Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » Érdekességek
Épp most repült át felettünk az ISS!
Ahogy kiléptem az erkélyre cigizni, még éppen láttam, ahogyan "húzza a csíkot". Szinte látható a méltóságteljes repülésén, hogy NAGYON magasan és NAGYON gyorsan megy! A hozzászólás módosítva: Márc 31, 2020
A nulla lenni, az valami olyasmi szerinte(m), hogy nem te vagy az alfa him (+1), hanem aki segit megcsinálni teljes tudásával (0) annak aki éppen csinálja, és nem henceg, meg fitogtatja a mindenféléjét (-1).
Nekem ez jött le, maga a könyv az annyira nem egy rettenetes irodalmi remekmű szerintem, de nem bántam meg a pénzt, amit kifizettem rá. Az, hogy nem mentem el a Lurdy házba (két megálló és bérletem is van) annó, meg én az én hülyeségem.
No, ezt pl. eddig nem tudtam:
Menye magyar, akinek családja Dunaharasztiban él. Hadfield többször üdvözölte őket az űrből!(Wikipédia) Ettől a számától máig párás lesz a vén szemem...
Látni? Hogyan szabad szemmel? Nem tudtam.
Attól tartok, félreértetted a válaszomat, még nem olvastam Chris könyvét.
Csupán arra gondoltam: hogy a fenébe tudja valaki nullának érezni magát, amikor a Föld körül repül valami döbbenetes sebességgel és olyan tudományos kutatásokat végez, amit mi nem is érthetünk?
Bizony!
Mivel majd' akkora napelemei vannak, mint egy focipálya, fénylik, mint a fene! Itt egy csomó érdekes dolog van róla IS! A hozzászólás módosítva: Márc 31, 2020
Korábban még voltak ún. Iridium flare-k is a palettájukon. Ezeken keresztül zajlott a műholdas mobil telefonálás, de ennek vége, sajnos, ezeknek a műholdaknak "leáldozik".
Az volt bennük az izgi, hogy a Heavens mp.-re és pozícióra megírta, mikor lesz az a pillanat, amikor fényes nappal felvillan kb. 2 másodpercre az égen.
Mikor egy ember találkozik egy igazán nagy méretű dologgal, akkor érzi igazán, hogy milyen pici is.
Még akkor is ha csak felmászol a Kékesi adótorony tetejére, vagy a Himalája csúcsaira. Ő, az egész földhöz képest érezhette ezt az érzést. Nem semmi.
Ebben a megvilágításban, igazad lehet!
Irirdium helyett lessél fürtszerűen vonuló műholdakat, amit a Musk cége küldözget fel a globális műholdas net lefedettség eléréséhez.
Több ezres számban fognak bolyongani fölöttünk. (legalábbis a terv ez lenne) Nem kicsit tiltakoztak csillagászok a projekt megvalósítása ellen.
Az on-line iskola nem új találmány és nem a ez a COVID-19 pandémia keltette életre.
Már közel 100 évvel korábban is működött ez (nincs új a nap alatt) . wiki petyamuveken
Nálunk is is volt iskolarádió, sőt iskolaTV is. Ofő órán elballagtunk a falu pártházába, mert ott volt az első színes TV és megnéztük a fekete-fehér oktatófilmet. ~60-as évek közepe.
Szia Kera_Will, Nálad minden oké? Róka vevők alakulnak?
Musk műholdjait egyelőre még nem láttam, fényszennyezett területen lakom, és azt sem tudom, hogy szabad szemmel láthatóak-e egyáltalán. Minden esetre utánanézek! Korábban gyakran próbáltam a műholdakat elkapni átrepülés közben VHF-n és UHF-n is, sokat sikerült is megfognom. Ebben is sokat segített a Heavens Above. Azért egy-egy nappali Iridium villanás nem volt piskóta!
Tényleg!
Arról tud valaki valamit, hogy Elon műholdjait hogyan lehet "elcsípni"?
Amugy az egész projekt meglehetösen érdekes.
Az 5G hálozat egyik legnagyobb kinja a késleltetés, ami a födlfelszinen, kb 5-10 km-s toronytávolságot enged meg. Elon müholdjai ettöl joval messzebb lesznek, és a jelnek minimum 4x kell megtenni ezt a távolságot. Hogyan fog ez vajon müködni? Azt mégsem lehet megcsinálni, amit egyes müsorsugárzoknál megtettünk, hogy az ora pár másodperccel elöbbre lett állitva és ez ment a müholdra, mig a földi sugárzásra simán késleltettük a jelet, hogy legalább az idö legyen azonos, ha ugyanazt a müsort a müholdrol vagy a földi adorol veszed. A hozzászólás módosítva: Ápr 1, 2020
Pfff, csinos!
Tehát jelenleg azt sem tudhatjuk, hogyan működnek (ha egyáltalán működnek)? Mindehhez képest, ezekhez a fajta a hálózatokhoz abszolút nem értek...
Meg a doppler hatás. Milyen frekvencián is megy az 5G?
Szerintem a doppler hatás itt kevésbé szól majd közbe, mint pl. a rádióamatőr műhold vétel esetén. Itt ugyanis a műholdak nagy száma miatt nem kell horizonttól horizontig követni a műholdat. Mindig lesz egy nagyjából felettünk (kis túlzással persze). Aztán lehet tévedek. Talán twitter-en olvastam, a beüzemelés annyi lesz, hogy felteszed a tetőre függőlegesen az antennát, majd bedugod a kábelt a gépbe. Vagy fordítva. Kíváncsi vagyok milyen lesz, ha már rendesen működik.
Egyébként 24GHz körül fog működni, és 60ms körüli ping-et ígérnek. Kísérleti szinten már működik: Whoa, it worked!! Idézet: „Nálunk is is volt iskolarádió, sőt iskolaTV is.” Nálunk is volt iskola rádió elvileg, csak mindig a ballagási zene szólt rajta.
Én nem tudok róla hogy döglődne az Iridium...
Bár az tény, hogy van szegénynek jópár konkurenciája, egy csak a sok között. A hozzászólás módosítva: Ápr 1, 2020
Na jó, jó, de ez képtelen dolog volt.
Egyáltalán nem volt képtelen, kiválóan működött, sőt mai napig működik. Biztosabb sok helyen, mint a műholdas. Persze korszerűsítve.
Olyasmit olvastam, hogy lassan leszedik őket a pályájukról.
De lehet, hogy félre informáltam magam...
Elgurultak az audio bitek... Jó kis cikk és a hozzá kapcsolódó fórum is érdekes, bár igen hosszú történet.
Maga a hir igaz, csak nem pont úgy...
|
Bejelentkezés
Hirdetés |