Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kapcsolóüzemű táp 230V-ról
 
Témaindító: cimopata, idő: Szept 13, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   30 / 780
(#) mex válasza cimopata hozzászólására (») Máj 16, 2008 /
 
[/quote]Ellenőrzéshez: B_max=10000*U_prim/(4*n*f*Ae)[quote]
Ez a képlet együtemű átalakitáshoz nem érvényes.
Oda ez a jó formula: Bmax= U primer*10000/(2*n*f*Ae)
(#) cimopata válasza mex hozzászólására (») Máj 16, 2008 /
 
Igen tudom, de én itt egy félhidas példát vezettem le.

Azért köszi!
(#) Gery hozzászólása Máj 18, 2008 /
 
Sziasztok!
Szukségem lenne nekem egy 12-18V és 30Wattos tápra. És arra gondoltam, hogy esetleg kapcsolóüzemüben kilehetne hozni olcsóbban mint az 50Hz-es trafót? Mert több száz wattosokkal már találkoztam, azok jócskán bonyolultak voltak, de egy ilyen kisebb teljesítményü nemlenne olcsób meg egyszerübb?
(#) mex válasza Gery hozzászólására (») Máj 18, 2008 /
 
Aki még nem épitett kapcsolóüzemű tápot annak biztos drágább lesz mint a hagyományos...
Nem beszélve az érintésvédelemről.
(#) Petroimro hozzászólása Máj 18, 2008 /
 
Sziasztok!
Szerintetek ez a kapcsolás életképes?
Köszi!

555.jpg
    
(#) mex válasza Petroimro hozzászólására (») Máj 18, 2008 /
 
Ez még elvi kapcsolásnak is silány...
A gyakorlatban használhatatlan,nem igazán fog működni.
Jobban jársz,ha megadod az igényeket,és ahhoz keresel (keresünk) működőképes kapcsolást.
(#) Petroimro válasza mex hozzászólására (») Máj 18, 2008 /
 
Csak eszembe jutott és gondoltam megkérdem.
(#) Gery válasza mex hozzászólására (») Máj 18, 2008 /
 
Hmm... Ebben van valami. Csak azért gondoltam, mert van ithon kismillió bontott alkatrész, huzal meg minden.Autóba egyet már csináltam, mondjuk jó sok segítségel. Esetleg ha most fejböl valami hasnolnó kapcsit tudsz mutatni, ránéznék aztán majd eldöntöm.
(#) mex válasza Gery hozzászólására (») Máj 18, 2008 /
 
Flyback-hoz nézd meg az UC3845 datasheet-jét.
(#) Gery válasza mex hozzászólására (») Máj 18, 2008 /
 
Oké, köszi.
(#) cimopata válasza Gery hozzászólására (») Máj 19, 2008 /
 
Nézd meg az LX1554 adatlapját.
Lomexbe 50 ft. Teszel még rá 1 fetet meg 1-2 környező cuccot és kész is.
A legjobb benne hogy ennek az IC-nek a legalacsonyabb az indítóárama 250uA. Nemlesz sok veszteség a 320V leosztásából.

Én már csináltam ezzel az IC-vel. És jól működött.
Mostanában fogom majd újraépíteni kissebb és erősebb változatban.

Üdv
(#) szilva válasza cimopata hozzászólására (») Máj 19, 2008 /
 
Azért azt tegyük hozzá, hogy ezeknél a tápoknál mindig az energiatávivő trafó a legnyűgösebb dolog. Flyback-hez meg légréses mag kell, amit megint úgy kell vadászni, vagy én pl. volt, hogy egy légrés nélküliből köszörültem le egy fél mm-t. Az egész táp működése ezen a trafón múlik. Ja, és ha maga tekeri az ember, akkor még az érintésvédelmi követelményekkel is tisztában kell lenni.

Trafótervezéshez viszont van egy jó oldal, nem tudom, volt-e már itt, vagy ismeritek-e:

Bővebben: Link
(#) sound.man hozzászólása Máj 19, 2008 /
 
Nekem van egy KA 3842-es ic-m abból is lehetne valamilyen kisseb kapcsolóüzemű tápot csinálni?
(#) szilva válasza sound.man hozzászólására (») Máj 19, 2008 /
 
Persze, hogy lehet. Itt az adatalapja (egyébként gondolom, az UC3842-nek felel meg):

Bővebben: Link
(#) sound.man válasza szilva hozzászólására (») Máj 19, 2008 /
 
Néztem az ic adatlapját én is csak ott semmi rajz nem volt. Köszi a linket lehet megpróbálkozok vele. Szinte minden van itthon hozzá.
(#) cimopata válasza szilva hozzászólására (») Máj 19, 2008 /
 
Idézet:
„Flyback-hez meg légréses mag kell, amit megint úgy kell vadászni, vagy én pl. volt, hogy egy légrés nélküliből köszörültem le egy fél mm-t.”


Hát kérlekszépen ez nemprobléma.

Csupán annyit teszel hogy fogsz mondjuk 2mm es kartonpapírt és azzal együtt összeragasztod, mivel a papírnak a relatív permeabilitása közel annyi mint a levegőé, olyan mintha légrés lenne.

Csupán arra kell figyelni hogy ha a az egészen emelsz 2mm-t akkor az már olyan vasmagnak felel meg aminek a középső tekercs részében 4mm légrés van.

Bármilyen vastagságú papírt betehetsz.


Idézet:
„a, és ha maga tekeri az ember, akkor még az érintésvédelmi követelményekkel is tisztában kell lenni.”


Ezt pedig szerintem egy jóminőségű szigetelőszalag megoldja.
(#) szilva válasza cimopata hozzászólására (») Máj 19, 2008 /
 
Szerintem az nem igazi, ha pl. egy EE mag mindhárom szárát eltávolítod egymástól. A gyárilag légrésesekben a kölső "hurok" zárt, így ott nem fog a külvilág felé szórni mindenféle mágneses zavart. Szóval én inkább megköszörülöm a belső nyelvet, minthogy az egészet széjjelebb húzzam. De persze megoldható.

A szigszalagot is meg kellene vizsgálni igazából mindenféle szempontból, egy flyback-ben nemegyszer kV nagyságú tüskék jelennek meg. Nomeg az sem teljesen mindegy, hogy a szigszalag pártíz, vagy egy-két száz kHz-en hogy viselkedik. Szerintem nem véletlenül vannak kifejezetten ilyen helyekre kifejlesztett szigetelőanyagok.

Ennek ellenére meg lehet otthon csinálni sokmindent, csak az ember legalább kicsit legyen tisztában azzal, hogy mik a veszélyek/buktatók.

És ezt nem Neked mondom, hanem úgy általában mindenkinek, aki hálózatról üzemelő tápegységhez maga akar bármilyen trafót gyártani, akár sima, 50Hz-eset is.
(#) zolee1209 hozzászólása Máj 20, 2008 /
 
Kedves kapcsoló üzemű tápokkal foglalkozó fórumtársaim!
Lenne egy kérdésem: Van itthon 6 pár U57-es magom N42-es anyagból. (a régi tévék kimenőtrafóinak vasai) Ezekből a vasakból lehet-e tápegységbe trafót készíteni, illetve ha igen, akkor mekkora teljesítménnyel? Az RT féle transzverteres kapcsolással már foglalkoztam, de nem nyerte el a tetszésem. A vasak újak, illetve nem voltak használva. (Egy gyár selejtezése során tudtam megszerezni ezt a mennyiséget, "majd jó lesz valamire" alapon )
(#) DonJoker hozzászólása Máj 20, 2008 /
 
Sziasztok!
Bocs, de nem tudtam végig olvasni a teljes topicot.
Két kérdésem lenne:
1. számítógép táp-ban található SH-EI-33CA magnak milyen kimentei vannak?
2. tulajdonképpen nekem +/- 9 V-os tápra lenne szükségem. ezzel megoldható-e?
Nagyon köszönöm!
(bocs, ha nagy hülyeséget kérdeztem, nem igazán értek a témához! )
Üdv.:
Don
(#) cimopata válasza zolee1209 hozzászólására (») Máj 20, 2008 /
 
Az hogy mekkora teljesítményt tudunk kivenni tudnunk kellene hogy egyáltalán az N42 es anyag jó e teljesítményátvitelre és hogy mekkora frekvenciáig használható.

Mivel ilyen nagy vas, gondolom használható kapcsitápokba. Onnantól pedig a fejjebb írt leírással tudod méretezni. Számold ki a vas keresztmetszetét. Abból és a frekiből mér lehet közelíteni.
(#) Árpy válasza DonJoker hozzászólására (») Máj 21, 2008 /
 
Helló!
Ez a mag használható ilyen célra nyugodtan. kb 2-300 watt átvitelére elegendő. Szűken ki lehet hozni 9 voltot a gyári trafó áttekerése nélkül, csak a visszacsatolást módosítva. Ezt egyutasan egyenirányítva megkapod a +9voltot és a -9voltot.
De szerintem az igazi az lenne, ha áttekernéd a magot.
Üdv, Arpy
(#) mex válasza zolee1209 hozzászólására (») Máj 21, 2008 /
 
Nem tudom az N42-es anyag jellemzőit,de kiindulásnak jó táppont,hogy a sorfrekvencia értéke ahol ezek a magok üzemeltek:15625Hz-ami elég alacsony a mai vasak üzemi frekijéhez képest.
(#) zolee1209 válasza mex hozzászólására (») Máj 21, 2008 /
 
Akkor még is csak beteszem a táblázatot, amit találtam. Nekem nem sokat mond, bár egy két frekvenia le van benne írva, csak nem tudom, melyik a használható... Szóval amit találtam a vasról:Adatlap
(#) László zs hozzászólása Máj 29, 2008 /
 
Egy 1536W-os tápról képek.
(#) László zs válasza László zs hozzászólására (») Máj 29, 2008 /
 
Egy 1536W-os tápról képek. 002
(#) László zs válasza László zs hozzászólására (») Máj 29, 2008 /
 
Egy 1536W-os tápról képek. 003
(#) mnbvcx hozzászólása Máj 29, 2008 /
 
Hello!

Légyszives küldjetek
kapcsoló üzemű tápegység beültetési rajzokat,- kapcsolási rajzokat hozzá ,

Elég képformátumban is , Kösz!
(#) ha6pc válasza mnbvcx hozzászólására (») Máj 29, 2008 /
 
Csak,ha cserébe küldesz analóg tápegység rajzokat; beültetés nem is kell hozzá.
(#) yello hozzászólása Máj 29, 2008 /
 
Hello!

Nem vagyok kezdő az elektronikában de viszont a kapcsolóüzemű tápokban igen. Arra szeretnélek kérni titeket hogy tudnátok betenni egy két relative egyszerű kapcsolást beültetéssel nyákrajzal ha lehetne. Nem baj ha nincsen hozzá nyákrajz csak az legyen a lényeg hogy egyszerű és hogy működjön, hogy megértsem mikét és hogyan működik egy ilyen táp! Kb100-200W
üdv
(#) AMD válasza László zs hozzászólására (») Máj 29, 2008 /
 
Van benne anyag.
Következő: »»   30 / 780
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem