Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   2216 / 2512
(#) eyess válasza mlaci989 hozzászólására (») Dec 26, 2019 /
 
Sejtettem . Pillanat nézem a kört.
(#) zotya1983 válasza reloop hozzászólására (») Dec 26, 2019 /
 
UI: Kihűlt álapotban nem olyan fényes az az izzó, ja és nem normál hanem halogén izzó, plusz ugye ahogy melegszenek fel atranzisztorok hűtés nélkül annál magasabb nyugalmit vesznek föl, vagyis próbálnak. Ez csak egy nagyön rövid teszt volt, éppen ezért a hűtőbordán lesz a következő, ott már kiveszem az izzót, és teszek be a tápágankénti 10-10 ohmokat, és imára kulcsolom a tenyerem
(#) eyess válasza zotya1983 hozzászólására (») Dec 26, 2019 /
 
Értem viszont valami mégsem jó , mert akármilyen kis hangerőn próbálod egy végfok a tápot mindig rángatja , tehát az előtét izzónak villognia kellene ahogy mondjuk a zene üteme lenne.Viszont a tiéd folyamatosan világít , és egyre nő a fénye , és ez így nem jó .Sosem szabad elindulnia az áramfelvételnek , ha mondjuk nincs megvezérelve hanem vissza kellene állnia na nyugalmi helyzetnek .Viszont a tiéd egy idő eltelte után kezd elszállni , tehát mintha megszaladna valamiért a végfok.A hűtőbordával sem lenne ez másképp , csak időbe kicsit jobban bírná , de a melegedés akkor sem állna meg , és jól fel forrósodna a hűtő borda.Inkább nézd át többször mint hogy korlátozás nélkül elhalálozzanak a végtranzisztorok.
(#) mcc válasza mlaci989 hozzászólására (») Dec 26, 2019 /
 
Ez annyiból jó hír, hogy vélhetően az erősítők rendben vannak. A D789 anódjára az R249-es felhúzó ellenálláson keresztül jut(na) feszültség. Ha nem jut, és az ellenállás rendben, akkor a processzor 16-os lába húzza le azt a földre. Ha a védelem húzná le, akkor 0,6V azért lenne az anódon.
(#) zotya1983 válasza eyess hozzászólására (») Dec 26, 2019 /
 
Azért ez nagyon kicsi hangerő Ha megküldeném akkor villogna az rendesen.. De természetesen nincs vége a vizsgálódásnak még. Főként az áramtükröt javítottam, a meghajtófokozat és difi diódái alkatrészei jók... Még a rossz tárcsakondikat is cseréltem ott, nem tudom végülis ha elszáll számítottam rá hisz hibáskjént vettem és nem feltétlen a javítása volt a cél Most már igen, mert túl soka munkaóra benne.... Az észrevételed engem is kicsit úgymond nem hagy nyugodni...
(#) zotya1983 válasza eyess hozzászólására (») Dec 26, 2019 /
 
Viszont amikor tekergetem a trimmert akkor összevissza állít és ez jellemző a kimeneti dc állító tzrimmerére is! Amikor az ohmot mértem rajta és fonoman tekertem akkor is kiakadt a műszer majd beállt egy éértékre... Annak elöregedése okozhat átmeneti ellenállást a felület közt amitől megindulhat felfelé a nyugalmi?. Erre gyanakodtam már elejétől fogva ugyanis a trimmer poti egy része kormos volt csak lemostam...
A hozzászólás módosítva: Dec 26, 2019
(#) eyess válasza zotya1983 hozzászólására (») Dec 26, 2019 /
 
Ha megfut a végfok valamiért annak oka van.
(#) mlaci989 válasza mcc hozzászólására (») Dec 26, 2019 /
 
R249 ellenállás egyik oldalá 5 Volt, a másikon 0. Kimértem,jó az ellenállás.
(#) mcc válasza mlaci989 hozzászólására (») Dec 26, 2019 /
 
Rendben. Ezek alapján arra gyanakszom, hogy a mikroprocesszor tilt le valamiért. Ellenőrizni kellene az IC901 lábain az előírt feszültségek meglétét. Talán ott lesz valami, mert
(#) mlaci989 válasza mcc hozzászólására (») Dec 26, 2019 /
 
IC 901 feszültségek tized pontosságra megegyeznek.
(#) eyess válasza mlaci989 hozzászólására (») Dec 26, 2019 /
 
Az érdekelne , hogy a 201 es ic 25-31 ig pontjain milyen értékeket lehet mérni.
(#) mcc válasza mlaci989 hozzászólására (») Dec 26, 2019 /
 
Oké. Közben találtam egy problémát: A tömbvázlaton a processzornál a 16-os "PROTECTOR" láb kimenetként van jelölve, míg az erősítő tömbvázlatán a védelmi áramköröknél a "PROTECTOR" jel a processzor felé küldött jelként szerepel...
(#) mlaci989 válasza eyess hozzászólására (») Dec 26, 2019 /
 
25 ös láb +5V
26 os láb +5V
27 es láb +5V
28 as láb +5V
29 es láb nincs bekötve +4,92V
30 as láb +5V
31 es láb +5V
(#) mcc válasza mlaci989 hozzászólására (») Dec 26, 2019 /
 
A proci 16-os lábán abszolút 0V van? Nincsen néhány tized volt?
(#) mlaci989 válasza mcc hozzászólására (») Dec 26, 2019 /
 
+30,4-5mV
(#) eyess válasza mlaci989 hozzászólására (») Dec 26, 2019 /
 
ok akkor a gépen lévő gombok rendben vannak egy sem zárlatos.Azt kellene csinálni , hogy a D789 diódának a katód részét kiforrasztani , és mérni rajta , hogy ha nincs rajta a protect switch tranzisztoros kapcsoló rész , akkor a processzor kiadja e a 4,6-kb 5 v feszültséget.Ezzel megtudjuk azt , hogy a processzor része rendben van , és nem az ic huzza le , ha viszont úgy sem lesz rajta , akkor viszont az ic 201 nél kell keresgélni még mindig.És ha ki van forrasztva , akkor mérni kellene a dióda katód helyét is majd .
A hozzászólás módosítva: Dec 26, 2019
(#) mcc válasza mlaci989 hozzászólására (») Dec 26, 2019 /
 
Ennek alapján a port kimenet és logikai alacsony szinten van. Ez azonban nem illeszkedik a logikába. A Q784, 785, 786-on alapuló védelem ugyanis a D786, 787-en keresztül önmagában is bontani tudja a hangszóró reléket. De ebben az esetben ez a processzortól függetlenül történik, tehát nincsen "PROTECT" kijelzés...
(#) mcc válasza eyess hozzászólására (») Dec 26, 2019 /
 
Ha a 16-os lábat a tranzisztoros védelem húzná le, akkor azon 0,6V lenne. Ott azonban csak 30mV van, ami azt jelenti, hogy a port maga húzza le.
(#) eyess válasza mcc hozzászólására (») Dec 26, 2019 /
 
Azért jobb lenne függetleníteni , mert voltak már érdekességek a világban.
(#) mlaci989 válasza eyess hozzászólására (») Dec 26, 2019 /
 
D789 Katód kiforrasztva. Továbbra is marad a PROTECT. Sovány 30mV jön le a prociról.
(#) eyess válasza mlaci989 hozzászólására (») Dec 26, 2019 /
 
És a kiforrasztott dióda helyén mi mérhető ?
(#) mlaci989 válasza mcc hozzászólására (») Dec 26, 2019 /
 
Kijelzőn villog a PROTECT.
(#) mlaci989 válasza eyess hozzászólására (») Dec 26, 2019 /
 
A dióda helyén 420-30mV
(#) eyess válasza mlaci989 hozzászólására (») Dec 26, 2019 /
 
Értem akkor a diódát vissza lehet forrasztani a processzor környéke lesz a lúdas.
(#) mlaci989 válasza eyess hozzászólására (») Dec 26, 2019 /
 
Rendben.
(#) mlaci989 válasza eyess hozzászólására (») Dec 26, 2019 /
 
Holnap kimérem a proci 80 lábát és összehasonlítom a rajzon feltüntetett adatokkal.
(#) reloop válasza mlaci989 hozzászólására (») Dec 26, 2019 /
 
Kicsit kiestem a folyamatból, R241 és C204 a protect bemenet feszültségosztó alsó tagja volt vizsgálva?
(#) eyess válasza mlaci989 hozzászólására (») Dec 26, 2019 /
 
Nem ártana .Közbe nézem a processzor 16 os lábának megfelelő port2 pont logikai állapotát .De lehet majd csak holnap lesz folytatás , mert kicsit hosszadalmas ez .
(#) eyess válasza eyess hozzászólására (») Dec 26, 2019 /
 
Na szóval amit még gyorsba megnéztem az az , hogy az rajzon jól van jelölve tehát a processzornak ott 4.6 v feszültséget kellene kiadnia . Az adatlapja szerint is .Az adatlapon
4,5- 6v ig lehet ez .
A hozzászólás módosítva: Dec 26, 2019

proci.PNG
    
(#) eyess válasza reloop hozzászólására (») Dec 27, 2019 /
 
Meg zavart téged az , hogy a 17 es számú rajzon a CN2 csatlakozás , ami megy a 18 as számú rajzra az rosszul van feltüntetve.A 18 as rajzon nem jól sorszámozták a csatlakozó pontjait .Tehát pont fordul egyet a csatlakozás , és úgy stimmel .Kövesd végig meglátod.
Következő: »»   2216 / 2512
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem