Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   2218 / 2512
(#) mcc válasza eyess hozzászólására (») Dec 27, 2019 /
 
Ennél a megoldásnál nincsen a proci 16. lábán felhúzó ellenállás!
(#) mcc válasza mlaci989 hozzászólására (») Dec 27, 2019 /
 
Ezt az ellenállás értéket a proci lábán mérted, de ebben benne van pár 10cm huzalozás a panelen, a csatlakozás a végfok panel felé és az huzalozás a végfok panelen. Lehet, hogy érdemes lenne szétszedni....
(#) eyess válasza mcc hozzászólására (») Dec 27, 2019 /
 
Igen az nincs viszont , viszont , ha itt az R249 a +5v ról állítja be a feszt a proci 16 os bemenetének , akkor az hiányzik , vagy ha az a rész jó , akkor a protect switch résznél viszi le az+5v-ot valami.
(#) reloop válasza mcc hozzászólására (») Dec 27, 2019 /
 
R202 esetleg?
(#) mlaci989 válasza mcc hozzászólására (») Dec 27, 2019 /
 
Leválasztva mértem.
(#) reloop válasza mlaci989 hozzászólására (») Dec 27, 2019 /
 
Tisztán, az átkötés kiemelése után fogunk látni.
Ha feszültségmentes állapotban mérted az ellenállást és ez a vonal sehonnan nem kap fals vezetést test felé, akkor a 16-os lábhoz tartozó MOSFET zárlatos a prociban. Azon csak az ecetes olló...
(#) mlaci989 válasza reloop hozzászólására (») Dec 27, 2019 /
 
JW030 as áthidalás meg C204 és R241 eltávolításával feszültség mentes állapotban 56,.. ohm a proci ellenállása 16-os láb meg test között. Így már mindenki számára világos.
(#) eyess válasza mlaci989 hozzászólására (») Dec 27, 2019 /
 
Az a baj , hogy a korábban kiemelt D758 as dióda hatására is megmaradt a tíltás , tehát kicsit gyanús igen a processzor .A reset lábon a 17 es lábon meg van a +4,9v ?
A hozzászólás módosítva: Dec 27, 2019
(#) reloop válasza mlaci989 hozzászólására (») Dec 27, 2019 /
 
Igen, így pontos az eredmény.
(#) mcc válasza eyess hozzászólására (») Dec 27, 2019 /
 
Ha a protect rész viszi le, akkor azt a protect rész méréséből ki lehet deríteni. Ha a protect switch résznél a 4 dióda közös pontján 0V közeli feszültség van, akkor a proci 16. lábán +0.6V kéne legyen. Ha a proci lábán a védelem aktivitása képes 0V-ot létrehozni, akkor a 4 dióda közös pontján -0.6V-ot kéne mérni.
(#) mlaci989 válasza reloop hozzászólására (») Dec 27, 2019 /
 
Elkönyvelhető proci hibának.?
(#) reloop válasza mlaci989 hozzászólására (») Dec 27, 2019 /
 
Sajnos ezt a következtetést vonom le a méréseredményekből.
(#) mlaci989 válasza reloop hozzászólására (») Dec 27, 2019 /
 
Értem.
Legalább az erő rész ép. Át lehetne alakítani analógra a meghajtást és had szóljon.
Még működött,8 ohmon kivettem belőle 100-100W ot csatornánként. Nem eldobni való.
A hozzászólás módosítva: Dec 27, 2019
(#) eyess válasza mlaci989 hozzászólására (») Dec 27, 2019 /
 
Azért érdekes , hogy semmi előjel nélkül ez így történt, mert azért nem szoktak ezek csak úgy egyik napról másikra behalni.
(#) mlaci989 válasza eyess hozzászólására (») Dec 27, 2019 /
 
Tavaly kezdődött a PROTECT-os dolog. Szét lett szedve,majd összerakva és idáig ment. Valami történhetett vele? Esetleg statikus kisülés vagy nem tudom. Nyúztam műteherrel hátha előjön valami..de nem jött. Majd pár óra pihenés után már nem indult.
(#) eyess válasza mlaci989 hozzászólására (») Dec 27, 2019 /
 
A szét lett szedve az mit jelent ? Mennyire , és úgy volt e bekapcsolva , hogy szét volt szedve ?
(#) mlaci989 válasza eyess hozzászólására (») Dec 27, 2019 /
 
Pontosítok. Az erő panel bordával együtt. Meg a kezelő panel átvizsgálva repedt szakadt forrasztások iránt. Szétszedve volt bekapcsolva. De összekötött test pontokkal.
(#) eyess válasza mlaci989 hozzászólására (») Dec 27, 2019 /
 
Valami , akkor ott történhetett , mert utána már ahogy írod nem volt jó.
(#) mlaci989 válasza eyess hozzászólására (») Dec 27, 2019 /
 
Mikor terheltem akkor helyükön voltak a panelek. Így csinálta hosszabb pihenő után nem volt hajlandó éledni.
(#) eyess válasza mlaci989 hozzászólására (») Dec 27, 2019 /
 
De egyet nem értek minek kellet a műterhelés , ha jól működött a gép.
(#) mlaci989 válasza eyess hozzászólására (») Dec 27, 2019 /
 
Miért ne. Mérjük le mit tud. Meg hátha előjön a hiba. A gép véletlenszerűen protectolt. Azért is került hozzám. Érdekes szólt mondjuk egész délelőtt semmi gond. Másnap nem kapcsolt be. És így tovább.
(#) eyess válasza mlaci989 hozzászólására (») Dec 27, 2019 /
 
Lehet még tenni egy próbát ha benne vagy .
(#) mlaci989 válasza eyess hozzászólására (») Dec 27, 2019 /
 
Persze hogy. Esetleg átverni a procit valahogy..?
(#) eyess válasza mlaci989 hozzászólására (») Dec 27, 2019 /
 
Igen.Nos tudjuk hogy a processzor nem adja ki a protecthez való jelet , így a protect switch nem kapcsol.Nos ha a D758 diódának a katód végét megint kiemeled , tehát a protect switch egységnél.És a kiemelt dióda katód helyére egy műszert teszel , de amper mérés határba .A műszer másik végét pedig olyan táp helyre ahol közel az a feszültség van ami ideális esetbe kellene oda , tehát +4,7 v körül.Ezzel , aszt fogjuk elérni , hogy mintha kapcsolna az ic , viszont ha baj lenne, akkor a műszeren úgy is látod az amper felvételt , és ha nagy , de szerintem nem lesz , akkor a mérő zsinór elvételével meg tudod szüntetni gyorsan.Véleményem szerint a protect felirat fog maradni a kijelzőn , de a kimeneti relék húzni fognak tehát a végfok feltételezem , hogy jó , akkor lesz kimenet .Ja ezt mindennemű hangszó nélkül kellene megcsinálni.Ha nagyon óvatosak akarunk lenni, akkor én még a végfokok pozitív ágaiba egy egy izzót még sorosan be tennék , az esetleges végfok tranzisztorok megóvása érdekében.
(#) mlaci989 válasza eyess hozzászólására (») Dec 27, 2019 /
 
Holnap végrehajtom a próbát. Amúgy az egész készülék alapból egy olyan 40W-os izzón keresztül táplálkozik+ leválasztótrafóról az egész próbapadom. Ez a baj hogy a procin belül van a gubanc. És tiltás után semmit sem hajlandó csinálni. Csak kikapcsolni.
(#) eyess válasza mlaci989 hozzászólására (») Dec 27, 2019 /
 
Ok értem az óvatosság nem árt. Ezzel a művelettel fog kapcsolni , viszont a hangerő , és egyebek nem valószínű mivel ahhoz kell a processzor, de már akkor is közelebb leszel a megoldáshoz.
(#) mlaci989 válasza eyess hozzászólására (») Dec 27, 2019 /
 
Igen.
Köszönöm az eddigi segítségeket.
(#) eyess válasza mlaci989 hozzászólására (») Dec 27, 2019 /
 
Szívesen , és ha meg szeretnéd menteni , akkor szerintem processzort is lehet kapni bele biztos.
(#) tothbela válasza zotya1983 hozzászólására (») Dec 28, 2019 /
 
Az izzó fényét azért megkérdőjelezném. Első sorban azért, mert borda nélküli erősítő nem vehet fel többet 20W-tól, ugyanis akkor már pukkant volna.
Te SMPS elé tetted az izzót, az meg nem olyan mint ha sima trafóval tennéd ugyanezt. Talán a táp rakoncátlankodik ilyenkor. Trafós táp elé tehetsz izzót, kapcsihoz ne. Az átver.
(#) mcc válasza eyess hozzászólására (») Dec 28, 2019 /
 
Szerintem ezzel a teszttel nem fognak meghúzni a kimeneti relék, mivel azokat a procinak kéne vezérelni a 16. lábon lévő magas szint detektálásával (ha jól gondolom a rendszer működését). Önmagában a D758 kiemelése és a katód helyére a 4,7V odavezetése nem garantálja majd a működést, mert a proci továbbra sem fog áramot küldeni a relét vezérlő tranzisztoroknak.
A relék behúzását elérheted, ha az R786, és R787 processzor felőli végét +5V-ra kötöd. A védelem ebben az esetben is működni fog, mert a D786, D787 segítségével a relék bontása továbbra is megoldott.
Következő: »»   2218 / 2512
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem