Fórum témák
» Több friss téma |
Ez a legrosszabb eset, a hőszigetelés van átnedvesedve , nem javítható .
Igen , használd ameddig megy aztán dobd ki . Így is elmegy még minimum 10 évet .
A gumi hibájától a gép alja nem vizesedik , ne parázz időnként nézz alá egy seprűnyélre tekert ronggyal takarítsd meg és használd amíg működik ...
A hozzászólás módosítva: Jún 17, 2019
Ki derült, hogy gumit sem lehet benne cserélni.
Sziasztok! Van egy Samsung side by side hűtőm (SR-S20FTC)és a hibajelenség amit produkál kissé összetett! A fagyasztó rész folyamatosan fagyaszt azzal nem lenne gond viszont a hűtő része általában nem hűt, csak akkor ha hosszabb ideig (12-24 óra) ki van húzva a konnektorból. Akkor rendesen hűt 2-3 napig utána megint nem dolgozik! De ez csak a probléma egyik része, a másik gond az hogy amikor a fagyasztó(és munkaképes napjain a hűtő) eléri a beállított hőfokot akkor szabályosan leáll de nem kapcsol vissza nem indítja be a kompresszort hiába melegszik fel a belső hőmérséklet akár +- ba is a fagyóban! Ha viszont kihúzom a 220-ból majd visszadugom akkor egy halkabb és egy hangosabb reléhang után elindul és boldogan fagyaszt akár -22-ig is és persze a hűtő is hűt ha éppen jó napja van. Próbáltam kihívni a helyi szakit, elkezdtem neki sorolni a problémákat erre közölte hogy nem tudja vállalni inkább szabaduljak meg tőle. A kérdés az hogy komolyan gondolta hogy javíthatatlan, vagy csak klímaszezon van és nem ér rá ilyenkor hűtőkkel pepecselni? Válaszokat előre is köszönöm
Az olvasztó betét hőbiztosítéka szakadt meg , cseréltesd ki szerelővel . Amikor elindítod hűt jól mert a levegő útja szabad ,de amint elkezd lefagyni az elpárologtató csökken a légáramlás ezáltal egyre emelkedik a hőfok . A szaki azért nem vállalta mert ő még a régi fajta 1-2-3* os hűtőkön nevelkedett ezek az "úri huncutságok" már nem voltak a tankönyvében .
Köszi a segítséget! És ennek a hőbiztinek a hibája okozza azt is hogy ha egyszer elérte a beállított hőfokot utána nem kapcsol be újra felmelegedés után a hűtő?
Nagy a valószínűsége mert a ventilátor nem fújja rá a levegőt a hőérzékelőre (mivel hogy befagy a levegő útja
Üdvözlet!
Egy kicsit 'láma' kérdésem lenne: Miért van az hogy a hűtőknél/fagyasztóknál a kapilláris csövet mindig a szívócsőhöz szorosan rögzítve viszik be a hűtőtérbe? Vagy rá van tekerve, vagy a belsejében megy. Mi jelentősége van ennek? Köszönöm ha felvilágosítást adtok. Üdv.!
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni, mi lehet a gond. Adott egy Samsung 6 fiókos 2012-ben vásárolt RZ80FHIS típusú fagyasztó. Sokszori áramszünet után úgy gondolta, nem fagyaszt többet, csak akkor működik, amikor áramtalanítva van. Akkor is csak addig, amíg úgy gondolja lefagyasztott az adott hőmérsékletre. De sajna ezután nem kapcsolt vissza sose, szóval most szórakozok, hogy kihúzom, visszadugom. tudom, ez sem tesz jót neki. Illetve télen, amikor a konyhában alacsony volt a hőmérséklet, mert ott nem fűtök, akkor ment. Azt gondoltam ebben van termosztát, az ment tönkre, mert régi hűtőnél volt ilyen probléma áramszünet után kétszer is. Aztán ma elmentem a Gömöri alkatrészboltba Miskolcon, elméletileg ebben nincs termosztát (nofrostos, bár az eladó nézett rám kerek szemekkel, hogy a Samsungnak nincs is fagyasztója, Ő legalább is úgy tudja) Aztán közölte, hogy ebben van pár hőszenzor is. Aki azt mondja hívjam a márkaszervizt, köszönöm, de az már megvolt párszor, és nagyon rossz tapasztalataim vannak, így szeretném más módon megoldani a problémát. Miskolcon más szerelők sem igazán foglalkoznak Samsung-al. Higgyétek el, körbejártam a kérdést. Szóval: Fagyasztani fagyaszt, ha áramtalanítva van. De nem kapcsol vissza ha felmelegszik kissé. Nemrég ki is lett takarítva, a rácsot leszedtem hátul, kipucoltam a sok port meg koszt. De ebben tényleg nincs termosztát? Melyik hőérzékelő mehetett ki benne? Merre találom, hogy tudom kicserélni? Melyiket rendeljem? Segítséget szeretnék kérni, és nem azt hogy minek vettem ilyen fagyasztót, mert amúgy nagyon szeretem, szép is (persze sérülékeny) de nem fogok 150 ezres gépet kidobni, mivel a hűtője is megvan, amit össze lehet építeni a fagyóval. ui: Ha valaki erre a márkára voksolna, inkább ne tegye. Én ha lehetne AEG vagy hasonló márka mellett döntenék, pedig a Samsungot szerettem régen.
Szia!
Pár hsz.-el feljebb Tikekesi74 problémája szerintem nagyon hasonló. Igaz hogy ott egy sbs gépről van szó, de ha elolvasod ott is ugyan ez a jelenség van, ami szintén no frostos. Az erre adott tanács talán nálad is megoldásra vezethet, szerintem ezen a vonalon indulj el. Az olvasztóbiztosíték hibájára utalhat még az is, ha (lehetőség szerint) leolvasztod teljesen a fagyót, és megnézed mit produkál visszakapcsoláskor. Ha pár napig hiba nélkül üzemel, akkor ez lehet a gond. Sok sikert, várjuk a fejleményeket! üdv.
Lehet igazad van, olvastam. Ma is felhívtam egy szerelőt, azt tanácsolta dobjam ki. Nincs most arra több százezer forintom hogy lecseréljek mindent. Nálam hűvösebb időben működött, nem pár napig, hanem addig amíg a kinti hőmérséklet nem melegedett fel nagyon. De most van benne egy fióknyi cucc. Amit el fogok használni, de kidobni nem akarom. Ezt a biztosítékot hol lehet megtalálni? Elindulnék ezen a vonalon egyenlőre, ha nincs jobb ötlet, de Tikekesi sem írta hogy a probléma megoldva. Bár nem hiszem hogy ez a megoldás.
itt még az is a probléma, hogy nem kombiról van szó. A fagyasztás is úgy működik, hogy újraindítás után elkezd fagyasztani, aztán amikor úgy gondolja elérte pl a -19-et (közben csak a -8-10-et) leáll. nem indul újra. áramtalanítás után van két kattanás, kinyitom az ajtót látom a belső hőmérsékletet, aztán egy idő múlva majd beindul. De ezt nem játszhatom a nap 24 órájában. Komolyan már éjszaka sem tudok aludni, felkelek többször mert újra kell indítani a fagyót.
Ki ne dobd, annál azért többet ér, főleg ha csak ennyi a baja. Az hogy akkor még jó volt nem feltétlenül jelent semmit, egy szonda vagy bizti egyik percről a másikra kimúlhat.
Ha kimegy a bizti, nem működik a fűtőbetét, nem olvasztja le a jeget a gép belsejéből. Ha ez a felszaporodott jég ráfagy a hőfok érzékelőjére, jogosan hiheti azt a gép hogy hideg van a ládában, holott a levegő közben felmelegszik. Ez a jegesedés olyan helyen is lehet ahol nem látszik, pl. ventilátor légcsatornájában stb. Erre mondtam hogy időszakos megoldás lehet egy leolvasztás, persze miután kietted belőle a kaját.
6 fiókos szekrényből hogyan egyem ki a kaját?
Oké, most csak 1 fióknyi van benne, de ha 3 napra 1 hétre elmegyek itthonról.... és a fagyó teljes tartalmát ki kellett dobni akkor amikor ez előjött. Hol találom ezt a biztosítékot? milyet vegyek? Hogy kell kicserélni?
Ezt a típust személy szerint sajnos nem ismerem, de hátha akad itt köztünk olyan aki tudja. Egyébként biztos hogy valahol a gép hátuljába van beépítve, a hűtőtér felől. Kontaktusba kell hogy legyen a fűtőbetéttel, tekintve hogy annak a túlmelegedése ellen hivatott védelmezni.
Neten egyébként találni samsung fagyókról robbantott ábrát darabjegyzékkel, keress rá, az még jó pont lehet kiinduláshoz. Amit láttam rajzot azon csatlakozós volt, így csak lehúzod, és az újat rádugod, majd visszafogatod. A régire szerintem rá van írva a hőfok, az újat is ez alapján kell beszerezni.
Sziasztok!
Van egy Indesit hűtőszekrényünk. Típusszámot egyenlőre nem találok. Olyan 12éves, alul 3 fiókos fagyasztóval. A probléma az vele, hogy megy éjjel-nappal, soha nem kapcsol ki. Pedig kicsire van állítva. Ha a belső kapcsolójával kikapcsolom és vissza. Utána csak bizsergő, párolgó hangot ad, de egy idő után újra elindul és nem áll le. A hátulja éppen, hogy csak kéz meleg. A fagyasztó fagyaszt. Mi lehet a baja?
Szia! A sok egymás utáni ki-be kapcsolás hosszú távon a kompresszor halálához vezethet, így javaslom hogy kikapcsolás után legalább 5, de inkább 10 percet várj.
Feltételezve hogy egykompresszoros a hűtő, a tünetek alapján gázhiányra tippelnék. Ha így van, a javítása szakembert kíván, házilag nem orvosolható. Remélem tudtam segíteni. Üdv.
Köszönöm! Én is erre gondoltam. A felső része már alig hűt. Hogy tud elmenni a gáz belőle? Valahol kilyukadhatott? Meg lehet ezt értelmes összegből javíttatni?
A hozzászólás módosítva: Jún 21, 2019
Idézet: „megy éjjel-nappal, soha nem kapcsol ki.” Idézet: Ha ez no-frost hűtő, akkor lehet, hogy egyszerűen csak el van jegesedve. Ha ez így van, akkor először kénytelen leszel leolvasztani, majd kitalálni, hogy miért is jegesedett el. Az ok lehet: eldugult olvadékvíz-kivezetőcső, elromlott hőbiztosíték a leolvasztó fűtőszálon, elromlott hőérzékelő szenzor (ha elektronikus vezérlésű a hűtő), ... „A felső része már alig hűt” A hozzászólás módosítva: Jún 21, 2019
Kinézetre erre hasonlít A Class*, ennyi az összes felirat rajta.
A fagyasztó részét kitakarítottuk tegnap előtt, az jól el volt jegesedve. Abban most is jó hideg van, kemény benne minden. Felül a hátulja is jegesedett, onnan is leszedtük a jeget. Most csak pára van és folydogál lefelé. Ebben van leolvasztó fűtőszál? A fedlapban van beleépítve a hőfokszabályzó kapcsoló. De, hogy szenzor lehet-e vagy termosztát, azt nem tudom. Belül semmi nincs, kívül egészen a kompresszorig be van burkolva.
Amit írtam, az no frost típusra vonatkozik. A hagyományos típusok más kialakításúak, s nem tudom, hogy azokba tesznek-e leolvasztó fűtőszálat.
Az adattáblát próbáld a normál hűtőtér alsó részén keresni (benn, oldalt). Mondjuk, ha van ventilátor és légcsatorna a normál és mélyhűtő közt, akkor valószínűleg no frost, ha nincs, akkor hagyományos.
Ez hagyományos lesz akkor, semmilyen ventilátor nincs benne.
Lehetséges, hogy olyan termosztátja van, ami ha meghibásodik, bekapcsolva marad?
Itt fentebb valaki gázhiányt emlegetett, lehet, hogy igaza van. Arra tudok gondolni, hogy a kompresszor nem tudja eléggé lehűteni a normáltért ahhoz, hogy a termosztát kikapcsolja. Az, hogy a fagyasztó fagyos, az csalóka (lehet, hogy már messze nem -18 fok van benne). Tehát mindenképp szerelőt kell hívni.
A gázhiány szinte minden esetben "lyukasodás" miatt történik. Ez lehet külső mechanikai hatás, pl ha leolvasztáskor vésik a jeget, és véletlenül kilyukasztják a hűtő testét. Ilyenkor a közeg hirtelen távozik, a hűtés egyből megszűnik. A másik eset a korrózió, ez a leggyakoribb. Általában a keretfűtés csőrendszere adja meg magát, ugyanis fémből van, ráadásul egy olyan helyen ahol fokozottan ki van téve a nedvességnek. Ha tényleg ez a gondja akkor jó szerelő által helyszínen javítható.
Ha máshol ereszt a rendszer, akkor viszont nincs sok remény a gazdaságos javításra. |
Bejelentkezés
Hirdetés |