Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Fejlámpa javítás
Lapozás: OK   2 / 2
(#) Remci válasza gyuszo hozzászólására (») Aug 5, 2018 /
 
Hálás köszönet. Nem gondoltam hogy így méret alapján is ki lehet keresni. Bár az árát elnézve lehet hogy jobban járok ha veszek egy újat. De azért még keresgetek, hátha van olcsóbban. Még egyszer köszi.
(#) Gafly válasza Remci hozzászólására (») Aug 5, 2018 /
 
Lehet hogyha megcsinálod, jobb lészen mint a gyári új, bár olcsóbb nem biztos...
(#) gyuszo válasza Gafly hozzászólására (») Aug 5, 2018 /
 
A gyártó arra törekedett, hogy minél olcsóbb legyen az előállítása. Ha magadnak javítod miért lenne gond, hogy jobb lesz ?
Amit én használok fejlámpát, abban 2 db 18650 3,7V 2600 mAh-ás akku van.
A töltőnek pedig nem azt használom, amit hozzá adtak, hanem egy ilyet : XTRAR Master VC2 Plus Bővebben: Link

Az 18650-es akkukról egyébként van egy tanulságos teszt is, amit érdemes elolvasni :
Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Aug 5, 2018
(#) RoliNyh válasza gyuszo hozzászólására (») Aug 6, 2018 /
 
Nem akarok túlságosan illúzióromboló lenni, de az említett oldalon a teszt közelsem 1C -s kisütési értékekkel történt, a tesztelő elmondása szerint csak 500mA volt a tesztelőárm.
Ebből következik, hogy hamis értékek szerepelnek az oldalon...

Ha minden cellát 1C -s terheléssel tesztelnek, biztos vagyok benne, hogy kevesebb értékeket kapott volna az elkövető. De mivel nem akarok oda regisztrálni, ide írtam a véleményem.

Ha a srác esetleg belemegy, elvállalom, hogy minden általa mért cellát 1C -s terhelésnek vetek alá,
és terhelési grafikont is készítek róluk, feltéve ha állja az oda és visszaszállítás postaköltségét.
(#) juhasz10 válasza RoliNyh hozzászólására (») Aug 7, 2018 /
 
Mi fog változni? Fogadok veled, hogy 500mA-el és másik féle töltővel is más eredményt kapott volna. Nem is értem minek ez a "tized mAh"-ra való törekvés.
A rossz minőségű ugyanolyan rossz lesz, kicsit kevesebbet mérsz. Egyébként miért pont 1C? Adatlapokon kell megnézni mekkora terhelésnél tudja azt a kapacitást. Ha valakit nagyon érdekelnek ezek a pontos kapacitások, akkor e-cigis oldalakon kimerítő teszteket talál, szép diagramokkal. Akár 5-10A-os terhelésekkel.
Következő: »»   2 / 2
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem