Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   2179 / 2208
(#) Andrei1181 válasza jani1987 hozzászólására (») Jan 26, 2020
Semmilyet. ECL, vagy EL jöhet szóba, ha 6.3V-od van. Amúgy nem nehéz trafót találni, én anno vateráról kilóra vettem pár ezresért, most is van itthon, vagy 50 db.
(#) jani1987 válasza Andrei1181 hozzászólására (») Jan 26, 2020
Egy 40VA-ssal megdobhatnál. SE trafóm van és a táp 250-0-250-et tud. A trafó lemezekkel meg súlyzózhatsz.
A hozzászólás módosítva: Jan 26, 2020
(#) Andrei1181 válasza jani1987 hozzászólására (») Jan 26, 2020
Mi kell? 13V 3A?
(#) jani1987 válasza Andrei1181 hozzászólására (») Jan 26, 2020
Ment a privát az offolás helyett. Elő foknak szemezek az EF806S-sel.
(#) sutemenyx hozzászólása Jan 26, 2020
6N1P 32ohmra ? .. Ööh... még a 6N13SZ is kevés. Mondjuk 4-4 6N13SZ triodaegyseg parhuzamosan. Ès lekötve 68Ohmmal a földre katodkövetőnek. Na így màr meglesz a 1 körüli DF, ami még mindig nem csúcs, de fejhallgatohoz szódával elmegy. Viszont 4 triodaegysegrt már meg is kell valamivel hajtani àm. Mondjuk 6C45P jo lehet. De pl 1 triodaegyseg egy 6N13SZ-ből marhára kevés. Volt ilyenem, nemjo semmire. 1K kimenoimpedanciaja volt, teljesen alkalmatlan barmire.

NVCS szekunder: miért érvényesülne kevesbe egy külön tekercsre a hangszoro tehetetlensege, amikor az kivaloan ervenyesul a primeren is? Mármint eleve az erősítő DF abbol szarmazik, hogy a hangszoro impedancia feltranszformalva hogyan viszonyul a vegcso impedanciajahoz...
(#) Ódenka hozzászólása Jan 26, 2020
Egy 6550-et fűtésileg tesztelendő rádugtam egy ilyen foglalatot és legnagyobb megilletődésemre, némelyik láb lötyögött!
Az is, amelyiknél a csőnek nincs lába, erre is később jöttem rá, az azért.
Szóval a kihajtott lábakat kiegyenesítve egy kis fogóval kb. 3 mm-ert fel kellett nyomni darabonként a kis hüvelyeket, akkor ott már passzentos.
Tehát egy csővel így elő kell készíteni a foglalatot, bedugni a nyákba és megforrasztani. Különben lesz mérgelődés, meg hibakeresés. Meg ez a kapcsolás nem is jó, mert...
Én ezt a módit ma ismertem meg, aki nem ismerte, figyeljen rá.
Balról a "tuningolt", jobbról a bolti állapotú. Másik megoldás, egyből valami márkásat (drágát) venni.
A hozzászólás módosítva: Jan 26, 2020
(#) Mócsing válasza Ódenka hozzászólására (») Jan 26, 2020
A Gelkában , még a múlt évezredben úgy orvosoltuk az ilyen hibákat hogy a cső lábait kihajtogattuk egy kicsit és megszűnt a kontakthiba .
(#) MacGiver válasza Ódenka hozzászólására (») Jan 27, 2020
Az a gond ezzel és a fellehető E130L kapcsolások 99%-val, hogy nem használják ki a cső erényeit. Mivel viszonylag kései fejlesztésű, ipari cső, erősítő kapcsolásokban szolgai módon a korábban alkalmazott többfokozatú, jól elbonyolított meghajtófokozatokat tették elé. Jól visszacsatolva ráadásul. (régi iskola)
Felesleges. Nagyon könnyen hajtható cső, akkora vezérlőfeszültséget igényel, mint egy EL84. Akár 1 fokozatú meghajtás (!) is megfelelő kb 40-50 szeres erősítéssel, úgy hogy még visszacsatolásra is marad erősítés vonalszintű bemenetnél (pentódában). SE és PP esetében is.
Tervezni kell egy egyszerű, jó meghajtást, vagy egy jó hangúnak mondott EL84/6V6 kapcsolást átvenni.
A hozzászólás módosítva: Jan 27, 2020
(#) mohinger válasza jani1987 hozzászólására (») Jan 27, 2020
EL84, 6p14p, 6p1p. Utóbbi a legolcsóbb.
PCL sorozatból nemigen fogsz találni.
(#) Ódenka válasza MacGiver hozzászólására (») Jan 27, 2020
Készítettem régebben egy pár meghajtó áramkört, nyákot, az STA25 elejét. E88CC(SRPP) ECF82.
Pont arra gondoltam, meg tud az többféle végcsövet is hajtani, akkor így az EL504 is lehet a végén majd. Az E130L-t, vagy hasonlót már nem hajkurásznám
(#) Ódenka válasza Mócsing hozzászólására (») Jan 27, 2020
Az a legnagyobb baj, egyszerűen mélyebben vannak a lábat szorító részei a hüvelynek, csak addig érnek alapból be, hogy a bevezető, tölcséres részt érik el. Tapasztaltak azt tanácsolták, amire magamtól is rájöttem, fel kell tolni a hüvelyeket a cső lábára, aztán beforrasztani a nyákba.
(#) sturbi válasza Mócsing hozzászólására (») Jan 27, 2020
Idézet:
„A Gelkában , még a múlt évezredben úgy orvosoltuk az ilyen hibákat hogy a cső lábait kihajtogattuk egy kicsit és megszűnt a kontakthiba .”

Inkább csak novál csöveknél (és nem tőből), mert nagyon könnyen megpattan az üveg.
(#) cua válasza Mócsing hozzászólására (») Jan 27, 2020
Eloszor es utoljara egy RT-25 vegfokaban (EL34) probaltam ilyet ifju hevvel. A cso meretehez merten 'megfelelo' fogoval, igy gyorsan elbucsuztam a csotol. Cserebe orokre megtanultam, hogy jobb a foglalatot igazitani.
(#) Mócsing válasza sturbi hozzászólására (») Jan 27, 2020
Igazad van , ezt elfelejtettem hozzátenni .
Azok a rádiók mind novál foglalatosak voltak ,régebbieket nem vállaltunk .
(#) MacGiver válasza Ódenka hozzászólására (») Jan 27, 2020
Az SRPP-t sem értem, minek kell a legelső fokozatban alkalmazni végfokban. Újításként?? Csak bonyolítunk mindent. Linearitás? 1V környékén simán minden jobb cső lineáris. Torzítás? Definiálhatatlan, csak hozzáértőknek. Kisebb zaj? Lehet, de nem is hallod meg.
Hiányzik az innováció. Ahogy fentebb olvastam, még jó páran értenek a csövesekhez.
Tényleg papír, ceruza, jelleggörbék. És tanítani pár hozzáértőt.
A hozzászólás módosítva: Jan 27, 2020
(#) Ódenka válasza MacGiver hozzászólására (») Jan 28, 2020
Elírtam én azt, kaszkódról van szó, nem SRPP.
A többi a Radford cég sara, miért ilyenre készítették egy csomó erősítőjük elejét...
(#) mcc válasza Ódenka hozzászólására (») Jan 28, 2020
Tródába kötve, 250V-os anódfeszültséggel, Raa=2kohm illesztés mellett közel 30W-ot tud leadni. -Ug1=30V mellett kényelmesen hajtható cső.
(#) Ódenka válasza mcc hozzászólására (») Jan 28, 2020
Köszönöm! Az a 30W teljesen lefedi az erősítőkkel kapcsolatos elvárásaimat.
Az a 2k-s kimenő meg azt sejteti, hogy kényelmesen, viszonylag kevés primer menetszámmal megoldható.
A hozzászólás módosítva: Jan 28, 2020
(#) TAttila77 válasza Ódenka hozzászólására (») Jan 28, 2020
2k-ra nem kell még sok drót sem.
(#) MacGiver válasza Ódenka hozzászólására (») Jan 28, 2020
Idézet:
„Egy 6550-et fűtésileg tesztelendő rádugtam egy ilyen foglalatot és legnagyobb megilletődésemre, némelyik láb lötyögött!”

Kizárt, hogy egy ilyen képen látható gagyi kínai noval(?) foglalatba belemenjen az oktal foglalatos 6550. Valami hiba van a rendszerben..
A hozzászólás módosítva: Jan 28, 2020
(#) Ódenka válasza MacGiver hozzászólására (») Jan 28, 2020
A képen egy Sovtek 6550. Aki nem hiszi, rosszul lát.
A foglalat tényleg gagyi k..ai, nekem erre futja.
A hozzászólás módosítva: Jan 28, 2020
(#) MacGiver válasza Ódenka hozzászólására (») Jan 28, 2020
A 6550 látszik. Meg egy nem hozzávaló foglalat. Ez már gáz. Kikapcs.
(#) Ódenka válasza MacGiver hozzászólására (») Jan 28, 2020
Tévedni tetszel.
Bizonyám
(#) sturbi hozzászólása Jan 29, 2020
Foglalat, egyebek...míg el nem felejtem. csöves
(#) Ge Lee válasza sturbi hozzászólására (») Jan 29, 2020
Ez a foglalat csak nekem nem tűnik aranyozottnak, vagy rossz a kép, vagy csak a forrfül van aranyozva? Ilyet keresek, de olyat ahol a foglalat tüskéi teljes egészében aranyozva vannak. Láttam jó áron de az külföldön volt.
(#) CHZ válasza Ge Lee hozzászólására (») Jan 29, 2020
Ez nem felel meg?

Image 1.png
    
(#) Ódenka válasza CHZ hozzászólására (») Jan 29, 2020
Van ilyenem is. Nem emlékszem, lehet ez is távolról jött.
Ez nagyon passzos! Fogok csinálni egy rossz, oktál foglalatú csőből egy tesztelő csonkot és megnézem a foglalat átmeneti ellenállást 4W módszerrel.
A hozzászólás módosítva: Jan 29, 2020

Fógl.jpg
    
(#) CHZ válasza Ódenka hozzászólására (») Jan 29, 2020
Ez szerintem jó foglalat és nem is drága.
(#) Ge Lee válasza CHZ hozzászólására (») Jan 29, 2020
De, tökéletes, olyannal megy most is. És az hol van, mert nem találom?
(#) CHZ válasza Ge Lee hozzászólására (») Jan 29, 2020
Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Jan 29, 2020
Következő: »»   2179 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem