Fórum témák
» Több friss téma |
Először is mindenképpen használj védőszemüveget! A szórt fény is tönkreteszi a szemed. A lencse tekergetésével lehet a fókuszt beállítani. Általában 40-50 mm körül szokott lenni a lézer magassága. Be kell kapcsolni néhány %-os teljesítményre és szemüvegen keresztül jól látszik a fény útja. Először szűkül, majd tágul a csóva. Ahol a legkisebb ott kelllennie a gravírozni kívánt felületnek.
Igen, a szemüveg alap.
A lencsét ezen szerintem nem lehet tekergetni, tehát gondolom a Z tengellyel beállítom. De ami nem világos számomra, hogy a LaserGRBL programnál van erre lehetőség? Kerestem videókat, de olyat nem találtam, ami ezt mutatná be. A lézer addig meg nem kapcsol be, amíg nem kezdek el a programmal gravírozni valami ábrát. Szóval az érdekelne, hogy tudom elérni, hogy bekapcsoljam a lézert és tudjam közben a Z tengelyt állítani? Illetve lehet ebben a programban a lézer teljesítményét állítani?
Na próbálkoztam...
Szívesen fogadok minden tanácsot, kritikát, mit kellett volna másképp csinálnom. A képeken remélem látszik, hogy milyen beállításokat használtam. A fa és a lézer közötti táv kb. 55mm. Videókon néztem, hogy kb. milyen távolságot használnak. Mivel még nem jöttem rá, hogy tudom a fókuszt belőni, gondolom az is beleszólhat a végeredménybe. Ha esetleg tudtok olyan fórumot, ahová a kérdéseim jobban beférnek, azt is szívesen fogadom. Köszönöm!
Akkor ez lehet valóban fix fókuszos, akkor sanszos, hogy a henger magassága az etalon. Célszerű kézzel odatekerni a tengelyt ahová kell. Egyébként lehet vezérelni vele a Z tengelyt is, de utána kellene egy kicsit olvasni a G kódoknak és a cnc vezérléseknek, mert nem lehet minden külön elmondani.
Túlságosan megégette. Vagy a mozgást kell gyorsítani vagy a lézer teljesítményét visszább venni. Próbálkozz, tapasztalj! Abból tanulsz a legtöbbet.
Idő közben rájöttem, hogy meg lehet jeleníteni a Z tengely vezérlőjét.
A nyilak mellett jelenik meg egy keskeny sávban. Az a baj, hogy a hozzá kapott leírásból nem derül ki, mi az a kis henger. Gyakorlatilag csak egy jó pár képből álló szerelési útmutató van, de pl. a megadott csavarkészlet is eltért kicsit az útmutatóban szereplőtől. Ezt a kis hengert pedig nem is említi. Próbálkozok... Köszi, hogy foglalkoztál a problémámmal!
Rákerestem külön 10W-os lézerre.
Így már világos, valóban fix fókuszos és az a tömb valóban a fókusz beállításhoz van!
Próbálkoztam más beállít!sokkal a képnél, illetve a fókuszt beállítottam a hengerrel.
A fókuszt egyszerű beállítani. A fej alá teszel egy rétegelt lemez darabot, lejtősre állítva. X irányba, mondjuk a kezdésnél a fej és a lemez távolsága legyen 60mm az X irány végénél pedig legyen 40mm. Elindítod manuálisan a lézert, végigmegy egy teljes vonalon, és ahol a legkeskenyebb az égetett vonal vastagsága, ott a fókuszpont. Érdemes kisebb teljesítménnyel próbálni, határozottabb an kijön a fókusz magassági mérete.
És milyen védőszemüveg javasolt? Én úgy hallottam, hogy az a pár dolláros amit a gépekhez adnak nem sokat ér.
Nekem 3W-os kék lézerhez kellene valami mert nem kaptam hozzá, vagy kimaradt a csomagból.
Hát ezt elég nehéz megmondani. Először is nem mindegy milyen színű a lézer. Másod sorban általában a drágább kicsit jobban néz ki, de a védelmi képességről messzemenő következtetéseket levonni nem nagyon lehet
Persze ha megbízható forrásokból vásárolunk akkor valószínűleg jót veszünk csak nem biztos, hogy a hobbista megvesz a tízezer forintos lézeres mellé egy húszezres szemüveget.
Sziasztok!
A lézerrel már tudok bánni. Viszont a maróval elakadtam. Az Inkspace progival csináltam képből g kódot, de amikor elindítanám, a Candle az alábbi képen látható Check door üzenetet adja és nem kezdi el. Rengeteg videót néztem az elmúlt napokban, de nem találtam meg a választ a kérdésemre. Mi ez, mi a megoldás? A g kód készítésben hibáztam?
Valahol van egy kontaktus ami az ajtocaukásra reagál és csak akkor indul ha az ajto be van csukva.
De ezen nincs ajtó. Ezért nem értem...
A vezérlőn sincs ilyen kontakt...
A program attól még kéri. Nincs valami beállítási felülete ahol konfigolni lehet? Ha van, akkor ki kell kapcsolni az ajtófigyelést. Vagy kideríteni hogy hol keresi, és fixen lekötni.
Ez a vezérlő lézerhez készült, azért nincs rajta. Elméletileg az A1 bemenetek kellene lennie a kontaktnak. Ezt kéne megtalálni. Egyébként meg maróhoz is használható a LaserGRBL. Ha megvan a G kód ugyanúgy végrehajtja.
Valoszinü, hogy pontosan forditva van. A lézerhez szoktak ajtot csinálni biztonsági okokbol, a marokhoz, gravirozokhoz nem kell biztonsági ajto. A kod persze mindehol közel egyforma, legfeljebb a gép kivitele más.
Persze csak nem a hobbi gépekre. Itt burkolat meg ajtó helyett kapsz egy szemüveget hozzá 'oszt jó napot. A "gyári" néhány wattos kínai gépek mind csupaszok. A K40-es van ellátva normális burkolattal meg ajtóval, de az már nem játékszer.
De a kodban benne van. Azaz a SW tudja, hogy lézert kezel.
Melyik SW? A Candle alapvetően 3tengelyes maróhoz van kitalálva. A LaserGRBL-rel meg működik....
Amelyik kiirja, hogy csukja be az ajtot.
Sziasztok!
Úgy néz ki, megvan a megoldás! Scan2Cad-el megcsináltam a kiszemelt JPG képet DXF formátumba. Egy másik fórumon javasolt F-Engrave progival megnyitva a DXF fájlt megcsináltam a G kódot. Ezt már zokszó nélkül megeszi a Candle 1.0. Holnap neki is állok a gravírozásnak, most éjjelre már nem zajongok a géppel. Köszi mindent mindenkinek!
Szinte biztos vagyok benne hogy nem a g módban volt a hiba...
Előtte az Inkscape progival próbálkoztam megcsinálni a G kódot...
Nem tudom, azzal mi volt a gond, de a lényeg, hogy így már működik. Illetve indulásnál feldob egy figyelmeztetést, lásd kép, de az "Ignore"-ra nyomva megcsinálta a munkát.
Olyan G kódokat is beletett amit a GRBL nem támogat. Ezt át lehet lépni, de Check door üzenet előjön vagy sem azt nem nagyon értem. Tedd már meg légyszíves, hogy felteszed ide a G kód fáljokat, azt is amit nem tudtál megcsinálni és azt is ami sikerült. Kíváncsi vagyok mi a különbség.
A gcode kiterjesztésűvel volt a chechdoor hiba.
A másik, a tap kiterjesztésű lett jó. Bár még nem értem teljesen, azt látom, hogy lényeges eltérések vannak a kétféle kódban. Gondolom amiatt is, hogy két különböző programmal készült. (Egyébként látott videók alapján próbálkoztam mindkét verzióval.) |
Bejelentkezés
Hirdetés |