Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » [OFF] Pihenő pákások témája - Elektronika, és politikamentes topik
Lapozás: OK   3212 / 3575
(#) mek-elek válasza jani1987 hozzászólására (») Nov 5, 2020 /
 
Janika ez így homályos.
Mire gondolsz, mint audio kábel?
Hálózati, vagy jelkábel?
Hangfalon hallható a tömör réz, és az ezüstözött tömör réz közti hangzáskülönbség.
Ha csak OFC réz lenne a villany falikábel, szerintem gyertyával világítanál.
(#) nagym6 válasza mek-elek hozzászólására (») Nov 5, 2020 / 2
 
Idézet:
„Lakásonként is másképp szólna az az élő zenei hang.”
Kimaradt -régebben beleírtam-, hogy csak szabad térben akusztikamentesen lenne hiteles a hangzás. Tehát minden más zavaró körülmény kizárva. Tudom gyakorlatilag nehéz ügy, hogy zenészek kedvünkért kint a réten hegedüljenek, de akkor is csak ez az összehasonlítás lenne az igaz.
(#) granpa válasza mek-elek hozzászólására (») Nov 5, 2020 / 2
 
"Zavart érzek az erőben" A tiszta réz rosszabb vezető mint az (gyengén, a szakítószilárdság miatt) ötvözött.
(#) Sanyesz5 válasza mek-elek hozzászólására (») Nov 5, 2020 /
 
Minden tiszteletem, úgy vélem eléggé jó a hallásom, ezért is van méregdárga fülesem, hozzá jó drága külső hangkártya, tetszenek a csöves erősítők és a hangjuk, imádom a minőséget.
Nekem a drága fülesemen ki hallani ha nem jó minőségű egy zeneszám, ami még rendben is van, nem szeretnék senkit sem bántani. De nekem ez már misztikum hogy sima vagy ezüstözött kábellal jobban szól egy hangfal?!!! Kiégtem ezen, ez már szerintem inkább hit kérdése, be lehet ezt bizonyítani? Ki lehet mérni műszerrel? Vagy csak az emberi fül képes erre az emberfeletti képességre?
Kicsit úgy érzem egy szakmai forumon megerőszakoljuk a fizikát.....
(#) mek-elek válasza granpa hozzászólására (») Nov 5, 2020 /
 
Az erőmben én is. Tisztelettel, nem értem a kérdésed. "Villanyászatilag" vagy hangilag elmélkedtél?
(#) szs válasza mek-elek hozzászólására (») Nov 5, 2020 /
 
Ezt kérlek ne. Ennek a hitvitának itt újra nekikezdeni kár lenne. Azt a topicot is bezárták, és ott sem csak a veled ellenkező hitűek miatt.
(#) mek-elek válasza Sanyesz5 hozzászólására (») Nov 5, 2020 /
 
Nem gondolom, hogy egymás hallásával kellene foglalkozni. Mért vitatnám, amit Te szeretsz. Abban sem foglalnék állást, hogy hogy állsz az ezüstözött kábelhez. Meg van azért még egy két dolog, amitől előnyösebb egy hangzás. A drótok minősége ebből csupán egy dolog.
Mérések, meg lehet-e mérni, ki hogy, ki mennyire szerelmes? Mi a különbség két intellektus között?
Nekem nem célom a hittérítés, mindössze a tapasztalataim alapján szoktam dolgokat közölni.
A hallás, szerintem nem emberfeletti képesség, csupán kaptuk, és nem egyformán dolgozzuk fel amit hallunk, vagy látunk, vagy olvasunk, vagy....
(#) mek-elek válasza szs hozzászólására (») Nov 5, 2020 /
 
Ezzel részemről csitt!
(#) madzagos válasza mek-elek hozzászólására (») Nov 5, 2020 / 2
 
Bocsi de szerintem itt zárjátok le mert ez a topik is le lesz zárva.
(#) nagym6 válasza mek-elek hozzászólására (») Nov 5, 2020 /
 
Idézet:
„meg lehet-e mérni, ki hogy, ki mennyire szerelmes?”
Mennyien lebuknának ha lehetne.
(#) sargarigo válasza nagym6 hozzászólására (») Nov 5, 2020 /
 
hm... pedig emlékeim szerint még gyártottak is ilyen herkentyűt, sőt reklámozták! Volt két drót, azt kellett markolni, és a műszer mutatta a szerelmesség fokát. Gondolom nem a bőr ellenállását mérte.. biztos nem
Na, meg is találtam Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Nov 5, 2020
(#) Bakman válasza sargarigo hozzászólására (») Nov 5, 2020 /
 
A fene tudja, ki mennyire ellenálló a szerelmességi foka függvényében.
(#) Sanyesz5 válasza mek-elek hozzászólására (») Nov 5, 2020 /
 
Egyébként erre lenne egy teszt, ahol az alany nem tudja előre pl milyen kábellal fog ugyanaz a zene megszólalni, ha úgy is eltalálja meghajlok az ismeretlen előtt...
A hozzászólás módosítva: Nov 5, 2020
(#) mek-elek válasza Bakman hozzászólására (») Nov 6, 2020 /
 
A válasz szerintem igen egyszerű, ha ellenálló, akkor csak hiszi, hogy szerelmes. Szerintem a szerelemben az a szép, hogy nem más ellen van, hanem valamiért, valakiért.
(#) sargarigo válasza mek-elek hozzászólására (») Nov 6, 2020 /
 
Lányaim tanúsítják!
(#) Ódenka válasza sargarigo hozzászólására (») Nov 6, 2020 /
 
Még kisiskolás koromban már volt ilyen kedélyállapot feljavító készülék! Az egyik tanuló fogott két drótot - kérte a másik, hogy segítsen, érdekeset mutat - a másik végén egy csengőtrafó volt, meg egy laposelem a Kezelőnél. A 9V-os részen bizgette az elemmel a trafót, így a drótfogó pajti felvillanyozódott...
De igazán a többiek derültek. Olcsó volt és sosem romlott el.
(#) Rosszmáj hozzászólása Nov 6, 2020 /
 
A telefoninduktor se volt rossz. Meg a félöklömnyi szovjet tantálkondi, meg a fémházas piezo öngyújtó a műanyag gombba sülyesztett csavarra vezetett elektródával ...
(#) mek-elek válasza Sanyesz5 hozzászólására (») Nov 6, 2020 /
 
Privátban válaszoltam!
(#) mek-elek válasza Rosszmáj hozzászólására (») Nov 6, 2020 /
 
Úgy látszik sokunkat megérintett a Teslásdi. Nekünk egy minek nevezzelek szőr vagy szemölcspiszkáló volt egyik nagybátyám öröksége. Unokabátyám hívta fel a figyelmemet gyerekkoromban, erre a "játékszerre", amikor én ültem fémvázas íróasztalomban, ő meg hozzátartotta valahol a fémházhoz, és akkor az én fenekembe beleálltak a nagyfeszívek. Kellemes ózon szaga volt, és lehet, hogy ezért nőtt kevesebb szőr ezen a felemen
(#) mek-elek válasza mek-elek hozzászólására (») Nov 6, 2020 /
 
Majd el felejtettem a Némo kapitányban is volt ilyen, amivel a bennszülötteket eltérítették.
Szégyenlem, de a kíváncsiság, vagy a technikai érdeklődés vezetett-e oda, hogy amikor nagyobb lettem egyik barátommal a bérházban kipróbáltuk a bentlakókon, a lépcsőházi ajtókilincsre kötve vékony vezetékkel. Azért ezek nem adták fel, mert ennek ellenére hazamentek.
(#) Udvari Zsombor hozzászólása Nov 8, 2020 / 1
 
Ma van a névnapom.
(#) Ódenka válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Nov 8, 2020 / 1
 
Maradj egészséges!
(#) solti_imre válasza mek-elek hozzászólására (») Nov 8, 2020 / 1
 
Bocsánat, valószínűleg nem kellő alapossággal fogalmaztam meg a véleményem - névnap ide vagy oda! - de amit fenntartok: Egy hangzást csak és kizárólag az élő, akusztikus hangképhez lehet hasonlítani!

"az előhangszerek hangja is környezet függő"
- Természetesen ez így van - ezért is nem mindegy, hogy fegyencek, vagy úriemberek biztosítják a környezetet...

"a teszten is emberek ülnek. Kicsit olyan ez, mint Amerikában az esküdtszék"
- Így igaz. De ha 12 ember azt állítja, hogy valami jó, az nem egyenlő azzal, ha tizenketten mondják valamire, hogy elviselhetetlen.
(#) mek-elek válasza solti_imre hozzászólására (») Nov 8, 2020 /
 
Legyen a tiéd az utolsó szó e témában.
(#) nagym6 válasza mek-elek hozzászólására (») Nov 9, 2020 /
 
Akkor most kié az utolsó szó?
(#) Moderátor hozzászólása nagym6 hozzászólására (») Nov 9, 2020
 
Az enyém!
(#) nagym6 hozzászólása Nov 9, 2020 /
 
Bocsánat. Csak viccesnek szántam, nem kekeckedni akartam.
(#) Petyaa hozzászólása Nov 10, 2020 /
 
Üdv! Nemrég vásároltam egy Hyundai 900w-os ütvefúrót épp egy ilyet.

Tucat termék más más névvel persze. Betonba próbált már valaki ilyennel fúrni? Mennyezeti lámpa felfúrásához kellene max 2-3db 5mm-es furathoz.
(#) Bakman válasza Petyaa hozzászólására (») Nov 10, 2020 / 1
 
Beton és beton között van különbség bőven. Ha nagyon kemény a beton, akkor inkább ne eröltesd ezzel.

6-os furatnál (tiplinél) ne add alább. Ha a lámpa nehéz, akkor mehet a 8-as, egyébként felesleges, kivéve akkor, ha gyenge a beton.
(#) TAttila77 válasza Petyaa hozzászólására (») Nov 10, 2020 / 1
 
Hozzám a nyáron hoztak egy ilyen technikai képződményt javításra. Nem egy erős darab, sőt! Ha nem vastag fúróval fúrsz lyukat pl. tipninek, akkor kibírja, de a tízes fúróval már óvatosabban bánnék. Sajnos a neve mindent elárúl. Remélem olcsón vetted.
Összességében ne gyilkold, mert azonnal leég a forgórésze kommutátorostól. Arra éppen jó, hogy hébe-hóba kifúrsz vele egy pár lyukat, de nem feltétlen betonba.
Sajnálom hogy kiábrándítottalak most.
Következő: »»   3212 / 3575
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem