Fórum témák
» Több friss téma |
Ha a GRBL ben gondolkodol akkor a legjobb megoldás egy arduino Uno , CNC shield, DRW 8825 driver. Az arduinonak 5v USB kell, a CNC Schieldnek 12-36 V Ez tudja kezelni az Estop ,az összes végálláskapcsoló ,Relékimenet a marómotornak vagy lézernek, Próba funkció stl-lel. Működik rajta a Homing .PWM kimenete is van. Van lehetőség tengelyklónozásra Tökéletes kisebb teljesitményű motorokhoz 2-2,5 Amperig ,ami potméterrel beállitható a DRW-n. Rajzoláshoz , lézerhez , nyákmaráshoz. de komolyabb marógépet is képes vezérelni . A cikkcakkos körivek amit emlitesz csak helyes beállitás kérdése. Nálam 1/16 mikrolépésre van beállitva és nagyon simán és halkan futnak a motorok. A Grbl beállitásai először bonyolultnak tünnek, de kis gyakorlás után egyszerű configurálni. Viszont ami fontos nem minden GRBL verzióval működik helyesen a CNC 3.1 Schild. Nekem a GRBL 0.9.1 J verzióval működik minden helyesen. A frissebb verziókban az arduino és a SChield lábkiosztása hibásan lett definiálva a programozásban. Aki viszont Shield nélkül oldja meg a DRW-k illesztését ott nem áll fent ez a hiba
Van a zöld, meg a fekete. A zöldön van a hosszú tűsor. Meg van dupla Y tengelyes. Az mire jó?
A hozzászólás módosítva: Dec 23, 2018
A feketén is ugyan azok a lábak vannak csak nincsenek elnevezve. A fekete jobbnak tűnik, ha már ilyen összvérben gondolkodsz.
Idézet: Ezt kifejtenéd? Éppen valami hasonló hibával küzdök, lehet ez a gond... „A frissebb verziókban az arduino és a SChield lábkiosztása hibásan lett definiálva a programozásban.”
Már régebben foglalkoztam ezzel, de úgy emlékszem hogy a CNC SCHILD 3.0 nekem nem működött jól a GRBL 1.0 verzióval annak ellenére hogy a beállitások jól működtek egy korábbi verziójával. Nem müködtette a relét a spindle en pin-en és a homing keresési iránya is megváltozott más apró hibák is voltak vele ezenkivül. Utánna olvastam és azt irták róla hogy más pinekre lett definiálva a relé kimenet. A GRBL master könyvtárban van egy config fájl ,ahol lehetett volna módositani ezeken a beállitásokon, de mivel nem látom át annyira a programozás rejtelmeit ezért nem foglalkoztam vele. Vissza raktam a régi verziót és ujra müködik. A legujabb kiadású CNC SHIELD V3.51 már jó minden értelemben a GRBL frisebb vezióival
Néztem CNC Shield-eket. Van a v3 Uno-ra és a V4 Nano-ra. De úgy szó szerint nincs ráírva, hogy melyik csatlakozókra megy a fúró, lézer, hány Volt, hány Amper, és melyik PWM. Nem tudom, melyikre milyen fúrót lehet kötni. Ilyen ellenőrzést lehet ezzel is csinálni, hogy felmérje mennyire egyenes a lap?
Ezek az olcsó lapok csak a léptetők meghajtásához használnak 12-35V-ot. Az összes kimenet 5V-os. Tehát egy PWM kimenet van mindenre. Nincs értelme mindennek külön csatlakozót kiépíteni. Sőt, igazából csak egy kimenet van.
esetleg ha valakinek kell kinyomtathatja
Én már ki is nyomtattam, igaz csak papírra... Neked hogy sikerült?
Méretek: csap távolság 20mm
szélleség:20mm magasság:10mm Ha kell valakinek este át tudom küldeni vagy fel tehetem itt is
A kérdés az szerintem, hogy megéri-e kinyomtatni? Ekkora méretűt 2000/méter áron lehet kapni. Az 50db ilyen szem.
Szerintetek? Ne értsd félre, nem bántásnak szántam. Az, hogy önzetlenül megosztod másokkal, tiszteletet érdemel! A hozzászólás módosítva: Dec 26, 2018
ó igen ezek így mindig drágább elvileg. ez kb mennyi be kerülne legyártva 1db meg hány gramm pla kéne hozzá? pont leszedtem a cura t az írta hogy kb mennyi anyag kelhet bele
igen már néztem is 1400ért + posta lehet kapni ebayen
csak unatkoztam hajnalban azt rajzolgattam tuti én is megvenném de van amit nem lehet megvenni inkább kinyomtatja az ember
Nos összeraktam a ketyerét, de nem lépked csak lép
![]() ![]() ![]() Volt már valakinek hasonló esete? Egész nap keresgélem a megoldást, de hasonló problémát sem találok senkinél... ![]()
Valami zavart érzek az erőben. A Mega+RAMPS pároshoz Marlin fw kell, ez grbl-lel nem fog menni.
Elvileg mehetne ha igaz amit itt írnak: GBRL-Mega.
Persze ettől még nem biztos ![]() ![]() Na most megyek és ismerkedem a nagy varázsló modern változatával kicsit. Majd jövök kérdésekkel!
Nem a Mega+GRBL a baj, hanem hogy tök más lábakat használ.
Ez ok, értem. Ettől eltekintve a saját tesztprogija kellene fusson!?
A teszt mire építkezik? Az alap arduino program van telepítve plusz a grbl könyvtár.
Abban a kódban nincs semmi, csak az egyes lábak definíciója. Semmiféle mozgást nem tartalmaz. Azt értsd meg, hogy a GRBL ezzel nem fog működni, tehát a GRBL könyvtár teljesen rossz irány. Ezt próbáld ki inkább.
Esetleg ezt is megnézheted: ESTLCAM
Ehhez nem kell semmi ARDUINO Firmware csak be konfigurálod és maga az EstlCam be tölti a megfeleő szoftvert a MEGA2560-as vagy MEGA328-as alaplapodra. A program kipróbálásra , tesztelésre ingyenes volt. Én ezt használom már 4 éve, de én meg vásároltam, nekem ennyit megért. Konfigurálásnal csak ki jelölöd, hogy milyen alaplapod van, és melyik porton. Aztán meglátod a felajánlott MEGA láb kiosztásokat, és össze hasonlítod a te konfigurációddal. Van pár oktató video a youtube-on. Én is azokból tanultam meg használni. Esetleg ha gondod támadna a konfigurálásnál, akkor szívesen segítek. A hozzászólás módosítva: Dec 30, 2018
Ezt már értem, csak azt nem, hogy amikor lefordul, akkor mit fordít bele és mit tölt fel? Elengedtem a GBRL vonalat a RAMPSal, jön egy CNCShield, de ha ez már így itt van (meg van egy kicsi időm) akkor megpróbálok vele valamit kezdeni. Láttam merlinre alapozott laser kódot, de olyan kicsit kicsavartnak tűnt, hiszen kezelőfelületnek mégiscsak a nyomató guiját használja. Ezen túl csak egyszerű LCD-im vannak itthon és szinte minden kód várja a komolyabb grafikus kijelzőt. Amit szeretnék ahhoz nincs rá szükség, de rosszul vásároltam be és van pár napom még amíg megérkezik a neki való
![]()
No ezt most meglesem
![]()
A RAMPS elsősorban 3D nyomtatóhoz van kitalálva, ezért van az LCD és SD kártya támogatás, hogy nem kelljen egy PC-t foglalnia. A 3D nyomtatás során egy-egy bonyolult vagy nagyobb munka esetén előfordulhat, hogy 2-3 napig is egyfolytában megy.
A RAMPS-hoz a Marlin fw-t kell az arduinora tölteni és megfelelően bekonfigolni. Nem kell feltétlenül az LCD a működéshez. Ha rendesen van beállítva minden bármelyik GRBL kompatibilis kezelőfelülettel működik, hiszen csak annyi történik, hogy a koordinátáknak megfelelő mozgási parancsokat külni az USB-n keresztül.
Nos olvasgattam kicsit Marlin ügyben, konfiguráltam, fordítottam, már vagy három különböző módon és nem
![]() Idézet: Szerintem nem. A Configot biztos jó csináltad? „El lehet valamit rontani azzal, hogy előtte grbl-t raktam rá?”
Dehogy biztos
![]() ![]() ![]()
Mellékelem az én Configomat, ezt most próbáltam, működik. Az átviteli sebesség 115200, ezt állítsd be a programba. Azt viszont sajnos benéztem, hogy bármelyik programmal vezérelhető. Ezzel viszont működik. Mellékelek egy egyszerű G-kódot is próbának.
A hozzászólás módosítva: Dec 30, 2018
Köszönöm, próbálom, de szerintem már csak holnap
![]() ![]()
Melyik Marlint használod? Az aktuálisra ezt dobja: #error "You are using an old Configuration.h file, update it before building Marlin."
|
Bejelentkezés
Hirdetés |