Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Arduino
A klónok CH340 Soros-USB illesztőjének drivere (Letöltés)
Lapozás: OK   642 / 847
(#) Egri Frédi válasza szalamandra hozzászólására (») Júl 18, 2020 /
 
Majd megnézem …
Azért köszi.
(#) tbarath válasza szili83 hozzászólására (») Júl 18, 2020 /
 
Alapvetően mindegyik digit forrasztóállomás arról szól, hogy:
- mérsz egy jelet ADC-vel,
- ebből hőfokot számolsz, ezt kijelzed
- és a beállított hőmérséklet függvényében egy digit kimenettel kapcsolsz egy kapcsolóelemet
Pákától függ az, hogy mekkora erősítés kell az ADC előtt, illetve kell-e "diode clamp" (most nem jut eszembe magyar szó). A kapcsolóelem pedig FET DC esetén, vagy opto+triak AC esetén, ez esetben a nullátmenetet is érdemes figyelni.
Amúgy rémlik egy DIY állomás, ami mindent is kezelt (T12, Weller, JCB, stb.), azt hiszem unisolder a neve. Asszem nem Arduino, de tutira van a neten olyan is. Ha találsz, akkor dobd be ide, aztán megnézzük jól
(#) sector99 válasza szili83 hozzászólására (») Júl 18, 2020 / 1
 
Itt van például egy. Nem Wellerhez készült, de ahhoz is biztosan be lehet állítani. Elég "komoly" programja (és setup-ja) van, bár én nem értek hozzá. Már próbapanelon összerektam, de még tapasztalatom nincs vele. Én majd egy Ersa betéthez akarom használni.
(#) szili83 válasza sector99 hozzászólására (») Júl 18, 2020 /
 
Köszi! Ez tényleg komolynak tűnik, de nem is értem miért van ennyire elbonyolítva.
(#) sector99 válasza szili83 hozzászólására (») Júl 19, 2020 /
 
Itt meg egy másik, most találtam. Nagyon jól dokumentált, és sokféle paraméter állítási lehetőséggel.
(#) szili83 hozzászólása Júl 19, 2020 /
 
Arduinoval mivel lehetne negyon pontosan ellenállást mérni? 20-60 ohm közötti értéket. Akár valami moduleval.
(#) Lac364 válasza szili83 hozzászólására (») Júl 19, 2020 /
 
Nagyon pontosan nálad mit jelent, csak hogy mindenki tudja.
(#) pipi válasza szili83 hozzászólására (») Júl 19, 2020 /
 
Keress PT100-as hőmérő kapcsolásokat, ez nincs túl messze tőle, belefér a mérési tartományba
pl kapható modul MAX31865 ic-vel ebayon/ali-n, arduino mintaprogramot is találsz
Egyébként valami pontos feszgenerátor, és hídkapcsolás egyik ágába teszed a mérendő ellenállást.
(#) szili83 válasza pipi hozzászólására (») Júl 19, 2020 /
 
Köszi, a MAX31865-t kipróbálom, rendeltem belőle. Nem tudom, hogy milyen felbontása lehet, de ha 0.5 fokra be tudom lőni az én kapcsolásomhoz, ami azt jelenti hogy ~0.1 ohm pontosággal mér, az már remek. Egy arduinos alapkapcsolással ezt csak 0.4ohm-ra sikerült levinnem.
(#) Josi777 válasza szili83 hozzászólására (») Júl 19, 2020 /
 
A legegyszerűbben egy differenciál műveleti erősítővel és mivel nem nulla a minimum mérendő érték, ezért elegendő egy tápfeszültséges táplálás.. A bemenetére egy Wheatstone hidat kötsz, aminek az egyik "alsó" ellenállása helyére kötöd a mérendő ellenállásodat. A kalibrálása úgy történik, hogy a híd másik oldalán lévő feszültségosztót úgy állítod be, hogy legkisebb mérendő ellenállás értéknél közel nulla legyen a kiegyenlítettség, praktikusan néhány tized volt. Az erősítést pedig úgy állítod be, hogy a maximális értéknél valamivel a tápfeszültség alatt legyen az erősítő kimeneti feszültsége. A műveleti erősítőt mindenképpen külön stabilizált tápról célszerű meghajtani, valamint célszerű gondoskodni róla, hogy a kimenetén ne jelenhessen meg akkora feszültség, ami károsíthatja a DAC-t.
(#) pipi válasza szili83 hozzászólására (») Júl 19, 2020 /
 
A mintaprogi kiirja a mért ellenállás értékét is. Mondjuk lehet kalibrálnod is kell...
(#) szili83 válasza Josi777 hozzászólására (») Júl 19, 2020 /
 
Ahogy olvasom nagyon kényes a műveleti erősítős kivitel, nem? Nem jobb a MAX31865-vel való megoldás?
(#) Josi777 válasza szili83 hozzászólására (») Júl 19, 2020 /
 
Nekem nem "kényes", a külön IC-s megoldás erre a feladatra, hanem egyszerűbb. Ez a MAX31865 IC kimondottan PT100-as hőmérséklet érzékelőhöz készült. Amúgy az is egy differenciál erősítő, Wheatston híddal, külső referencia ellenállással. Az előnye, hogy készen van, a hátránya, hogy neked kell kiolvasni a regisztereit, ha ellenállás értéket szeretnél kapni, mert az Ardu könyvtárak hőmérsékletben adják vissza az értéket. Legalábbis nincs tudomásom róla, hogy lenne másmilyen könyvtár hozzá. De ha van, akkor viszont, mivel kompaktul egyben van, jobb választás, ha nem szeretnél "vacakolni" az áramkörrel.
(#) szili83 válasza Josi777 hozzászólására (») Júl 20, 2020 /
 
Nekem ha pontosan méri az ellenállást, akkor tökéletes. A diff erősítős kapcsolások ahogy nézem kényesek, de igaz olcsóbbak, és ha van akkor gyorsabban megoldható. A MAX-ra pedig várni kell amíg megjön.
(#) Jonni hozzászólása Júl 20, 2020 /
 
Az arduinonak (mint hardware) árt a ki- be kapcsolgatás? Úgy értem ha naponta egy időzítő ki be kapcsolgatná lerövidítené az élettartamát? Vagy jobb ha mindig kap tápot?
(#) Massawa válasza Jonni hozzászólására (») Júl 20, 2020 /
 
Alapbol nem.
(#) Kera_Will válasza Jonni hozzászólására (») Júl 20, 2020 /
 
Küld el aludni a uC és kész. Nem fogyaszt annyit ha meg kell neki csinálni valamit akkor ébredjen fel valamitől.
deep sleep
(#) Jonni válasza Kera_Will hozzászólására (») Júl 20, 2020 /
 
Van nekem rákötve egy ds3231 rtc. Esetleg ezzel valahogy meg lehet csinálni? Jaa látom a szövegbe ott az rtc.
A hozzászólás módosítva: Júl 20, 2020
(#) pipi válasza Josi777 hozzászólására (») Júl 20, 2020 / 1
 
Ez a lib kiirja az ellenállást
dafruit_MAX31865

uint16_t rtd = thermo.readRTD();

Serial.print("RTD value: "); Serial.println(rtd);
float ratio = rtd;
ratio /= 32768;
Serial.print("Ratio = "); Serial.println(ratio,8);
Serial.print("Resistance = "); Serial.println(RREF*ratio,8);
Serial.print("Temperature = "); Serial.println(thermo.temperature(RNOMINAL, RREF));
A hozzászólás módosítva: Júl 20, 2020
(#) Josi777 válasza pipi hozzászólására (») Júl 20, 2020 /
 
Az remek. Akkor használható az adott feladathoz.
(#) pipi válasza szili83 hozzászólására (») Júl 20, 2020 /
 
https://datasheets.maximintegrated.com/en/ds/MAX31865.pdf
adatlap 30. oldal szerint, lehet kell korrigálnod a mért értéket...
(#) szili83 válasza pipi hozzászólására (») Júl 20, 2020 /
 
26 oldalas a dokumentum. Mire gondolsz, és megkeresem benne.
(#) pipi válasza szili83 hozzászólására (») Júl 20, 2020 /
 
Bocs, mellényúltam, ami a linken van 20. oldal
(#) szikorapéter hozzászólása Júl 23, 2020 /
 
Sziasztok. Arduino nano alapon megvalósítható szerintetek egy fázisú frekvenciaváltó? Vagy érdemesebb rögtön 3F-ra építeni? Szeretném lecserélni az eszterga gépem frekiváltóját, mivel a régi bedöglött benne, de annak amúgy si sok hibája volt már sajnos, így inkább építenék egyet, amivel ha baj van meg tudom javítani.

Amire szükségem volna: oda-vissza forgás, lágy indítás (bár nem létszükség), fordulatszám nagyon alacsonyról legyen szabályozható (kb 10-20Hz -től 200-ig.).
Tudom nem pont erre való az arduino , de jó lenne ha nem diszkrét gyári elemekkel építeném meg mivel azok magukban is igen borsos áron vannak, beszerzésük pedig sok idő , addig pedig áll a gép is.

A mostani még vonszolja magát de már elég kehes, ezért építenék egy másikat a helyére, azért arduino-val mivel abban van minimális jártasságom.
(#) szikorapéter válasza szikorapéter hozzászólására (») Júl 23, 2020 /
 
Lényegében körübelül rá is leltem a válaszomra az interneten, csak kérném a megerősítéseteket abban hogy ez a dolog működne-e ebben a formában, és ha igen mit kell módosítsak ahhoz hogy az oda-vissza forgást meg tudjam valósítani? (leginkább a kódban)
Az oldal ahonnét a kódot, és az arduino alap bekötését venném:
Innét venném a kódot, és a 3F jel meghajtást

Innét pedig a teljesítmény fokozatot, és annak meghajtását:
innét pedig a második képen a tranyóval kieg. használnám IR2110-el.

Ezeket ha összeollózom kódilag-meghajtásilag jó lehet?
Ha igen, és sikerülne módosítani a kódot úgy hogy a motor forgásirányát is tudjam változtatni, vagy tudjam stoppolni is, az szuper lenne, akkor utánna átvinném a témát a frekiváltós topicra, ott pedig a végteljesítmény FET-eket válogatnánk bele össze.

Előre is köszönöm mindenkinek a segítséget a topicban.
(#) GPeti1977 válasza szikorapéter hozzászólására (») Júl 24, 2020 /
 
Egyik sem jó, nézz át a sárga fórumra ott gyakran kapsz használtan olcsót.
(#) szikorapéter válasza GPeti1977 hozzászólására (») Júl 24, 2020 /
 
Pont a lentebb leírt indokok miatt nem akarok másikat venni, inkább építenék, mivel a vásároltak zömében diszkrét elemek végzik a meghajtást, így ha tönkremegy akkor nem javítható csak általában többért mint amibe kerül a frekiváltó.
Esetleg ötlet hol /hogyan tudnék hasonló "kit" szerűen építeni frekiváltót, vagy már bevált kapcsolás létezhet erre?
(#) GPeti1977 válasza szikorapéter hozzászólására (») Júl 24, 2020 /
 
Van egy PIC es kapcsolás amit megépítettem de az sem lettt tökéletes. Azért nem jó mert amiket linkeltél mert szinuszjelet kell kirakni pwm-ből, ha a frekvencia 50Hz alá csökken akkor a feszültséget azaz a kitöltést is csökkenteni kell.
(#) szikorapéter válasza GPeti1977 hozzászólására (») Júl 24, 2020 /
 
Mindenképpen szinuszos meghajtást igényel? (Jó ebben a részében nem voltam biztos )
A PIC-es is érdekes lehet, van ismerősömnek pic programozója.
(#) KoblogPerGyok válasza szikorapéter hozzászólására (») Júl 24, 2020 /
 
Szia!

Szerintem lehet. Kell hozzá egy jelgenerátor, majd egy erősítő fokozat. Arduino + jelgenerátor, esetleg egy kijelző.

Bővebben: Link

Bővebben: Link
Következő: »»   642 / 847
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem