Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » Ki mit épített?
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma.
Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat! Idézet: „Nálam a fő irány a frekvenciamérés 10-10 pontossággal volt” Ehhez max 100psec sebességű kapuáramkör kellene legalább! Ha lassúbb elemekkel van megoldva, akkor max a felbontása ekkora, de semmiképpen nem a pontossága... Ettől függetlenül szép munka! Bár azt az 1 digitet tényleg ki kéne fésülni ))
Szia,
Köszönöm az észrevételt. MAX9601 a kapuzó áramkör. Marconi szignálról meghajtva, 1 GHz-nél az utolsó digiten van +-1 digit billegés. Ez adódhat az ilyen elven működő frekvenciamérők sajátosságából is. A kapuzójel tiltása alatt a komparátor kimenet megőrzi az utolsó állapotát, ami 1 GHz-en az utolsó számjegynél okozhat bizonytalanságot. Ezért is írtam úgy, hogy sikerült megközelíteni. Nekem bőven elég.
Verseny autóba kiegészítő műszer
Szia
Kicsit bővebben, hogy mit tud?!
Újrahasznosított "McDonalds HappyMeal" karóra elektronika és e-cigarettából származó ~4.1V akkumulátor, valamint 2× 1MΩ ellenállás sorosan a negatív póluson. A váz egy egyszerű meghajlított fém elem, ami valahonnan visszamaradt.
Hehe... De nem úgy, hanem "piros alapon nagy sárga M betű", ugyebár.
Határozott fejlődés az előtét nélküli zöld LED-hez képest. Segített valaki "építeni", vagy teljesen önálló "alkotás"?
Miért is segített volna bárki is? Ezt csak egyedül lehet. ☺ A legmacerásabb része az volt, hogy le kellett vennem az ultrapici csavarokkal az órát a fehér keretről, hogy az eredeti gombelem-érintkezők helyett két igen vékony lila drótot forrasszak az áramkörre, de szerencsére a kijelző érintkezése túlélte a procedúrát (kényes dolog tud lenni a "zebragumi" érintkezése).
Eredetileg egy ilyen HappyMeal játék karóra volt, amire egy turkálóban akadtam rá kissé kopott állapotban. Nemhogy az eredeti, de már a csere gombelem is ki volt merülve, így inkább újrahasznosítottam, úgyse hordok karórát.
Egy stackelhető 8088-as kísérleti panel, mert mindig akartam egy ilyet csinálni.
Gyakorlati haszna természetesen nincsen, de jól szórakoztatott amíg megterveztem és összeraktam. 32kb ROM és 32kb RAM van az alappanelen, egy CPU, egy órajelgenerator plusz pár logikai IC és a kivezetések szóval semmi extra. A programozása még várat magára egy-két napot amíg lesz időm játszani vele.
Elvetemült, tetszik, gratula!
Egy hello world programról majd rakj fel videót/képet!
Még egy 6845 és mehet is rajta az Alley Cat..
Az DOS-os játék, nem? Erősen kétlem, hogy 32kb RAM-mal egyáltalán menne...
Az csak az elpuhult fiatalsag jatekszere, komoly ember nem hasznal mast mint soros terminalt
Sziasztok!
Kidobásra szánt tabletből alkottam egy szerelést segítő "nagyítót". Álványzata még nincs csak próba de jónak igérkezik. A tapéta alatt alu lemez a hűtést segíti gumi hőátadóval (valamiért tulmelegedett és lefagyott). A lényeg ha sikerül a fókuszt állítani utána már érdemes lehet az átalakításra. A kamera panel megfelelő szögben kifordítva és rögzítve, led világítással kiegészítve működhet.
A RAM-on egyszerűen lehet segíteni, csak rá kell pattintani egy panelt pár srammal és megvan, 1 megáig bővíthető, minden cím, vezérlő és adatvonal ki van vezetve, így könnyű, inkább a dos kompatibilitás a nyűgös, neki kellenek a BIOS funkciói meg miegymás, nem árt, ha IBM kompatibilis meg ilyenek, az már azért sok lenne. Amúgy két okból lett ilyen és ennyi memória benne: ilyen sram és eeprom volt itthon és ennyi fért a panelra.
A hozzászólás módosítva: Ápr 6, 2021
Ez nagyon menő, egy ilyen nekem is jól jönne.
Csak úgy megjegyzem, a Domus áruház rendszere a '70-es években egy Videoton R10-en futott, 32 kByte RAM-mal (max 64 lehetett volna). Ha jól emlékszem (régen volt már) 6 terminált vitt napközben, nyitás előtt meg után meg ment az adatfeldolgozás.
Esetleg számolj azzal is, hogy valahogyan rá kellhet venni (ha jól látom) az Androidot, hogy tartsa mindig bekapcsolva a kijelzőt, mielőtt munka közben lekapcsolná a képet. Amúgy pedig újrahasznosítottál egy tabletet, ami jó dolog.
Forrasztás helyett WireWrap. 1980
A feszültségosztó rossz megoldás, feleslegesen terheli az akkumulátort.
Idézet: „valamint 2× 1MΩ ellenállás sorosan a negatív póluson” Szerintem a negatív ponton a sorba kötött két ellenállás nem egészen feszültségosztó tudtommal. Javítsatok ki ha tévedek.
A két soros ellenállás a feszültségosztó egyik tagja, a másik az óra belső ellenállása.
Hamarosan fogok összerakni (HEstore) rendelést, akkor majd le fogom venni az ellenállásokat és az akkumulátort az óráról, 1× AA lesz majd helyette.
Nem tudom hogy sikerült rátalálnod arra a régi hozzászólásra
Ehhez a technikához pár éve készítettem én is szerszámot magamnak egy pozdorjacsavarból meg egy darabfarudacskából. A technika egyszerű volt, csavart betekertem a markolatnak szánt fába, majd a hosszanti tengely mentén szépen belefúrtam, végül oldalt egy kis lyuk, fej levág és kész a célszerszám.
Üdv mindenkinek.
Nemrég kezembe került a régi Plantronics M25 típusú headset-em, kissé tört burkolattal, mivel amikor még használtam párszor elaludtam benne. Hogy ne érjen íjILY gyászos véget, és néha azért használjam is, úgy döntöttem újra dobozolom. Az eredmény a képen látható. A tok bükkfából készült, a gombok pedig afrikai fekete fából, kapott egy mágneses töltő csatlakozót, valamint agybadugóssá alakítottam a hangszóróját. Egyébként meglepően kényelmes lett, igaz kics... jóval nagyobb mint eredetileg, de működik, három napi munkám van benne. Szép estét mindenkinek. A hozzászólás módosítva: Ápr 20, 2021
Moderátor által szerkesztve
Ez tulajdonképpen mi? Vezeték nélküli headset vagy "hallókészülék"? Így átalakítva már nem lehet megállapítani.
Idézet: „Nemrég kezembe került a régi Plantronics M25 típusú headset-em” |
Bejelentkezés
Hirdetés |