Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Arduino
A klónok CH340 Soros-USB illesztőjének drivere (Letöltés)
Lapozás: OK   660 / 845
(#) Vacok válasza Vacok hozzászólására (») Nov 4, 2020 /
 
Ez az interneten lévő kész kapcsolás, mely megépítve modul formában is kapható. Gondoltam arra, hogy az ellenállás létra után lévő műveleti erősítőt kihagyom és akkor hátha nem okoz ekkora gondot.
(#) proli007 válasza Vacok hozzászólására (») Nov 4, 2020 /
 
Oké, ez jóindok. De akkor is a dióda helyett egy ellenállást célszerű tenni. Mert úgy korrekten számolható az áram, nem a dióda nyitófeszültségére és (hőfokfüggésére) van bízva a dolog. Így a tápfesz értékével arányos az áram és ez a lényeg, ha már a referencia is abból van.

Ha kihagyod a követő erősítőt, nem lesz rosszabb a dolog. Igazából akkor lenne értelme ha a nyomógombok és az AVR között nagy távolság van, hogy kis impedancián vigye tovább a jelet.
[off][/off]ui: Szaggat ez a mocsok NET..
A hozzászólás módosítva: Nov 4, 2020
(#) jimmi12 válasza b10up hozzászólására (») Nov 4, 2020 /
 
Szia, köszönöm! Az első módszer bevált.
(#) vyky hozzászólása Nov 4, 2020 /
 
Sziasztok. A terv az lenne,hogy egy pir szenzor jelére egy relémodul bekapcsolna.
A program meg van,jól is üzemel,de a relémodulon csak a visszajelző fény(led) világít,maga a relé nem húz be,most jelenleg az arduino adja neki a delejt.
Ha külön tápról üzemeltetem,akkor mindig behúzott állapotban van a relé és a visszajelző fény nem világít.
Mi a megoldás?
(#) KoblogPerGyok válasza vyky hozzászólására (») Nov 4, 2020 /
 
Szia!

Tennél fel képet? Szerintem valami nem jól van bekötve. Nem foglalkoztam sokat ilyennel, de páran itt igen.
A hozzászólás módosítva: Nov 4, 2020
(#) usane válasza vyky hozzászólására (») Nov 4, 2020 /
 
A 2 táp negatívja közösítve van? Egy kép tényleg sokat segítene.
(#) vyky hozzászólása Nov 4, 2020 /
 
Igen,a két táp gnd-je közös, nem tudom a kép mennyire adja vissza, de jó a bekötés.
Ezen a képen az arduino adja a tápot.
A hozzászólás módosítva: Nov 4, 2020
(#) Johnycorp válasza vyky hozzászólására (») Nov 4, 2020 /
 
Szia.

Pár dolog:
- Arduino és a relémodul GND-je legyen összekötve (ahogy előttem is írták)
- lehetőleg ne az Arduino adja az 5V-ot a relémodulnak majd
- a relémodul bemenetei aktív alacsony szinttel működnek. Azaz COM-ra kötve húz meg a relé (ha jól ismerem fel ezt a fajta panel az optocsatolóval)
- RY-Vcc és Vcc pontokra legyen felrakva a jumper a relépanelen
- bemenetek legyenek egyenként felhúzva 5 V-ra (10 kΩ például)
- Arduino kimenete a
digitalWrite(kimenetNeve, LOW);
parancsra fogja vezérelni. Kikapcsoláshoz pedig a
digitalWrite(kimenetNeve, HIGH);
parancs kell.

Lásd még a mellékelt képet is. Bocsánat, egy rajzomból metszettem ki csak gyorsan.
R1 nem kell, az R9 és 10-ről alul elinduló vezetékek mennek az Arduino felé.

relemodul.png
    
(#) vyky válasza Johnycorp hozzászólására (») Nov 4, 2020 /
 
Szia.
Nekem a panelon jd-vcc van,de gondolom ez nem számít.
A bemenetet felhúzom,és kipróbálom.
(#) proba válasza Johnycorp hozzászólására (») Nov 4, 2020 /
 
Arra nem emlékszem, a pir modul mennyire kompatibilis kimeneti oldalon az 5V os arduinóval ( szerintem nem nagyon ) a felhúzó ellenállást nem eröltetném. A 3,3V-os arduinó viszont nem kompatibilis az 5V-os relé modullal, max bemeneti oldalon, bár lehet ott sem. A másik, szerintem a kép sarkában nem a legegyszerűbb arduinó van, az mintha 3,3V-ról járna amúgy is. amíg ez nincs tisztázva, 5V-ra nem nagyon húzogatnék semmit.
A hozzászólás módosítva: Nov 4, 2020
(#) vyky hozzászólása Nov 4, 2020 /
 
A bekötésem jó,de a helyzet változatlan.
(#) vyky válasza proba hozzászólására (») Nov 5, 2020 /
 
Szia. Sima arduino klón.A kimeneten a relé fel az 5 volt megjelenik.
(#) usane válasza vyky hozzászólására (») Nov 5, 2020 /
 
Idézet:
„Ha külön tápról üzemeltetem,akkor mindig behúzott állapotban van a relé és a visszajelző fény nem világít.”


Ezt elég furcsán hangzik. Ha csak a tápot adod rá és az Arduinora nem kötöd rá akkor is behúzva van?
(#) vyky válasza usane hozzászólására (») Nov 5, 2020 /
 
Igen, behúzva marad.
(#) usane válasza vyky hozzászólására (») Nov 5, 2020 / 1
 
Akkor azon valami hibás. Jel nélkül elengedve kellene legyen. Túl sokminden nincs rajta. Valószínűleg az opto kimenete zárlatos.
(#) vyky válasza usane hozzászólására (») Nov 5, 2020 /
 
Köszönöm,akkor rendelek másikat.
(#) usane válasza vyky hozzászólására (») Nov 5, 2020 / 1
 
Ardu nélkül 10k-val húzd fel a bemenetet a +5V-ra. Ha úgy is behúzva marad akkor optohiba lesz szerintem de egy multival kimérheted. Nem biztos hogy éremes másikat rendelni, ha van a közeledben elektronikai bolt optocsatolót lehet venni többfélét.

Szerk: Esetleg még tranzisztor hiba is lehet, jól megnézve a képet az is van rajta.
Ja, meg most nézem johnycorp kapcsolási rajzán rajta van.
A hozzászólás módosítva: Nov 5, 2020
(#) proba válasza vyky hozzászólására (») Nov 6, 2020 /
 
Valamit nem értek, ha külön tápról megy, mindíg behúz, ha az arduinó tápjáról megy, soha nem húz be a jelfogó, akkor van némi eltérés az általam elképzelt, és az általad megépített dolgok között. Kezdjük az elején, kikötsz mindent. A relé modul RY-VCC re 5V pluszot kötsz, a GND-re negatívot, a jumpert leveszed. Ekkor mit csinál ? Következő kérdésem, az RY_VCC-t összekötöd a VCC-vel. Ekkor mit csinál? A következő kérdés, az egyik bemenetet a GND-re kötöd, akkor mit csinál? ( arduinó még sehol!!) . Amikor roszzul viselkedik külső tápról, akkor az ugye nem kapcsolóüzemű, egy másik amiről az arduinó megy az sem, és az arduinó sincs összedugva a számítógéppel. Az arduinónak nem az A0...AX lábat használod ugye?
(#) vyky válasza proba hozzászólására (») Nov 6, 2020 /
 
Szia. Ha a jumper a helyén van ,és a GND,meg az 5Voltot bekötöm,akkor behúz alapból.
Ha RY-VCC-re kötöm akkor is behúz. Digitális lábakat használnék a 7-8 ast. Ha a bemenetet GND-re kötöm a led bekapcsol.
A hozzászólás módosítva: Nov 6, 2020
(#) usane válasza vyky hozzászólására (») Nov 6, 2020 /
 
Arduino nélkül ha a benmenetet összekötöd a gnd-vel világít a jelző LED, ? Próbáld a mindkét bemenettel. Meg a relének is kattannia kell. Mindkét relé behúzva van? Azért elég durva ha mindkét oldal rossz lenne.
(#) vyky válasza usane hozzászólására (») Nov 6, 2020 /
 
Igen világit. Mind a kettőnél.
(#) usane válasza vyky hozzászólására (») Nov 6, 2020 /
 
Ok. És mindkét relé behúzva van folyamatosan? Egyik sem kattan ha a hozzá tartozó bemenetet leveszed a GND-ről vagy visszarakod? Valamint ha a jumpert lehúzod is oldani kell a relének.
(#) vyky válasza usane hozzászólására (») Nov 6, 2020 /
 
Mind a kettő relé behúzva van,ha GND-re kötöm,ha a jumpert leveszem,oldanak.
(#) usane válasza vyky hozzászólására (») Nov 6, 2020 /
 
És ha nem kötöd a GND-re a bemenetet akkor is behúzva vannak? Akkor is viláágítanak a jelző LED-ek?
(#) vyky válasza usane hozzászólására (») Nov 6, 2020 /
 
Jumper nélkül,nem húz be a relé,és a led sem világit,ha nincs Gnd-a bemenet.Szóval egyre érdekesebb
(#) usane válasza vyky hozzászólására (») Nov 6, 2020 /
 
A jumper az kell, csak a relé behúzást teszteltettem vele. Jumper nélkül a relé nem kap Pozitív tápot. Szóval, csakhogy tiszta legyen.
Ha rajta van a jumper mindkét esetben:
A bemenet negatívra kötve akkor a LED világít és a relé behúzva van.
A bemenet nincs negatívra kötve akkor a LED nem világít és nincs behúzva a relé.
Ha ez a helyzet akkor a modul jól működik az Arduinoval összekötés viszont hibás lesz.
(#) proba válasza vyky hozzászólására (») Nov 6, 2020 /
 
Csak hogy biztos legyen, ha csak GND ÉS az RY-VCC van bekötve, semmi jumper semmi más, akkor mindkét relé húz? Ha igen, akkor már csak az a kérdés mi vezetett ehhez az állapothoz. Gyanítom, ha nem találod ki, az új panel is a kukában végzi. Milyen tápokat használtál, Esetleg nem kapott túl nagy feszültséget a panel, akár a kapcsolóüzemű táp kimenete, és a számítógép teste közötti AC feszültségből ? Nem AC tápot adsz neki? nem kapott fordított tápot valaha? Nem ugyan azon táp két kivezetését használod, és a graetz, vagy a diódák használatát elkavartad?
(#) proba válasza vyky hozzászólására (») Nov 6, 2020 /
 
Led világít, ha a VCC 5V-on, és az adott bemenet GND-n van. A relé elvben húz ha az RY_VCC 5V on a GND gnd-n a VCC 5V-on és a bemenet GND-n van, és mindezt egy tápról követed el.
(#) vyky válasza usane hozzászólására (») Nov 6, 2020 /
 
Ha a bemenet negativra kötve ,akkor a led világit,és a relé behúzva van.
Ha a bemenet nincs negativon,akkor a led nem világit,de a relé akkor is be van húzva.
(#) vyky válasza proba hozzászólására (») Nov 6, 2020 /
 
Szia.
Ha a GND és a RY-VC van bekötve Akkor led nem világit,de a relé behúz.
Először az arduinoról vettem a tápot hozzá,De nem húzott be a relé.
Aztán külső dugasztáp volt a delikvens,ami 5v 500ma.
Forditott polaritást,csak nem csináltam Bár erre a kezemet nem tenném a tűzbe.
Amúgy dc tápot használtam,telefon töltőt.
Következő: »»   660 / 845
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem