Fórum témák
» Több friss téma |
Találtam vastelepen 50 forintomba volt a kettő (boltban kb. 40-50 ezer lenne)
Vannak eladó kondijaim, de azok nagyfeszültségűek (5kV<)>
hali ugy érted 50000 be kerültek
én ma szerváltam egy ugyan ilyen 47000µF 40v kondit egy ezresért ha kettőt párhuzamosan kötöm talán jobb lesz ja és nem tudod hogy én honnan a fenéből szerezzek 2 db 150000µF 80V kondit
23 mikrosütő kondiból készült bank 3kV-on (teszt) :
Bővebben: Link Ez csak 91 J. Ha valakinek kell néhány, akkor szóljon. Elvileg 6kV-ig bírják, ott már a 23 darab kondi 400J energiát tárol. Bár mikor felküldtem a feszt, 2 kondi átütött, valószínűleg gyári hibásak. Viszont cserébe majdnem megsüketültem
Hello én szeretnék egy "rugos" tekercset készíteni ha valaki tudna ötletet szivesen várom deh oylan terv kéne ami autómata a Youtube-on láttam egy videót abba volt ien...
http://www.youtube.com/watch?v=eHv33mH6Nq0 a link^^ előre is köszönöm a segítségeket
Hát a mechanikára most nincs ötletem, de nem lehet túl bonyolult. És ha megkérdezhetem, mire akarod használni? Mert ez csak kiköpi a lövedékeket magából.. és ha ugyanezt 10x-ilyen erősre szeretnéd, oda már 10kW fogyasztás fog társulni, ilyen többszáz (vagy többezer) Joule-os kondikat töltögetni nem valami egyszerű dolog.
Én pont ma fejlesztettem kicsit tovább az enyémet, két elkót sorba kötöttem (75 000µF @ 80-110V) 453J környékén volt a max energia. Elég szépen muzsikál, kb 20-25 m/s a kezdősebbessége a lövedéknek. Maga a lövedék egy 6-os vasrúd kihegyezve, olyan 4 centi hosszú. Az elég vastag konzervesdobozt is átviszi. Bővebben: Link videó: Bővebben: Link
Szerintem eléggé egyszerű maga az elv. Szerintem arról van itt szó, hogy ha jobban megnézed, hogy a rogó belsejében van egy vasmag v micsoda.... A coilgun ezt rántja be, és ennek a vége löki ki a lövedéket. Miután az első lövedék kirepült a rugó ereje valószínűleg nagyobb a behúzó erőnél, és visszarántja, de az is lehet h a kondenzátorok mivel kisültek megszűnik a mágneses hatás és a rugó alpból visszaugrik a következő elsütésig.a tár adagolás is szerintem roppant egyszerű...nem hiszem hogy a srác olyan tárat faragot neki ami beleszorítja a lövedékeket ámbár kitudja... amúgy én nem csináltam még ilyent,de szerintem ezt még tovább lehetne fokozni másképpen is... Láttam olyan coilgunokat, ahol több tekercs van egymás után. Itt is ki lehetne ezt használni: miután kilökte az első körben a lövedéket, azt még tovább lehetne gyorsítani őket és egy elég elfogadható tűzerőt lehetne produkálni.... De hangsúlyozom,ez csak az én elméletem!!!
Ezt hívják több szegmenses coilgunnak. Megy a dolog, csak iszonyú nehéz szinkronba hangolni őket. Valószínű érzékelőkkel jobb megoldás, mint kiszámolgatni, melyik tekercsre mikor kell rásütni a bankot. Szerintem az is elég jó, ha valamekkora légnyomással és 1 tekerccsel érjük el a sebességet. Viszont igen nagy feszültségű kondik kellenek, nagyon hamar kell kisülniük. De akkor már inkább railgun, oda alapból nagyfesz kondik kellenek, és sokkal jobb a hatásfoka a coilgunnál. Illetve a méretezés is jóval egyszerűbb. Tulajdonképpen nem is kell méretezni
Az egészet én szerintem bedobozolom rendesen majd, normál 'fegyver' kinézete lesz
Neem Coilgunt akkarok belőle csinálni nekem csak a tekercs alapelv kell mee van itthon egy springes (rugós) Airsoft fegyver öcsémé volt deh én meg akakrom csinálni elektromosra és automatára (AEG) jó móka lenne
Üdv! Tudok pár eladó mikrohullámú trafót. Akit érdekel az írjon személyesen.
Bocs, de ezt többszöri nekifutásra sem értettem meg.
neem lények akkor nekem jól van az is ha csak kiköpi a lövedéket csak azt akkarom tudni honnan induljak el
Hát honnan. Mekkora kereted van? Abból lesz a kondibank. A többi nem olyan vészes, de függ attól is, milyen paraméterei vannak a bankodnak. Ha elég, hogy megmozdítsa, akkor 50J is jó neked. A kondi energiája 1/2 C * U * U . Szóval valami nagyobb darab kondikra lesz szükséged. Hozzá kell majd egy 1,5-2mm vastag huzalból 20méternyi, meg egy combosabb tirisztor, és egy táp.
Az airsoft fegyverekben 0,5 joul-os rugó van. Pontosabban 0,5 joul a golyó csőtorkolati energiája. Nem értem hogy miért kell több kjoul-os kondibank amikor a 7,5 joul-os légpuska 175 m/s al repíti a fél grammos ólomgolyót.
A 7,6 Joule -os légpuskáért meg már le is csuknak. A coilgun a legjobb tudomásom szerint nem minősül lőfegyvernek. Az ok, amiért kJ-os bank kell, a rossz hatásfok. A legjobb coilgunnak is 5-6-7% körül van a hatásfoka.
Viszont lehet csinálni 100J-os kinetikus energiával rendelkező coilgunt, és nem kell hozzá engedély. A railgunnak véleményem szerint viszont 20-30% is lehet a hatásfoka, így az kicsit komolyabb cucc (ha az kell)
a dolognak az a lényege, hogy a hatásfok igen kicsi... (én még csak most építek egy hasonló szerkezetet, de Collector már tapasztaltabb ezen a téren)... elméletileg max 5 % körül van... akkor számold ki hogy ha el akarod érni a 7,5 J mozgási energiát akkor mekkora energiát kéne előálítanod....kb 150 J-t... És az már komoly paraméterek kíván :yes: természetesen nem kell kJ ban gondolkodni, feltéve ha az airsoftot nem akrod átvinni normális tűzfegyverbe
Akkor jó gondoltam hogy a hatásfoka kicsi. Az airsoft nem véletlenül 0,5 joul os meg 6 mm-es műanyag golyót lő ki. Így csak max kék zöld foltot hagy. Az airsoft fegyvernél nem számít hogy hány joul os a kondibank amivel hajtod mert az a lényeg hogy 1-2 joul-al felhúzza a rugót utánna a dudattyú sűriti a levegőt. Egyébként a légpuskát könnyű átalakítani lőfegyverré. A lövedék szoknyájába (gyengébbek kedvéért a tölcsér alakú végébe) egy csepp olaj. A nagy nyomás és hőmérsékleten felrobban az olaj a többi már sejthető. Nem biztos hogy minden légpuskával működik mert eleve erős rugó kell a nagy sűrítéshez. Én 17 joul os légpuskán próbáltam ki egykicsit erősebb lett, a rúgásán észre lehetett venni. Nem ajánlom mert megeszi a csőfartömítést. 7,6 joul-ért még nem csuknak le. Annyiért még meg sem bűntetnek. De 10 fölött ha bemérik akkor 100 hogy jön a számla.
Van 17, 20 sőt még 40 joul os légpuska is. Az utóbbi nem rugós hanem patronos.
1. Attol fugg, hogy mennyire akarod mobilra. Litium-ion akkukal elmeletileg tudnal annyit cipelni magaddal amivel ellovoldozgethetsz egy darabig.
2. En elkok helyett megvizsgalnam a lehetoseget tantal kondenzatoroknak is. A kepen lathato ket tantallal 172µF-os kapacitast el tudsz erni 100V mellett es amint az lathato viszonylag kicsik is ill. az elettartamuk hosszabb mint az elkoknak (legalabbis en ezt olvastam). En megprobalnek nem a hirtelen nagy energiabevitelre osszpontositani hanem a tobblepcsoben valo gyorsitasra igy az eltarolt energiat minel jobban hasznositani. Gondolj csak bele mikor hasznosul jobban csak a sajat energiad ha egy autot egymagadnak kell felgyorsitani onerobol mondjuk 10km/s sebessegre. Az elso probalkozasnal lassan elindulsz vele es egyre gyorsabban tolod, vagy ehelyett egyetlen hirtelen nagy lokessel akarod arra a sebessegre felgyorsitani? Nyilvan az elso modszernel jobban hasznosul a befektetett energiad, a masodiknal valoszinuleg nem is vagy kepes egy atlagos meretu szemelyautot egyetlen rovid ideig tarto hirtelen lokessel felgyorsitani, ill kevesbe vesz mechanikailag is igenyebe dolgokat (pl karosszeria). Az utobbi szempont egyebkent az eszkoz elettartamanal szamit. Ha ugy dontessz, hogy megprobalod tobb lepcsoben felgyorsitani, akkor idozitos megoldas helyett mindenkeppen fotocellas erzekelot javasolnek minden tekercs ele es utan, amelyek sorban egymas utan kapcsolgatjak ra a tekercseket a kondenzatoraidra ahogyan a lovedek halad a csoben. Ez egyszerubb es megbizhatobb megoldas mint az idoziteses. Fotocellak helyett probalkozhatsz hall jeladokkal is (ha a kihivas is szamit ) ha a cso masik oldalan van egy gyengebb magnesed a hall szenzor fele forditva. Igy amikor a lovedek kozejuk kerul, gyengul a szenzor altal erzekelt magneses ter es a benne levo tranzisztor, vagy FET kapcsol. Termeszetesen ez utobbi korulmenyesebb mivel jelentos magneses mezo van jelen a tekercsek miatt is, ezert specialis kis szogre iranyitott hall szenzorok kellenek. Esetleg meg lehet probalni magat az "elottuk" levo tekercseket hasznalni mint magneses forrast a szenzoroknak pontos szogbeallitassal. A fotocellas egyszerubb es gyorsabban kivitelezheto, a hall jeladosat csak akkor javasolnam ha olajozni is akarod a csovet belulrol es erdekel a kihivas. Ez utobbi azert mert az olaj miatt megbizhatatlan lehet a fotocellak mukodese es ha nem kapcsol ki, akkor a szo szoros ertelmeben konnyen visszafele sulhet el a puska.
Javitas: 10km/s helyett 10km/h.
10km/s sebessegnel mar raketak repkednek.
Azok a kondik az 1J-t sem érik el. A rendszer vesztesége olyan nagy, hogy a lövedéknek nem kinetikus energiát fog átadni, hanem lesz egy örvényáramú veszteség benne, és ez felemészti azt a kevéske energiát. A minimum energia 50J körül van, az alatt inkább csak tű vastagságú dolgokat lehet gyorsítani. A több szegmenses coilgunnál az a probléma, hogy ha eleve néhány x 10J a bank, akkor a szegmensek közti időt megtevő lövedék ideje alatt nem fogja tudni feltölteni a táp a kondikat. Talán ilyen kis energiák mellett még sikerül, de pl 100J körül már kW-os táp kéne hozzá. Azt lehet, hogy külön bankról hajtani a tekercseket, igazából az lenne a legjobb. Meg az ilyen nagyobb energiáknál majdnemhogy csak a tirisztor az egyetlen kapcsoló, amivel még olcsón meg lehet oldani a dolgot, és arról kisütés után le kell venni a feszt, mert nyitva marad, a tápot meg szépen rövidre zárja. Persze meg lehet oldani ezt is.
A több szegmenses coilgunhoz irtózatos mennyiségű számolás kéne, hogy valóban jó hatásfokkal működjön, ezért javaslom inkább sínágyú építését. 1-2 számolás kell csak hozzá, és sokkal jobb a hatásfoka a coilgunnál. 10 MJ-os railgun Bővebben: Link Az ilyen elektromágneses gyorsítású fegyvereknek előnye, hogy a hangsebesség többszörösére is fel lehet gyorsítani a lövedéket.
> Azok a kondik az 1J-t sem érik el.
Nyilvan tobbet parhuzamosan bekotve kepzeltem el. Meretben kisebb lesz mint amit fentebb lattunk az egyik linken. Viszont lehet, hogy dragabb is. Ez a 10MJ railgun szep egy darab...
Railgun-t hogy lehet építeni? Hogy működik?
Railgunt úgy, hogy fogsz egy nagy kondibankot, rákötöd két sínre a két fegyverzetet, és közé belövöd CO2-vel a fém lövedéket. A lényeg, hogy amint a sínek közé kerül a lövedék, a kondibank kisül rajta keresztül, és a lorenz erő felgyorsítja. Ha sikerül beszereznem 2 jó sínt, akkor megépítem, 14kV 1,5kJ bankkal. Amúgy itt egy leírás:Bővebben: Link
hello mindenki!
az lenne a kérdés hogy valójában miért gyorsítja a lövedéket a tekercs? 1 azért mert a mágneses mező berántja a tekercs belsejébe majd lekapcsol és így a lövedék akadájtalanul halad tovább? 2 azért mert ennek valami köze van az indukált örvényáramokhoz? 3 esetleg az elektronok erőtere rántja magával a lövedéket? én személy szerint az 1.-ben hiszek, de gondoltam megkérdem ki hogy tudja. köszi.
A coilgun impulzusüzemű elektromágnes. Remélem így már érthető
Bővebben: Link
Itt van amúgy egy kis 2kJ-os railgun. Itt alufóliával körbetekert fémdarab volt a lövedék. |
Bejelentkezés
Hirdetés |