Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Subwoofer szűrő
 
Témaindító: Dzót, idő: Nov 18, 2005
Lapozás: OK   6 / 39
(#) szamóca válasza Csovi hozzászólására (») Ápr 10, 2008 /
 
Nagyon necces mivel a TL072-nek +-18V a max tápfesze.
Tényleg jobban jársz ha 7815-7915 stabilizátort raksz bele.
m.jocó: Ha búg, akkor valszeg földhurokot csináltál . Vagy a tápfeszvonalon szűrődik be a 100Hz.
Próbáld ki elemről, ha jó akkor tápgond, ha nem földhurok.
(#) Skyline hozzászólása Ápr 13, 2008 /
 
Üdv!!
Nekem egy olyan ic-re vagy kapcsolásra lenne szükségem mely ben van hangszín szabályozó basszus és magas állitási lehetöséggel van benne loudness funkció és étkapcsolható subwoofer szürö!
Ha valaki tud ilyet lécci irjon!!
Üdv!!!
(#) oregtamas0202 válasza Skyline hozzászólására (») Ápr 13, 2008 /
 
küldők rajzot ,nézd át .Erre gondoltál?
(#) Kovidivi válasza Skyline hozzászólására (») Ápr 13, 2008 /
 
Szia!
A cikkek között (azt hiszem) van egy jó leírás az LM1036-os IC-ről. olvasd el, vagy keress róla adatlapot! Egyébként saját topicja is van.
(#) Skyline hozzászólása Ápr 14, 2008 /
 
Köszi szépen az infókat!!
Utánanézek és majd irok h mit találtam!!
Üdv!!
(#) Tomi20 hozzászólása Máj 10, 2008 /
 
Heló

Régen megépítettem ezt a szűrőt. Elsőre működött, és működik is most is. Kérésem az lenne, hogy valaki hozzáértő ember nem számolná át az alkatrész értékeket, hogy ne 100Hz-től vágjon, hanem 300-tól? A mélynyomóm 500Hz-ig tud felmenni, és azért gondoltam, hogy emelni kellene a vágási frekvencián, mert így a zenének egy része eltűnne. 100Hz-től még nem mehet a középre, mert annak meg alacsony. (3 erősítőröl fog menni a 3 utas hangfal, így tökéletesen beállítható lesz)
Köszönöm
(#) Tomi20 válasza Tomi20 hozzászólására (») Máj 13, 2008 /
 
Segítség hiányában megoldottam máshogy.
(#) viktorka0011 hozzászólása Jún 25, 2008 /
 
Ilyen amikor elméretezem a nyákot véletlenűl!!!!Amugy szerintetek jo a kapcsolás azon kivűl?csk a potik még hiányoznak rola!Nem raktam rá mivel ugyismaratok egy uj nyákot!!!
(#) viktorka0011 válasza isamisa hozzászólására (») Jún 26, 2008 /
 
Lenne egy kérdésem enél a subfilternél a sztereo poti(lineáris) nekem 6 lábbal tendelkezik de viszont a nyákon 9 helye van milyen valo oda vagy mi a megoldása!
Na meg kiváncsi lenék hogy szerintetek egy aksitőltőről ami 12-13v on megy ki lehet-e probálni!!!!!

subfilter.JPG
    
(#) Attila86 válasza viktorka0011 hozzászólására (») Jún 26, 2008 /
 
Üdv.!

Semmi gond, a nyákon csak azért van 9 furat, hogy másmilyen poti is beforrasztható legyen a nyákba.

Azt nem tudom hogy 12-13V-ról lehetne-e járatni az áramkört, mert nem ismerem a kapcsolást, nem tudom milyen elkók vannak benne...

Üdv.: Attila
(#) Attila86 válasza viktorka0011 hozzászólására (») Jún 26, 2008 /
 
Ismerős volt a kapcsolás és utánanéztem. Nem járathatod 12-13V-ról, mert kettős táp igényű az áramkör. Tehát két akkumulátor-töltő kellene, vagy valami más táp.
(#) viktorka0011 válasza Attila86 hozzászólására (») Jún 26, 2008 /
 
12-14 volt kell neki de 50v-os elkokat raktam bele csak jo e neki a aksitőltő 12volt ja!?Na meg azt a 0 át se ártem az elektromos mekőtésénél!!
(#) viktorka0011 válasza viktorka0011 hozzászólására (») Jún 26, 2008 /
 
és mittjelen az a kettős táp!!!???????
(#) Attila86 válasza viktorka0011 hozzászólására (») Jún 26, 2008 /
 
2*12V kell neki.
Fogj meg két feszültség-forrást és kösd őket sorba: az egyik "negatívját" kösd a másik "pozitívjához". Ez amit összekötöttél, ez lesz a 0V vagy GND vagy föld, vagy aminek nevezzük. Ehhez képest a két feszültség-forrás másik szabadon maradó végei lesznek a negatív és pozitív pontok, az előbb említett 0V-hoz képest.
(#) viktorka0011 válasza Attila86 hozzászólására (») Jún 26, 2008 /
 
Kőszi a választ még anyira nem értem hogy,hogyan tudom megoldani de utánanézrk még!
(#) viktorka0011 válasza viktorka0011 hozzászólására (») Jún 26, 2008 /
 
most erre a számítogép GNDjét használtam de csak zug mint amikor anélkűl probáltam!
(#) viktorka0011 válasza attila26 hozzászólására (») Jún 26, 2008 /
 
én ezt megcsináltam és és kell hozzá 0 análkűl nemműkődik!
(#) viktorka0011 hozzászólása Jún 26, 2008 /
 
ez jo lenne egy akítőltővel meghajtva(műkődne a sub..)feszűltség szimetrizáló
(#) zsoltee0001 válasza viktorka0011 hozzászólására (») Jún 27, 2008 /
 
Hali
Ez az áramkör jó lesz neked, viszont a 12V os akkutöltőt elfelejtheted, mert akkor csak 2X6 V-od lenne, az meg kevés, ide 24V kell!
Csak vigyázz, hogy ne nagyon menj 2X12 V fölé, a subfilter IC-je ugyan sokat kibír, de melegszik akkor nagyon.
üdv
(#) viktorka0011 válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Jún 27, 2008 /
 
akkor kéne nekem ez elé egy feszűltség kétszerező!Vagy nem?
Van valaki aki kitudná egészíteni ezt a rajzot hogy jo legyen!
(#) Kovidivi válasza viktorka0011 hozzászólására (») Jún 27, 2008 /
 
Nézd meg:
fesz kétszerező AC. Ehhez kell egy 9VAC-s sima akármilyen trafó, és utána rakod ezt a kapcsolást.
Vagy bonyolíthatod is, ha csak akksid van: fesz kétszerező DC.
(#) viktorka0011 válasza Kovidivi hozzászólására (») Jún 27, 2008 /
 
Az a helyzet hogy én azt a subszűrőt szeretném hajtani rola az autoba aminek kell +,-12volt,és nulla
tehát szerintetek ezzel műkődne(feszkétszerező dc)
(#) Kovidivi válasza viktorka0011 hozzászólására (») Jún 27, 2008 /
 
igen.
(#) viktorka0011 válasza Kovidivi hozzászólására (») Jún 27, 2008 /
 
Akkor nagyon kőszőnőm akkor csk egy bajom van félvezetőt nem tudok hozzá szerezni az arvillban szoktam vásárolni és ott nem találom a lapjukon!
(nom egy egy kiszebb hogy kéne egy nyák sajz de ez már részlet kérdés viszont a félvezető az fontos)!!!
Kőszi
(#) Kovidivi válasza viktorka0011 hozzászólására (») Jún 27, 2008 /
 
Kérlek, használj írásjeleket, és mielőtt elküldöd a post-ot, olvasd el többször, hogy ki tudd javítani a hibákat! Szedd össze a gondolataidat, hogy a fórumtársaid könnyebben meg tudják érteni, mit is szeretnél írni!

Ha jól veszem ki, akkor nem tudsz szerezni félvezetőket. Erre van megoldás pl. itt helyben: HESTORE.hu. Minden városban kell lennie elektronikai boltnak! ha nincs, akkor kicsi pénzért postán elküldik az alkatrészeket a boltok bárhová!
(#) viktorka0011 válasza Kovidivi hozzászólására (») Jún 27, 2008 /
 
Bocs hogy híbásan írtam!
Az lett volna a gondolatom hogy, biztos van valami őtleted mivel tudnám helyetesíteni,mivel erre nincs rálátásom sajnos!Pl:tanzisztornak jo az "2 sa 1013"?!!!
(#) Kovidivi válasza viktorka0011 hozzászólására (») Jún 27, 2008 /
 
ugorj át a tranzisztor helyettesítése topicba! ott nagyon szívesen segítenek!
(#) viktorka0011 válasza Kovidivi hozzászólására (») Jún 27, 2008 /
 
Jo rendben kőszi!!!!!
(#) viktorka0011 hozzászólása Jún 27, 2008 /
 
Hello sziasztok valaki meg tudná nézni nekem hogy az előbbi feszűltség kétszerezőhőz készített nyákrajzom műkődőképes-e ?
(#) viktorka0011 hozzászólása Jún 27, 2008 /
 
rosz képet raktam fel itt a jo!
Következő: »»   6 / 39
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem