Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   2158 / 2208
(#) Ge Lee válasza Mócsing hozzászólására (») Dec 20, 2019
Ha jól emlékszem az ARC is alkalmazza a párhuzamos kondik dolgot. Meg ami még néha előjön az a méret. Másképp szól egy mondjuk kisebb méretű 100-250V-os meg másképp ugyanaz 800 vagy 1000V-osban ami méretben háromszor-négyszer akkora, pedig a kapacitásuk ugyanakkora.
Ezeket a csúfságokat a Krizsitől kaptam kölcsönbe, és igen, bele fogom őket próbálni a torzítógépembe.
A hozzászólás módosítva: Dec 20, 2019

kondik.jpg
    
(#) djhans válasza Ge Lee hozzászólására (») Dec 20, 2019
Úgy látszik hogy ma már a zavarszűrő kondenzátort is el lehet adni HighEnd audio kondinak ha neve van.Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Dec 20, 2019
(#) TAttila77 válasza djhans hozzászólására (») Dec 20, 2019
Na ez a nap fénypontja! Ez odahajít. Ettől már nincs lejjebb.
(#) sutemenyx hozzászólása Dec 20, 2019
Előbb esetleg érdemes kipróbálni egy ilyen bosch mp olajkondit mielőtt valaki véleményt nyilvánít róla.
(#) sutemenyx válasza Ge Lee hozzászólására (») Dec 20, 2019
Az a fekete, de fehér lábú az ,micsoda? Eddig a vitamin a legesélyesebb.
(#) (Felhasználó 1947) válasza djhans hozzászólására (») Dec 20, 2019
Ez sima fémezett papír kondi, (MP) nem zavarszűrő...
a tokozása ne tévesszen meg.
Kb. a Remix C30xx sorozattal van egy partiba.
Nem olyan rossz, használtam ilyeneket.
(#) djhans válasza (Felhasználó 1947) hozzászólására (») Dec 20, 2019
Az a baj hogy ha valami régi és jól csengő neve van akkor rámondják hogy HighEnd vagy Audiofil. Azon az oldalon van erre jó pár példa.
(#) (Felhasználó 1947) válasza djhans hozzászólására (») Dec 20, 2019
Hát, nem kell mindent bevenni.
Ez a kondi nem high-end,és nem is audiofil, de ettől még jó,és használható.
Éppúgy mint a régi Orosz military kondik. Azok is jók, és egyik sem audiofil...
Alkatrészismeret kérdése az egész, valamint helyén kell kezelni a dolgokat.
(#) Ge Lee válasza sutemenyx hozzászólására (») Dec 20, 2019
Na látod. Nekem aki adta azt mondta, hogy az a fekete akármi (nem emlékszem rá mi) lesz a nyerő, a vitamin meg lópikulát se ér. Szóval érted, ezért mondom, meg kell hallgatni, mert összevissza ír mindenki mindent, aminek a fele sem igaz. Vagy akár igaz is lehet mondjuk az írójánál, az olvasójánál meg nem.
Ott a McIntosh, sorszigetelés sincs a kimenőiben, láttam egy másik videót is valahol, úgy tekerik a trafót hogy olyan kókányul még én se csinálnám. Mégis az a tuti, a highend, meg valahogy meg is élnek belőle... Nekem az az érzésem, hogy ott inkább a nevet, a befektetett gépek árát, meg a dolgozók munkáját fizettetik meg elsősorban a vevővel, és nem a végeredményt.
(#) tunerman válasza Ge Lee hozzászólására (») Dec 20, 2019
Idézet:
„Ott a McIntosh, sorszigetelés sincs a kimenőiben, láttam egy másik videót is valahol, úgy tekerik a trafót hogy olyan kókányul még én se csinálnám. Mégis az a tuti, a highend, meg valahogy meg is élnek belőle... Nekem az az érzésem, hogy ott inkább a nevet, a befektetett gépek árát, meg a dolgozók munkáját fizettetik meg elsősorban a vevővel, és nem a végeredményt.”

Most leginkább azt árultad el, hogy fogalmad nincs a McIntosh kimenőtranszformátorokról, és azok gyártási technológiájáról.
Nem véletlenül nincs ott sem csévetest, sem extra sorszigetelés - van viszont bifiláris és trifiláris tekercselés...
Mit jelentenek ezek a szakkifejezések? Miért adnak ma is nagy pénzeket az ilyen technikával készült 50-60 éves erősítőkért?
Nézz utána, tanulni nem szégyen.
TJ.
(#) djhans hozzászólása Dec 20, 2019
Egyenlőre csúszik az SE építése. Régi adósságomat kell letudnom. Építenem kell a munkatársammal egy PP-t 6P1P csövekkel. 2x10W kell az érzéketlen hangdobozaihoz. Ebben Wima csatolók lesznek. Kimenője az 50W-os tranyós BEAG kimenője lesz áttekerve. SM85B hálózatival- Lesz benne egy motoros hangerő poti távszabályzóval. Igazából pop zenére lesz, arra jó lesz.
(#) djhans hozzászólása Dec 20, 2019
Ez a kondi milyen lenne csövesbe?
(#) TAttila77 válasza djhans hozzászólására (») Dec 20, 2019
Szia. Ez a kondi kiváló neked.
(#) sandor1632 válasza djhans hozzászólására (») Dec 20, 2019
Próbáltam korábban PP-ben, annó képet is töltöttem fel ide erről.
Nekem nem jött be, kb mintha a fekete jantzent használnád csatolónak. Beszűkült tér, fátyolos, kicsit érces magassal. Zavaros. Tápban sem jött be.
(#) Ge Lee válasza djhans hozzászólására (») Dec 20, 2019
Nem, attól némileg jobb állítólag. Van nekem is belőle de még nem próbáltam ki. De az áruk alapján azért sok esetben lehet következtetni arra hogy mi várható tőle.
(#) Ge Lee válasza djhans hozzászólására (») Dec 20, 2019
ERO-kból van olyan ami jó csatolónak, hogy a képen lévő milyen meg nem mondom.
(#) sandor1632 válasza djhans hozzászólására (») Dec 20, 2019
A Miflex MKP-ra reagáltam.

Van a miflex-nek nagyon jó kondija, de nagyon magas az ára.. (KPCU01, KFPM01) ezek duruzsolnak a pp-mben, de ilyen árú kondenzátorra sokáig kellett gyűjtögetni..

Próbáltam a Wima MKP10, MKS4, FKP2 sorozatokat is, nem annyira rossz, de a fentebb említettől elég messze áll.

A KPCU01-el nagyon nem lő mellé az ember, magamon kívül már 3 embernél láttam ezeket a kondikat az erősítőjéről feltett fotókon, így talán nem veszed annyira halandzsának a kijelentésem.

Viszont nekem pl. fogam húzzák érzésem volt, amikor ki kellett fizetni..
(#) Accord válasza Ge Lee hozzászólására (») Dec 20, 2019
Idézet:
„Megfelel ez indoknak, vagy van még kérdésed?”
Igazából nem felel meg. Nagyon elhajoltál a feltett kérdéstől. Csak arra szerettem volna felhívni a figyelmet, hogy az egyik "legnagyobb név" is ezt a típust használja egy jubileumi gyártmányához, akkor nem lehet az annyira rossz. Vagy ők ezt nem tudják?
(#) Accord válasza TAttila77 hozzászólására (») Dec 20, 2019
Idézet:
„Azzal hogy mi a saját cuccunkba megválogatjuk az alkatrészeinket, esetleg jobbat építünk be, szert teszünk egy két különleges kondenzátor(ok)ra, ellenállás(ok)ra egyebekre, azzal csak mi magunk tesszük azt jobbá-különlegesebbé, egyedibbé”
Tudod csak az nem világos nekem, hogyan válogatjuk meg az alaktrészeinket? Itt, és más fóromokon is szájhagyomány útján terjednek az alkatrészekről szóló minősítések "jóhangú kondenzátor, jóhangú ellenállás, jóhangú elektroncső, jóhangú ez+az". Műszaki fórum lévén valaki meg tudja mondani, hogy lehet egy kondi, egy ellenállás jóhangúságát megmérni? Nem füllel, nem szubjektív jelzőkkel telepakolt összehasonlítgatósdi alapján, nem a kasszánál fizetendő összeg alapján, nem márkanév alapján, hanem méréssel.
(#) madzagos válasza Accord hozzászólására (») Dec 20, 2019
Attila pont meg is tudja mérni a végeredményt! Láttam már a mérőcuccát. Nekem a fülem olyan mint a bot de amit a képernyőn látok azt tudom én is értelmezni. És tényleg van különbség kondi és kondi között,illetve ellenállás és ellenállás között.
(#) TAttila77 válasza Accord hozzászólására (») Dec 20, 2019
Tudod mit mondok én neked? Őszintén és egyáltalán semmilyen bántás nincs a hátam mögött!! Mindenki úgy dönti el mi jó neki ahogy akarja. Úgy méri ahogy akarja. Nem méricskélek én az ég egy adott világon semmit sem. Mostmár nem, mert amit akartam megmértem, van amit meg sem akarok mérni. Nemrég mikor beszámoltam valamiről ilyen téren és bebizonyosodott hogy szemen szedett marhaság, a végén még kiforgattak az okosok a szavaimból.
Most éppen 300b-kkel építkezek és ez a kiváló alkalom nekem arra,hogy kipróbáljak vagy két kapcsolás típust, nameg az oly sokszor emlegetett passzív alkatrészek hatásait a zene minőségére.
Azt hiszem elkerekedne a szemed, ha megtudnád mik derűltek ki számomra az eddig kipróbált alkatrészekkel kapcsolatban. Madzagos valóban nem egy hifista beállítottságú, más az erdeklődési köre, de amit mutattam neki az egyik agyon ajnározott alkatrésszel, még azt ő is elég jól meghallotta.
A hozzászólás módosítva: Dec 20, 2019
(#) Ódenka hozzászólása Dec 20, 2019
Néhány szempontról a tapasztaltak véleményét:
1, Csatoló kondenzátorok bejáródási ideje
2, Csatoló kondenzátorok bekötési iránya
Ezekről lehet olvasni, de saját tapasztalat valakiknek?
(#) Accord válasza TAttila77 hozzászólására (») Dec 20, 2019
Megértettem, és köszönöm, hogy válaszoltál.
(#) TAttila77 válasza Accord hozzászólására (») Dec 20, 2019
Nem szeretném megírni miről derűlt ki már megint az, hogy sületlenségek azok amikkel eddig kábítottak. Most egyenlőre még örlődöm kicsit, háborgok még, aztán ha lecsillapodtam és túltettem magam rajta akkor lehet kedvet kapok és megírom, de lehet, hogy sokaknak nem fog tetszeni. Tegnap este majdnem meg is tettem, de meggondoltam magam és kitöröltem.
A hozzászólás módosítva: Dec 20, 2019
(#) Accord válasza tunerman hozzászólására (») Dec 20, 2019
Néhány hozzászólással ezelőtt felraktam egy képet a 275-ös nyákjáról, tudom hogy Te nagy híve vagy a McIntoshnak, szeretném ha kommentálnád a (WIMA) kondi használatukat, nagyon kíváncsi vagyok avéleményedre.
(#) sandor1632 válasza Ódenka hozzászólására (») Dec 20, 2019
Idézet:
„Néhány szempontról a tapasztaltak véleményét:
1, Csatoló kondenzátorok bejáródási ideje
2, Csatoló kondenzátorok bekötési iránya
Ezekről lehet olvasni, de saját tapasztalat valakiknek?”


Mire vagy konkrétan kíváncsi.
(#) tunerman válasza Accord hozzászólására (») Dec 21, 2019
A legfontosabb dolog az, hogy ezeknek az "új" McIntosh készülékeknek a szellemisége köszönő viszonyban nincs a '60-as évekbeliekkel. Modernizálták a technológiát és ehhez társulva az alkatrész készletet is, már SMD technikával szerelt nyomtatott áramköri lapot láthatunk a fotón.
Ami a konkrét kérdést illeti - így ebben az erősen közepes(!) szintű alkatrészrengetegben a WIMA fólia, vagy a Panasonic elkók nem feltűnőek, itt ez elmegy...
A mai haszonelvű világban nagyon, nagyon sok pénzt kell fizetni olyan sorozatgyártású csöves készülékért, amiben kimondottan audiofil alkatrészeket találhatunk.
TJ.
(#) Ge Lee válasza Accord hozzászólására (») Dec 21, 2019
Remélem tunerman válasza (aki foggal körömmel próbált cáfolni engem, majd leírta ugyanazt) már kielégítő volt, miszerint a videón látott meg a 60-as években gyártott egyazon gyár terméke köszönő viszonyban sincsen egymással, nagy név ide vagy oda (ha nagyon csúnyán akarna fogalmazni az ember, akkor ez már inkább mekk in fosh). Szóval abba elmegy a wima is...
Ha megnézed a videón látható gyártástechnológiát, a felhasznált alkatrészeket, meg megnézed ugyanezt kínaiban, akkor azt fogod látni, hogy kísérteties a hasonlóság. És azt mondják a végeredményben is, mindjárt erről is írok. És nem azért van hasonlóság mert elfelejtettek volna minőséget gyártani, hanem mert ha nem akarják bezárni a boltot, akkor vagy az árból vagy a minőségből engedniük kell (lásd régi TEK műszerek vs mai TEK műszerek).
Volt kollégám lánya közel két évet volt Angliában, ott is dívik a csöves, még jobban mint nálunk. Barátja révén járt egy két szeánszon is, és az van, hogy a végeredmény (Mc vs kínai) is erősen korrelál egymáshoz, nem csak a gyártástechnológia. Tehát az ugyanúgy készülő kínai olcsóbb, de nem feltétlenül szól rondábban, sőt...
Idézet:
„Műszaki fórum lévén valaki meg tudja mondani, hogy lehet egy kondi, egy ellenállás jóhangúságát megmérni?”
Ha meg valaki egy ilyen kérdést feltesz egy ilyen fórumba, akkor ott nincs tovább értelme sem miről beszélni. És nagyon erősen megkérdőjelezi, hogy bármi amit eddig építettél vagy hallgattál akkor azt vajon mi alapján tetted...
(#) tunerman válasza Ge Lee hozzászólására (») Dec 21, 2019
Nagyon vicces a hozzáállasod a McIntosh kimenő trafókhoz - beírod, hogy meg sorszigeteles sincs bennük, de ezt HIÁNYOSSÁGNAK tüntetted fel. Azt persze nem tudod, hogy a bifiláris és trifiláris tekercselési technika lényege, hogy az egymás mellett futó huzalok is átindukálnak egymásba. Ezért SZÁNDÉKOSAN nincs sorszigetelés az eredeti McIntosh kimenőkben.
A Te negatív véleményednek semmi alapja nem volt, csak a teljes hozzánemértésedről tettél tanúbizonyosságot.
TJ.
(#) Ódenka válasza sandor1632 hozzászólására (») Dec 21, 2019
Idézet:
„Csatoló kondenzátorok bejáródási ideje
Csatoló kondenzátorok bekötési iránya”


Mennyi idő kell(ett) a különböző csatoló kondiknak a "beégéshez" - fülre.
A csatoló kondenzátorok bekötési irányát tartotta-e valaki fontosnak és hallott-e különbséget egyik, vagy másik irányba bekötve.
A kondenzátor fegyverzetének melyik része a becsatolás és melyik a meghajtott cső felé.
További kérdés:
Csatatoló kondenzátor feszültség tűrése pl. 600V DC.
A végcsövet meghajtó cső anódján +150V, a végcső rácsa -40V-on, nyugalmi helyzet.
Elég-e a 600V-os DC-s kondenzátor, vagy a 400V-os is elég.
Így tehát mekkora AC-vel számolhatunk egy csatolásnál, ahol a DC-re szuperponálódik az X meghajtó váltófeszültség.
Egy értekezés
Következő: »»   2158 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem