Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ez milyen alkatrész-készülék?
 
Témaindító: csaby, idő: Dec 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   101 / 1165
(#) zsoltee0001 hozzászólása Jún 25, 2008 /
 
sziasztok

Van itt ez a kis alkatrész (kép), azt tudom róla, hogy ezt a bilincsszerű kütyüt a kábelre kell tenni és szűrési funkciót lát el, de igazából semmit nem tudok róla, rákeresni nem tudok, mivel a nevét se tudom.
Meg érdekelne, hogy milyen ferekvenciás zavarokat szűri ki, hol lehetne használni?
Szereztem egy rakással, remélem tudom hasznosítani valahol.
Ha valakinek van ötlete, vagy tud szakirodalmat ajánlani szóljon mert érdekel
üdv.

szűrő.JPG
    
(#) zsoltee0001 válasza khiraly hozzászólására (») Jún 25, 2008 /
 
Hali
nekem ez a tippem:
Bővebben: Link

az "MT"- ből kiindulva
üdv
(#) zsoltee0001 válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Jún 25, 2008 /
 
senkinek nincs ötlete?
(#) khiraly válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Jún 25, 2008 /
 
Koszi! Valoszinu ez lesz az. Csak nekem a labai kifele hajlanak nem maguk ala.

A te kerdesed:
Az egy ferritgyuru (angolul: ferrite bead), kb. 300Ft-ba kerul.
link: http://tinyurl.com/5cvlz5

Bovebb magyarazat a wikipedian:
http://en.wikipedia.org/wiki/Ferrite_bead

Ott van meg par tovabbi link. Egy eleg reszletes magyarazat:
http://www.lightandmatter.com/html_books/0sn/ch11/ch11.html

Szoval ha van zajos kabeled, akkr jol johet arnyekolasra. (nagyfrekvencias zajok elnyomasara)
(#) zsoltee0001 válasza khiraly hozzászólására (») Jún 26, 2008 /
 
szia
Én is köszönöm a választ.
Érdekes, hogy magyar nyelvű honlapokon nem nagyon írnak róla, max annyit, hogy nagyfrekvenciás zavarok kiszűrésére alkalmas.
Mi a külömbség ez, és egy áramkörbe épített mondjuk 100 nanos kondi tulajdonságai között? ez nagyobb frekvenciás jeleket szűri ki?
Majd mostantól minden áramkörömet telepakolom ezekkel a ferritgyűrűkkel, kb 100 darabot szereztem belőle
üdv
(#) llaci56 válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Jún 26, 2008 /
 
Hogy akarsz 100 nF-os kondival 230V AC -n zavart szűrni???
(#) zsoltee0001 válasza llaci56 hozzászólására (») Jún 26, 2008 /
 
mondtam én ilyet?
(#) gulasoft hozzászólása Jún 26, 2008 /
 
Van egy ilyen léptető motorom.
KH56LM2-049
Japan servo co ltd

1.8deg/step
A cég oldalán ilyet nem találtam, kép szerint hasonlók vannak, de nem ilyen.
Milyen motor ez?
bipoláris?
unipoláris?
Mekkora voltal lehet hajtani?
(#) Medve válasza gulasoft hozzászólására (») Jún 26, 2008 /
 
A -055-ös 4,94 Volt nál 1,3 Ampert vesz fel, ha az is hat kivezetéses, akkor ugye unipoláris.
-Egy másik forrásban 2A-t említenek
(#) llaci56 válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Jún 26, 2008 /
 
Idézlek:
"Mi a különbség ez, és egy áramkörbe épített, mondjuk 100 nanos kondi tulajdonságai között? "
(#) Dudus válasza llaci56 hozzászólására (») Jún 26, 2008 /
 
Te ezt kérdezted:
Idézet:
„Hogy akarsz 100 nF-os kondival 230V AC -n zavart szűrni???”


Ő nem írta sehol, hogy hálózati zavarokat akar szűrni vele. Az "áramkör" szó erre nem utal.
(#) zsoltee0001 hozzászólása Jún 27, 2008 /
 
Tehát akkor valaki válaszolna a kérdésemre?
Mit tud csinálni, ártani egy ilyen nagyfrekvenciás zavar?
én a gyakorlati részére vagyok kíváncsi. például mi történne ha a monitor kábeléről leszedném ezt a ferritgyűrűt? nem működne rendesen? vagy lehet, hogy észre se venném?
Bár már látom előrre a "próbáld ki v*ze!" hozzászólásokat. Most komolyan, az írjon aki ért is hozzá, ha lehet.
köszönöm.
(#) llaci56 válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Jún 27, 2008 /
 
Nem a monitor látná kárát, hanem a hálózat! A hálózatra kerülnének a kapcs. üz. tápokból zavaró nagyfrekis jelek.
Ezek azok, amiket nem tudsz "100 n-s" kondival kiszűrni.
(...csak mert látom, hogy van aki nem érti, amit eddig írtam.)
(#) Dudus válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Jún 27, 2008 /
 
Ezek a gyűrűk csillapítják a nagyfrekvenciás jeleket ha párszor áthurkolod rajta a vezetéket. Vannak olyanok, amin csak elég áthúzni. Igazából egy normál környezetben nemigen veszed észre a monitor adatkábelén, hogy rajta vannak-e vagy sem, zajosabb környezetben segíthetnek, de csak ezzel nem váltod meg a világot. A táp zavarait nem így szűrik, oda egyrészt raknak egy szűrőt (ami tartalmaz tekercset és kapacitást, találsz rajzot róla százszám ) és igyekeznek a bemeneti áramot színuszosan tartani PFC-vel. Így nem termel vissza zajt a hálózatra ami a rádió és a TV vételt zavarhatja. ( rendezetten vándorló fehér pontok a képben)

Az igazi felhasználása a ferrit gyöngyöknek nagyfrekvenciás áramkörökben a gerjedékenység megszüntetése szokott lenni.
(#) Dudus válasza llaci56 hozzászólására (») Jún 27, 2008 /
 
Vannak ilyenek
(#) brato hozzászólása Jún 28, 2008 /
 
Üdv!

Tudja valaki, hogy ez pontosan milyen alkatrész?
Adatlap is érdekelne mert nem találtam semmit a szám alapján.

alk.jpg
    
(#) _ampervadasz_ válasza brato hozzászólására (») Jún 29, 2008 /
 
Mihez kell? Esetleg a gyártónak küldj, egy mailt.
Jobb ötletem nincsen
(#) brato válasza _ampervadasz_ hozzászólására (») Jún 29, 2008 /
 
Egy frekvenciaváltóban volt. Érdekelne mire lehet használni esetleg ezen kívül.
(#) _ampervadasz_ válasza brato hozzászólására (») Jún 29, 2008 /
 
Nemtudom sajnos :no:, nekem nem volt szerencsém "leamortizálni" egy frekvenciaváltót sem.
(#) zsoltee0001 válasza llaci56 hozzászólására (») Jún 29, 2008 /
 
Köszi, így már kezd világos lenni.

Dudus, neked is köszi.
Üdv
(#) wadember válasza brato hozzászólására (») Jún 30, 2008 /
 
sejtettem hogy frekiváltóban volt egyenirányítóhíd+3szoros teljesítmény fet vagy nagyobb teljesítményű frekiváltó esetében(nagyobb mint 200W)teljesítmény triakok egy tokban
(#) brato válasza wadember hozzászólására (») Jún 30, 2008 /
 
Eredetileg 4 KW-os frekiváltó volt 3 fázisú.
(#) Baxi hozzászólása Júl 1, 2008 /
 
Hi
Mindenki, nekem alkatrész kellene csak nem tom hogy van-e ilyen. Szóval az lenne a lényeg hogy olyan elektro mágnes kellenne ami ha behuzz nyít egy áramkört, amikor nem kap áramot a mágnes akkor pedig zár. Mi ennek a hivatalos neve?? Mert ovastam/nétzem Én relé kapcsolokat de az csak morzés meg 2 áramkörös meg stb,, de olyat amit keresek nem. Azaz nem is tom mia neve, pl.: ez a morzés?
Segítségeteket előre is köszönöm.
(#) wadember válasza Baxi hozzászólására (») Júl 1, 2008 /
 
az átlagos relék 99,5%-a tartalmaz nyitó és bontó érintkezőket
(#) Baxi válasza wadember hozzászólására (») Júl 1, 2008 /
 
tehát akkor bontó rellé aneve?
(#) khiraly válasza Baxi hozzászólására (») Júl 1, 2008 /
 
>Én relé kapcsolokat de az csak morzés meg 2 áramkörös
>meg stb,, de olyat amit keresek nem. Azaz nem is tom
>mia neve, pl.: ez a morzés? Segítségeteket előre is
köszönöm.


attol morzes, hogy van nyito es zar erintkezoje is.
Van 1,2,3 aramkoros, az meg annyi, hogy hany fuggetlen morze erintkezoje van.

Tehat 3 kis tuske all ki az aljabol.(nevezzuk 11, 12, 14 -es szamunak). Alap allapotban a 11-12 rovidzar, a 11-14 szakadas. Amig a rele meg van huzva (a tekercs kap feszultseget), akkor a 11-12 szakadas, a 11-14 rovidzar.

Ezen a 3 tusken kivul van meg 2 tuske (nevezzuk A1, A2-nek), ha ezekre feszultseget kapcsolsz akkor meghuz a rele (egy tekercs magahozrant egy magneses lapot, ami ennek hatasara eltolja a kozepso lemezt a hatso iranyaba)

Neked igy kell bekotnod:
A1 +5V
A2 0V
11-12 re amit meg akarsz szakitani.

Nem mondtad, hogy hany voltrol szeretned mukodtetni a relet. De nagyjabol mindenfele van (5V, 12V, 24V, 48V, 110V, 230V) egyen es valtofeszultsegre.

Arra kell meg ugyelned, hogyha egyenaramu relet hasznalsz, akkor egy diodat tegyel be A2-A1 koze (ugy, hogy a dioda vonala az A1-hez essen). Hogy tudjon a tekercs valamin keresztul kisulni.

Ha az elejtesi ido szamit, akkor a dioda helyett (ami az ejtesi idot kb. 3x-osara noveli) valami mas vedelmet talalj ki. (varisztor, RC tag, etc).

Rele katalogusok vegen van par pelda, hogy mikor mit erdemes hasznalni. De konyhanyelven, ha DC rele, akkor egy 4007-es diodat tegyel oda, oszt jonapot.

Udv,
Khiraly
(#) Baxi válasza khiraly hozzászólására (») Júl 1, 2008 /
 
Ok, köszönöm a kimerítő magyarázatott.
Nekem a rellé a motorba kell, mert a gyujtáskacsolom már elégé kopot, viszont drága egy új! Szóval ha ugy sikerül kiszednem(ferdén) akkor rajta marad a tompított ez pedig egy 5,5Ah-aksit pilla allat lemerít. Lehet tologálni
Ezért akarom ezt a relés megoldást, hogy ha le van véve a gyujtás (a rellé kiold) és akkor zárjon egy áramkört. A relé által zárt kapcsolóra pedig rákötöm a tompított +V polusát aminek a másik végére egy piezot vagy valami hasonlott rákötök s igy majd sipol nekem . Olyasmi ez mint a kocsikba.
Szóval nekem kell egy DC 12V morze relé, meg egy dioda 4007
Köszönöm mégegyszer.
(#) denes44 hozzászólása Júl 1, 2008 /
 
Ebben a kapcsolásban használhatok BC108 helyett mondjuk BC182-t?
(#) szabjan válasza brato hozzászólására (») Júl 2, 2008 /
 
Ezt nézd meg.

Bővebben: Link
(#) perlaci hozzászólása Júl 2, 2008 /
 
Valószínű, hogy a képen egy túlfeszültség védő van, mivel műszerrel szakadást mutat és kapacitása is csekély. Vajon hogyan fejthető meg arajta levő felirat? a jelzés melyik gyártót takarja?

6+ 034.jpg
    
Következő: »»   101 / 1165
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem