Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Gázkazán vezérlő hibák
Lapozás: OK   244 / 293
(#) Sanya62 válasza VIM hozzászólására (») Dec 22, 2020 /
 
Szia!

Igen, a kazán, teljesen tiszta!
Nézem!!!
(#) netember hozzászólása Dec 22, 2020 /
 
Buderus Logano G234 "Rakéta hajtású lett"

Sziasztok!
Buderus Logano G234 kazánunk van otthon.
A Satronic TF812 vezérlő pár éve cserélve lett a Honywell 972-re.
Nem sokkal ezután furcsa hiba jött elő, időnként (nem mindíg) nagyobb nyomással engedi be a gázszelep a gázt és olyan a kazán hangja mint egy rakétáé...
Kikapcs bekapcs után normális, vagy gázcsap elzárás lassú nyitás után is időnként helyreáll.
Az eredeti DUNGS BM 762-012 gázszeleppel kezdte, vettem hozzá bontott Hanywell VR4601CB1024-et, azzal is csinálja időnként. Utóbbihoz láttam neten: GAS REGULATOR V5306E 1143
Van valakinek tapasztalata ebben, érdemes kicserélni? 2 csavar tartja.
Vagy olyan szakember is érdekel, aki kijön Isaszegre megcsinálni nem csillagászati áron.
Köszi!
(#) kis59 hozzászólása Dec 22, 2020 /
 
Sziasztok!
A problémák sajnos csoportosan szoktak jelentkezni, de ez a mostani, nagyon húsba vágó.
Baxi Luna 1240.i cirko, nem egy mai darab, már gondolkodtam a cseréjén, de az előző évben (meg most) nagyon lepadlóztam anyagilag, szóval, pár évig jó lenne, ha jó lenne.
Általában naponta egyszer leáll hibakóddal, de újraindítom, megy.
Hibajelenség.: Leáll, és villogni kezd, hogy "nincs víz a rendszerben" (feltéve, hogy jó leírást adott a gyártó), víznyomás pedig van bőven, még több is, mint kellene.De amíg villog a LED, nincs gyújtás,(a szivattyú elindul), nem nyit a főszelep. 2-3 éve volt javítva ezzel a problémával: komplett panelcsere+ gáz főszelep, de újra előjött a hiba a következő szezonban. Nyáron terveztem revíziót, de különböző bonyodalmak miatt végül nem hívtam szerelőt. Elvileg most villannyal fűtünk valamennyire, de a hálózat nem bírja
A hozzászólás módosítva: Dec 23, 2020
Moderátor által szerkesztve

P1640505.JPG
    
(#) Épületgépész válasza kis59 hozzászólására (») Dec 23, 2020 /
 
Szia
Pontosíts egy kicsit! Melyik lámpa világít a 40°-50° vagy a 80°?
A hozzászólás módosítva: Dec 23, 2020
(#) kis59 válasza Épületgépész hozzászólására (») Dec 23, 2020 /
 
Szia!
A 60-as villog (Alatta egy körben lévő háromszög jel van.)
(#) VIM válasza kis59 hozzászólására (») Dec 23, 2020 /
 
Szia! Egyszerű felépítésű a kazánod, vigyázz rá és tartsd tisztán, akkor még sokáig szolgálni fog Téged. Nagyon elhanyagolt állapotban van a képen látva. A problémát a tágulási tartály és az abban uralkodó nyomáshelyzet okozza. Bővebben ITT olvashatsz róla. Ezen felül az egész égőteret ki kellene tisztítani, kiporszívózni stb. A rendszerhez tartozó nyomáskapcsoló az ott található bal oldalt lenn ami egy mikrókapcsoló (és az arra csatlakozó piros vezetékek) amit egy membrános tömszelencés rudacska kapcsol. Az is szorulhat ilyen állapotú, karbantartás nélküli készüléknél.
A hozzászólás módosítva: Dec 23, 2020
(#) kis59 válasza VIM hozzászólására (») Dec 23, 2020 /
 
Nagyon köszönöm a segítségedet! Az égőteret és a belsejét minden szezon előtt szoktam takarítani, ez azóta lett ilyen. Ezt sem értem, mert a földszinti lakáshoz tartozó (kétlakásosban lakunk) ugyanilyen cirko nem koszososik ilyen mértékben, azt csak pár évente szokták takarítani.
(#) VIM válasza kis59 hozzászólására (») Dec 23, 2020 /
 
A karbantartás esedékességét olyan gyakorisággal kell elvégezni ami azt indokolttá teszi. Attól is függ, hogy milyen környezetben üzemel a készülék.
(#) mugab válasza VIM hozzászólására (») Dec 23, 2020 /
 
A karbantartást (esedékességét) olyan gyakorisággal kell elvégezni ami azt indokolttá teszi. Attól is függ, hogy milyen környezetben üzemel a készülék.
(#) kis59 válasza mugab hozzászólására (») Dec 23, 2020 /
 
Igen, igazad van, de nekem az a furcsa, hogy eddig elég volt csak a idény végén....Mintha valami szutyok is jönne a gázzal. Én vagyok (mármint a fűtőm) a legmagasabb pont a házban.Most elég zöldes a maradvány, régen csak szürkésfehér volt.
(#) Épületgépész válasza kis59 hozzászólására (») Dec 23, 2020 /
 
Elsőnek arról győződj meg,hogy a szivattyú működik-e! Ezt úgy tudod megnézni hogy a szivattyú elején lévő csavart kicsavarod! Először kikapcsolt állapotban egy csavarhúzóval megforgatod a tengely! Utána pedig elindiíott a kazánt! Vigyázz mert a a szivattyúból kicsavart csavar,helyéről folyni fog rád egy kicsit a víz! Védeni kell az elektromos panelt,és a vezetékeket!
Ha a szivattyú mégis jól működik,akkor a differencia vízpresszosztáttal lehetnek problémák(tengely szorulás,membrán sérülés,vagy eldugult a cső.)
(#) kis59 válasza VIM hozzászólására (») Dec 23, 2020 /
 
Igen, mint írtam, de most mintha szutykosabb lenne a gáz, márciusban szokott ilyen lenni.
Most annyira jutottam, hogy levettem a mikrokapcsolót, az jó. Ha megnyomom, elindul a fűtés. Az égőtér viszonylag tiszta volt, de a tálcán sok volt, meg amennyit a huzat szétvitt. meg találtam a hőcserélőn egy oda nem való keskeny fémlemezt, ez a kéményből eshetett le.
A nyomáskapcsoló csapja viszont nem jön ki, max talán 0,5 mm-t, nem billenti át a kapcsolót. Nem tudom, hogy mennyit kellene ki-be járnia.
(#) kis59 válasza Épületgépész hozzászólására (») Dec 23, 2020 /
 
Közben "elkerültük" egymást, a szivattyú szokott működni, most ugyan nem néztem, mert elég nagy a nyomás.
(#) VIM válasza mugab hozzászólására (») Dec 23, 2020 /
 
Vágom. Jobb lett volna zárójelbe tennem ahogy azt Te tetted. Általában oda tudok figyelni a megfogalmazásra de ez most kicsit kacifántos lett.
(#) Épületgépész válasza kis59 hozzászólására (») Dec 23, 2020 /
 
A tengelynek hosszabban kell kijönnie a házból,mint írtad! Annyira kell kijönnie,hogy átkapcsolja a mikrokapcsolót! Olvasd vissza az előző írásom végét,és ott lesz a baj!
(#) VIM válasza kis59 hozzászólására (») Dec 23, 2020 /
 
Annak nem kell ki be járnia, annak állandóan nyomva kellene tartania a mikrókapcsolót. Ez volna a vízhiány kapcsolója a kazánnak. Ha nem érzékel (kapcsol) nyomást akkor nem engedi üzemelni a készüléket.
(#) kis59 válasza Épületgépész hozzászólására (») Dec 23, 2020 /
 
Köszi, igen, megnéztem most is könnyedén forog, bekapcsoláskor is.
Nem tudom, hogy a differenciál-kapcsolót meg lehet-e ilyenkor bontani?
(#) kis59 válasza VIM hozzászólására (») Dec 23, 2020 /
 
Értem! Arra gondoltam, hogy a szivattyú ad egy kis plusssz nyomást (a nyomásmérő mutat növekményt, az kapcsolja át
(#) Épületgépész válasza kis59 hozzászólására (») Dec 23, 2020 /
 
Azt csak elektromosan kikapcsolt, és fesztelenített (vizet leengedni a kazánból) állapotban lehet!
(#) kis59 válasza Épületgépész hozzászólására (») Dec 23, 2020 /
 
Igen, áramtalanítás, persze, természetesen..A kicsi bemenő rézcsőre gondoltam, hátha eldugult. Ha membrán, az baj...Viszont kiszállok, mert döl a füst a kapcsolószekrényből, túlterhelődőtt a hálózat
A hozzászólás módosítva: Dec 23, 2020
(#) Sanya62 válasza Rufusz2006 hozzászólására (») Dec 23, 2020 /
 
Szia Rufusz!
Ilyen kazánom van nekem is és hasonló hibákkal küzdök!
Írod, hogy: " Sracok, megforditottam a langerzekelo/gyujtoelektroda dugaszat es elindult! Az a piros/feheres szigetelesu kabel ami megy az egesterbe. Lehet ez vagy csak szerencsem volt? "
Ezt nem értem! Írd meg légy szíves, konkrétan mit csináltál vele, vagy dobj egy fotót, róla!
Nekem gyujtóelektródát is cseréltek már, mégsem jó a kazánom!
(#) kis59 válasza kis59 hozzászólására (») Dec 23, 2020 /
 
Most már odáig jutottam, hogy van áram a lakásban, de legkésőbb nyáron mindenkép át kell alakítani.
Hülye kérdés: Szünetmentes áramforrásról mehet a gázfűtő?
A mostani probléma: A nyomáskülönbség kapcsoló legyen cserélve, vagy javítható?
Addig is a mikrokapcsoló - felügyelet mellett - működtethető, a komolyabb szerelésig? Itt a Karácsony, leáll az élet.
Mindenkinek Boldog Karácsonyt, erőben, egészségben !
(#) Inhouse válasza kis59 hozzászólására (») Dec 23, 2020 /
 
Sajnos csak a szinuszosról, a sima nem jó.
(#) gyulank hozzászólása Dec 25, 2020 /
 
Elzáródik az őrláng, és nem marad nyitva akkor se, ha több percig nyomom.
(#) mugab válasza gyulank hozzászólására (») Dec 25, 2020 /
 
Nézd meg eléri e az érzékelőt a láng.
Amúgy kellemes karácsonyt, és kéne a tipus is a helyi szakembereknek, akik most megérdemelten karácsonyoznak....
(#) gyulank válasza mugab hozzászólására (») Dec 25, 2020 /
 
Még mindig SC24. Nem változtattam semmit az elhelyezkedésén, és oldalról meg így is jobban beleér a rózsába, mint a régié, és már tavaly is szétszedtem elalvás miatt, és próbáltam takarítani, meg közelebb helyezni, de nem nagyon tudom közelebb tenni. Nem izzott, de gondolom akkor eddig se.
(#) gyulank hozzászólása Dec 25, 2020 /
 
A régi SC24 nem aludt ki soha, pedig kisebb őrlángja volt. Szerintem hajlítottak a csövön, ami miatt alacsonyabb szögben van a vége és feljebb vették az őrlángot. Mivel lehet lejjebb venni? Csináltam videót.
(#) gyulank hozzászólása Dec 25, 2020 /
 
Azóta úgy hajlítottam a hőelemtartó lemezt, hogy lejjebb legyen a hőelem vége, most izzik, de még se tartja.
(#) gyulank hozzászólása Dec 25, 2020 /
 
Már működik, de azért érdekelne az őrláng kisebbre vétele, mert beleér a gázrózsába és a lemez is izzik.
(#) VIM válasza gyulank hozzászólására (») Dec 25, 2020 /
 
Szerintem egyiken sem kell hajlítani és az őrláng az fix nagyságú szokott lenni. A csövet alulról felfelé fújd ki egy szívószállal, mert a belseje koszos és a láng magjától így messze esik az égésbiztosító hőelem vége. Nem kisebbre kell venni azt a lángot hanem nagyobbra.
Következő: »»   244 / 293
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem