Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   143 / 2208
(#) tuxpingu hozzászólása Máj 14, 2008
Szevasztok!
Nos, lenne pár kérdésem az általam anno feltett pl500-as kapcsolásról. Kérem, ha valaki tud segítesen. Lassan eljutok, hogy meg is alkossam, az alkatrészek megvannak már
Akkor lássuk. Szerintetek elég, ha lengőben szerelem össze, vagy azért tanácsos nyákra csinálni, a praktikusságon fellül?Aztán az elleneállásoknak, mindegyiknek olyan 1/2 vagy 1wattosnak kell lenniük? pl. a ferdén áthúzott ellenállás itt ebben az esetben mit jelent? aztán, a kapcsoláson a hangerőszabályzó, hol van, vagy hova tudnám berakni. gondolom oda meg logaritmusos poti kéne, vgay nem? Aztán, a kondiknak mindenképpen polarizáltnak kell lenniük, ahol fel van tüntetve, vagy netalántán jó a sima is? A többi kondinak is (pl. 100n, 100u stb) is nagyfeszültségünek kell lennie (pl.350V)?vagy oda elég a szimpla is? Akkor, ha még nem untok, kimenőtrafó. a rajzon 5 bemenete van a trafó szekunderének , azokat hogy, vagy hová tudnám bekötni? a másik hasonló kérdés, ha 2x megépíten ezt (lsd. szterreo), akkor a két kimenőnek nagyon eggyeznie kell, vagy egy kis eltérés befelér ég, szerintetek? Bocs a hosszú írásért, és a sok sületlenségért.
(#) tuxpingu válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Máj 14, 2008
tehát, akkor a potit oda kell rakini, ahol az ecf rácsára megy rá? mert én csak a végerősítő részét építeném meg. valaki anno. azt mondta, hogy azt le tudom húzni földre egy ellenállással és ott lesz a bemenet.
(#) tuxpingu hozzászólása Máj 14, 2008
következő kérdésem az volna, hogy pl. 2,2k ohm helyett, egy 2,4es még belefér?, vagy 30k os helyett, 33 k? esetleg 100 k, helyett 91 k?
(#) tuxpingu hozzászólása Máj 14, 2008
ja, meg hogy pl 0,5 W, helyett 4-6 w osak az ellenállások?
Na jó, mára sszem lelövöm magamXD
(#) tuxpingu hozzászólása Máj 14, 2008
rendben, köszönöm a sok segítséget.
(#) tuxpingu hozzászólása Máj 14, 2008
ja, csak még egy kérdés. a sima kondikról (pl. amire csak annyi van írva, h 100n, meg kicsi négyszög, rozsdavörös) azok hány voltosak? tehát honnan tudom melyik hány voltos?
(#) tuxpingu hozzászólása Máj 14, 2008
no, meg a következő, aztán tényleg lelövöm maga.
hogy a tápból kijövő 10K -s potival, és a pl 500asok elött leévő 5K-s potival mit szabályzok? vagy azt hogy kell beállítani? kimeneti alak függvényében?
(#) tuxpingu válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Máj 14, 2008
rendben. no, tényleg az uccsó kérdések, már magamnak is fájok. Az 50u-s kszűrőkondik hlyett, 47 u-s mehet, nem?
Aztán, van egy 2x47u-s kondim, csak a lábkiosztását nem tudom sajna, ha valaki tudja, kérem mondja el. melyik láb melyik, (mivel van rajta 5 db, ha még 4 lenne érteném.) meg hogy polarizált-e, mert én nem láttam rajta, sajna. (csatolt kép), a másik is egy kondi csak abba meg 3 van egybe építve, az egyik láb 220u-s, a másik100u-s, a 3. pedig 47u-s. nos itt is 3 láb van, de akkor melyik a kondi másik lába? tehát megvan az egyik, de a "kimenő" hol van, vagy a z a test volna, vagy a másik 2 szabadon maradt láb összekötve? és hogy ez is polarizált?
(#) tuxpingu válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Máj 14, 2008
a kéket még mindig nem értem, van rajta 5 láb. mevannak számozva 1-2-3 és van 2 az gondolom a negatív oldala. mivel 2x47 így gondolom az 1 és a 2 a pozitív és mindegyikhez van egy negatív láb alatta, de akkor mi az a 3-as láb legfellül? bocs a hülye kérdésért, én vagy ok analfabéta.
(#) szilva válasza tuxpingu hozzászólására (») Máj 14, 2008
Mérj már rá, légyszi a peremen lévő három lábára csipogós ohmmérővel! Szerintem az mindhárom a ház, és igazából mechanikai rögzítés is a szerepük.

Ezeknek a polarizált elektrolitkondenzátoroknak a ház a közös negatív pontja, mindegyiknek, ami a tokban van. A pozitív végek vannak a belső, különálló kivezetésekhez kihozva. Ebből egyenesen következik az, hogy csak olyan helyen használható fel a több kondenzátor egy tokban, ahol a negatív pont azonos potenciálon van - tipikusan tápfeszültségszűrésre használják őket, ahol mindegyiknek a negatív pontja a nullán van.
(#) marci91 hozzászólása Máj 14, 2008
Üdv! Szerintetek ebből lehetne vmi jó kis erősítőt tákolni?:
http://www.vatera.hu/videoton_ra_3101_csoves_radio_68810322.html
(#) szilva válasza marci91 hozzászólására (») Máj 14, 2008
Állítólag a belsejük megegyezik:

RA4902
(#) szajo válasza marci91 hozzászólására (») Máj 14, 2008
Sztereohoz 2 ilyen rádió kell!
(#) MrBrown válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Máj 14, 2008
...ezért lesz belőle örök darab mono végfok
(#) Müszi hozzászólása Máj 15, 2008
Szia Köbzoli!

Leírnád pontosan, hogy hány órakor, hol és hogy találunk oda a találkozó helyszínére??
Ha a délibe leszállunk a vonatról, onnan merre van a találkozó?

ui.: Azért írom ide a kérdést, mert hátha más is elakar jönni a találkozóra....

üdv.: Müszi
(#) marci91 hozzászólása Máj 15, 2008
És amúgy ez kb hány wattos? Ha már szereznék egy ilyet akkor jó lenne vmi pofás dobozba átszerelni. Igazából nekem a rádió részére nem lenne szükségem. A mono megfelelne mert gitárhoz kéne vmi egyszerű de jó hangzású erőlködőt építeni. Amúgy ismertek olyan rádiófajtát, ami nagyon hangosan bírt szólni (ugyebár gitárhoz kell a hangerő :guluszem1: )
(#) marci91 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Máj 15, 2008
Megmondom őszintén én nem érzem magam elég fejlettnek hogy egy csöves erősítő építésébe belevágnék Meg amúgy is, a kimenőt nem tudnám legyártani és most annyit nem akarok költeni rá hogy megvegyem újonnan a csöveket és trafókat. Ha tudsz olyan rádiótipusokat amikből esetleg jó erősítő lenne, írd már le légyszives! Hátha be tudnék olyat szerezni valamelyik ócskapiacon
(#) Mate78 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Máj 15, 2008
Ez jó,lehet én is jövök.

Sajnos a Délitől elég messze van ahogy látom.

üdv
(#) dxzo4z hozzászólása Máj 15, 2008
Bocsi, nem akartam offolni, de csöves cucchoz (SE EL84) a linkelt hangfal milyen lenne? Az Orionokról nem sokat tudok, egyes szériákat szidnak, másokat dícsérnek... Ennyit megér-e? Azt is jó tudnotok, hogy "rendes" hangfallal pillanatnyilag nem rendelkezem, tehát az ár/érték aránynál ezt is vegyétek figyelembe, ill. azt hogy hosszabbtávú befektetésnek szánnám...

Bővebben: Link
(#) marci91 hozzászólása Máj 15, 2008
Na szóval ennek a videotonnak hol kellene leválasztani a rádiós részét?
(#) EcoPityu válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Máj 16, 2008
Testvér! Kezdesz rádiómániásnak látszani!
Nagybátyám a kerti házikójában komplett régirádió múzeumot rendezett be... A nyálad elcsöppenne. 70%-a még működöképes. A jó multkorában hívott el beüzemelni egy nagy "csöves music-centert" ,volt benne lemezjátszó, 4 sávos rádió(nyugati FM-el), erősítő bemenet, és beépített 20cm-es hangszóró gyári állapotban...Gyerekek, az ECL86-al akkorát szólt, hogy még én is elmosolyodtam.
(#) MrBrown hozzászólása Máj 16, 2008
Sziasztok, tudtok valamit Tom025-ről, pontosabban az UBL21 projectjéről?
(#) Tom025 válasza MrBrown hozzászólására (») Máj 16, 2008
Itt vagyok, a projekt érettségi (és előtte a felkészülés) miatt már jó ideje szünetel.. Szólni szól már, csak bizonyos hangerő felett torzítani kezd... A nyáron nekifogok, és befejezem majd...
(#) sebestyen_ferenc hozzászólása Máj 17, 2008
elkészültek a képek az erösítőmről felteszek néhányat
(#) sebestyen_ferenc hozzászólása Máj 17, 2008
még egy pár
(#) hzoltaan hozzászólása Máj 17, 2008
Hello Sracok!
Jo regen irtam ide... Meg kb fel eve otthon osszeraktam a Muszi fele csoves veget valami bontott kimenovel (talan pont ECL85-e volt....). Az en erositom PCL86-al es parhuzamba kotott 8ohmos Celection hangfalakkal ment. Nohat, lehidaltam tole! nyilvan a dobozok is dobtak rajta, de nem kicsit jo az erosito. Aranylag zajtalan lett (noha van is szurve a tap). Aztan kijottem dolgozni Angolba, es kellene valami zorgo a basszusgitarhoz.
Ebayen eleg massziv aron vannak cuccok, es nagyot nem is akarok epiteni, illetve EPITENI akarok, nem venni.
(egyebkent kb 5 fontert lehet venni HongKongbol kesz erositot, gyonyorueket.... AirMaillel asszem 180 font a posta... )

Nno, Muszi, irtad valahol, hogy halotrafo Ok kimenonek, csak lemezeljem at legresesre. Megtenned, hogy ennek lenyeget leirod, illetve, hogy mi a kulonbseg?

Aztan. Szeretnek hozza egy vonalbemenetet illetve egy 3-5 savos EQ-t a gitarnak elofokkal. Ergo egy 2 savos kevero kell. Van valami szep, egyszeru kapcsolasotok erre?

Koszonom, es bocs ha mar elofordult dolgokat fejtegetek.

Minden jot!
(#) sturbi hozzászólása Máj 17, 2008
Egy utolsó kör a 6C41C SE- vel. Ez a végső kapcsolás. A kimenőtrafó ideiglenes csak (hosszabb távon), mert SM 74-re tekertem őket kényszerűségből (1000 menet/80 menet, ls=0.25 mm., 1200/8 Ohm). Ennek ellenére 6 W kiváló minőségben kijön belőle, ami nem kevés (nagyobb kimenővel is ennyi lenne, mert 1200 Ohm Ra-t kell használnom az alacsony tápfesz miatt, viszont minden bizonnyal még szebb lenne a hangja).
(#) Imi65 válasza sebestyen_ferenc hozzászólására (») Máj 18, 2008
Arról nem láttam leírást részedről, hogy mivel (honnan) hajtod az EM84-eket. Meg arról sem, mennyire vagy elégedett a hangjával. Lehet, hogy csak nem figyeltem.
(#) sturbi válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Máj 18, 2008
Az csak optikai csalódás, szerencsétlenül sikerült fényképeznem, a műhely fala látszik úgy mintha a foglalat körül lenne valami. Azt próbáltam szemléltetni, hogy milyen mérhetetlenül egyszerű egy ilyen erősítő megszerelve.
Azért került dobozba, mert az már adott volt (ebben volt régen a Plachtovics féle 2*35 W-os PP elfajítása), és a hűtőgép rács innovációja is megoldódott (teteje). Extraként jelentkezik a melegentartó funkció (étel) és a macska is rá tud feküdni, ha fázik.
(#) abraboro hozzászólása Máj 18, 2008
Találtam egy jó kis kapcsolást. ECC83 van, de ECF 80 helyett PCF 82-t tennék bele, és PL 500 helyett PL 504-et. Az úgy korrekt lenne? Ja és a 15mV-os bemenetet is lehagyom, csak a 300mV ostól csinálnám.
Következő: »»   143 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem