Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » 3 fázisú motor irányváltása
Szerintem is lehet, csak a pólusátkapcsolás bonyolult egy kissé. A továbbiakban pont úgy néz ki, mint egy közönséges 3f motor.
Villanyszerelő gyakorlati vizsga előtt vagyok, segítséget szeretnék kérni. Aszinkron motor forgásirányváltás lesz az egyik feladat mágneskapcsolóval, a másik keresztreteszelés. Leírná valaki hogyan kell a mágneskapcsolóba kötni külön az aszinkront és külön a keresztreteszelést? Sajnos egyszer raktuk össze gyakorlaton azóta sem. xbs md09 9a 24v a mágneskapcsoló amibe be kell építeni köszi örök hálám
*
Szakmai könyvedben biztos benne van a kapcsolás. De: Bővebben: Link 34.oldal.. De itt is belinkelték már, meg ki is beszélték.... Bővebben: Link A hozzászólás módosítva: Júl 30, 2015
* Kösz amit fölraktál.
A hozzászólás módosítva: Jún 22, 2014
Helló.
Szerintetek ha vizsgán így összerakom a főáramkört és vezérlés fog működni? Reteszelés és forgásirányváltás Köszi
Szia! Szerintem a nyomógomboknak is reteszelve kell lenniük, tehát nyitó-záró érintkezősnek és azon kell keresztül vinni a BE szálakat a megfelelő főáramköri kapcsolóba és azok kiesve záró érintkezőin keresztül kaphat az ellenkező irányú kapcsoló BE szálat. Tehát nincs olyan, hogy mindkét zöld gombot megnyomva működésbe tudnál hozni bármit is.
Ezt így, ebben a formában nem lehet megállapítani, lévén a segédérintkezők polaritána (alaphelyzetben nyitott vagy zárt) ismeretlen. A kuszaságról nem is beszélve. Egyáltalán hol vannak a behúzótekercsek kivezetései?
A hozzászólás módosítva: Júl 6, 2014
Inkább rajzoltam neked egyet. Értelemszerűen ez csak a segédérintkezőkre vonatkozik.
köszönöm
Helló.
Két hét múlva szintén ebből vizsgázok. Nekünk 230Voltos mágneskapcsolókkal kell elkészítenünk ezt a kapcsolást. Amit rajzoltál teljesen jó, de vizsgán nem így csináljuk. zsompi rajza helyes ezt kell megtanulni. Szabványos rajzjelekkel együtt! Mínusz 10 pontért lehet kapcsolási rajzot kérni vizsgán nálunk. Amit Bakman rajzolt jó, de ilyet meg pláne nem csinálunk vizsgán. Sok sikert, jó tanulást.
Én is azt rajzoltam le (utólag megnézve), csak a segédérintkezők egymás fölés vannak rendezve.
Szia!
Az elmélet és a gyakorlat mindég kisebb,nagyobb mértékben eltér egymástól, tehát a tanultakat érdemes a gyakorlati tapasztalatokkal kiegészíteni. Amennyiben úgy kérik tőletek az iskolában, rajzoljátok és kössétek úgy, de a gyakorlatban, egészítsétek ki , tegyétek bolondbiztossá, higgyétek el megéri. Próbáljátok ki a gyakorlatban az általatok bemutatott kapcsolással a következőt: tartsátok lenyomva a KI gombot, majd mindkét BE gombot nyomjátok le, tartsátok lenyomva őket(mindhárom gomb lenyomva), majd ,csak a KI gombot eresszétek fel. Az erősáramú rész nélkül próbáljátok!!! Sok sikert. A helyes megoldást már itt közzétették.
Üdv!
Hát masszív zárlat lesz az eredmény valószínűleg. Szerintem ezért is írta feljebb VIM, hogy a gombokat is reteszelni kell(ene).
Elsősorban az a kérdés, hogy milyen eszközök állnak rendelkezésre. Pl. a nyomógombok hány áramkörösek? mormogipapa rajzán csak egy. Bolondbiztossá lehet tenni úgy is, hogy a bekapcsoló nyomógombok helyett egy egy (on) - off - (on) kapcsolót használsz, így elő sem fordulhat olyan eset, hogy a kettőt egyszerre nyomod meg. Lehet hozzáépíteni időzítőt is, hogy a kikapcsolás után még egy ideig ne lehessen a másik irányba bekapcsolni stb. A lehetőségek végtelenek, csak a meglévő eszközök és a fantázia szab határt.
Egy 3 fázisú villanymotorhoz szeretnék bekötni egy Koncar típusú irányváltós kapcsolót. De a hozzá való papíron lévő rajzokat nem értem így nem tudom bekötni. Egy másik kapcsolót be tudtam kötni e szerint a kapcsolási rajz szerint Rajz.
De ennél ez nem sikerült. Szóval a segítségeteket kérném. A segítséget előre is köszönöm.
Akkor mérd ki egy csipogóval, szakadásvizsgálóval. Az egyik fázis bármelyik Be állásban ugyan ott "jön ki". a másik kettő meg felcserélődik. Bővebben: Link
Sziasztok.
Az irányváltást meg lehet oldani nyomógombbal is? Tehát amíg nyomom addig megy abba az irányba! Köszönettel.
Meglehet oldani, de tudni kellene mekkora motor milyen felhasználásban, mert az azonnali irányváltás problémás lehet.
Igen. De nem szabad egy gombra bízni. Egyikkel jobbra megy, másikkal balra és mindkét gombon belül kell lenni szakító érintkezőknek is, amivel meg lehet védeni az összezárástól, egyszerre működéstől. Ha mindkét gombot egyszerre nyomod, nem kaphat feszültséget. Ez gombonként 3 nyitó, 3 záró érintkező. Lehet spórolni az egyik fázis védelmének kihagyásával, de az az egy érintkező nem fog elszegényíteni.
Áttételes motor.
Nagyon keveset forog. Fel-le emel. Akkor megkérek valakit, hogy készítsen nekem egyet.
Kaphatnék pár linket, hogy mire lenne szükség a megépítéshez?
köszönettel.
Már korábban is írtam. 2 db nyomógomb, 3 nyitó és 3 záró érintkezővel.
Szia, a rajzon mágneskapcsolónként 1 NO és 1NC szerepel.
Sziasztok!
Megerősítést kérek hogy ez nyomógombos forgásirányváltó kapcsolás jó-e? Köszönőm |
Bejelentkezés
Hirdetés |