Fórum témák
» Több friss téma |
Idézet: „asszem 100MHz-ig jó” Jó az 4 GHz -ig is. 4 GHz -en a SWR -je 1,33. Itt valószínűleg csak a mérete miatt alkalmazták.
"Asszem" foltos kétéltű kolléga nem figyel. Vagy csak engem tüntet ki figyelmével?
A hozzászólás módosítva: Jan 26, 2021
Hmm , pihentek vagytok...
A lényegre térve: 500MHz maximum... 4Ghz csak álom.... Egyébként használtunk ilyeneket tesztberendezésekben, tele kontakt hibával... pláne X éves használat után https://www.pickeringtest.com/en-us/product/50-725a-511-pci-8x9-rf-...hm-smb
Az idézett berendezésed leírásában olvasható "Used for switching frequencies up to 500MHz."
Ha 500 MHz frekvenciával kapcsolgatsz valamit, akkor egy ilyen jel viszonylag alakhű átvitele az alapfrekvencia nagyjából 10. harmonikusának átvitelét igényli. Az pedig testvérek között is 5 GHz. Nagyon nem mindegy, hogy kitől vásárolod a csatlakozót. Tekintsd meg a Radiall termékei között. Ennek a cégnek a termékeit az űrtechnikában is használják, ahol javításra igen csekély az esély. Az ára is ennek megfelelő. A csatlakozó kiválasztásánál fontos hogy hány csatlakoztatást bír ki az élettartama alatt. Nem mindegy, hogy csak bonthatónak kell lenni, vagy folyamatos használatban van. Az másfajta csatlakozó, olyan is van. Ezt érdemes figyelni egy teszt berendezés tervezésekor. Bővebben: Link
A linkelt táblázatból az is kitűnik, hogy a gyártó a paramétereket 500 csatlakoztatásig garantálja. Ez napi 10 csatlakozással számítva is nagyjából fél év. Valószínűleg tovább is használható, de nem kifejezetten hosszúélettartamú, strapabíró csatlakozó gyakori használat mellett.
Nem találtam olyan topikot, ami ilyesmivel foglalkozna, ezért itt kérdezem meg: Adott egy panelműszer , ami 80 - 300V és 45 - 65Hz ( AC ) méréséig jó. Találkozott/használt már valaki ilyet ? A kérdésem: Hogyan méri a frekvenciát és ki lehetne-e ezt a tartományt bővíteni ? ( A 300V elegendő. )
Szia!
Arra is gondolj, hogy "nem méri", hanem a tulajdonságából adódóan ott "hiteles", már amennyire.
Nem kell "halálpontosan" mérnie ... Egy oszlopos fúróhoz terveztem egy frekvenciaváltót "hozzáépíteni". Alkalmasint nagyobb átmérő "kivágásánál" alacsonyabb fordulat kell, mint amit a tárcsákon be lehet állítani. NYÁK fúrásánál meg jobb lenne sokkal magasabb fordulat is.
Szemre - fülre működik a dolog, de az nem korrekt ...
Az oszlopos fúród motorjának se mindegy, meddig kap alacsony frekvenciájú feszültséget, az az érzésem..- a frekiváltó pedig nem biztos, hogy megfelelően csökkenti a kimenő feszültséget, ha a frekit leviszi alacsonyabbra.
Relatív rövid ideig biztos működik a dolog. Szerintem a műszeredet egy AC voltmérőhöz hitelesítsd ebben a felállásban, annyit látsz maximum. A frekit meg kíváncsiságból mérheted paralel egy teszt idejére.
Valahol itt kértem segítséget egy frekiváltó beüzemeléséhez - ami sikerült is Átnéztem, kicserélgettem benne a pupos kondikat, stb ... Tesztüzem: ( egy 50 éves NDK -s villanymotoron ) Kb. 2 - 3 óra alacsony fordulaton 2 - 5 fodulat/sec [ kissé melegedett, mert a motor ventilátora ilyenkor nem igazán hűt (ebben még benne az anyag, bírja a gyűrődést )] aztán magasabb [> 50Hz] fordulaton ugyan így. Tökéletes !
Ami nekem jó lenne min. 20 - 25 Hz és max. amennyi lehet (~100Hz) és ehhez kijelzés (úgy nagyjából). Nem tudom, hogy "csinálják" ezek a frekiváltók, de a "100 éves cuccokal" is jól működnek.
Ha tudsz, tegyél melléje egy ventilátort, ha sokáig megy ilyen alacsony fordulaton - de az se ártana, ha megmérnéd, ténylegesen hány volt jön ki akkor.
A panelmérőd pedig a frekit sehogy se méri, az egyértelmű. A frekiváltód potiját beskálázod egy frekimérő segítségével, aztán mindig tudod a kb. fordulatot.
Sziasztok! Szeretném kérdezni a fotón látható két alkatrész milyen feladata van egy áram körben?
Egy 1.5 - 2 mm vastag Alu lemezbe egy ∅75 mm -es lyuk "kivésése" max. 2 perc. Ennyi idő alatt nem hevül túl a motor. Egyébként lehet venni ilyen esetekre "kényszerhűtésnek" ventillátort, amit a motorház végére rá lehet szerelni az eredeti lapát helyett.
A panelmérő tegnap délután jött meg, épp csak kipróbáltam. A hét végén majd megbontom ...
Áramkorlát...túlfeszültségvédelem... De fotózd le egyesével/olvasható feliratokkal, vagy még jobb, ha idemásolod a felirataikat (...vagy a "google"-ba).
Azt is vedd figyelembe, hogy ha valamit alacsonyabb fordulatszámmal forgácsolsz, igényli a nagyobb nyomatékot is. A nyákfúrást megértem.
Sziasztok!
A csatolt képeken látható, a ‘70-es évek első felében, Amerikában gyártott kondenzátorok fajtáinak és névleges értékeik meghatározásában kérném a segítségeteket - és ha a lenti tippjeim jók akkor megerősítéseket, - mert az akkor gyártott típusok egy részét ma már nem gyártják és a jelölésrendszer is megváltozhatott. -1. Ez 1µF és a feszültségeik (10V és 35V) biztosak. Én tantálra tippelek, de a stiroflex is hasonlóan nézett ki. Mindegyiknek a pirossal jelölt lábán van a pozitívabb feszültség. -2. Kerámia és talán 47pF. Remélem, hogy a K már akkor is a tűrést jelölte. -3. Kerámia és talán 1pF. Ha a Z a tűrés, akkor -20%...+80%. -4. Tantál. Narancs-sárga-kék. De a kondenzátor színkódok netes leírásainál említett, az első és második csíkok határára festett szorzó hiányzik, helyette ott a hosszú piros csík az egyik lábánál, ami a polaritást és/vagy a feszültséget jelenti. Esetleg tudtok javasolni egy témába vágó amerikai fórumot? Köszönöm
Mikor teszteltem a frekiváltót - alacsony fordulat mellett - úgy "kínálta" magát a dolog, hogy "megfogom kézzel" Normál fordulaton ép ésszel, ilyet normális ember nem csinál. Próbáltam megfogni. Nem bírtam !!! A főnököm beszélt ezzel kapcsolatban valami kitöltési tényezőről, de nem igazán értettem, hogy is van az. Néhány fordulat/sec mellett is van nyomatéka az asszinkron motornak. Ha csak a fele teljesítményt adja le a motor, fele frekvencián - az nekem elég lesz.
Sziasztok!!
Ez li-ion akku?Semmi adat nincs rajta...
Fénykép a nem csavaros végiről?
Inkább elko ... kondit már láttam csavarost, de akkut nem.
100% hogy akku!Lámpába volt,csak nem tudom milyen lehet!
Ha nagyon régi a lámpa, akkor esélyes, hogy NiCd akku. Fényképezd le az érintkező felöli végét.
Piaci napelemes vacakban volt
Nem lehetséges,hogy 32650 lifepo? A hozzászólás módosítva: Jan 28, 2021
Akkor kondi,azt töltötte a napelem
Ha ez kondi nyakon szúrom magam!!!!Ilyenben volt
A hozzászólás módosítva: Jan 28, 2021
Egy újszülöttnek minden vicc új. Nekem meg a csavaros akku.
Csavarosban a kiflit ismerem
Ez lesz az!Csak meg született!!
Akkor bocsesz! 40 W-nál már a kondi szóba sem jöhet.
Itt is említettem az efféle LiFePO4 akkucellákat. 3,2V/5000-6000mAh "papírsszerinti" paramétere...
A hozzászólás módosítva: Jan 28, 2021
Azért ne nagyon higgyük el azt a 40W-ot...akár pontosan le is mérhetném.
3,2V-ról vannal táplálva a LED panelek....5 Ah-az akku. Számoljuk csak ki, mennyi ideig tudna világítani egy ilyen lámpa, ha a 40W igaz lenne!?
Csak mese,a laikusok számára.Hamarabb eladják!
Már csak valami töltőt kell hozzá buherálnom,csak Li-ion van itthon,abból egy kazallal... |
Bejelentkezés
Hirdetés |