Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ez milyen alkatrész-készülék?
 
Témaindító: csaby, idő: Dec 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   956 / 1163
(#) menyus válasza Patópali hozzászólására (») Ápr 27, 2020 /
 
Ok, nagyon köszönöm. Én se találtam.
(#) menyus válasza ktamas66 hozzászólására (») Ápr 27, 2020 /
 
BFG540 em van, PHILIPS és az N43. És az nem dual gate FET, csak dupla emitter kivezetéses bipoláris rf tranzisztor, ezért van a 4 lábú tokban. Köszi.
A hozzászólás módosítva: Ápr 27, 2020

bfg540.pdf
    
(#) Patópali válasza ktamas66 hozzászólására (») Ápr 27, 2020 /
 
Menyus a meglévő smd BFxx fet-jének katalógus adatát kereste volna a ráírt WMM jelzés szerint.
De köszi.
(#) ktamas66 válasza menyus hozzászólására (») Ápr 27, 2020 /
 
Ha az MM jelöli a típust, a W a gyártást, akkor a mellékelt adatlap helyes lehet, ki kell mérni.
(#) menyus válasza ktamas66 hozzászólására (») Ápr 27, 2020 /
 
Ok, köszönöm mindenkinek a fáradozását. Hagyom lógva ezt a kérdéses tranzisztort, a panel tervezéséhez kellett volna a pontos lábkiosztás de most hogy már elmentünk a BFG540 irányába (ami eleve nem jó nekem az adott alkalmazásban, hiába jók a paraméterei de nem FET. Egy frekimérő bemeneti fokozatába kell a nagy bemeneti ellenállás miatt hogy ne terheljen be a mérendő áramkörnek. ) inkább hagyom. Helyette BF964 et rakok bele, az van, biztos hogy az csak ugye jóval nagyobb helyet foglal a panelen. Majd szorítok helyet neki. Köszönöm még egyszer.
(#) szepi003 hozzászólása Ápr 27, 2020 /
 
Sziasztok a képen látható lcd -röl keresek adatlapot. Ez egy whirlpool mikróba volt visszarajzoltam,1 2 10 11 GND 3 + 5volt a 7 8 9 lábakon megy be a vezérlés de nem tudom hogy melyik mi lehet.
(#) nzperx hozzászólása Ápr 28, 2020 /
 
Sziasztok.

Raspberry-vel szeretnék pwm-el egy ventillátort szabályozni. Vettem is egy csomó IRF520-al szerelt kis modult, ilyet Bővebben: Link. A problémám az, hogy kb fele jó csak, azokkal szépen működik is a szabályozás. A másik fele viszont nem működik. Gondoltam sebaj, veszek irf520-akat és kicserélgetem. Na, itt a probléma, két fajtát is próbáltam, de egyikkel sem működik.
Már teljesen tanácstalan vagyok .

A két fet amivel próbáltam:
irf520
https://www.tme.eu/hu/details/irf520pbf/n-csatornas-tht-tranzisztor...ishay/

irf520n
https://www.tme.eu/hu/details/irf520npbf/n-csatornas-tht-tranziszto...n-irf/

Van egy multi teszterem (TC-1), azzal nézve ezt látom:

Eredeti működő változat:

panelben nézve:
BJT-NPN
533mV
Hfe= 1
Ube= 1,46 V
Ic= 3,7 mA

kiszerelve:
N-E-MOS
570mV
Vt= 1,53 V
Cg= 1,46 nF
Rds= 0,7 ohm

--------------------------------------------

Eredeti Rossz:

panelben nézve:
BJT-PNP
588mV
Hfe= 0
Ube= 5 mV
Ic= 0 uA

Kiszerelve:
N-E-MOS
599mV
Vt= 3,24 V
Cg= 807pF nF
Rds= 0,8 ohm

--------------------------------------------

Új IRF520N (a másik is kb ezeket az értékeket mutatta):

Panelben nézve:
Úgy néz ki mint két egymással szembefordított dióda!

Kiszerelve:
N-E-MOS
634mV
Vt= 3,62 V
Cg= 879 pF
Rds= 0,8 ohm

Mi lehet a gond szerintetek? Hol vehetnék belevaló fet-et?

Köszönöm a válaszokat
(#) bitmixer válasza nzperx hozzászólására (») Ápr 28, 2020 /
 
A Raspberry nem tudja rendesen kinyitni ezeket a FET-eket. Olyan típus kellene (ún. logikai szintű), amelyik 3V-ra már rendesen kinyit, pl. IRLZ34 / IRLZ44 / IRL3803 stb.
Hány V-os az a kiment, amiről hajtod őket? 3,3V vagy 5V?
A hozzászólás módosítva: Ápr 28, 2020
(#) menyus válasza bitmixer hozzászólására (») Ápr 28, 2020 /
 
IRL540 is jó lehet (Logic-Level Gate Drive) , én azt használok logikai szintű alkalmazásokhoz 5V ra, 3,3V on nem tudom működne e....
A hozzászólás módosítva: Ápr 28, 2020

IRL540.pdf
    
(#) nzperx válasza bitmixer hozzászólására (») Ápr 29, 2020 /
 
Szia.

Az a baj hogy megvannak a panelek es a hely is nekik van megtervezve igy valami olyan alkatresz kell amit az irf520 helyere be tudok tenni. Egyebkent az ag erdekes hogy egyreszt mindenhol azt irjak erre a modulra hogy megy rpi-vel, masreszt ami mukodik az minden gond nelkul teszi a dolgat. Tehat az az erdekes hogy egyik megy, masik nem. Egyebkent a venti 12v-os. Az rpi pwm kimenete meg 3v-ot tud.

Koszonom
(#) Bakman válasza nzperx hozzászólására (») Ápr 29, 2020 /
 
bitmixer már írt két típust is. Ha minden igaz, most nem tudom megnézni, a lábkiosztások egyeznek. Ventilátorból legyen tartalék, nem nagyon bírják hosszútávon az ilyen vezérlést.
(#) bitmixer válasza nzperx hozzászólására (») Ápr 29, 2020 /
 
A típusok, amiket írtam, mind lábkompatibilisek az IRF520-szal. Egyébként még nem láttam olyan FET-et TO220 tokban, amelyik ne lenne kompatibilis .
Egyikkel azért működik, a másikkal meg nem, mert az egyedi szórás miatt éppen a határon, 3V körül mozog a nyitófeszültségük. Ha az RPI pwm 5V-ot adna ki, nagy valószínűséggel mindegyikkel jó lenne, de speckó alapján még akkor sem lenne teljesen korrekt a megoldás.
(#) Sebi válasza nzperx hozzászólására (») Ápr 29, 2020 /
 
Egy jó megoldás lenne, ha optocsatolóval a ventilátor tápja felől nyitogatnád a FET-et. Gondolom ott 12V lehet, azzal pedig bármelyik jól fog működni.
A hozzászólás módosítva: Ápr 29, 2020
(#) lajos1969 hozzászólása Ápr 29, 2020 /
 
Sziasztok!
A C612, C617 milyen alkatrész lehet az egyiket diódának mérem.
Köszönöm
(#) menyus válasza lajos1969 hozzászólására (») Ápr 29, 2020 / 1
 
Alakját tekintve lehetne dióda vagy akár tantál elko is, az egyetlen bibi hogy mindkét fajta alkatrész bipoláris, tehát az egyik kivezetése jelölve lenne ezeken meg nem látok jelzést. Innentől nincs sok ötletem, esetleg valami szenzor? Milyen kütyü ez?
(#) cimopata hozzászólása Ápr 29, 2020 /
 
Sziasztok.

Tudtok esetleg valami kínai forrást vagy hogy honnan lehet ilyen klippet beszerezni?
Egyáltalán mi ennek a pontos neve?
Pontosan ilyen acéldarabra lenne szükségem 3-4cm hosszú erős 2-3mm acélből.

a.png
    
(#) nedudgi válasza cimopata hozzászólására (») Ápr 29, 2020 /
 
(#) cimopata válasza nedudgi hozzászólására (») Ápr 29, 2020 /
 
Nem sajnos, pont olyan amilyen a képen mivel nem kimondottan tranzisztort fog tartani.
(#) villanyipi válasza cimopata hozzászólására (») Ápr 29, 2020 /
 
Nem túl éles egy kép ez, de egy kisebb tüzépről ekkora méretű lapos acél-t megvenni feldarabolni kifúrni nem opció?Szerintem olcsóbb is mint készen venni ha a minta nem követelmény rajta.
(#) Kovidivi válasza villanyipi hozzászólására (») Ápr 29, 2020 /
 
Speciális formája van a lapnak, az alsó sáv be van hajlítva. Ezt kézzel megcsinálni nem éri meg, márcsak azért sem, mert nem garantált a szorítóerő, a minőség. Ha veszel 100db-ot valahonnan, azt le tudod tesztelni, mit bírnak, megbízhatóak-e, és ezt a minőséget tartani is fogja mindegyik. Plusz ezt rugóacélból kellene elkészíteni, vagyis abból lenne a legjobb (szerintem a gyári abból van).
(#) Kovidivi válasza cimopata hozzászólására (») Ápr 29, 2020 /
 
Én ezt találtam.
A kulcsszavakkal, amiket használtam, lehet, hogy megtalálod a megfelelőt.
Bővebben: Link
Bővebben: Link
(#) Peter65 válasza lajos1969 hozzászólására (») Ápr 29, 2020 / 1
 
Supresszor diódák lesznek. Szerintem ez az adatlap. a 9. oldalon van a típus és a felirat párosítva.
(#) nzperx válasza Bakman hozzászólására (») Ápr 29, 2020 /
 
Koszi mindkettotoknek, beszerzem a nevezett fet-eket es meglatjuk
(#) granpa válasza cimopata hozzászólására (») Ápr 29, 2020 /
 
Keríts gépfűrész lapot, furkáld ki vídia fúróval, majd darabod fel. Egy mozdulattal kimélyíted (még darabolás előtt, köszörűvel/flex-szel) a kellő szélességben, és máris "rúgós" lesz.
(#) villanyipi válasza Kovidivi hozzászólására (») Ápr 29, 2020 /
 
Hm meglehet a képből annyit szűrtem le hogy ez egy alu vagy saválló lap aminek a háta sík lehet de tévedni emberi dolog
(#) cimopata válasza Kovidivi hozzászólására (») Ápr 29, 2020 /
 
Igen sajnos én is csak ezeket találtam meg hasonlóakat.
(#) cimopata válasza granpa hozzászólására (») Ápr 29, 2020 /
 
Kapásból kb 200db kellene, sajnos nincs sem idő sem energia ilyennel bajlódni, kész megoldás kell.

De azért köszönöm.
(#) nedudgi válasza cimopata hozzászólására (») Ápr 29, 2020 /
 
Nem találom a varázsgömböt, így kénytelen vagyok megkérdezni, hogy mi a projekt célja?
(#) cimopata válasza nedudgi hozzászólására (») Ápr 29, 2020 /
 
Nyáklapon kell ellenfeszités csinálni abban a 3-4cm távolságban ameddig ez kiér, rövid acél alátét nélkül a panel behajolna vagy akár be is szakadna a nagy erő miatt.
(#) nedudgi válasza cimopata hozzászólására (») Ápr 29, 2020 /
 
Feladom.
Következő: »»   956 / 1163
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem