Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő hídalása - teljesítmény összekapcsolás
Lapozás: OK   1 / 3
(#) rwtop hozzászólása Máj 9, 2006 /
 
Ha tudna valaki segéteni,hogyan tudn´Äk MOS-Fet tranzistorral teljesítményt összegezni az írjon.Az erősítő 2x250W.És nemtudom megoldani hogy kapcsoljam össze a kimeneteket.Szóval írjatok!!!50Pont ai jó ötletet küld!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
(#) eSDi válasza rwtop hozzászólására (») Máj 9, 2006 /
 
Ha jól értelmezem akkor arra akarsz kilyukadni hogy neked 1x500W kellene! Milyen erősítő ez? Autóba való?
(#) rwtop válasza eSDi hozzászólására (») Máj 9, 2006 /
 
Autóba való 4 ohmos
(#) luxmanpower válasza rwtop hozzászólására (») Máj 9, 2006 /
 
Ha alapból nincs benne ilyen funkció, akkor szerintem nem ajánlott, mert könnyen előfordulhat hogy már eleve hidalt belülről, és nem bírná a hidalást. Vagy csak szimplán nem bírná el a 2ohmos terhelést.
(#) eSDi válasza luxmanpower hozzászólására (») Máj 9, 2006 /
 
Pontosan így van!
(#) rwtop válasza luxmanpower hozzászólására (») Máj 9, 2006 /
 
1000000%-ra bírni fogja!!!
(#) eSDi válasza rwtop hozzászólására (») Máj 9, 2006 /
 
Ebben mért vagy ilyen biztos?
(#) rwtop válasza eSDi hozzászólására (») Máj 9, 2006 /
 
Mert egy uganijen SSX474 2x250W
erosito bírja meg az egy fokkal jobb erosito mint az enyim,cak abban VAN 1db Mos Fet tranyó!!
(#) eSDi válasza rwtop hozzászólására (») Máj 9, 2006 /
 
Csak megsúgom neked hogy az ilyen erölkodők csak MOSFET tarnyóval mennek és nem 1db van bennük hanem kb20.

Biztos hogy ez a típusa? SSX474 mert nem találtam a neten semmit se róla.
(#) luxmanpower válasza rwtop hozzászólására (») Máj 9, 2006 /
 
Milyen erősítők ezek? Pontos tipust! Google semmit nem dobott ki. Egyébként a "SSX474" az gyárilag hidalható?
(#) Chip válasza rwtop hozzászólására (») Máj 9, 2006 /
 
Szia!

Ha nem hidalt, akkor
párhuzamosíthatod, de csak 2ohm-ra lesz jó(mármint dupla teljesítmény).
v. hídba, de akkor csak 8ohmra lesz jó.

Ha hidalt,
akkor párhuzamosíthatod, és 2ohmra lesz jó.

...és kb 450W-os lesz.

hidaltat hidalni nincs értelme..nem is lehet.
(#) rwtop válasza eSDi hozzászólására (») Máj 9, 2006 /
 
Nem biztos hogy ez a tipusa.lehet hogy tévedtem.AZ biztos hogy ssx.írj valami érdekesebbet!!!
(#) luxmanpower válasza Chip hozzászólására (») Máj 9, 2006 /
 
Én úgy tudtam hogy nem lehet párhuzamosan kötni végfokokat, mivel nincs 2tökéletesen egyforma végfok, és így az egyik terhelné a másikat
(#) eSDi válasza Chip hozzászólására (») Máj 9, 2006 /
 
Vász háben zí kutykuruty?

Ha van két erősítőd, sima nem hidalt meg semmi. akkor azt hídba kötöd és akkor minimálisan 2 Ohmot tudsz rákötni. Párhuzamosításról még nem is hallotam....
(#) rwtop válasza Chip hozzászólására (») Máj 9, 2006 /
 
Hogy párhuzamosítsam?????
(#) luxmanpower válasza eSDi hozzászólására (») Máj 9, 2006 /
 
Szerintem úgy gondolta hogyha az elemeket lehet párhuzamosan kötni, akkor biztos az erősítőket is...
(#) eSDi válasza rwtop hozzászólására (») Máj 9, 2006 /
 
SSX125.2
125Wx2 RMS @ 4 Ohms
250Wx2 RMS @ 2 Ohms
500Wx1 RMS @ 4 Ohms

SSX250.2
250Wx2 RMS @ 4 Ohms
500Wx2 RMS @ 2 Ohms
1000Wx1 RMS @ 4 Ohms

SSX75.4
75Wx4 RMS @ 4 Ohms
150Wx4 RMS @ 2 Ohms
300Wx2 RMS @ 4 Ohms

SSXD750.1
375Wx1 RMS @ 4 Ohms
750Wx1 RMS @ 2 Ohms


SSXD1500.1
750Wx1 RMS @ 4 Ohms
1500Wx1 RMS @ 2 Ohms

Nah nagynehezen találtam. akkor ezek közül melyikről is van szó?
(#) Chip válasza rwtop hozzászólására (») Máj 9, 2006 /
 
Így:

1. beállítod a 2 erősítő erősítését pontosan egyformára(amennyire csak tudod)
2. megállapítod, hogy a csatonánkénti 2-2 drótot, hogyan kösd majd össze....itt az a lényeg, hogy azonos fázisban legyenek!
3. egy-egy szálat összekötsz a 2 kimenetről (ez a pont lesz az új hanfalkimenet egyik pontja)
4. a másik 2 szálat egy -egy ellenálláson keresztül kötöd össze, és ahol a 2 ellenállás találkozik, az lesz az új kimenet 2. pontja.

Az ellenállás 0,1ohm és 0,5 ohm között szokott lenni, gondolom 2ohm-os hangfal esetén a 0,5ohm nem lesz szerencsés, tehát minél kisebb legyen.
(#) Chip válasza Chip hozzászólására (») Máj 9, 2006 /
 
Persze gerjedés veszély is van, meg az se jó ha egymásra dolgoznak,ez mind azt mondja legyen a 2 ellenállás nagy, a teljesítményigény meg azt, hogy legyen kicsi.
Valami középutat kell kikísérletezni.
(#) dbase válasza rwtop hozzászólására (») Máj 9, 2006 /
 
Csinálj képet belsejéről lécci és ted fel az oldalamra ! Amugy tuti nem szól 250w ot
www.amps.fw.hu
Párhuzamosítás szerintem értelmetlen esetedben, mert nincs 1 ohmos hangszorod gondolom, mert akor érne valamit , bekötve terhelné oldalakat 2-2omra.Lemaradt a híd kapcsolo egyébbként?Nem lehet h alapból fázis fordítós?Nincsenek a hangszoro kimeneteknél több +- jel egymás altt vagy bridga felirat?
Van olyan erősítő ami kapcsolós(mono-Stereo,azaz híd-stereo)és van ami nem kapcsolos mindig híd ha ugy kötöd.
(#) Chip válasza rwtop hozzászólására (») Máj 10, 2006 /
 
Még a quad is megjelent valamelyik rádiotechnikában párhuzamosan..( Azt lenne jó előkeríteni, ha valakinek megvan..).

..nem 1ohmos kellen hanem 2ohmos.
..bár nem tudom, hogy olyat lehet-e kapni..

de még azt sem, hogy 250W-tól hogy nem ugrik ki valaki az autóból ) (..vagy akár 100W-tól..)
(#) Inhouse válasza Chip hozzászólására (») Máj 10, 2006 /
 
Azt ne felejtsük el, hogy ha nem is hidalt a 2 végfok, akkor az kevés, hogy a hangszórót a 2 kimenet közé köti. Mivel gyárilag nincs a híd módra felkészítve, ezért nincs fázisfordítási lehetőség a bemenetnél, anélkül pedig nem megy...
Tehát a feltételek:
- a két végfok ne legyen gyárilag híd üzemű
(a "-" kivezetéseknek a testnek kell lenniük)
- a gyárilag megadott minimális terhelés duplájával lehet csak terhelni (ha 4ohm-os, akkor csak 8ohm-mal)
- a bemenetnél az egyik oldal jelét fázisfordítani kell
(ezt vagy egy saját kis áramkörrel oldod meg, vagy mivel autóba kell, a fejegység végfokáról csinálsz vonal kimenetet pár passzív alkatrésszel úgy, hogy ott már az egyik oldalról a fázisfordított jelet veszed le, abból indultam ki, hogy a fejegység ebben az évezredben készült és így hidalt a végfoka "amikre azt hazudják, hogy 4*4xW")

Üdv
Inhouse
(#) Spek válasza Inhouse hozzászólására (») Okt 17, 2006 /
 
Helló!

A hidalás pontosan akkor mi is?
Ha jól értem, bármien 2 végfokot lehet hidalni, csak az egyikre invertált jelet kell adni, míg a másikra simát? És kész? ennyi? Aztán a végfokok kimenetei közé megy a hsz...
(#) Inhouse válasza Spek hozzászólására (») Okt 17, 2006 /
 
Igen, de ha eddig 4ohmot bírt a 2 db egyforma! erősítő, akkor most csak 8ohmos hangszóróval szabad terhelni.

Üdv
Inhouse
(#) Georgee válasza Inhouse hozzászólására (») Okt 17, 2006 /
 
Sziasztok megosztom a tapasztalatomat szal az egyik szilveszteri bulin megjáccottam azt h áthidalom az erölködőt a nagyobb teljesítményért nem jött össze pedig a kapcsrajzon nem volt semmiféle olyasmi ami megakadályozta volna a dolgot lényeg a lényeg h elfüstölt szal én ugy töntöttem h inkább 2szer Xwatt mint 1szer Y
(#) Inhouse válasza Georgee hozzászólására (») Okt 18, 2006 /
 
Akkor ott te valamit elrontottál...
Mint olvashattad, vannak feltételek ahhoz, hogy ez így működjön. Vagy ezek közül nem stimmelt valami, vagy elkötöttél valamit, egyáltalán milyen fázisfordítást alkalmaztál?

Üdv
Inhouse
(#) Georgee válasza Inhouse hozzászólására (») Okt 18, 2006 1 /
 
Háátá ha egy szilveszteri buliról van szó akkor inni kel jah és rég is volt szóval már nem tudom h hogy is csináltam...
(#) attyla85 hozzászólása Okt 7, 2010 /
 
Hogyan lehetne "TDA 2003"-as végfok IC-t hídba kapcsolni egy-tápfeszes ellátással?
Tápfeszültség gépkocsi 12V.

Segítséget előre is köszönöm!

Üdv!
Attila
(#) Sebi válasza attyla85 hozzászólására (») Okt 7, 2010 /
 
Némely gyártó beteszi az adatlapba is...

tda.GIF
    
(#) lapose válasza attyla85 hozzászólására (») Okt 7, 2010 / 4
 
Pl. így.

TDA2003.gif
    
Következő: »»   1 / 3
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem