok, ha a műhely kevésbé fűtött.) 3. A LED csőhöz nem kell trafó, gyújtó, kondenzátor. Nem kerül tízezrekbe. PL :120 cm-es 36 W-os fénycsővel azonos fényerejű :Bővebben: Link És van rá 2 éves garancia. A hozzászólás módosítva: Jan 11, 2018
Szia! Én ezzel az azonos fényerővel vitatkoznék! Kamu. Nekem a műhelyasztal felett két 36W-os cső volt sokáig, Osram előtétről, búrás lámpában. ( a lámpa 3 csöves, de csak két cső volt benne, az előtét utólagos átalakítás) . Na gondoltam veszek ledeset. Ilyen v-tac-ot vettem, erre 1700lumen van írva. Kettőt vettem, de észrevehetően gyengébb volt a két hagyományos csőnél. Na de miért is csodálkozunk. Ez 1700 lumen, a hagyományos 36W-os cső meg 3000 lumen feletti színtől függően. Vettem még egyet a harmadik cső helyére. Így kb azonos a fényerő. Ez a tapasztalat. ( de ha csak kétcsöves a lámpa? hova teszek még ledes csövet, hogy úgy világítson, mint előtte?)
Igen , ezért is írtam le a többi részletet is, mindenki saját maga dönti el, hogy otthon a műhelyében mivel szeretne világítani.
A 3000 lumen csak új fénycsőre igaz, meleg helyen, vagy nyáron. Ezt is vedd figyelembe.
Hát hideg helyen lehet jobb a ledes, de nálam zárt armatúrában, ami jellemzően több órát ég folyamatosan jobb volt a hagyományos. Zavart a kisebb fényerő szerelés közben, mikor ledesre cseréltem. A színhőmérséklet kb azonos.
Nem igazán a fényerővel van a baj. Még ha ugyanannyit is mérek - sőt beteszek még egy 30W körüli Philips csíkot, ami már kétszer akkorát világít - mégsem tudom elolvasni az IC-ken a feliratot, amit egy régi 40W-os öreg cső mellett még látok.
A 30 W-os Philips LED csík 5 m-es. A fénycső 120 cm-es. Azért nem árt figyelembe venni a megvilágított terület nagyságát is. Lumen / m . Ha egy IC-n szeretnél elolvasni a feliratot oda jól jön egy helyi világítás, egy asztali lámpa.
Az 5 m-es LED szalag viszont arra szolgál, hogy egyenletesebb fényt biztosítson az egész helyiségben.
Helló,
Kiégett egy fénycső a lakásban, és új keresése közben ráakadtam erre a LED-es fénycsőre, meg is vásároltam: http://www.star-diamond.hu/termek/led-fenycso-t8-120-cm-18w-hideg-feher Azt írják, tökéletesen helyettesíti a hagyományos fénycsövet. Viszont felkapcsolva folyamatosan villog. Ha gyújtó nélkül indítom, tökéletesen működik (ami logikusnak tűnik, hisz csak a hagyományos fénycsövet kell "begyújtani"). Mivel nem sokat értek az elektronikához, csak az lenne a kérdésem, hogy biztonságos ezt így üzemeltetni?
Nem mondták/írták, hogy ki kell venni a gyújtót?!
Amúgy többféle betáplálással (egyik végről, vagy két végéről) is létezik. Szerencséd van vele, hogy ez a két végéről kéri a villanyt, így elég a gyújtót kivenni és nem kell huzalozással bajlódni.
Ami az egyik végén kapja a betápot, ahhoz adnak egy a gyújtó helyére tehető rövidzárat, ami ugyanúgy gyújtó kinézetű, de csak egy átkötés van benne ( a cső másik vége is rövidre zárt ). Így az is betehető egyszerűen. ( Akkor van gond, ha elektronikus előtéthez teszik a ledest, nagy eséllyel tönkremegy )
A hozzászólás módosítva: Jan 18, 2018
Ez jó hír. Csak azt furcsállom, hogy minden tájékoztatás nélkül adták a kezébe...
Sziasztok.
Az lenne a kérdésem, hogy a neon csőnél mindkét felére kell áramot adni vagy csak az egyikre? Bocsi a hülye kérdésért de most vettem egy UV Neon csövet és ki szeretném próbálni. Köszi.
Ez nemesgázzal töltött cső? Akkor mindkét végére kell nagyfeszültség.
A hozzászólás módosítva: Jan 25, 2018
Tényleg nem jó a kérdés... Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Jan 25, 2018
Üdvözlet!
Befőttes üvegek csírátlanításához germicid csöveket szeretnék. A kinézett típus :Bővebben: Link. Ebből szeretnék kettő darabot. A kérdés, hogy milyen előtétet, gyújtót választanátok hozzá? A hozzászólás módosítva: Júl 20, 2018
Szia!
A lap alján vannak ajánlott elektronikus előtétek, amikhez nem kell gyújtó.
Köszi. A kb jónak tűnő a második, viszont azt írja, hogy 2x18-40. Akkor szerinted ez jó lehet a 2 db 15w os csőhöz Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Júl 20, 2018
Vagy bármi, amelyet hasonló fénycsőhöz használunk. Igazán a fénypor(talanság) a lényegi különbség, nem pedig az elektromos kapcsolás...
Jó lesz hozzá, az a kis eltérés nem számottevő, úgysem működik majd egész napot.
Csak a szemedre vigyázz, meg a bőrödre! Soha ne nézz bele, és úgy csináld meg hogy más se nézhessen a fényébe véletlenül! Zárt dobozban legyen és ha kinyitod, kapcsoljon le automatikusan!
DEEE szwrintem ezek nem hajtják ki teljesen a csöveket vagy valahogy mintha nem olyan fényük lenne.
Igazad van. Anno egy cég DALI-s rendszeréhez építettem fénycső meghajtó, vezérlőt IR2153-l. A 40 W-s csőnél és a 36 W -s 840 Lumen -s csöveknél az üzemi frekvenciát (rezonancia) megváltoztatva 900-910 Lumen is mértem. Mindezt néhány 10 mA áram növekedéssel. Jelentősen nem növekedett meg a fogyasztás. Így az az érték maradt. Egyébként A legjobb értéket a régi 40 W-s csöveknél sikerült elérnem a 980 Lument 42 W teljesítményfelvétellel.
Sziasztok! Van egy akváriumom fénycsöves világítással. Felkapcsolás után a fénycső csak akkor világít ha kitekerem a gyujtót. Mi lehet a baja?
|
Bejelentkezés
Hirdetés |