Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   2168 / 2208
(#) TAttila77 válasza djhans hozzászólására (») Jan 7, 2020
Szia. nekem a dfjtó előtt 40u, utána pedig ugyanolyanból kettő van párhuzamosan. majd az előfokra jutó R utáni tápon még külön.külön egy-egy 40u van. (Egy sem elkó.)
(#) sturbi válasza djhans hozzászólására (») Jan 7, 2020
Én a fojtó elé csak 47-100 µF-ot tennék puffernek, a kimenőhöz 390 µF teljesen jó. Ha közben lesz még szűrőtag (nálam valószínűleg lenne) az a kettő között. A lényeg, hogy az erősítő felé növekvő kapacitásokat használnék. A kimenő előtti kondi elsődleges szerepe, hogy hangfrekvenciás rövidzárként viselkedjen (a végcső belső ellenállásának tizedére érdemes az Xc-t számolni). Az egész erősítő nyílthurkú átvitele jó, ha 5/10 Hz-80/100 Khz közé esik (ebben bent van a kimenő trafó is, így biztosítható a jó fázismenet a mély szekcióban is).
(#) jordskott hozzászólása Jan 7, 2020
Sziasztok! A CZH féle el 84PP-t be tudná valaki linkelni kapcsi rajzzal együtt, mert találtam módosítottat, meg nem módosítottat is. Nem tudom melyik működik. Köszi a Szerzőnek, és mindenkinek a segítséget! Üdv!
(#) Ge Lee válasza jani1987 hozzászólására (») Jan 7, 2020
Semmilyen vita nem lesz az írásodból, teljesen életszerű tapasztalat, és jó cáfolata ismét az egyik itt is hajtogatott arany igaz- akarom mondani hazugságnak. Mert az SE nem jó semmire, nem szól, ezért érzékeny doboz kell hozzá, blablabla.
Nem állok neki kiszámolni hogy hány dB-lel hangosabb egy 25W-os erősítő egy 5W-osnál ugyanazon a dobozon, de saccra úgy másfélszer lesz csak hangosabb a fülnek.
Semmivel sem lehet jobban elrontani egy SE-t, mint egy érzékeny dobozzal. Mert nagyobbat szól vele. Ja. Középen jobban fog üvölteni, a mélyek meg sehol sem lesznek. Aki épített már dobozt, meg nézegetett hangszóró adatlapokat az tudja, hogy minél érzékenyebb egy hangszóró, annál kevésbé megy mélyre. Hogy ne csak írogassak egymás mellé tettem két adatlapot, egy normál érzékenységű mély hangszóróét, meg az agyondicsért Fostex-ét. Írtam rá egy átlagos érzékenységet amit az adatlapokon általában reklámoznak, meg ehhez képest a 60 és a 40Hz-es pontot, azaz ezen frekik átvitelét. A kép magáért beszél.
Míg az átlagos mély átvitele csökken 40Hz-en 3dB-t, addig az érzékenyé 19dB-t!!! Na ez a nem mindegy... Nem egy szélessávúval hanem egy másik, de jóval érzékenyebb méllyel ugyanúgy van különbség, csak nem ennyire durva. Ennyit erről...
(#) jordskott válasza Ge Lee hozzászólására (») Jan 7, 2020
Szerintem butaságokat írsz, de van ilyen. Egy normálisan megépített SE néhány wattal, normális 100dB-s hangszórókkal igen szépen tudnak szólni, persze nem Somogyi és MNC 60-80dB-s sugárzókra gondolok. Lehet nevetni fogsz, de a mély is brutál....
(#) jani1987 válasza Ge Lee hozzászólására (») Jan 7, 2020
Említettem, hogy direkt 230-ról alakítottam ki a tápot mert nem volt más választásom. Ezen a ponton vártam, hogy nekem ugranak, hogy meg ne csapasd magad. (Mást akartam írni de itt kultúráltnak kell lenni)
(#) CIROKL válasza jordskott hozzászólására (») Jan 7, 2020
Módositott ? Szerintem volt DC csatolt belőle ,de ha erre jár Zoli megmondja .
Anno ezt raktam össze kb 10 évvel ezelőtt több változatban .
A hozzászólás módosítva: Jan 7, 2020
(#) CIROKL válasza jani1987 hozzászólására (») Jan 7, 2020
Kisérletezz csak hátha sikerül birkózni ,úgy is ő lessz az erősebb.
Amit csináltál az büncselekmény ,anyukádnak megne mond!
A hozzászólás módosítva: Jan 7, 2020
(#) jani1987 válasza CIROKL hozzászólására (») Jan 7, 2020
Melyik részére gondolsz? A csatoló kondit krokodil csipesszel raktam az áramkörbe a gyors csere és teszt miatt.
(#) Ge Lee válasza jordskott hozzászólására (») Jan 7, 2020
Így van, nevetek. Hallottam már olyat, de elég megnézni az adatlapokat... Persze szerinted azok a gyártók is butaságokat írnak, akik azokat megmérték, és a grafikonokat készítették.
Idézet:
„de a mély is brutál....”
Az. Brutál.
(#) Ge Lee válasza jani1987 hozzászólására (») Jan 7, 2020
Na, az felett valahogy elsiklottam...
(#) CIROKL válasza jordskott hozzászólására (») Jan 7, 2020
Lehet brutál mély de hogy en sem hallottam még dinamikusan szólni egy se t az biztos.
(#) 13_Balu50 válasza jani1987 hozzászólására (») Jan 7, 2020
Az életeddel játszol !!! ha a direkt 230 ról működik a tápod , így inkább ne kisérletezgess nem éri meg.
(#) CIROKL válasza jani1987 hozzászólására (») Jan 7, 2020
Tök mindegy mire go doltam meg hogy te hogyan tetted rá.a csipeszt !

Egy a lényeg ilyet álmodnan se csinálj ,a hálózat fedzültség nem játék !
(#) jani1987 válasza 13_Balu50 hozzászólására (») Jan 7, 2020
Mint mondtam kényszer helyzet volt. Legyek itt az utókor számára elrettentő példa gyanánt.
(#) jordskott válasza CIROKL hozzászólására (») Jan 7, 2020
Én hallottam már, persze nem tv kimenővel. Egyébként amit nem hallott még valaki, az nem azt jelenti, hogy nincs is.
(#) TAttila77 válasza jani1987 hozzászólására (») Jan 7, 2020
"Melyik részére gondolsz???"
(#) CIROKL válasza jordskott hozzászólására (») Jan 7, 2020
Mosolyogva olvasom soraid, de ki beszélt itt tv kimenőről?
Azt meg végképp megkérdőjelezném hogy te tudhatod hogy én mit miket hallottam szólni., lehet létezik olyan de az nem az én izlésvilágom.netovábbja!
(#) CHZ válasza CIROKL hozzászólására (») Jan 7, 2020
Igen ket valtozata volt, ahogy mondod. Kulfoldon vagyok, nem tudok semmit csatolni.
(#) Robid hozzászólása Jan 7, 2020
Butaság elitélni rögtön az összes se tipusú erősítöt (csak mert mostanság ez a trend)kb. öt éve ilyet hallgatok én is . Tudom hogy bűn a közvélemény szerint ilyen dobozzal hallgatni egy esét, mert a "tudomány"mai állása szerint itt se hangerő se dinamika nincs.
A hozzászólás módosítva: Jan 7, 2020

6c33c se.jpg
    
(#) MacGiver válasza Ge Lee hozzászólására (») Jan 7, 2020
Mi a HASZNOS információ?
(#) CIROKL válasza Robid hozzászólására (») Jan 7, 2020
Szó nincs erről részemről hogy elitélném ,csupán annyit merészeltem mondani ,nekem más az az ami .
Ettől még lehet egy se is kitűnő hangzású termédzetesen.
Egy jópár se készült nálam is volt van olyan amit hosszan tudnék hallgatni ,de ha.már csöves akkor inkább pp fan vagyok ,ennyi !

Szép az erősitőd , mindkét csőfél megy vagy csak egyik?
A hozzászólás módosítva: Jan 7, 2020
(#) Robid válasza CIROKL hozzászólására (») Jan 7, 2020
Tudom hogy ha valakinek, akkor neked van viszonyítási alapod,amennyi erősítőt építettél és amilyen precízen az nem semmi.(mindkettő megy)
A hozzászólás módosítva: Jan 7, 2020
(#) MacGiver válasza Ge Lee hozzászólására (») Jan 7, 2020
A valóság ennél kissé bonyolultabb.
(#) MacGiver hozzászólása Jan 7, 2020
Valaki meg óhajtja venni a rovatot? PÜ
(#) Robid válasza CIROKL hozzászólására (») Jan 7, 2020
Nem vagyok szakmabeli és annakidején az élesztésnél itt a fórumon kértem segítséget ,és kaptam is többek közt, te, CHZ, Sturbi, imi 65,Mayky segítettek, szóval a tapasztalt szakik.
(#) MacGiver válasza Ge Lee hozzászólására (») Jan 7, 2020
Idézet:
„Hogy ne csak írogassak egymás mellé tettem két adatlapot, egy normál érzékenységű mély hangszóróét, meg az agyondicsért Fostex-ét. Írtam rá egy átlagos érzékenységet amit az adatlapokon általában reklámoznak, meg ehhez képest a 60 és a 40Hz-es pontot, azaz ezen frekik átvitelét. A kép magáért beszél.”

Körtét, csipkebogyót, paradicsomot szerintem tök felesleges összehasonlítgatni..
(#) Ge Lee válasza MacGiver hozzászólására (») Jan 8, 2020
Köszönöm a mindenre kiterjedő szakmai hozzászólásodat.
(#) djhans válasza sturbi hozzászólására (») Jan 8, 2020
A 6C4C SE hálózati toroidján 2 anódtáp tekercs lesz mivel dual mono lesz a készülék csak 1 hálózati trafóval. Szerinted mi legyen a minimum huzal vastagsága ezeknek a tekercseknek? A trafó 150VA-es.
(#) granpa válasza MacGiver hozzászólására (») Jan 8, 2020
Azé' a körtét, csipkebogyót lehet, mert rokonok.
Következő: »»   2168 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem