Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » EAGLE NYÁK tervező
Témaindító: csonthulye, idő: Dec 1, 2005
Témakörök:
Eagle leírások a neten:
Eagle alkatrész-könyvtárak: http://www.snapeda.com
és a leírás hozzá.- http://www.piclist.com/images/www/hobby_elec/e_eagle.htm - http://pa-elektronika.hu/hu/cikkek/75-eagle.html
Kedves fórumozok,
Lenne még két kérdés, ebben kicsit elakadtam. Adott egy terv, ami több oldalt/sheet-et ölel magába. A terv maga olyan, hogy nincs benne alkatrész ismétlődés, minden alkatrész csak egy oldalon szerepel. Azaz pl egy soklábú alkatrész is minden hozzávalóval egy oldalon szerepel. A különböző oldalak nem függetlenek teljesen, van ami pl buszon, tápon, egyéb jelen össze van kötve, de van hozzá rendelve csatlakozó/kivezetés és vezetéken lesz összekötve. Ha kész ez a schematic, és átváltok nyák tervezőre, akkor egy panelre/panel mellé pakol mindent. Van lehetőség arra, hogy 1. több panelre tegye rá az áramkört 2. És megadhatom/hozzárendelhetem, hogy adott panelre melyik sheet/oldal kerüljön? Azaz konkrétan: 5 oldalas a terv sheet szinten, ami két darab panele kerülne rá. Van rá megoldás esetleg azon túl, hogy külön tervként kezelném az egészet? Köszönöm előre is!
20-as rétegen rajzolsz két panelt más nincs.
Ha gyártatod majd külön kell másolnod. Más nincs, nem elegás de müködik. Az alkatrészeket kézzel kell oda tenned ahova tartozik A hozzászólás módosítva: Máj 13, 2020
A másik kérdésem ami lenne, az talán blockoknak nevezhető. Adott egy áramkör, amin van nagyságrendileg 40 alkatrész egy mikrovezérlővel. Ebből az áramkörből kell kb 40-50 db-ot felfűzni, maga az áramkör kb teljesen ugyanaz pár kivezetéstől eltekintve.
1. Ez a funkció a design block vagy a modul közül valamelyik (nem tudom mi a különbség), ha jól gondolom? Pontosan hogyan hozom létre? Kijelölöm, és azután mi a teendő? 2. Ha egy blokknak megtervezem a rajzát, majd a nyák tervét is, majd többszörözöm, akkor a nyák terv is ugyanígy lerakható egymás mellé többször? 3. Ha utólag egy egy összekötést kell létrehoznom egymáshoz, akkor a már egymás mellé lerakott 50 egység után ezt megtehetem? Köszönöm előre is! ![]() Ok köszi, akkor lehet a külön tervként kezelés jobb lesz adott esetben.
Létrehozod a modult, megrajzolod amit szeretnél benne látni, aztán a port paranccsal tudsz csatlakozásokat csinálni a modulban lévő rajz és a külvilág között.
Nem generál külön nyák tervet a modulokhoz, csak a rajzot lehet vele egyszerűsíteni.
Köszi az infót, akkor kb meg is van, mi a különbség a modul és a design block között.
Mire gondolsz amikor "modult" említesz?
Aherhof válasza azt sugallja, mintha ez valamilyen Eagle parancs vagy lehetőség lenne, de én még nem találkoztam ilyennel.
Erre a gombra, áramköri blokkokat lehet vele tömbösíteni.
A modul a sch, a designblock meg a pcb.
Bár a kettő önálló életű, de egynek is kezelhető
Közben látom megválaszolták, nem egyértelmű a különbség nekem funkcionálisan. Biztos van persze.
Ezt pontosan hogy érted, hogy egynek is kezelhető? Ez érdekelne.
Nem próbáltam de a modulból talán lehet des.blokkot csinálni.
Ki kell próbálni... hátha
Sziasztok!
A nyák tervben lerakott alkatrész forrpontját padjának méretét hgyan tudom megváltoztatni? Köszi!
Jobb egér a panelen az alkatrészre, aztán "Open package" ott tudod editálni az alkatrész paramétereit. Ha kész, mentés, utána felül kell írni önmagával (replace).
A hozzászólás módosítva: Jún 2, 2020
Egy adott alkatrészét igy, ha minden alkatrész pad-jét akarod módosítani azt lehet szerkesztés nélkül is.
Szia!
Ez a nyákon lévőkre vonatkozik? Az egyszerűbb lenne. Köszi!
Panelnézet, megnyitod a DRC-t, azon a fül -annular ring és min - max érték módosítása PAD / VIA
Itt lesz a ló elásva... lbr-t hiába szerkesztem, nem változik az alkatrész pad mérete a nyákon.
Ja, a PAD szerkesztés enélkül csak egy n + n1 határok közt működik
A ló az kutya!, de ez volt a megoldás!
Köszönöm!
Azért mert az lbr-ben hiába változtatod, ha utána a nyákon a régi marad. A módosítás és a mentés után a replace paranccsal ki kell cserélni egy pont ugyanolyanra. Akkor az összes ilyen alkatrészt kicseréli az újra szerkesztett verzióra. Így kicserélheted -mondjuk-, a CBE lábkiosztású TO-92-es tokozású tranzisztorokat. A többi alkatrész nem változik.
Sziasztok!
Kézi kijelöléssel miként tudom levágni a pirossal bejelölt teleföldelt területet? Köszi a segítséget!
Ott vannak az ikonok vizszintesen felül, kivágás..stb
Sziasztok!
A problémám, hogy a poligon tükrözésnél eltűnik. Illetve több kijelölt poligon tükrözésnél összeolvad. Mit csináljak hogy normálisan működjön?
Megvan, átrakta másik fóliára, az meg ki volt kapcsolva.
A tükrözés másképpen működik a kacsolási rajz és a paneltervező felületen. Te még azt sem mondtad el melyiken akarsz tükrözni.
Elfelejtettem, mert annyira felbosszantott a program. A paneltervezőben volt ez a gondom, a felső réteget átfordította alsónak. Nem gondoltam, hogy térben tükröz.
A paneltervező felületén a tükrözés = a másik oldalra helyezés. És ezt jól is csinálja a program, helyesen teszi (forgatja) át a másik oldalra az alkatrészt.
|
Bejelentkezés
Hirdetés |