Fórum témák
» Több friss téma |
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd!
I. A helyes tápfeszültségek megléte.
II. A kimeneten van-e egyenfeszültség.
Élesztés.
Rendben! köszönöm a segítséget!
Szia! A rajzrészleten bekarikáztam a kiinduló mérési pontot. A doksi szerint a kikapcsolás után 30 ms múlva 1,2 V-ra kell emelkedni a feszültségnek. Ha ez nem következne, be akkor a mérési pont előtt keressük a hibát.
Szuper!
Holnap rákattanok és kimérem! Köszönöm!
Sziasztok,
Nagy segítségre lenne szükségem! A képen látható Mélyláda erősitő része valószinüleg meghibásodott, bekapcsolás után pár percel elmegy a hang, ha tekergetem a hanerőt akkor visszajön nagy pukkanó hangal, ismét néhány percre, ha nemtekergetek semmit akkor készenlétbe helyezi magát, kikapcsolom majd vissza akkor ismét működik, Igazából kapcsolási rajzot keresek! JBL Control sub 10 Köszönöm!
Szedd szét és ellenőrizd a puffereket benne.És a többi kondit is.
Látszik rajta hogy volt már szerelve,
Nem látszik rajtuk semmi rendellenes. a panelon van egyik ellenálás környékén elszineződés ennyi,
Nem akarom piszkálni, Jelenleg egy ismerős műszerésznél van, kérte hogy ha tudok szerezzek kapcsolási rajzot.
Szia!
Megmértem a feszültséget. Bekapcsoláskor 0,076V. Kikapcsoláskor 0,2V. Az U7 IC 3-as lábán megvan a 3.2V, de a 2-es lábán 9,5V van, a 6V helyett. Átmértem a körülötte lévő ellenállásokat, mind megfelelőek. a Diódák is működnek. Holnap kicserélem az IC-t és meglátjuk mit ad.
A mérésed szerint jó az IC. Ha jól értelek a 2-es lábon nem esik le azonnal a feszültség. Ennek oka lehet például a mellékelt ábrán bekarikázott kisütő ellenállás szakadása, vagy D1 diódáé.
Ha nem eredetiek a C28, vagy C53 kondik, nézd meg nem került-e nagyobb kapacitás a helyükre! A 6 V helyett mért 9,5 V a némítás működését nem befolyásolja, viszont érdemes ellenőrizned az U7 5-6 lábán mennyi a feszültség testhez képest. Ha ez ellenmondásba keveredik a kimeneti feszültséggel az esetleg indokolhatja az IC cserét.
Sziasztok!
Van egy autórádió, aminek magas jelszintű (4V-os) erősítő kimenete van. Az lenne a kérdésem, hogy lehetne átalakítani normál, max. 2,5V-os jelkimenetre? Előre is köszönöm!
Azta.
Nagyon szépen köszönöm! Nem gondoltam volna hogy lesz valakinek.
A téma (régebbi) képei közt találsz bőven.
Szia
A 2db 10µF-os kondit kicseréltem (nem volt indokolt a cseréje mérés alapján, de volt itthon). A bekarikázott ellenállás ne mszakadt, valamint a D1-es dióda is mérés alapján jó. Bekapcsolt állapotban az IC körül a következőket mértem: 8-as és 4-es láb között a tápfeszültség 14,76V 2-es láb: 9,65V 6-os láb: 2,5V 7-es láb: 9,34V Az 1-es lábon ugyan az a helyzet, hogy kikapcsolt állapotban 0,2V mérhető. 5-ös lábat nem tudom kimérni. A 4-es és az 5-ös láb közé ha beteszem a multimétert akkor elkezd ugrálni a mért feszültség és a ventilátor felpörög.
Akkor keresőzök.
Az U9 szenzor ezek szerint nincs a helyzet magaslatán, a doksi 1,8 V 0°C és 0,75 V 95°C kimeneti feszültség tartományt jelöl. Ismétlem, a koppanásgátláshoz ennek nincs köze.
Az megállapítható, hogy a kikapcsolást követően mennyi idő elteltével esik 3 V alá az U7 2-es láb feszültsége? Ezt kell 30 ms-ra levinnünk.
Szia!
Multiméterrel mS-ot nem tudok mérni, de pár tized másodperc lehet. Egy olyan kérdésem lenne, hogy az befolyásolhatja, hogy még sorosan van kötve a betáppal egy izzó?
Sziasztok!
Egy másik erősítőm is van amivel foglalkoznom kell kicsit. A tünet a következő: Bekapcsoláskor az egyik oldal hibátlanul működik ( persze csak akkor deaktiválódik a védelem, ha a másik oldalt lehúzom a nyáklapról). A másik oldal miatt letilt a védelem. Ha lehúzom a hibás oldalt és megvárom hogy a "tranziens jelek" elmúljanak, visszadugom a nyáklapra hibátlanul működik. Kérdésem az lenne , hogy a csatolt kapcsolási rajzon , mely rész felel a DC és egyéb tranziensek feszültségek figyelésére és mérésére? Köszönöm a segítséget.
Ha a másodperc tört része alatt leesik a feszültség, akkor adott a koppanásgátló alapinformációja.
Sajnos nem hangsúlyoztam kellően, hogy a kikapcsolás pillanatában bekövetkező változásokra kell fókuszálni. Tehát lekapcsolod az erősítőt a hálózatról, az U7 1-es láb feszültsége pár tizedmásodperc elteltével megemelkedik 1,2 V-ra?
Ötödik oldal, A-B; 3-4 mezőben találod a DC figyelőt.
A szélsőséges bekapcsolási tranziens egyik lehetséges oka a C100 100 µF/10 V kapacitásvesztése első oldal C-D;3, vagy értelemszerűen a másik csatorna azonos alkatrésze.
Nem nem. 0,2V-ot írtam. Sajnos nincs meg az 1-es lábon az 1,2 V.
Ennek oka lehet az IC ?
Ez úgy értendő, hogy kikapcsolás után egyáltalán nincs változás?
bekapcsoláskor 0,076V és kikapcsoláskor 0,2V
Mivel az események időbeni lefolyását nehéz regisztrálni, egy kísérlettel járjunk a végére a LM393 működőképességének. A 2-es lábat egy kis értékű, pár 10 Ω-os ellenállással húzd testre, a gyakorlatban a C28-at sütjük ki ezzel. Közöljük az erősítővel, hogy nincs AC feszültség, illő volna elnémulnia. Mindezt üzem közben, vagy még jobb, ha bekapcsolás előtt hajtod végre. Várakozásunk szerint ettől a komparátor nem invertáló bemenete (3) lesz pozitívabb és a kimenetén lévő nyitott kollektoros tranyó lezár. Az R69,78,79,88 ellenálláshálózaton megjelenik a némító tranzisztorokat működtető feszültség és ha a Q17, 18, 26, 27 jó akkor az erősítő néma marad. A kísérlet során előtétellenálláson keresztül bekötött próbahangszórót mernék csak rátenni, mert az említett tranzisztorok hibája a tápot is a kimenetre juttathatja.
Sziasztok kaptam egy orion ht728 as 5.1 es háimozit de nincsen hozzá távirányító.Univerzális távirányítóval nem tudom összehozni esetleg a távirányítóhoz kódot tudtok mondani vagy ha valamit összeérintenék a vevő panelba be lehetne vele indítani?
|
Bejelentkezés
Hirdetés |