Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Arduino
A klónok CH340 Soros-USB illesztőjének drivere (Letöltés)
Lapozás: OK   662 / 845
(#) sargarigo válasza usane hozzászólására (») Nov 13, 2020 /
 
Én erre egy saját php "szervert" szoktam használni! Regisztrálsz egy free host-ra, pl ultraweb, és írsz egy kis php programot ami jelen esetben visszaküld mindent amit kap. Kb öt perc mindenestül.
(#) sany válasza kapu48 hozzászólására (») Nov 13, 2020 /
 
A "LedControlMS.h" innen került letöltésre.
(#) sany válasza usane hozzászólására (») Nov 13, 2020 /
 
A soros monitoron így is sajnos valamiért 9 értékét adja vissza csak. Ezt meg is jeleníti a kijelzőn. Tehát a kijelzés: 0009.
(#) usane válasza sany hozzászólására (») Nov 13, 2020 /
 
Igen, 0-9-ig számlál.
  1. if(adat == 9)
  2.   {
  3.     adat = 0;
  4.   }

Az if-ben írd át a 9-et addig amig szeretnéd, hogy elmenjen. A kód többi részét nem nagyon néztem át, hogy az jó-e, scak a számlálást.
(#) usane válasza usane hozzászólására (») Nov 13, 2020 /
 
A for ciklusod 10-ig számolt, így gondoltam elég lesz.
(#) sany válasza usane hozzászólására (») Nov 13, 2020 /
 
Igen, 9-ig elég. Akkor a loop()-ba kell majd nekem egy delay?
(#) usane válasza sany hozzászólására (») Nov 13, 2020 /
 
Igen, de ott már van egy a kiir.egyes után, az ott jó. Az késlelteti az egészet. Mit szeretnél még késleltetni?
(#) sany válasza usane hozzászólására (») Nov 13, 2020 /
 
A számolást. Tehát 1-2-3....
(#) usane válasza sany hozzászólására (») Nov 13, 2020 /
 
Akkor elég a loopban ahol van most
(#) mineral hozzászólása Nov 18, 2020 /
 
Sziasztok!
Egy nagyon alap kérdéssel fordulok hozzátok.
Adott egy antenna forgató projekt.
Ennek a forrása elérhető a Gitlab-on.
Olyan láma vagyok, hogy nem tudom a könyvtárat beilleszteni az Arduino IDE-be. Így lefordítani sem tudom az ino fájlt...
Valamit nem jól csinálok a könyvtár hozzáadásánál. Csak nem jövök rá. Legyek kedvesek és segítsetek nekem ebben. Hálás köszönet.

zip.png
    
(#) sany válasza mineral hozzászólására (») Nov 18, 2020 /
 
Nem tudom, hogy hányas verziód van az Arduino program szerkesztőből, de nálam is ezt írja, ettől függetlenül megtalálja a könyvtárat és be is teszi, csak ezt a hiba írja ki. Legalább is XP-n jó ezzel a hibaüzenettel is.
A hozzászólás módosítva: Nov 18, 2020
(#) mineral válasza sany hozzászólására (») Nov 18, 2020 /
 
Köszönöm a válaszod. Ezt a hozzászólást egyébként már töröltem. Nem is értem, hogy miért van még itt. Mert azt a problémát megoldottam. Viszont lett egy újabb probléma. Amit már tényleg nem tudok megoldani. Építettem egy az/el antenna forgatót. Sajnos a vezérlése jelenleg nem működik. Gpredict-Hamlib-Arduino között valahol elveszik a kommunikáció. Nem jövök rá, hogy hol a hiba. Aki esetleg jártas ebben és tudna segíteni szívesen venném. Köszönöm szépen.
A hozzászólás módosítva: Nov 18, 2020
(#) GPeti1977 hozzászólása Nov 19, 2020 /
 
Lehetséges olyan megoldás hogy az arduino bootloaderét bluetooth-on keresztül töltsük fel?
RX, TX, plusz reset.
Vagy esetleg csak adatátvitel, rx, tx.
(#) jeges hozzászólása Nov 20, 2020 /
 
Hi!
Hogy tudom át másolni vagy át mozgatni WiFi.SSID(i).c_str() értékét ebbe a ssidName.c_str(); ?
(#) szikorapéter hozzászólása Nov 20, 2020 /
 
Sziasztok. A következő kód egy nagyon egyszerű frekvenciaváltó kódja (1 fázisú) és valamiért nem fordítja le megfelelően a programom.
  1. int Delay;
  2. int pot = A0;
  3. int LT = 9;
  4. int RT = 10;
  5. int LB = 8;
  6. int RB = 11;
  7.  
  8. void setup() {
  9.   pinMode(pot,INPUT);
  10.   pinMode(LT,OUTPUT);
  11.   pinMode(RT,OUTPUT);
  12.   pinMode(LB,OUTPUT);
  13.   pinMode(RB,OUTPUT);
  14.  
  15.   digitalWrite(LT,LOW);
  16.   digitalWrite(RT,LOW);
  17.   digitalWrite(LB,LOW);
  18.   digitalWrite(RB,LOW);
  19. }
  20.  
  21. void loop() {
  22.   //We read analog input from the potentiometer and map the value from 4000us to 25000us
  23.   Delay = map(analogRead(pot),0,1024,4000,25000);     //1/2*5 = 100Hz and 1/2*25 = 20Hz
  24.   digitalWrite(LT);
  25.   digitalWrite(RB);
  26.   delayMicroseconds(Delay);                           //Delay of T/2 in us
  27.   digitalWrite(LB);
  28.   digitalWrite(RT);
  29.   delayMicroseconds(Delay);                           //Delay of T/2 in us
  30. }


Valakinek ötlet?
(#) pipi válasza szikorapéter hozzászólására (») Nov 20, 2020 /
 
#include-ok nem hányoznak az elejéről?
Mi a hibaüzenet?
(#) szikorapéter válasza pipi hozzászólására (») Nov 20, 2020 /
 
Valameddig lefut majd ezt dobja:
  1. In file included from sketch\VFD_code1.ino.cpp:1:0:
  2.  
  3. C:\Program Files (x86)\Arduino\hardware\arduino\avr\cores\arduino/Arduino.h:134:6: note: declared here
  4.  
  5.  void digitalWrite(uint8_t, uint8_t);
  6.  
  7.       ^~~~~~~~~~~~
  8.  
  9. exit status 1
  10. too few arguments to function 'void digitalWrite(uint8_t, uint8_t)'
(#) Bakman válasza szikorapéter hozzászólására (») Nov 20, 2020 /
 
  1. digitalWrite(LT);
helyett
  1. digitalWrite(LT,LOW);
  2. vagy
  3. digitalWrite(LT,HIGH);
(#) szikorapéter válasza Bakman hozzászólására (») Nov 20, 2020 /
 
Az a gond hogy itt a 4 kimenet 4 lábat vezérel /drivereket/-amik a 4 IGBT-t hajtja.
Ha átírom akkor simán elég megkettőzni a sorokat hogy meglegyen a low-high átírás?
(#) Bakman válasza szikorapéter hozzászólására (») Nov 20, 2020 /
 
Nem értem a kérdést.

A "digitalWrite" funkció a kimenetet kapcsolja alacsony vagy magas szintre. A zárójelben lévő két adat mondja meg, hogy melyik kimenetet, milyen szintre kapcsolja. A funkciónak mindenképpen két adatra van szüksége, különben nem tudja a program, melyik kimenetet és milyen szintre akarod kapcsolni.

szerk.:
Mind a négy sort át kell írnod a programban, nem csak azt, amelyiket példának felhoztam.
A hozzászólás módosítva: Nov 20, 2020
(#) szikorapéter válasza Bakman hozzászólására (») Nov 20, 2020 /
 
Alap esetben (programban fentebb) alacsony szintre állítja, akkor lényegében alul elég ha átírom a zárójeles részben magasra, így elérve hogy aktív legyen a kimenet. De akkor nem lesz mind a 4 egyszerre az?
(#) Bakman válasza szikorapéter hozzászólására (») Nov 20, 2020 /
 
Ha egy kimenetet átkapcsolsz pl. alacsonyról magasra, akkor az mahas is marad amíg új, ellentétes parancsot nem kap.

Próbáld ki LED-ekkel, mielőtt az IGBT-ket kapcsolgatod. H-híd vezérlés lenne?
(#) szikorapéter válasza Bakman hozzászólására (») Nov 20, 2020 /
 
Igen egy videón láttam, tetszett az egyszerűsége, és gondoltam tanulni jó lenne, persze mondjuk adok rá kb. 40V~ feszültséget amivel már látványosan működik és azon programozom.
Igen először szkóppal mérném és utána folytatnám ha minden jelet rendben látok,viszont mielőtt ellenőrizhettem volna a jelalakokat hibát dobott feltöltéskor.
(#) Bakman válasza szikorapéter hozzászólására (») Nov 20, 2020 /
 
Így próbáld:
  1. digitalWrite(LB,LOW);
  2. digitalWrite(RT,LOW);
  3. delayMicroseconds(10); //*******
  4. digitalWrite(LT,HIGH);
  5. digitalWrite(RB,HIGH);
  6. delayMicroseconds(Delay); //Delay of T/2 in us
  7. digitalWrite(LT,LOW);
  8. digitalWrite(RB,LOW);
  9. delayMicroseconds(10); //*******
  10. digitalWrite(LB,HIGH);
  11. digitalWrite(RT,HIGH);
  12. delayMicroseconds(Delay); //Delay of T/2 in us
A "delayMicroseconds(10);" értéken majd módosítanod kell. Oszcilloszkóppal tudod ellenőrizni, mennyi idő alatt zár le az IGBT. Amíg az nyitva van, a párját nem szabad bekapcsolni, különben zárlatot csinálsz. A kikapcsolás mindig tovább tart, mint a bekapcsolás. Az sem mindegy, milyen meghajtása van a tranzisztoroknak. Lásd PWM Dead Band idő. Ezen változók miatt nem tudok konkrét értéket mondani.

Milyen meghajtása van az IGBT-knek?
(#) szikorapéter válasza Bakman hozzászólására (») Nov 20, 2020 /
 
Az IGBT-k két félhíd meghajtóval vannak (IR2109 / hestore).
Mutatom a kapcsolást is.
Annyit változott hogy nálam a meghajtók 2109-esek, az IGBT-k FGH40N60SFDTU (600V 40A), egyenirányítónak pedig 50A-est néztem.
A puffer 2x 450V 220µF párhuzamosan.
(#) Bakman válasza szikorapéter hozzászólására (») Nov 20, 2020 /
 
A Gate ellenállások soknak tűnnek első ránézésre, a többi jónak tűnik.

A holtidőt tudod ellenőrizni oszcilloszkóppal. Első lépésként alacsonyabb feszültséggel és áramkorláttal teszteld.
(#) szikorapéter válasza Bakman hozzászólására (») Nov 20, 2020 /
 
Igen törekszem hogy ne elsőre 230V~t küldjek neki, inkább alacsonyabb feszültséggel tesztelem, aztán kiderül.
Az alkatrészek még úton, viszont már arduino-n lefut a kód így most átvándorolok vele az oszcilloszkóphoz.
(#) Bakman válasza szikorapéter hozzászólására (») Nov 20, 2020 /
 
Ne a kontroller kimeneteit ellenőrizd szkóppal, hanem az IGBT lábain a feszültségeket. G és C lábakon egyszerre mérve ellenőrizhető a kikapcsolási idő.
(#) szikorapéter válasza Bakman hozzászólására (») Nov 20, 2020 /
 
Akkor megvárom még megérkeznek a cuccok, addigis köszönöm a segítséget jelenleg legalább idáig eljutottam.
Később lágyindítás, hőmérséklet figyelés és forgásirány váltást szeretnék majd még beleiktatni.
(#) GPeti1977 válasza szikorapéter hozzászólására (») Nov 20, 2020 /
 
Szerintem legelősször készits egy kefés motorhoz fordulatszám szabályzót.
Következő: »»   662 / 845
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem