Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kombikazán működési hiba
 
Témaindító: gpepe79, idő: Nov 29, 2009
Témakörök:
Lapozás: OK   425 / 574
(#) graham válasza 444Tibi hozzászólására (») Szept 23, 2019 /
 
Szia!
Nagyon köszönöm a segítséget!!!
Ez lesz a megoldás. Nekem a hagyományos bekötésűek a radiátorjaim.
Csak ez egy hatalmas, dupla radiátor őrült nehéz. Alig birtuk levenni, föltenni az asszonnyal.
Mindegy majd megoldjuk.
Mégegyszer köszönöm a sok segítséget- Neked is, és Mindenkinek!!!!!!!
(#) Gafly válasza 444Tibi hozzászólására (») Szept 23, 2019 /
 
Idézet:
„alul szelep (torló) akkor még ok”

Erről mesélhetnétek, mert nem értek hozzá, és nem trollkodom.
(#) stibias hozzászólása Szept 24, 2019 /
 
Sziasztok!
Ha téli üzemmódban kazán ha megkapja a tápot a termosztáttól de nem indul be a fűtés csak akkor ha kinyitom mellé még a meleg víz csapot, milyen hiba valószínűsíthető?
Köszi!
(#) VIM válasza stibias hozzászólására (») Szept 24, 2019 /
 
Szia! A váltószelep mikrokapcsoló.
(#) graham válasza VIM hozzászólására (») Szept 24, 2019 /
 
Szia!
Bocs, hogy beleszólok, csak kérdés.
Mikrokapcsoló csere, vagy javítható?
(#) 444Tibi válasza Gafly hozzászólására (») Szept 24, 2019 /
 
Konkrétan mire gondoltál, miről "mesélhetnénk"?
(#) VIM válasza graham hozzászólására (») Szept 24, 2019 /
 
Szia! A mikrokapcsolót meg kell nézni, hogy kapcsol e egyáltalán nem csak kattan de zárni nem zár a megfelelő kontaktusa. Egyáltalán milyen kazánról van szó? Se nálad se nála nem derül ki az írásból, hogy milyenről is van szó csak feltételeztem, hogy ha a HMV vételezésre indul a főégő akkor a váltást nem végzi el a mikrokapcsoló.
(#) graham válasza VIM hozzászólására (») Szept 24, 2019 /
 
Szia!
Köszi a választ!
Vailant a kazán, csak kérdés lett volna.
Nálam is ez volt, és kijött két szaki, szétszedték a kazánt, cserélték a váltószelepet (persze a régit elvitték) mindezt 45 e. forintért.
Ezekszerint, csak a mikrokapcsolót kellett volna cserélni ami (5.600) forint?
(#) VIM válasza graham hozzászólására (») Szept 25, 2019 /
 
Nem, nem biztos, hogy mikrokapcsolós megoldású a váltás, hanem motoros szelep és az nem váltott át megfelelően. De még mindig nem tudni a pontos típusszámot, hogy miről is volt szó. A cserét azt majdnem mindenki "megeszi". Azt mondani kellene, hogy HA cseréről van szó azt hogyan kell értelmezni, mert nem mindegy, hogy marad e a "rossz" vagy elviszik és úgy kerül annyiba a javítás. Talán kis anyagi ráfordítással javítható volna és van egy cseredarabja a tulajnak DE "minek az neki", majd beszerelik más készülékbe vagy eladják használt alkatrészként, persze ellenőrzött darabként.
(#) praad válasza JZoli hozzászólására (») Szept 25, 2019 /
 
Szia!

Köszi mégegyszer a segítséget! Valóban megoldotta a problémát a tisztítás.
Ha esetleg valaki rákeres a Googleban összefoglalva:
- Típus Ariston TX-23 kombi kazán,
- A hibajelenség a következő: a szikráztatás a láng begyulladását követően is folyamatosan megy. Az is előfordulhat, hogy ha túl sokáig megy a gyujtás akkor a kazán biztonsági okokból lekapcsol (piros led kigyullad, resetelni kell).
- A megoldás az ionizációs (lángőr, flame sensor stb neveken futó) érzékelő kicserélése. Ez az alkatrész ha valaki a csere mellett dönt: http://www.ep-shop.hu/Ariston-ion-elektroda-998624
- Az én esetemben segített, hogy egy kicsi drótkefével (Az Obiba vettem) nagyon finoman, a sörték oldalával súrolva megtisztítottam. Ami még kérdés a tapasztaltabbakhoz, hogy mennyire kell ezzel hímes tojás módjára bánni? Van-e speckó bevonat ami megsérülhet? Illetve, hogy milyen gyakran célszerű takarítani?
(#) adam222 hozzászólása Szept 25, 2019 /
 
Sziasztok!

Van egy Junkeres Euroline gázkazánunk aminek a feltöltő csapja csepeg. A képen látható csapról van szó:
Kép

Ahogy látom a kazánban lévő csapot, található egy drótból hajtogatott háromszög(mint ami a képen is látható), ami feltételezem megakadályozza, hogy ki lehessen teljesen tekerni a csapot. Valóban ez a szerepe? Ha igen, akkor milyen szerszámmal tudom azt onnan kivenni? Tömítést szeretnék cserélni, hogy ne csepegjen.

Köszönöm a választ!
(#) stibias válasza VIM hozzászólására (») Szept 25, 2019 /
 
Köszi a választ az enyém egy régi Beretta
(#) VIM válasza adam222 hozzászólására (») Szept 25, 2019 / 1
 
Szia! Jól gondolod. A kis rögzítő gyűrűt kis csavarhúzóval vagy távirász fogóval lehet kivenni. Vissza könnyebb. Most rendeltem én is egyet mert a nagyobb gyűrű ereszt.
(#) adam222 válasza VIM hozzászólására (») Szept 26, 2019 /
 
Szia. Igen, sikerült kiszedni a csapot. Sajnos cseredarabom nem volt, és gumigyűrűm se, szóval a menetes részére teflon szalagot tekertem. Így most nem csepeg. Te új csapot rendeltél vagy csak gumigyűrűt? Szabad megkérdeznem, hogy honnan és mennyiért? Köszi.
(#) zoszka válasza adam222 hozzászólására (») Szept 26, 2019 /
 
Ez, vagy ez.
(#) adam222 hozzászólása Szept 27, 2019 /
 
Sziasztok. A feltöltő csap már nem csepeg, viszont a mellette lévő biztonsági szelep viszont igen. Kicsivel kevesebb mint 1bar nyomás van a rendszerbe és mégis csepeg egy nagyon kicsit. Azzal mit lehet kezdeni? Ahogy nézem az nem szétszedhető.
A hozzászólás módosítva: Szept 27, 2019
(#) graham válasza 444Tibi hozzászólására (») Szept 28, 2019 /
 
Szia!
Sajnos, csak most a hétvégén tudtam foglalkozni a radiátorral-
Levettem, a szelepek tökéletesesen működnek.
Az elmenőn meleg víz jön, bajövőn hideg.
Visszakötöttem, nincs áramlás.
Eldugult valahol a radiátor?
Ugye nem?????????
(#) Gombszem válasza VIM hozzászólására (») Szept 28, 2019 /
 
Idézet:
„távirász fogó”

Az mi?
(#) Gafly válasza Gombszem hozzászólására (») Szept 28, 2019 /
 
Felénk rádiós fogó volt a neve, csak elszaladt a technika...
A hozzászólás módosítva: Szept 28, 2019
(#) adam222 hozzászólása Szept 28, 2019 /
 
Sziasztok! Van egy Junkers Euroline kazánom és érdeklődnék, hogy hogyan kell pontosan utána tölteni a fűtési rendszernek? Kell-e levegòt fújni a kazán hátulján lévő kiegyenlítő tartájba? Ha 0bar a nyomás akkor hány barra krll feltölteni a rendszert. Sajnos nincs a témában tapasztalatom. Köszönöm.
(#) 444Tibi válasza graham hozzászólására (») Szept 29, 2019 /
 
Pedig de. Ha lennt volt, nem probaltad slaggal atnyomatni?
(#) VIM válasza adam222 hozzászólására (») Szept 29, 2019 /
 
Szia! Bővebben: Link ha nincsenek elzárási lehetőségek kialakítva akkor sajnos elég sok víz fog kifolyni a rendszerből.
(#) VIM válasza Gombszem hozzászólására (») Szept 29, 2019 /
 
Az egyenes az eléggé snassz a görbe az igazi. Bővebben: Link
(#) 444Tibi válasza graham hozzászólására (») Szept 29, 2019 /
 
Már válaszoltam, de piros lámpánál, autóból, kicsit bővebben,
elmenő és a visszatéró is rendesen spriccel?
Milyen a radiátor, képet küldenél, külön a bekötőcsonkokröl?
Most fönnt van a helyén a radiátor, akkor csináld azt hogy a többi radiátort, 1-2 kivételével teljesen zárjál el.
A fennti radiátorszelep vagy az alsóval, mindegy.
És indítsd a fűtést. Ha a problémás radiátor ekkor sem melegszik át rövid időn belül akkor tutira benne van a dugulás.
Ha viszont így megindul, akkor valószínűleg egy beállított rendszert mostál át és ekkor elállítottad, teljesen kinyitottad az összes szelepet. Így a nagyon nagy és esetleg még a rendszer végén is lévő radiátorok nehezen fordulnak meg.
Ha az előző megoldással meleg volt a radiátor, simán megfordult benne a víz akkor azt teljesen hagyd nyitva és a többit, a mérettől és a kazánszivattyúval fordítottan arányos távolságba kezdd el fojtani, az alsó szabályzóval.
Magyarul, ha a kazánhoz legközelebbi radiátorod egy kicsike, kis átfolyási ellenállású, akkor logikus hogy a víz azon igyekszik azonnal megfordulni. Ha több ilyen vanakkor a szivattyúnyomásból meg a vízmennyiségből a legtávolabbi és legnagyobb radiátorok szinte már semmit nem kapnak.

Nálam ugyanez a helyzet, a kazánhoz legközelebbi egy törölközőszárító, szinte nulla átfolyási ellenállással, amíg nem fojtottam meg tisztességesen addig a legtávolabbi 150-es radiátorba sose fordult meg rendesen a víz, az alső harmada mindig hideg volt. Beszabályozva, meg még 2 kisebb radiátort megfojtva, tökéletes, a legtávolabbi meg a legnagyobb 2
soros is átmelegszik perceken belül.

Más ötletem perpill. nincsen.
A hozzászólás módosítva: Szept 29, 2019
(#) 444Tibi válasza adam222 hozzászólására (») Szept 29, 2019 /
 
Leengeded a vizet. Nullára.
A tágulási tartály és a rendszer legfelső pontja között megméred-saccolod a magasságot, pl. a tartály a pincébe van, a tartály és a tetőtéri radiátorok legmagasabb pontja között 5 méter van.
Ez 0,5bar, ehhez hozzáadsz minimum 0,3bart.
Ez így 0,8bar, ennyire pumpálod a lufit.
Ezután feltöltöd vízzel a rendszert, légtelenítesz természetesen és a VÍZOLDALI nyomást a lufi előnyomásánál 0,3barral feljebb állítod be, a példámnál maradva 1,1bar.
Korszerű készülékek 0,6-0,8 alatt hibára jeleznek az alacsony víznyomás miatt, ajánlott 0,1-0,2barral mindent megemelni és akkor esélyes hogy hosszű évekig nem kell babrálni a rendszert, mégha nagyon minimálisan veszít vizet vagy levegőt akkor sem.
Ha ekkor felfűtött állapotban nagyon felmegy a nyomás, esetleg 2,5barig is és lefúj a biztonsági szelep, akkor sajna kicsi a tágulási tartály, nagyobbat kell beépíteni vagy mellétenni mégegyet.
Ha pár hét múlva leesik a nyomás, utántöltesz és a fűtéskor meg rohamosan emelkedik, akkor kilyukadt a lufi a tatrtályban vagy bedöglött a szelepe és elveszítette a levegőt.
Ha esetleg közvetlenül vegyes lemezkazán is van a körbe, azzal óvatosan mert 2bar felett már hajlamos felfújódni. Szó szerint.
A hozzászólás módosítva: Szept 29, 2019
(#) Gombszem válasza VIM hozzászólására (») Szept 29, 2019 /
 
Ez az? Ilyenem nekem is van, de ezt a nevét még soha nem hallottam. Én csőrös fogó néven ismertem. De már megvilágosodtam.
Költői kérdés.: mi köze van ennek a távírászhoz?
(#) balazsgy válasza Gombszem hozzászólására (») Szept 29, 2019 / 1
 
Mert a távírászok használták először. Tudod, a Morse-jelek. Akkor még nem volt telefon. Az úgy 30 évvel később volt csak. A vezetéket könnyebb volt a csatlakozóba behelyezni ezzel a fogóval.
(#) VIM válasza Gombszem hozzászólására (») Szept 29, 2019 / 1
 
"Telefonos fogó" vagy távirász, afféle szlengesített elnevezése. Ezzel a görbe fogóval könnyebben lehetett a telefon vezetéket a csavar alá szemesen hajtani, megtekerni, mint egy egyenessel DE máshová is könnyebb odaférni vele és még látja is az ember amit csinál. Abba a kis lyukba pedig (ahová ajánlottam) ezzel a legkönnyebb benyúlni vagy csavarhúzóval de akkor félő, hogy keresni kell majd a rögzítő huzal háromszöget, hová repült el.
(#) zeusmaior hozzászólása Szept 30, 2019 /
 
Üdvözlöm a fórum társakat! Szomszéd FÉG vara falikazánról eltünt a kijelzőn lévő számok, se kép, se hang. Az őrláng működik, a kazán nem indul. 3 hetet eddig működött. Lehet valami egyszerű elektromos hiba, vagy vezérlés? Köszönöm előre a válaszokat!
(#) graham válasza 444Tibi hozzászólására (») Szept 30, 2019 / 1
 
Szia!
Teljes győzelem!!!!!
Azt csináltam, hogy a kazánban a nyomást fölküldtem a zöld sá tetejéig (kb. 2 bár)
Elinditottam a fűtést, föltekertem a max.-ra.
A problámás radiátor alsó szelepét elzártam, levettem a pollandiját, a bejövőt megnyitottam.
Mondom lesz ami lesz. A családot elküldtem sétálni elég, ha az öreg robban föl.
Aztán elkezte nyomni a " trutyit". Addig hagytam míg forró víz nem spriccelt az elmenőn.
Vissza a hollandit, egy pillanat alatt forró lett a radíátor.
Jó nagy kupi lett a lakásban, de én már ki nem viszem ezt a nagy dögöt.
Mégegyszer köszönöm a sok segítséget, amit itt önzetlenül, szakértelemmel megosztotok!!!
Amiért őrült pénzeket kérnek , ha kihívunk egy szakit (főleg itt a Balaton környékén), és nem is biztos, hogy szaki.
Következő: »»   425 / 574
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem