Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Quad 405-ös erősítő tapasztalatok és hibák
Lapozás: OK   41 / 399
(#) Ga_bor hozzászólása Jún 15, 2008 /
 
Sziasztok! Nemrégiben építettem meg a quad 200w-os verzióját. Mélyláda erősítőnek használom. Van természetesen szűrő is előtte. 630VA toroidról küldöm neki 2*10000µF kondival. Táp feszültség 52-54V(hálózattól függ). Egy 4ohm-os 600 W-os szubot hajtok róla és 3/4-ed hangerőnél (log. poti) már torzít. Méricskéltem az áramokat egyszerű multival (tudom, hogy nem lehet igazából jól mérni ezt vele) és 1,4-1,6A-ig tiszta, de ha tovább küldöm még jócskán nő a hangszóró kilengése, de torzít és ekkor is az áram max 2,2A. 5A-os biztiket is kicseréltem 2,5A-ra és helyén maradtak.
200W-hoz szerintem kéne ilyen fesz. mellett legalább 2,5-3A . Mi lehet a gond vele?
(#) sound.man válasza Ga_bor hozzászólására (») Jún 15, 2008 /
 
Szerintem csak szipmlán túlvezérled. Építs egy túlvezérlés jelzőt (én olyat építettem mint ami a castone-ba van, nem is bonyolult, egy tranyó kell bele) és nézd mikor kezd el villogni a led.
(#) Ga_bor válasza sound.man hozzászólására (») Jún 16, 2008 /
 
Nem, nem volt túl vezérelve! Utána láttam, hogy már nyitottak egy témát ezzel kapcsolatban (reccsen a quad 405-öm) és ott szerencsére meg volt a megoldás és működik! . Azért köszi a választ!
(#) taxiboy válasza borvendeg hozzászólására (») Jún 16, 2008 /
 
Alumíniumot én is szeretnék forrasztani!!!!!!!
(#) xadaiy hozzászólása Jún 19, 2008 /
 
Sziasztok!

Kis segítségre lenne szükségem. Kaptam egy leégett 405-öst, sikerült is félig-meddig megjavítani. Az a baja, hogy viszonylag már kis kivezérlés (Ubepp=140mV 1kHz) esetén elkezdi levágni a kimenőjel tetejét. Az alja rendben van a színusznak. Elvileg minden alkatrész rendben van, egyedül talán az áramkorlátozó rész 0,091Ohm-os ellenállásában nem vagyok biztos. Én tekertem ellenálláshuzalból, de kimérni nem tudtam, hogy biztos annyi, amennyi...
Ez egy tunningolt változat, nagyobb teljesítményű tranyókkal, NE5534-el, és kb. 60V-ról megy. A tulaj azt mondta 4Ohm-os terhelést is viszi. De maga a kapcsolás szinte u.az mint ami Rádiótechnikában fellelhető.
(#) válasza xadaiy hozzászólására (») Jún 19, 2008 /
 
Szia!

Egyik felét vágja a szinuszjelnek? Biztos jók a végtranyók? Nekem ilyet akkor csinált amikor az egyik végtranyó el volt szállva...
(#) xadaiy válasza hozzászólására (») Jún 20, 2008 /
 
Zsír új az összes tranzisztor, és ki is mértem őket beépítés előtt.
(#) sixtek válasza xadaiy hozzászólására (») Jún 20, 2008 /
 
Az altalad keszitett 0.091Ohm helyere tegyel be egy 0.1Ohm/5W-os ellenallast es vele parhuzamosan egy 1Ohm/0.5W-osat.
(#) xadaiy válasza sixtek hozzászólására (») Jún 20, 2008 /
 
Köszi, kipróbálom!

És ha 4 Ohm-mal lesz terhelve akkor így nem fog túl korán belépni az áramkorlát?
(#) sound.man válasza xadaiy hozzászólására (») Jún 20, 2008 /
 
Befog... Nem is kicsit idegesítő kattogó hangot fog adni a hangszóró. Ha 4 ohm -on akarod hajtani akkor két darab 0,1 ohm -os ellenást kell párhuzamba egymásra forrasztani és úgy már jó lesz.
(#) hapro hozzászólása Jún 21, 2008 /
 
Sziasztok!

Szerintetek a QUAD-405-nek milyen tranzisztorokkal és IC-vel van a legjobb hangja?
És van-e valakinek a régi, nem URABAN-os 405 nyákrajza sprintben? Egy JPG képem van nekem, is csak ha van ilyen valakinek, akkor nem rajzolom át *.lay-be. És ha van, akkor ide feltehetné.

köszi
(#) hapro válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jún 21, 2008 /
 
NE 5534 -et akartál írni?
MJE 5534-ről még nem hallottam.
(#) xadaiy válasza sound.man hozzászólására (») Jún 21, 2008 /
 
Köszi!
(#) zsilaci válasza hapro hozzászólására (») Jún 21, 2008 /
 
Idézet:
„És van-e valakinek a régi, nem URABAN-os 405 nyákrajza sprintben?”


Szia!

Nekem egy kissé átalakított verzió van, biztosítékokat raktam a végfokpanelre, csatlakozási pontok az Urbán-féléhez hasonlóan flastecker csatlakozó, a 0,1 ohm-os ellenállás szintén Urbán-féle megoldás.

Az eredeti NyÁK-on hiányzott a Zobel-tag, azt is pótoltam.

Ja, és TL071 + BD241-2 + TIP35C (ST) a félvezetőkészlet.

Üdv
(#) hapro válasza zsilaci hozzászólására (») Jún 21, 2008 /
 
Köszönöm.

kicsit átreszelgetem a szám íze szerint, és akkor uccu neki....
(#) Brienter hozzászólása Jún 21, 2008 /
 
Üdv!
Van egy quad erősítőm amit meg kéne javítanom.
Hiba: Nem szól semmit sem csinál.
Egyértelműen el van égve 4 ellenállás.
Rendbe van hogy kicserélem de milyen értékűekre és mitől égtek szét?
Talán elhalálozott valamelyik tranyó?
Ki fogom mérni hamarosan mindegyiket.
quad-ban többféle verzió is létezik?
Mert ha igen akkor kérnék rajzot vagy jó ami itt van az előző hozzászólásban?

P1090130.JPG
    
(#) hapro válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jún 21, 2008 /
 
MJE tranyók miért is nem váltak be?

MJE3281-et ajánlják sok külföldi oldalon bele.
(#) Brienter válasza Brienter hozzászólására (») Jún 21, 2008 /
 
Kimértem a tranyókat.
Bd242C tranzisztorok hibátlanok.

A 2N3773 tranzisztorpár ha jól mértem hibás.
Valaki meg tudná mondani a lábkiosztást mert nem tiszta az ami az adatlapban van.
(#) hapro válasza zsilaci hozzászólására (») Jún 21, 2008 /
 
Sziasztok!

pár hozzászólással ezelőtt tett fel zsilaci kapcsolási rajzot, és nyákrajzot.
ellenőriztem, és a kapcsolási rajzban két hibát is találtam! Az szerint ne építsétek meg.

A két hiba a T7 tranzisztor emittere közvetlen össze van kötve a plusz táppal, aminek nem kellene össze kötve lennie, és egy másik hiba, hogy a D7 jelű diódafölött közvetlen vízszintesen futó vonalon hiányzik a pötty, szóval a rajz szerint nincs összekötve a két vezeték, de egyébként meg össze kell kötni!

A nyákon az R5 jelű ellenállás hiányzik, a C14 és C15 jelű kondik is hiányoznak. A nyákrajzon néhány kondi polaritása fordítva van jelölve.

És ha ezt a nyákot válassza valki, akkor figyeljen arra is, hogy egy átkötés bele van tervezve az R32 jelű 0,1ohm 5W-os ellenállás alá a pozitív tápágnál.

Ha kijavítom ezeket a dolgokat újra felteszem a nyák és kapcsolási rajzot.

(#) zsilaci válasza hapro hozzászólására (») Jún 21, 2008 /
 
Sziasztok!

Köszönöm az észrevételeket hapro-nak, elnézést a hibákért.

Hozzátennék pár dolgot:
Az R5 ellenállás csak NE5534 esetén kell, TL071-nél közvetlenül mehet a GND-re az IC 3-as lába.
A két 100nF-os kondi zavarszűrés céljából van a rajzon, az eredeti kapcsolásban nem szerepel, én is anélkül építettem meg, nincs semmi alapzaja így sem az erősítőnek.
NyÁK rajzolásakor nem szoktam a kondik polaritásával bíbelődni, csak építés közben ellenőrzöm. Az átkötésről meg megfeledkeztem, már nem most építettem az erősítőt.

A kapcsolási rajzot javítottam.

Mégegyszer elnézést,
Üdv

quad_405.JPG
    
(#) zsilaci válasza hapro hozzászólására (») Jún 21, 2008 /
 
Javítottam a NyÁK-on is a kondik polaritását, berajzoltam az átkötést, csatolom.

405.lay
    
(#) hapro válasza zsilaci hozzászólására (») Jún 21, 2008 /
 
Szia!

A C2-C3-D1-D2 tag mi célt szolgál ott a visszacsatolásnál?

Átrajzoltam egy első változatúú QUAD 405 panelját, csak 1mm-es vezető sávokkal, TO-3-as tranzisztorhoz, fólia csíkokat igény szerint vastagítani kell még !!IC tápáganként 100nF+10-100µF kondi szűrést raktam bele, bele került a zobel tag is, 5W teljesítmény ellenállásokat terveztem a 0,091ohmos ellenállások helyére, igény szerint a lehetnek ezek emeletes ellenállások, ha 0,091ohmot akar valaki 0,1+1ohm a tetejére.

IC 6-os lába után a kimenetén van még 1kohm-os ellenállás is, ha nem kell valakinek akkor csak kösse át, és az IC 3-as lábához is betettem egy ellenállást a földre, ha nem kell akkor csak kössétek át.

A kapcsolás gyakorlatilaq az ami ebben a hozzászólásban van:
Bővebben: Link

Nyákra nem került rá a C1-C2-D1-D2 tag.

átnéztem de talán tévedhettem is, szóval mindenképp nézzétek át mielőtt bármit is tennétek vele.
(#) Brienter válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jún 21, 2008 /
 
Üdv!
Igen már megtaláltam már a lábkiosztását.
Tudna valaki segíteni kapcsolás rajz ügyben?
Ja és az ellenállások mindegyike a tranyókhoz kapcsolódtak úgyhogy gondolom a traníó nyírta ki őket.
(#) gambler hozzászólása Júl 5, 2008 /
 
Hellotok! Erre a Quad 405re amit zsilaci rajzolt +/- hány V tápfeszültséget kössek, és a T6-os milyen tranyónak kell lenni? A kapcs. rajzon nincs rajt. Köszi
Szabolcs
(#) hapro válasza gambler hozzászólására (») Júl 5, 2008 /
 
T6 - Bc212

+-36 -tól +- 50V-ig
(#) gambler válasza hapro hozzászólására (») Júl 7, 2008 /
 
Köszi hapro!
gambler
(#) hitter.zoltan hozzászólása Júl 10, 2008 /
 
hello lenne egy olyan kérdésem hogy a régi rádiotekniás quadot épitem ebben van egy olyan ellenállás talán hogy 0,091 az értéke---ilyet honnan szedjek?vagy mi ez egyáltalán? sokan azt mondták hogy csak simán 1mm cuz huzallal hidaljam át a két pontot.

előre is köszi
(#) hapro válasza hitter.zoltan hozzászólására (») Júl 10, 2008 /
 
Hali!

1ohm + párhuzamosan vele 0,1ohm az szinte pont ennyi (0,09090909). Egymás tetején nagyon jól elvan ez a két 5W-os ellenállás, vagy így lehetnek akár 3-3W is.
(#) hitter.zoltan válasza hapro hozzászólására (») Júl 10, 2008 /
 
még valami hogy a képeken a 4tranyó egy bordán van ahogy a tranyókat ráfogatom a bordára oda mit kell tennem közé? vagy nem fogja ugy venni mintha összekötöttem volna mind a 4 egy-egy lábát?

(#) sound.man válasza hitter.zoltan hozzászólására (») Júl 10, 2008 /
 
Igen, kell. Lehet kapni ilyen szigetelő csillámlemezeket meg a csavarhoz ilyen szigetelő gyűrűket és teszel közé egy kis hővezető pasztát és kész.
Következő: »»   41 / 399
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem