Fórum témák
» Több friss téma |
A madáretető is saját gyártmány? Ötletes, nagyon jól néz ki!
Jól húztad be a vonalat. Ez is jelzi, hogy a max teljesítményt a rövidzár közelében adja le. Ebben a munkapontban valóban a feszültség alig változik, a megvilágítás függvényében. (MPP)
Idézet: „Ez is jelzi, hogy a max teljesítményt a rövidzár közelében adja le.” Rövidzár a másik végén van. A vonal nagyon messze van attól.
Tavaly vásároltam a Praktikerben egy kerti tucattermékes napalemes inox lámpát, 300mAh Nimh akku van benne, télen is világít reggelig
A hozzászólás módosítva: Feb 10, 2017
Nem az akku a lényeg,hanem az ami tölti Led nem sokat fogyaszt.
Sajnos az enyémek (inox) nagyon aprók,ebből következik az elhelyezhető napelem mérete is... Persze nyáron reggelig bírták A hozzászólás módosítva: Feb 11, 2017
Igen, én, Bár kétszer annyi napelem kell, télen mint nyáron hogy egyen súlyozzam a problémát.
http://www.vatera.hu/1db-tartos-5v-1-3w-mini-napelem-panel-11-8cm-x...9.html
Szerintem ilyen jó lesz oda.
Sziasztok! Segítségeteket kérném. Van egy IKEA napelemes, ledes lámpa füzér. Nappal töltődik a 800-as, AAA akkumulátor, este felé pedig bekapcsol a ledes lámpa sor. Az elektronika beázott és a korrózió tönkre tette. Van egy alkatrész, amit ki szeretnék cserélni benne, hátha működésre lehet még bírni, de nem tudom az alkatrész nevét, paraméterét. Vagyis annyit tudok, hogy 4 lába van és szerintem ez szabályozza, hogy töltsön az elem, vagy világítson a lámpa sor. Várom válaszotok, köszönöm, Laszl0
Sziasztok,
Van egy 12V 150mA teljesítményű napelem, amiről 3 sorosan kötött lítium cellát szeretnék tölteni. Van is a cellákhoz való töltő/védő elektronika, de az a kérdés merült fel bennem, hogy a napelem közvetlen mehet-e a töltő panelra, vagy kell a kettő közé még elektronikát tenni?
Üdv!
Valaki megtudná mondani hogy ennek így kell működni? Adott két darab napelem, ezek biztos hogy jól működnek mert ha rá süt a nap, lehet mérni rajtuk a feszültséget. Hogyha a napelem után egy töltés vezérlőt rakok akkor önmagábana vezérlő nem csinál semmit, ha a vezérlő után még egy aksit is kötök, akkor működik a dolog. Ez így normális? Illetve a vezérlő nyákján apró feketedések vannak, lehet akár az is a hiba?
Sziasztok!
Van egy Napelemem, és szeretném bekötni egy mppt töltésvezerlővel. Állítólag ennek a legnagyobb a hatásfoka. Ajándékba kaptam, használt de szerintem nincs baja. Mit kell kötni a LAST kivezetésre? Illetve a tetején a PORT mire való? És a gomb? A hozzászólás módosítva: Ápr 13, 2020
Solar: Napelem
Last: Terhelés Akku: Akkumulátor
Köszi, és elnézést a többiektől, közben megtaláltam a leírását.Bővebben: Link
Üdvözlök minden kedves hozzáértőt.
Egy elég speciális kérdésem,problémám volna. Én már több tíz éve foglalkozom órákkal,ez a hobbim. Nos ebben az esetben talán tudnának nekem segíteni. Már több saját órát is készítettem,mind mehanikusak.A mostani tervem egy LED karóra volna,amit napelem tölt,természetesen beépített napelem. Egy kerti lámpa adta a megvalósíthatóság reményét. A benne lévő napelem (qf-3030-3l) méretben pont meg felelne.(utánpótlása is egyszerű) 3v-os napelemek sajna nem jók,mert azok nagyobbak mint köllene. Az áramkör meg van ami az órát illeti,annak 3v-ra van szüksége,amit 2 darab lr44-nek megfelelő méretű tölthető gombelem fedezne. A töltést a kerti lámpában ana618 as végzi,gondolom ez jó volna az órába is. -Az egyetlen probléma az hogy a napelem csak egy 1,5 voltos cellát tud tölteni,az óra viszont a kettőt sorba kötve használja. -Meg valósítható volna e egy egyszerű átkapcsoló áramkör,ami ha az egyik cella feltöltött,átkapcsol a másik cellára? Valahol kb 20 éve egy hobbielektronikában olvastam egy diódás tápátkapcsolóról,ha jól emlékszem.Az talán hasonló feladatot oldott meg...de már nem emlékszem pontosan. Érdeklődnék,hogy van e ötlet erre? Természetesen minden smd méretben kellene a méret miatt. Elnézést ha nem teljesen ide vágó téma,de nem szerettem volna emiatt új topicot nyitni. Tisztelettel:Tibor
Csodálkoznék ha senkinek nem volna megoldási javaslata.
4 db tölthető AAA elemet fogok sorba kötni, az anódot a katódhoz és egybe csomagolni úgy, hogy lesz belőle egy 6 Voltos akkumulátor. Az első elem anódja és az utolsó elem katódja lesz szabadon. Érdeklődöm, hogy ezt a csomagot lehet-e tölteni 6 Voltos napelemmel, ha csinálok hozzá megfelelő összekapcsolást.
A célom az, hogy ne kelljen cserélgetni az AAA elemeket egy kis polcvilágításban, hanem napelemmel tudjam feltölteni nap közben.
Rövid távon nem lesz gond az akkumulátorok (a tölthető elem kb. olyan, mint a fehér holló) íly módon törénő összekötésének de az egyenetlenségek idővel kiütköznek. Az egyik túl lesz töltve a másik pedig soha nem lesz feltöltve, erre fél évet tippelek szerencsés csillagállás esetén.
Töltéskor az áramot korlátozni kell, a töltési végfeszültséget pedig figyelni, vagy eleve CC üzemmódot is tudó feszültséggenerátoros tápegységet kell a napelem és az akkuk közé rakni.
Elemet nem igen lehet tölteni legalább is nem nagy sikerrel.
A napelemes töltéshez töltésvezérlőre lessz szükséged az nélkül szintén nehéz lessz töltögetni bármit is .
Köszönöm, értem.
A hozzászólás módosítva: Feb 23, 2021
"Elem"-ből sosem lesz akkumulátor !
Fogalmazd újra a mondandódat... Akkuk (NiCd/NiMh) 1,2V-osak...de létezik Ni-Zn akku is. Pl.: Bővebben: Link
Igen, látom, mikroakkunak hívják. Üjrafogalmaznám, de már nem lehet szerkeszteni.
Akkor van egy másik kérdésem. Az AAA elem 1.5 Voltos. Az AA elem ugyancsak. A nem napelemes töltőm mindkettőhöz jó. A ledlámpámba 4 db minielem való, de egy kicsit nehézkes ki-be tenni. Ha kivezetném az anód és katód kábeleket és egy külső elemtartót kapcsolnék hozzá, akkor használhatnék AA akkumulátort? (Mellékesen, zárójelben: az AA akkut hogy hívják népiesen? Ceruza-akku?) A hozzászólás módosítva: Feb 23, 2021
Általában elemlámpába jó az akku is, 1.5 V néveleges feszültség helyett 1.2 V. Ritka eset, amikor nem működik a dolog, az elemlámpákban LED tápegység van, ugrani szokták az ilyen feladatot.
Az már más kérdés, hogy esztétikus lesz-e vagy sem, illetve mennyire (nem) lesz praktikus.
Polcvilágítás, nem elemlámpa, úgyhogy fekszik a polcon és az elemtartót könnyű álcázni. Az se nagy baj, ha kifogy, akkor majd másban gyönyörködünk.
Itt a fő probléma a töltéssel van. Ha négy cellát töltesz egyszerre, amelyek sorba vannak kötve és nincs kiegyenlítés, gyorsan tönkre fog menni egyik-másik.
Igen, ezt megértettem, pedig reménykedtem a napelemben. Ván egy régi töltőm, abba egymás mellé kell benyomni a 4 AA vagy AAA akkut. Feltétezem, hogy az AA gazdaságosabb. Vagy az már mindegy?
A hozzászólás módosítva: Feb 23, 2021
Még mindig szeretném napeneregiával tölteni az AAA akkumulátorokat. Órák óta guglizok utána, létezik 3, de az már mindenhonnan kifogyott. Furcsa, hogy minden mást lehet tölteni napelemmel, mobilt, zseblámpát, de pont
AAA akkut nem. Viszont lehet venni napelemes töltőt USB kapcsolattal és ahhoz USB elemtöltőt kapcsolni. Mit gondolsz, így működik?
Olyan töltőt keress, ami külön-külön tölti az akkumulátorokat.(Tehát bele lehet rakni 1, vagy három akkut is) Elképzelhető, hogy csak 12 voltosat találsz, de ez nem jelent többletköltséget, a napelem felülete (ára) nagyjából ugyanannyi. Azok a töltők, melyek csak 2, vagy négy cellát töltenek, egy idő után tönkreteszik őket.
Az AA és AAA akkumulátorok a legolcsóbbak, mert ezeket gyártják a legnagyobb daraszámban. Az AA sokkal nagyobb kapacitású, mint az AAA de az ára nem annyival magasabb. |
Bejelentkezés
Hirdetés |