Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Színes LCD + PIC
 
Témaindító: pici, idő: Feb 19, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   8 / 46
(#) tourer válasza pici hozzászólására (») Jún 6, 2008 /
 
Köszönöm a felajánlást.
Bontható telefonom csak egy motorola A925 van, bár jól működik, csak hát kicsit elavult szegény, van egy hp m407-es fotógép, meg egy 215-ös. Az előbbi kontakthibás , az utóbbi elavult...
Igazából egy multifunkciós kijelző építése érdekelne motorhoz:
max négy gomb, 4-5 analóg érték, 2-3 számláló bemenet.
Egy gombbal válaszhatóan előre rögzített képernyők között váltogatva.
Tervezhetnél egy ilyesmi projektet végigvezetve pár hét alatt lépésről-lépésre. Biztos utánnad építené pár emberke az autós kijelző topicból is.
(#) _ampervadasz_ hozzászólása Jún 7, 2008 /
 
Üdv mindenkinek!
Van egy igen rossz álapotban lévő telefonom (törött).
Ebből a kijelzőket szeretném felhasználni, kérésem az lenne, ha valaki tudna nekem adni lábkiosztást és protokolt hozzájuk.
Az egyik kijelző, színes, a másik monokrom, kék filter fóliával.
A felbontásukat sem, tudom.
Megköszönném ha valaki tudna nekem segíteni.
Ezekenszeretnék gyakorolgatni, karaktereket kiíratni a kijelzőre.
Előre is köszönök minden segítséget!


(#) _ampervadasz_ hozzászólása Jún 7, 2008 /
 
Upsz, és még észre vettem, hogy a színes LCD -nek a "nyakán" még található egy szám...
(#) zoox hozzászólása Jún 10, 2008 /
 
Sziasztok

Egy kis segitség kellene.Ven egy OLED-es kijelzöm (122*32 szerintem) és fel szerentém éleszteni.Csak a lábkiosztását tudom,de hogy milyen vezérlő kezeli azt nem.
1-14.5v
2-VCOMH
3-IREF
4-3.3V
5-D7
.
.
12-D1
13-WR
14-D/C
15-RES
16-CS
17-NC
18-GND
Ha valaki tudna segiteni hogy kb milyen irányba keressem nagyon megköszönném
(#) pixels válasza zoox hozzászólására (») Jún 10, 2008 /
 
üdv! ami általában szokott lenni azok alapján:

WR (write) - írás, ez akkor van, ha csak írni tudsz a kijelzőre (ilyet még nem láttam, de elképzelhető, hogy létezik), ezzel a bittel indítod meg az adatátvitelt
vagy W/R (write/read) ami írás/olvasás módba rakja a kijelzőt, nem indít adatátvitelt, csak a módot választja. Ez írható/olvasható kijelzőnéj van.
D/C (data/command) adat írás és olvasás/ parancs mód és státusz lekérés
CS (chip select) ez engedélyezi a kijelzőt
RES (reset)
D0..D7 (data0..data7, am a 12. láb szerintem D0) az adatport
IREF valami referencia lehet talán, de passzolom ez pontosan mi
VCOM erről se tudok sokat mondani. valami közös vonal lehet a COM ból következtetve (common)

Valahonnan mindenképp kell egy leírás, a vezérlő IC számára kéne rákeresni, ha tudod az IC számát. Ha semmi adat nincs, akkor szerintem a következővel kéne próbálkozni: először a RES lábbal reseteled a kijelzőt, aztán D0..D7-re valamilyen adatot rakol (ellenállásal felhúzod tápra, vagy letesteled a biteket), és a D/C a W/R és a CS lábak logikai szintjével kell kísérletezni. ha szerencséd van, akkor a kijelzőn megjelenik valami értelmezhető dolog. A parancskódok kikísérletezése viszont már nehéz feladat, abban lövésem sincs mit lehetne csinálni.
Sok sikert!
(#) zoox válasza pixels hozzászólására (») Jún 11, 2008 /
 
Hi
Köszi megpróbáltam , irtam egy progit a PIC-re ami szerintem minden variáciot kiprobált de sajna meg sem mukkant a kijelzö .Felteszek egy képet hátha valaki már látott ilyet.Ami a kijelzöre vagyon irva azzal a google sem tudott mit kezdeni(vagy én voltam béna)

ALL.JPG
    
(#) _ampervadasz_ hozzászólása Jún 11, 2008 /
 
Akkor senki nemtud semmit a kijelzőkről?
elnézést, nem akarok senkit megbántani, de tényleg jó lenne valami ötlet, mert nemtudom a kijelzők lábkiosztását, protokoljukat. (csak annyit tudtammeg hogy a színes 130x130 -as)
(#) bbalazs_ válasza zoox hozzászólására (») Jún 11, 2008 /
 
A rajzon szereplo Iref es COMM dolgokat is igy bekototted? Egyebkent az egyik ezek kozul a fenyero, velemenyem szerint a comm. Es az LCD-kkel ellentetben inkabb a felso feszultsegertekhez van kozelebb, mint az alsohoz...

Nem tudom, mennyit dolgoztal eddig mondjuk LCD kijelzokkel, de ezek addig meg nem mukkannak, amig rendes inicializalas nem tortenik rajtuk. Marpedig az OLED-ek protocolban kovetni szoktak az LCD-ket...
Az inicializalasnal meg elegge sokat kell varni ket parancs kozott. Keress hasonlo felbontasu COG-technikas LCD-ket tipussal, aztan azokhoz lcd rutint a neten...
(#) denon888 hozzászólása Jún 15, 2008 /
 
Sziasztok! Van egy nokia 3200 LCD-m.Hogyan tudnám letesztelni hogy működik,mivel egy működésképtelen telcsiből bontottam ki.Minden segitséget köszönök!
(#) djdry hozzászólása Jún 15, 2008 /
 
Hali mindenki.
Volna egy nagy kérdésem. Van néhány Ericsson T10 lcd-m és szeretném PIC-el meghajtani. Van é valakinek kapcsirajza és esetleg valami mintaprogija, mert amit netről leszedtem, csak 2 db lcd-t tett tacsra.
Köszi előre is
(#) misike hozzászólása Jún 23, 2008 /
 
sziasztok
Nekem van egy szines LCD.
És az a baj hogy nem tudom beüzemeltetni.
Ez egy Sharp LQ323P06-s
Egy Video recorderböl szedtem ki még amak idején.
És most elakadtam mert nem tudom a bekötését.
Tudnekem valaki segiteni eben?
Bocsi a képért
Csumi
(#) zuzo válasza zoox hozzászólására (») Jún 24, 2008 /
 
Van egy lcd kijelzőm, de semmit nem tudok róla. Autók gyári kijelzője nem színes és csak a kijelző van háttérvilágítással és egy szalagkábel 15 érrel. Szétszedtem a belsejében nincs semmi. Az a kérdés, ha nem tudok pic-et programozni gyári pic-et lehet venni, amivel meg tudnám hajtani? LPH8464-1 Z8215367 ez az egy írás van rajta.
(#) speki hozzászólása Jún 24, 2008 /
 
nem tud valaki k 610 i hez kijelzőt
(#) Albert-M válasza pici hozzászólására (») Jún 24, 2008 /
 
hy, ahogy elnezem nagyon motorola V3 abrazata van, Vagy V360
(#) zoox válasza zuzo hozzászólására (») Jún 25, 2008 /
 
Hali

SZerintem ha a LCD-röl nincs info és még a pic-ket sem tod progizni nem sok esélyed van elinditani a kijelzöt .
Idézet:
„ha nem tudok pic-et programozni gyári pic-et lehet venni , amivel meg tudnám hajtani?”
a gyári PIC az üres és neked kell progit irni vagy iratni
(#) zuzo válasza zoox hozzászólására (») Jún 26, 2008 /
 
Bocs rosszul fogalmaztam, úgy gondoltam egy olyan ic-t amivel meglehetne hajtani.
(#) zuzo válasza zoox hozzászólására (») Júl 8, 2008 /
 
LCD kijelzőket ami nem soros azokhoz programot tudnátok ajánlani
(#) _ampervadasz_ hozzászólása Júl 10, 2008 /
 
Üdv mindenkinek!
Sikerült szereznem egy NOKIA 6131 telefont!
Kibonttottam minden használahtó eszközet belölle.
A kérésem az lenne, hogy nemtudom a lábkiosztást, protokolt.
Esetleg a CDD-hez valami informávió ha lenne megköszönném.
Kérem aki tud az segítsen!
(#) Dudus válasza _ampervadasz_ hozzászólására (») Júl 10, 2008 /
 
(#) _ampervadasz_ válasza Dudus hozzászólására (») Júl 10, 2008 /
 
misike: én sajnos még nemtudok segíteni, most van nekes ilyen kijelző a kezemben!
Dudus: szintén nagyon köszönöm, a sok segítségeteket!
üdv!
(#) _ampervadasz_ válasza Dudus hozzászólására (») Júl 10, 2008 /
 
Még annyi kérésem lenne, csatoltam egy képet, és nemtudom megállaítani, hogy melyik oldaláról kezdődik az egyes láb.
Illetve nem vagyok biztos egy két lábnak a funkciójában.
D0-D7 ez egyértelmű hogy 8bit adatregiszterek,
de a többi funkcióját illetően, kétségek támadtak, mert én még csak 2X16 karakteres kijelzökkel szórakozgattam, és pici, nagyon tetszettek. DCX, RDX, TE, TE_SUB, CSX, CSX_SUB, RESX, WRX, FB_CURR1
(#) Dudus válasza _ampervadasz_ hozzászólására (») Júl 10, 2008 /
 
A GND-ket könnyen beazonosíthatod és onnan már meg is van a sorrend.
(#) _ampervadasz_ válasza Dudus hozzászólására (») Júl 10, 2008 /
 
Ezek, be is vannak azonosítva kössz!
De a azok a lábak, nemtudom melyik mire szolgál.
Sehol nem látok, R/W, RS, E, vagy hasolnló lábat. (-vagy ha igen akkor melyik az?)
(#) source2 válasza _ampervadasz_ hozzászólására (») Júl 10, 2008 /
 
DCx - Data / Command select

RDX / WRx ez tulajdonképpen az R/W és E láb egyszerre, szóval ha írni akarsz akkor a WRx rakod 1-be vagy (vagy 0-ba), ha olvasni akkor pedig a RDx-et

CSx Chip select, fő kijelző
CSx_sub chip select, kis kijelző, (közös adatbuszon vannak, e láb segítségvel tudod eldönteni hova akarod küldeni az adatot)

Vledout1 az a háttérvilágításhoz kell, egy DCDC konvertertől jön. (~14V)

FB_curr1 Feedback Current , gondolom egy ellenálláson eső feszültséget akar jelenti (lsd fehér led meghajtó IC-ék vagy kapcsolás rajz 4. oldala)

TE és TE_sub Tearing effect
itt és itt olvashatsz róla, ha tudsz angolul, működést nem befolyásolja, kimenet.

Egy gyors kérdés, milyen "utasításkészlet" alapján akarod vezérleni, mert a 320x240 felbontásúakról nem sok infó van (talán a 6101 utasításkészletével kellene megpróbálni azon is hasonló lábak vannak, csak az SPI átvitelt használ)
(#) _ampervadasz_ válasza source2 hozzászólására (») Júl 10, 2008 /
 
Ez jól jött, köszi a segítséget! Üdv!
Én még csak "gyakorló" szinten foglalkozom vele, majd idővel szeretném meghajtani, karaktereket kiírni rá(persze a karakter szinét, és hátterét változtatni szeretném), illetve majd idővel "szabvány" képeket jelenítenék meg rólla. ( úgy ahogy azt pici is tette, korábban néhány LCD-s művénél)
(#) _ampervadasz_ válasza source2 hozzászólására (») Júl 10, 2008 /
 
Idézet:
„Egy gyors kérdés, milyen "utasításkészlet" alapján akarod vezérleni, mert”


Ez lett volna a következő kérdésem! Jó hogy írod.
Meg aztán nagyobb tételben fog hozzám leamortizált telefon élkezni, szóval szeretnék ilyen projektekkel foglalkozni.
(#) _ampervadasz_ válasza source2 hozzászólására (») Júl 10, 2008 /
 
Esetleg a CCD ről lehet valamit tudni?
Igaz ezzel végképp nem akarok foglalkozni most, de idővel szeretném kipróbálni, esetleg egy Trans Memoriába (MikroSD) irni, majd onnét a kijelzőre kiolvasni.
Nem áll olyan sok kivezetésből, van D0, D1, CTRL0, CTRL1, CLK0, CLK1
Még programozni tanulok (hobbiból), ezért még ennél a "technológiánál" még azért nem tartok, de szeretnék!
(#) source2 válasza _ampervadasz_ hozzászólására (») Júl 11, 2008 /
 
Ehez kell az a HW accelerator (digital image processor) rész is ami egy BGA tokos IC ami nélkül sztem nem igazán fogod működésre bírni, még ezzel az IC-vel sem, mert ahogy elnéztem nem adtak meg túl sok információt róla itt.

Szerintem a kamera+HWA kettős valami ilyesmit alkot, csak kicsit másabb formába. Ugyanúgy i2c kell beállítani, csak ez párhuzamosan adja ki az adatokat és kevesebb "tipust" támogat.

CTRL0 és CTRL1, a System CLK, azaz a telefon belső órajele jön ide, a másik pedig a Kamera engedélyezés jel. Még van az i2c, és az a "különleges" CCP,data/clk,P/N szerintem ez odd/even akar jelenteni, de nem biztos. Erről sokminent sajna én sem tudok mondani.

üdv
(#) _ampervadasz_ válasza source2 hozzászólására (») Júl 11, 2008 /
 
Nem semmi, kössz az információt! a telefon többi része is meg van, többek között a BGA tokos image processzor is, az adatlapján a van kapcsolási rajz, szóval aszthiszem már csak maga az összeállítása hiányzik, meg persze a programozás. De ez csak feltevés.
Következő: »»   8 / 46
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem