Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektromos gördeszka
Lapozás: OK   1 / 1
(#) xxxzsolt hozzászólása Jún 23, 2008 /
 
Hellótok lenne egy kérdésem hogyan épithetnék egy elektromos gördeszkát?
Az elektronikai része még menne talán.
De ahoz gözöm sincs hogy mekora legyen az átétel a kerék és a motor között.
Vagy estleg tugya valaki hol lehet olcsön beszerezni vagy alkatrészek mere vanak az is megfelelne.
Köszönöm elöre is a segítségeket.
(#) pako válasza xxxzsolt hozzászólására (») Jún 24, 2008 /
 
Üdv! Nem is hinnéd mekkor teljesítmény kell oda! 1 hónapja fejeztem be egy robotnak a meghajtását, 2 db akksis fúró áttétele hajtja áttekercselt motorokkal. Nem tudom mekkora a teljesítménye, de a 4mm átmérőjű huzalra (szigeteléssel 6mm) ráolvadt a szigetelés 1 perc után. Ez a 2 db áttétel éppen hogy meg tudott mozdulni amikor ráálltam. Ha minden kerékhez tennél 1-et 1-et, akkor talán 10 KmPH-t elérhetnél. Plusz keress helyet egy autóakksinak hogy bírja 1-2 órát. Házilag nem könnyű ilyesmit csinálni. Ha a méret nem annyira lényeg, akkor próbálj szerezni elektromos tolókocsi meghajtást, az elég erős lenne. Vagy Fiat UNO önindító motorral, ez kb akkora, mint 1.5 csésze egymáson (jobb hasonlatot hirtelen nem tudok) , abból elég lenne 1 is. Csak azt ha 1 percnél tovább üzemeled, akkor leég, ha csak nem teszel sorba valami erősebb söntöt. Szóba jöhet még akár egy IFA ablaktörlő motor is, de azzal 4-5 KmPH-nál többet nem mennél. Akár melyiket is választod, a deszka és az aszfalt között egyik sem fog elférni

Amúgy az irányítást hogy képzeled? A deszkán lennének taposó kapcsolók? Vagy a kezedben egy porázos vezérlő?

(vagy esetleg a deszka minden oldalán nyomás érzékelő, és a differenciálból megállapítaná a sebességet és a kanyarodás mértékét )
(#) mgy válasza pako hozzászólására (») Jún 24, 2008 /
 
Szerintem nagy teljesítmény nem igen kell, ha nem száguldozni akarsz.
Egy ember tartósan kb. 80-100 wattot tud leadni.(kényelmes biciklízés)
Egy gyereket, egy 40 wattos erősebb ablaktörlő el tudna vinni.
Az elektromos bicikli 250 wattos, mely már halad is.
Komolyabb B&D fúrógép szerintem áttételben is passzolhat.
Ablaktörlő lassú.
(#) pako válasza mgy hozzászólására (») Jún 24, 2008 /
 
Azért nem árt a teljesítmény, mert 5-6 cm átmérőjű kerekekkel egy kavics is olyan lenne neki mint egy meredek emelkedő. De tényleg jó lenne tudni, mekkora súlyra tervezi. A robotos példám sem véletlen írtam, az biztos több volt 100W-nál, és azon is 10cm átmérőjű kerekek vannak. "Terepen" próbáltam, kint a ház előtt, szinte teljesen egyenes, de nem bírkózott meg a 90 kilómmal. Járólapon ment volna. Meg tegyük fel elég is lenne neki 80-100W, az energiaellátás akkor is necces lehet, mivel egy kicsi deszkáról van szó. A robot 10 percet bír 50 db 850mAh-s 1.2V-os akksival (5 db sorosan kötve, csomagok párhuzamosan ->6V 8.5Ah -> 1 órát bírná 51W terheléssel, mivel 10 perc alatt lemerül ~200W-ot vesz fel a 2 motor, ÉS GYENGE), áttétele ha jól emléxem 9:1, max seb 10 KmPH. Szerintem brushless motorokkal kellene próbálkozni, az elektro bicajok is azzal mennek. Vagy benzines szegélynyíró motorjával, tankkal 1ütt sem valami nagy, és azért mégiscsak >3-400W
(#) tektonic válasza xxxzsolt hozzászólására (») Jún 24, 2008 /
 
mekkorák a kerekek?
(#) xxxzsolt hozzászólása Jún 24, 2008 /
 
A kanyarodást az már megoldva.Kerekeket meg holnap kapom meg, 8 vagy 10 cm-es átméröje.
Ja és maximum 80 kilot kel elbirnia nemakarok száguldani vele de azért egy 15-el szeretnék menni.
Köszönöm amugy az eddigi gyors segítségeket.
(#) pako válasza xxxzsolt hozzászólására (») Jún 24, 2008 /
 
Majd még írd meg azt is, hogy mekkora a deszka. Vagyis hogy ami felhasználható belőle a motor(ok) és az akksik számára. A vezérlést hogy akarod? Relék, vagy FET-es PWM-es megoldással? Ha az utóbbi, akkor a hűtőfelületről is kell gondoskodni.
(#) xxxzsolt hozzászólása Jún 24, 2008 /
 
A deszka 80 cm-es de a tengely elöl kilóg +5 centit és hátulis.Hát a vezérlést még nemnagyon tudom hogy olgyam meg.Egyszerüen szeretném és praktikusna.
Én relére vagy fett-re gondoltam.De konkrétan még nemtom.Nemis vagyok anyira othon az elektronikában.
De épitettemár azértegy két dolgot.(egyszerübeket)
(#) pako hozzászólása Jún 24, 2008 /
 
Ha a deszkán lesz a motor, a kerekekre ki lehet majd vezetni a meghajtást? Tudsz rá fogatni láncot vagy bordás éxíjat? Mennyire akarod erősre? Induljon álló helyből, vagy csak kezdő löket után tartsa a sebességet?
(#) xxxzsolt hozzászólása Jún 24, 2008 /
 
Igen a kerékre kilehet vezetni a meghajtást.
Lánc vagy bordás ékszíj aztmég nemtom melyik legyen.
Álló helyzetból indujon.
Amugy még nincs meg hozzá nagyon semisem mert elöször adatgyüjtés és tervezés utána beszerzés és utána az épités.
Igy szoktam én csinálni:
(#) tektonic válasza xxxzsolt hozzászólására (») Jún 24, 2008 / 4
 
helló
javaslok neked egy 250 wattos 24 voltos dc motort akkor a legjobb meghajtás neki első kerékre lánckerék
a motoron a ledjobb 9 fogú a keréken 36fogú ezzel megvan az áttétel is igy nagyából 25 km/h tudsz megtenni akár nagy dombon felfele is

egyik haverom is csinált ilyet
(#) Tomadevil hozzászólása Jún 24, 2008 /
 
Sztem EZ jó lenne motornak. Ebben már van áttétel is. sajnos nem tudom mennyit forog de tuti h 1500 fölött.
(#) tektonic válasza Tomadevil hozzászólására (») Jún 24, 2008 /
 
ez egész jó de még kell hozzá áttétel mert ezzel azért lehetne rendesen száguldozni
(#) Tomadevil hozzászólása Jún 25, 2008 /
 
Mármint a starter égne le?
Ha arra gondoltál akkor kétlem, mert ugyanis amikor a 20ccm-s 4ütemű pumpás motort próbáltuk beindítani akkor kb 20percig ment egyfolytában és ott komoly terheléseket kapott igaz hogy meleg lett, de messze volt a leégéstől.
(#) xxxzsolt hozzászólása Jún 29, 2008 /
 
köszönöm szépen mindenkinek a segítségét.
(#) patrik007 válasza pako hozzászólására (») Okt 9, 2008 /
 
Pako majd segíts már össze írni hogy mi kell hozzá és hogy hol lehet be szerezni de külömben az irányítást úgy meg lehettne oldani az az a gáz és féket hogy a hova rá állunk két pedál-t be szerelni
(#) dr szabo zoltan válasza xxxzsolt hozzászólására (») Nov 9, 2008 /
 
Nekem van egy elektromos gördeszkám és el is adom mert érkezik egy másik.

DSC04841.JPG
    
(#) kruzifix hozzászólása Jún 2, 2009 /
 
Üdv mindenkinek!

Nekem az lenne a kérdésem hogy egy 500w-os kézi fúró motorját el lehet-e látni egy olyan hordozható kis méretű akuumlátorral ami azt a teljesítményt adná mint amit normál 230v-ról a fúró. Azt olvastam itt az előttem íróktól hogy egy ilyen teljesítményű motor vinné rendesen ezt az elektromos gördeszkát.
(#) Takikaa hozzászólása Jún 3, 2009 /
 
Szevasztok valaki meg tudná nekem mondani hogy egy autó hűtőventiláűtorának mekkora fordulata lehet ?
Segítséget előre is köszi
(#) adam0622 válasza dr szabo zoltan hozzászólására (») Okt 6, 2009 /
 
Hello!!

Azt akkarom kérdezni hogy megvan még a gördeszka és menyire tartod!!

üdv.:Ádám
(#) bastya1 hozzászólása Máj 17, 2011 /
 
Sziasztok kérném válaszotokat, az ötletem a következő, egy alap gördeszka átalakítása,
láncokon keresztül kellene meghajtani, a netten lehet kapni az elektromos rollerekhez motort olyasmit kellene beleszerelni, már csak az áramellátást kell biztosítani valamilyen aksiról, a működéséhez szükséges indítást meg lehetne oldani például egy pc játék konzolos pedál segítségével.

Szerintetek ez jó ötlet?
Várom a válaszaitokat..
(#) Tarbur hozzászólása Márc 3, 2012 /
 
Sziasztok!
Ahogy olvasgatom, ez az elektromos fúró/csavarozó ötlet nem működőképes? Milyen motort javasolnátok ezek kiváltására? Nagyon tetszik nekem ez az elektromos gördeszka téma, Youtube-on sok remek videót találni. Részemről simán használnék egy ilyet melóba/ból ingázáshoz, ott fel is tudnám tölteni.
(#) khol3 hozzászólása Ápr 13, 2013 /
 
Sziasztok

Áll még ez a projekt ?
Valami hasonlót csak picit átgondoltabban meg dekoratívabban szeretnék összehozni.

http://www.instructables.com/id/Electric-Mountain-Board/?ALLSTEPS

Esetleg keresek hozzáértőket akikkel egy prototipust összehoznánk és természetesen az építés részleteit a HE-n is megosztanánk.
Az anyagi vonzatait természetesen állnám meg vannak dolgok amikben nekem is van új elképzelésem.

Akit esetleg érdekelne vagy csatlakozna az írjon a khol3@citromail.hu emailra.
(#) spani hozzászólása Júl 20, 2013 /
 
Ha jó alapot akartok olcsón akkor most itt lehet venni pár akksi hibás 150W elektromos gördeszkát. Wireless rendszerű ahogy láttam.. 10e körül adja őket a tulaj, állítólag valami bentmaradt raktárkészletből.. Az biztos, hogy mondjuk maga a kerék meg a szerkezet, elektronikával, motorral, stb, nem jönne ki 30ból.. ha összeválogatom. .. én még gondolkozom rajta, bár asszem jobb ajánlat úgysem lesz ) vagy tud valaki?..

elektromos gördeszka olcsón eladó
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem