Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   229 / 1682
(#) szamóca válasza Fery hozzászólására (») Máj 8, 2008 /
 
Mély hálám mindkettőtöknek. :worship:
(#) X Sügi X hozzászólása Máj 8, 2008 /
 
Ki mit fog építeni...
Egy AVR programozó van készülőben, ma megjött hozzá a panelom, jövő héten az alkatrész is meglesz. Mini USB-n csatlakozik a számítógéphez.
(#) Tomi20 válasza X Sügi X hozzászólására (») Máj 8, 2008 /
 
jól néz ki, milyen programban tervezted?
(#) X Sügi X válasza Tomi20 hozzászólására (») Máj 8, 2008 /
 
Az az igazsság, hogy nem én terveztem, az egyik kollégám műve, amugy Protellel lett tervezve. Még csak most tanulok programozni, azért kell. Tervben van még egy multiboard is hozzá, ill. már le van adva a rendelés az alkatrészekre. :yes:
(#) bgsf válasza Dióda hozzászólására (») Máj 9, 2008 /
 
Én kb 20 éve építettem egy 2X60W-os végerősítőt. Tök gagyi alkatrészekből, és a mai napig működik!
TEXAS INSTRUMENS fejlesztés. Akkoriban menő cuccok voltak, ma már minden lomtárban ott van.......
Egyedül a trafó gázos, de meg lehet tekerni!
A táp a legegyszerűbb kivitel, de működik!

DSCF8319.JPG
    
(#) Flatlander hozzászólása Máj 9, 2008 /
 
Én ezt építetettem....még nincs kész teljes de már 7bar-ig lazán használható így is Sokan mongyák h egy gyerek h csinál ilyet....Sztem egyáltalán nem nagy valami(am 15éves vok)....
(#) kaqkk válasza Flatlander hozzászólására (») Máj 9, 2008 /
 
Miaz hogy nem nagy valami ? Az én fiam 14éves és a csavarhúzót sem fogja meg! Ez igenis nagy dolog !
Akárki akár mit mond ne hidd el csak így tovább !
Valósitsd meg az ötleteidet . Gratulálok: Üdv :Béla

UI : ha kell segítség a tovább fejlesztésben keress meg!
(#) X Sügi X válasza Flatlander hozzászólására (») Máj 9, 2008 /
 
Igaza van kagkk-nek, már az én korosztályomban sem találni sűrűn olyan embert, aki kezébe veszi a csavarhúzót. A mai fiatalok már nem érdeklődnek annyira az elektronika iránt, inkább megveszik a boltban a drága hájfi berendezéseket, és nem élvezik ki az építés adta örömeit, bánatait!
Úgyhogy csatlakozom a kollégához, és bíztatlak én is, hogy erősítsd a csapatszzellemet korodtól függetlenül!
(#) Fery válasza X Sügi X hozzászólására (») Máj 9, 2008 /
 
Szia
Egyetértek, csak gratulálni tudok. Hidd el nagy dolog ez ebben a korban. Az igazán jó elektronikai szakemberek azok közül kerülnek ki leginkább, akik már gyerekkorban is szeretik.
Úgyhogy hajrá, csak igy tovább.
(#) uli válasza X Sügi X hozzászólására (») Máj 9, 2008 /
 
A mai fiatalok......
Még jó hogy van kivétel

CSak az a baj, hogy én összerakom de sose működik
(lehet olcsóbb lenne nekemis ha a boltban megvenném
(#) kaqkk válasza X Sügi X hozzászólására (») Máj 9, 2008 /
 
XSügix csak egy kérés : ejtsd kakukk ! Ragozd kakukk-nak köszi
(#) Flatlander hozzászólása Máj 9, 2008 /
 
Köszi a bíztatást És am elektronikát is tanulok...Meg úgy unalomképp szeretek ilyen dolgokkal foglalkozni Hangfalépítés stb....Itt egy kép a házilag készített hangfalamról is...(a műanyag keret és a hsz.-ek nem háziaki )A többit én csináltam egy videoton doboz alapján....Meg csináltam még egy körfűrészt is De azon most nincs motor mert az tettem a kompresszorra...Meg még egy csomó ilyen egyéb apróság,átalakítás

100_0483.jpg
    
(#) X Sügi X válasza kaqkk hozzászólására (») Máj 9, 2008 /
 
Ooook!
(#) Istike88 válasza Flatlander hozzászólására (») Máj 9, 2008 /
 
Szép munka! gratulálok!
Ha már hangfalaknál tartunk akkor megmutatom miket csináltam az elmúlt hetekben, ráérős napjaimon!
íme:
(#) Flatlander hozzászólása Máj 9, 2008 /
 
(#) levii válasza Flatlander hozzászólására (») Máj 9, 2008 /
 
Éni is csak gratulálni tudok egy idősek vagyunk de én még nem alkottam semmi tartósat.

Szerencsére az elektronika és az egyéb házilag készült dolgok (és most nem a házi pálinkára gondolok )
mindig is érdekeltek. Ez meg is látszik a szobámon sajnos.

Üdv!
(#) Flatlander válasza levii hozzászólására (») Máj 10, 2008 /
 
Nekem csak azért "nem" tartósak a dolgaim,mert mindig eszembe jut jobb ötlet ás átalakítom őket....De így legalább még jobbak lesznek
(#) levii válasza Flatlander hozzászólására (») Máj 10, 2008 /
 
Egy tartós dolgot sikerült eddig összehoznom az egy átalakított kávédaráló. Egy modell repülő motorja hajtja
(#) zoly15 válasza levii hozzászólására (») Máj 10, 2008 /
 
Sziasztok!
Had szólljak én is bele ebbe
Flatlander: Gratulálok a mukládhoz!
Én is építgetek eddigi tartós cuccaim: Forrállomás (most akarom megépíteni az Attila86 féle forrasztóállomás 2-t)
Egy labortápegység és egy panellfúró ami jelenleg ékszíj hiányában szenved :no: Igaz a panellfúrót apámmal csinálltuk közösbe

üdv
(#) zsoltee0001 válasza Flatlander hozzászólására (») Máj 10, 2008 /
 
Hi
gratulálok! nagyon maximális lett!
a kompresszor az miből való?
indító fázis nélkül is elindul?
üdv
(#) KeserűCukor válasza Flatlander hozzászólására (») Máj 10, 2008 /
 
Csövi!
Nem rossz a szerkezet...
DE azt a kondit, ami kilóg abból a dobozból szerintem sűrgősen szigeteld le!
Eleve nincs rögzítve /úgy tűnik/, az egész szerkezet fémből van.... nem is folytatom!
(#) akos86 hozzászólása Máj 10, 2008 /
 
Sziasztok.Nézegettem a fórumot és nagyon jó dolgokat csináltok !Én is szeretnék bemutatni 1-2 dolgot saját tárházamból!Valószínüleg már találkoztatok az összessel!A képek minőségéért elnézéseteket kérem de egyenlőre csak egy webcam-om van !A képeken egy 100w-os erősítő tda2030-al...a 100 wattot 2 ohmon tudja!Egy előerősítő tda 1524-el szerelve,és a jól megszokott teljesítmény kijelző(vagy ki mire használja )A panelokat kivétel nélkül egy filctoll segítségével csináltam!
(#) Godesz hozzászólása Máj 10, 2008 /
 
Hali!!

Megcsináltam a villogót, és láttam már egy tic-tac-os doboz felhasználást, gondoltam belegyömöszölöm
nagyon összezsúfoltam, kellett a hely a két ceruzaelem mellett és ha a kupakját felcsattintjuk ott van a kapcsoló
esetleg másvalami ami elfér egy tic-tacosban? mert van még ezer dobozom
képek-->
(#) Flatlander válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Máj 10, 2008 /
 
Csak egy indítókondi van rajta azzal el simán elindul 3bar-ról is..(220v,deltába kötve a motor)..A kompresszor pedig ha minden igaz GAZ teherautóbol való
(#) Flatlander válasza KeserűCukor hozzászólására (») Máj 10, 2008 /
 
Az csak egy ideiglenes megoldás,lelessz rendesen szigetelve és rögzítve
(#) kocsgab002 hozzászólása Máj 10, 2008 /
 
Helló!
egy kicsit off, de muszáj megmutatnom...

IM000969.jpg
    
(#) feki00 hozzászólása Máj 10, 2008 /
 
Kezdtem megúnni hogy csak úgy pucéran van az icdm így csináltam dobozt neki.

Volt párszor pár meleg helyzetem a csupaszsága miatt, működés közbe beleesett pár dolog a próbanyákról, mondhatom hogy meg se mertem mozdulni nehogy valamit rövidre zárjon a jövevény...

icd.jpg
    
(#) Norberto válasza kocsgab002 hozzászólására (») Máj 10, 2008 /
 
Ez a kép a jövőből került hozzád? :eek2:
(#) kocsgab002 válasza Norberto hozzászólására (») Máj 10, 2008 /
 
nem az a lényeg... egyébként csak el van dátumozva
(#) szamóca válasza kocsgab002 hozzászólására (») Máj 10, 2008 /
 
Ááá... ezt csak a mi megvezetésünkre csináltad ugye?
Következő: »»   229 / 1682
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem