Fórum témák
» Több friss téma |
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal! - Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni! - És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Egy akkumlátor feszültsége a folyamatos terhelés hatására, ahogy merül, folyamatosan csökken. 2×13,6 V -ról (ha nem korlátozod) kb. 2×10 V ig. Ha fontos a 24 V, akkor DC/DC buck boost konvertert kell alkalmaznod, mégpedig olyat, ami 5 A -nél korlátozza az áramfelvételt. CVCC DC konverter néven keresd.
A hozzászólás módosítva: Márc 23, 2019
AD7151 vagy AD7150 jó messzire ellát, és egy pár tulajdonság,többek között az érzékenység állítható.
Vagy egy elavultabb: Volt valamikor egy PRIMO nevezetű számítógép, annak ha jól emlékszem 74150 -el oldották meg az ugyancsak mozgó alkatrész nélküli billentyűzetét, biztos fellelhető a kapcsolás a neten. (bár ezért sokat csuklasztották a tervezőt
sSziasztok!, aAmatőr kérdésben kérem a segítségeteket: Adott egy 12V DC tápú digitális kaputelefon, ami egy beépített relével csengőt is tud vezérelni (csengetéskor zárja az áramkört, ami iígy zárja a csengőt). A csengő viszont egy 12_V-os,v elemes, távirányítós csengő.
A 12_V-os elem helyére párhuzamosan adtam a kaputelefon tápját, iígy viszont csengetéskor kicsit betorzít. Az a kérdésem, hogy valamilyen egyszerű szűrő közbeiktatásával szét tudom-e választani a két eszközt, amikor párhuzamosan működnek? (A kaputelefon egy wifis kaputelefon és a betáphoz mindössze 1 érpár megy ki a kapuhoz. Erről kell megoldani a kaputelefon tápját és a távirányítós csengő tápellátását is). Ha a csengőgomb elemről megy, akkor nincs zaj. kKöszönettelöm. A hozzászólás módosítva: Márc 26, 2019
Moderátor által szerkesztve
A kaputelefon tápja elbírja azt a csengőt?
Köszönöm szépen, utánanézek és visszajelzek mi lett a jó megoldás.
Sziasztok!
Nekem olyan problémám lenne, hogy szeretném kideríteni néhány smd alkatrész valódi nevét a rajtuk lévő smd kód alapján. Isten bizony elég sok smd kódkönyvet (smd markings code book) próbáltam felkutatni és letölteni a Google segítségével de még mindig van pár nyavalyás alkatrész, amit egyszerűen nem találok. Ezért fordulnék hozzátok, reménykedve abban hátha tudtok segíteni vagy utat mutatni. Az egyik alkatrész 2Y=2H U1A (elvileg QFN24 a tokozása és hasonló jelölési formátummal RICHTEK-es chipeket találtam.) A másik alkatrész 3A 2H 61X (elvileg QFN10 tokozású, erről szinte semmit nem találtam eddig) Képeket csatoltam! Előre is köszönöm! A hozzászólás módosítva: Márc 26, 2019
Idézet: A fénykép alapján DFN-nek mondanám azt a tokozást.„A másik alkatrész 3A 2H 61X (elvileg QFN10 tokozású,” Amúgy meg van egy "Ez milyen alkatrész-készülék?" topic pont az ilyen kérdéseknek. A hozzászólás módosítva: Márc 27, 2019
Sziasztok!
Kis segítséget szeretnék kérni. A 74LS154-es IC-nek mekkora árammal terhelhetők a kimenetei? Adatlap szerint 0,4mA, de lehet hogy nekem nem egyértelmű.
Mit akarsz rátenni és miért?
Ugye nem fekete és fehér a lehetséges válasz. Most olyat kérdeztél nagyjából, hogy 2 mA áram folyhat-e egy 470 Ohm-os ellenálláson?
Amerikából hozott tv-hez 220/110 V-os 200w-os trafót vettem Kínából. A tv és hozzá a hangfal megmérve 90 W-ot fogyaszt. Kb 1 órás működtetés után kézzel már nehezen viselhető a trafó hőfoka. Merjem időben tovább is használni, vagy vegyek nagyobb watt-képes trafót? Vagy fúrjam meg a trafó dobozár, hátha jobban szellőzne és hűlne. Kérek szíves javaslatokat!
Nekem van egy 12V 4A-es tápom (laptoptáp méretű), ami nagyon melegszik (maxon hajton). Raktam a legnagyobb felületére hővezető pasztával és kábelkötözővel egy akkora bordát, mint a táp. Úgy állítottam a tápot, hogy a lamellák függőlegesen álljanak. Azóta maximum langyos a táp külseje. Neked is csak a hőleadást kellene segítened, egy műanyag, bordázatlan doboz, kicsi felülettel alig tud hőt a környezetének leadni. Fontos, hogy tudjon a levegő mozogni, szóval ne fiókba tárold.
A méretekből következtetve ez nem 200 W-os. Ekkora egy 20 W-os trafó. Vegyél egy megbízhatóbbat.
Ne "merd".
Még ha "megfurkálod" vagy teszel rá ventillátort, akkor sem...
Szia!
Köszi, akkor felteszem ott a kérdést!
Sziasztok!
Tudnátok ajánlani nekem egy olyan olcsón megépíthető időzítő áramkört, amivel tudnék működtetni kézi beavatkozás nélkül, naponta kétszer 30 percre egy mágnesszelepet öntözéshez? Nem kellene rá semmilyen kijelző. Szezon elején egyszer raknék bele elemet, beállítanám és egész nyáron locsolna. Hasonlóan, mint a boltban kapható kerti csapra szerelhető időzítők. Ezt a mágnesszelepet néztem hozzá: HUNTER PGV-100 kiegészítve egy 9V/DV szolenoiddal. Előre is köszönöm!
Föld felé kötött terhelésnél 0.4mA, táp felé kötött terhelésnél 8mA. A TTL IC-k kimenete általában nem szimmetrikus, H szinten sokkal kevésbé terhelhető, mint L szint esetén.
A: 1000Ft körül kapható konnektorba dugható kapcsoló óra.
Igaz, az nem elemről menne ... de a szelepet (5-10W fogyasztás) sem lenne egyszerű egész nyáron egy elemről működtetni. B: PIC-es vezérlés ... ehhez meg kis programozási ismeret kell... viszont az már kiegészíthető pl. talajnedvesség- , szél érzékelővel... A hozzászólás módosítva: Márc 27, 2019
Relét szeretnék rátenni, és a max kimeneti áramtól valamivel kevesebb tekercsűt kellene választani.
Köszi a választ, akkor hanyagolom ezt az IC-t.
Sziasztok!
Árnyékolással/földeléssel kapcsolatban szeretnék kérdezni: Építettem egy áramkört, amellyel két, enkóderrel ellátott motort lehet vezérelni. A motorok és a motort meghajtó áramkör egy (földelés nélküli) DC tápegységről kapják az áramot. A motorokat meghajtó áramkört egy mikrovezérlővel vezérlem, optocsatolókkal leválasztva. A mikrovezérlő és az enkóderek tápja közös, USB-n keresztül kapják az áramot, egy számítógépről. A motorokat meghajtó vezetékek és az enkóderek vezetékei egy többeres kábelen mennek, közös árnyékolással. Az lenne a kérdésem, hogy a vezetékek közös árnyékolását hova illik bekötni?
Hello! Az árnyékolt vezetéket csak egy oldalon célszerű lekötni a GND-re, jelen esetben a számgépnél.
Sziasztok!
Vajon hol lehetne ilyen potmétert venni fordulatszám szabályzóba?
Ha csak a tengelye tört el, fúrd át, és átmenő csavarral fogasd össze.
Elég spéci, szerintem csak a készülék gyártója/szervize tud adni. Vagy helyettesíted egy sarki közértben kapható 500K-s potival és valahogy beleműtöd a cuccba.
Még egy szavazat a "gányold vissza" mellett.
Én is ezt tenném. A hozzászólás módosítva: Márc 29, 2019
Segítsetek kicsit légyszi' !
Az alábbi idézet egy TIL-311 kijelző adatlapjából való. Jól értelmezem, hogy a kijelző maximális fogyasztása 5,5 V mellett kb. 180 mA ~ 1 W ? Nem sok ez egy kicsit ? (bár 20 db LED pötty + a vezérlő ...) Idézet: „ICC Supply current, logic VCC = 5.5 V, 60 - 90 mA ILED Supply current, LED VCC = 5.5 V, 45 - 90 mA” |
Bejelentkezés
Hirdetés |