Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ez milyen alkatrész-készülék?
 
Témaindító: csaby, idő: Dec 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   926 / 1167
(#) cupika97 válasza Bakman hozzászólására (») Okt 24, 2019 /
 
4 rétegű a nyák. Elég nehéz megmondani hogy hova lehet bekötve. Ez egy keringető szivattyú elektronikája. Ha felmelegszik a motor mindig kikapcsol. De amúgy meg nemis meleg. Felirat ha lenne rajta akkor nem kérnék segitséget.
(#) cupika97 válasza cupika97 hozzászólására (») Okt 24, 2019 /
 
Méréssel megálapitottam hogy ez a zöld alkatrész zéner diódán keresztül megyen a motora mégpedig a hőérzőkelő kivezésére.
(#) 13_Balu50 válasza cupika97 hozzászólására (») Okt 24, 2019 /
 
Attól még, hogy 4 rétegü, vissza lehet követni hova megy a két kivezetése, gondolom, van multid is, dióda vizsgáló állásban lehet csipogtatni.
(#) cupika97 válasza 13_Balu50 hozzászólására (») Okt 24, 2019 /
 
Sajnos csak igy tudom megrajzolni
(#) Kovidivi válasza cupika97 hozzászólására (») Okt 24, 2019 /
 
De amúgy meg nemis meleg. - Mi? A motor?
Mert a képed ha megnézed, akkor a zöld alkatrész elég rendesen megpörkölte a nyákot.
(#) cupika97 válasza Kovidivi hozzászólására (») Okt 24, 2019 /
 
Igen a motor nem meleg mikor lekapcsol a védelem, kézzel is meg lehet fogni.
(#) cupika97 válasza Kovidivi hozzászólására (») Okt 24, 2019 /
 
Ha az a dolog tényleg termisztor, milyennel lehetne helyettesíteni?
(#) 13_Balu50 válasza cupika97 hozzászólására (») Okt 24, 2019 /
 
A rajzod alapján, én egy kis értékü ellenállásnak, vagy ntc nek gondolom. Elég nagy áram folyhat rajta, a panel másik oldala megvan égve. Lehet még éppen egy dióda, vagy egy hőbiztosíték egy induktivitás ..stb. Én kiforrasztanám, és alkatrész teszterrel megnézném.
(#) cupika97 válasza 13_Balu50 hozzászólására (») Okt 25, 2019 /
 
Kiforrasztottam 4,95Kohm értéket mértem rajta. Dióda mérésben 1,58V-ot mér mindkét irányból. Kondenzátorként nem ír semmit.
(#) ali81 hozzászólása Okt 25, 2019 /
 
Sziasztok!
Kaptam egy számomra teljesen ismeretlen erősítőt, és nem találok róla semmilyen információt. Ha valaki ismeri, kérem írja le.
Köszönöm!
Tensai TA-4000
(#) kadarist válasza cupika97 hozzászólására (») Okt 25, 2019 /
 
Melegítsd meg és figyeld meg az ellenállásváltozást.
(#) cupika97 válasza kadarist hozzászólására (») Okt 25, 2019 /
 
Öngyujtóval melegitettem kicsit, 4,3 Kohmról felment akár 15Kohmig. De ha megtovabb melegitem akkor mintha szetkapcsolna. Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Okt 25, 2019
(#) kadarist válasza cupika97 hozzászólására (») Okt 25, 2019 /
 
Ez valami PTC hőbiztosíték lesz.
(#) cupika97 válasza kadarist hozzászólására (») Okt 25, 2019 /
 
Létezhet olyan hogy hamarabb kapcsol ki mint kellene. Mivel még nem is nagyon meleg a szivattyú, és kikapcsol. Milyennel lehetne helyettesíteni?
(#) (Felhasználó 1947) válasza ali81 hozzászólására (») Okt 25, 2019 /
 
Nem ez az véletlenül?

Tensai-Loewe
(#) ali81 válasza (Felhasználó 1947) hozzászólására (») Okt 25, 2019 /
 
Sajnos nem
(#) (Felhasználó 1947) válasza ali81 hozzászólására (») Okt 25, 2019 /
 
Tényleg nem az
És mit szeretnél tudni róla?
Összedugdosod a részegységeket, és vagy szól vagy nem.
(#) ali81 válasza (Felhasználó 1947) hozzászólására (») Okt 25, 2019 /
 
Igazad van, még nem sikerült hazahoznom, a melóhelyemen van még. annyit sikerült róla kideríteni, a végfok alapján, elvileg 2x50W 8ohm. Igazából azérdekelt volna mit is tud, mertvan külön sub kimenet is valamint egy sur. speaker kimenet is.
(#) kadarist válasza kadarist hozzászólására (») Okt 25, 2019 /
 
Hidald át egy vezetékkel.
(#) 13_Balu50 válasza kadarist hozzászólására (») Okt 26, 2019 /
 
Igen annak néz ki leginkább, ha lehül és visszakapcsol, de a 4,3K -ohm azért soknak tünik.
Ha dióda mérésben 1,58V-ot mért, ez a két mérés nem logikus, így kitudja milyen alkatrész ez ???
Talán egy beégett rossz kontakt hibás hőbiztosíték.
A hozzászólás módosítva: Okt 26, 2019
(#) 13_Balu50 válasza cupika97 hozzászólására (») Okt 26, 2019 /
 
Ha jól tippelünk és az egy PTC hőbiztositék, az nem a motor melegedése miatt kapcsol le, hanem azért mert a rajta átfolyó áramtól melegedik az a kérdéses alkatrész, és ha eléri a kritikus hőfokot lekapcsol, amint lehül újra visszakapcsol, de ez is a szerepe azért van ott a kapcsolásban védelemként. Vagy a kérdéses alkatrész elhasználódott és nem bírja a folyamatos terhelést, vagy a motor áramfelvétele valamiért megnő, és ezáltal nagyobb áram folyik át azon az alkatrészen.Na ezt kell tisztáznod, viszont a 4,3K hideg ellenállása miatt valószinüleg rossz a kérdéses alkatrész.
(#) cupika97 válasza 13_Balu50 hozzászólására (») Okt 26, 2019 /
 
Nagyon szépen köszönöm. Van a motor előtt egy 3 fázisos motorvédő is. Az még sosem kapcsolt le. Szóval ha bármelyik fázison több mint X amper megy át akkor lekapcsolja az egész motrot. Tudnál linkelni valamilyen alkatrészt, amivel helyettesíthetném? Vagy bármilyen PTC hőbiztosíték jó? Mert a motor tekercsei között van mégegy NTC ami a hő hatására szépen működik.
(#) 13_Balu50 válasza cupika97 hozzászólására (») Okt 29, 2019 /
 
Nem 100 % hogy hőbiztosíték, de ha igen, akkor a müködési feszültség, és a teljesítmény alapján kell megkeresned a megfelelőt. A képen amit feltettem egy 220V/ 0,25A -es, tehát kb egy 50W-os motorhoz még elmegy.
A hozzászólás módosítva: Okt 29, 2019
(#) lelkes amatőr hozzászólása Okt 29, 2019 /
 
Sziasztok,

A Linken látható telefonról meg tudná mondani valaki, hogy melyik tipus?

Úgy néz ki, hogy az akkuja jó lenne a tescós telefonomba, csak nem tudom hogyan keressem.
(#) uniman válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Okt 29, 2019 /
 
Bővebben: Link ....de akár a "tescós" telefonodat is megnevezheted.
(#) lelkes amatőr válasza uniman hozzászólására (») Okt 29, 2019 /
 
Yezz, de ahhoz már sehol se találok új akkut.
Ja, kösz a linket.
A hozzászólás módosítva: Okt 29, 2019
(#) jani1987 válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Okt 29, 2019 /
 
Kivételesen gépről írok de emlékeztet a 4-es samsung galaxy s4-emre. Telefonról küldök képet is.
A hozzászólás módosítva: Okt 29, 2019
(#) lelkes amatőr válasza jani1987 hozzászólására (») Okt 30, 2019 / 1
 
Kösz neked is a képeket, ma utánanézek, hogy tudom-e használni a telefonomba.
Ha kicsit *reszelni* kell, hogy belemenjen majd valahogy megoldom.
Csak azért, mert a gyártók állandóan változtatgatják a termékpalettát, nem szeretnék 1-2 évenként telefont cserélgetni. Az elöző készülékemet 9 évig használtam, majd a szomszédnak adtam aki mai napig jól elvan vele.
(#) lukovicsek hozzászólása Okt 30, 2019 /
 
Sziasztok.

Van két diódám ami egy LM2576 T-5 áramkörébe van amit kicserélnék hátha azoktók ég el az ic. Kérdésem az lenne hogy egyszerü diódával helyettesithetem ezt ? HER605
(#) Epu2 válasza jani1987 hozzászólására (») Okt 30, 2019 /
 
Nem. Alig hasonlit. De majd nem stimmel.
A hozzászólás módosítva: Okt 30, 2019
Következő: »»   926 / 1167
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem