Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektromos kerékpár, robogó házilag
Lapozás: OK   210 / 228
(#) nagy hoho válasza Koncsar hozzászólására (») Jún 13, 2021 /
 
Az akku 2 X12 V 22 A = 24 V. Kerékpár akku.
A hozzászólás módosítva: Jún 13, 2021

pkb12-22.jpg
    
(#) Koncsar válasza nagy hoho hozzászólására (») Jún 13, 2021 / 1
 
Teljesen jók. Én ezeket a sorba kötött akkumulátorokat magamnak biztos, hogy két nagyon egyforma feszültséggel tölteném, vagy egyforma ideig egy 13.6V oltos töltővel külön külön. Vagy amikor nem használod akkor akuk párhuzamba kötve és a 12 Voltos töltővel. Remélem van olyan töltőd ami üresjáratban nem 15 Volt környékén üzemel! Ezt majd nézd, mérd meg. Ez itatott savas aksi. Nincs vele baj. Persze én sokszor csináltam olyat, hogy amikor eszembe jutott pl. riasztó aksit, hogy letéptem a tetejét, és injekciós tűvel deszt vizet fecskendeztem be, pótolva az elpárolgott nedűt.
A hozzászólás módosítva: Jún 13, 2021
(#) Koncsar válasza balint730 hozzászólására (») Jún 13, 2021 /
 
Mérd ki a FETeket, hogy nincsenek e zárlatban.
(#) Koncsar válasza amex hozzászólására (») Jún 13, 2021 /
 
Te valami örökmozgóra gondolsz, vagy ingyen energiára!
(#) Koncsar válasza Kovidivi hozzászólására (») Jún 13, 2021 /
 
Igen, vagy beteszel egy kontaktort a nagy áramú részre, pl. akku vezérlő közé. Hogy ne legyen nagyobb a kár FET zárlat esetén, vagy, hogy ne vigyen ki a világból.
A hozzászólás módosítva: Jún 13, 2021
(#) Koncsar hozzászólása Jún 13, 2021 /
 
Érdemes néha követni a srácot.

Még egy!
A hozzászólás módosítva: Jún 13, 2021
(#) nagy hoho válasza Koncsar hozzászólására (») Jún 13, 2021 /
 
Egy ilyen töltőm van,Van olyan állása ahol 13,6 V a vége. Most kap egy komoly műszert és tesztelni fogom más akkun az első töltés elött.
(#) thecyrus hozzászólása Jún 14, 2021 /
 
Szép napot mindenkinek! Olyan kérdésem lenne hogy van a "papának" egy elektra kis 4 kerekű rokkant kocsija ami baromi lassú. Reggel megy a lottózóba és délre ér haza. Mondván nagyon lassú... Ami végül is igaz. Van valami módszer amivel lehetne növelni a sebességen? Pl vezérlőre gondoltam? Nem szedtem szét még míg nem tudom van-e megoldás rá. Láttam már olyat ami simán a duplájával ment.
Köszönöm ha lesz válasz előre is. Csodás napot mindenkinek.
(#) Kovidivi válasza thecyrus hozzászólására (») Jún 14, 2021 /
 
Feszültség emelése, de ehhez valószíműleg az elektronikát is cserélni kell. Nem lehet, hogy a max. sebességet is az elektronika korlátozza? Kefés vagy kefe nélküli motor hajtja? Tudja mérni a sebességet a jármű valahogy?
A hozzászólás módosítva: Jún 14, 2021
(#) thecyrus válasza Kovidivi hozzászólására (») Jún 14, 2021 /
 
Mint írtam még nem szedtem szét de ezek még mind kefés motorok és 2 db 12v akkuval vanak sorosan azaz24v a kimenője. Nincs sebesség mérő csak egy akkufesz és egy poti rajta. poti maxon így kb 5 km. valahol olvastam hogy szoftveresen lehet laptopon valami progival módosítani de nem tudom hol láttam már. A progit biztos nem adná ki senki szerintem.
(#) Régi motoros válasza thecyrus hozzászólására (») Jún 14, 2021 /
 
Nézd meg az elektronikát, tegyél be róla képeket, lehetőleg szétszedve. Elölről hátulról is.
Ha sima PWM vezérlő, tudod gyorsítani, ha valami spéci, akkor (elmondásod szerint) lehet programozó kell hozzá. Akkor jobban jársz ha kicseréled egy egyszerűbb vezérlőre.

Amíg nem látunk, csak találgatni tud mindenki...
A hozzászólás módosítva: Jún 14, 2021
(#) Koncsar válasza Régi motoros hozzászólására (») Jún 14, 2021 /
 
Pucuka fórumtársat is meg lehetne kérdezni, mert neki van tapasztalata elég sok. Hogy miként vannak felszerelve ezek a mozgást segítő járművek.
A hozzászólás módosítva: Jún 14, 2021
(#) Koncsar válasza thecyrus hozzászólására (») Jún 14, 2021 /
 
Szia! A Nagypapádat szerintem nem kéne meggyorsítani. Megszokta ezt a gépezetet. Biztonságosan tud vele közlekedni. Miért akarunk rosszat. Megduplázod a sebességet, az a megszokott duplája. Én nem tenném, ha szeretem a Nagypapám. Attól függetlenül, hogy még vagány a Nagypapa.
A hozzászólás módosítva: Jún 14, 2021
(#) Koncsar válasza nagy hoho hozzászólására (») Jún 14, 2021 /
 
De az az akku ne legyen rossz!!!
(#) nagy hoho válasza Koncsar hozzászólására (») Jún 14, 2021 /
 
Nem arra vigyázok 12 V, 12 A
(#) thecyrus válasza Koncsar hozzászólására (») Jún 15, 2021 /
 
Köszönöm a válaszokat! Azért tettem a "papát" idéző jelben mert nem az én papám! Sajnos enyém már rég nincs meg! Gyerek korom óta ismerem és nem én akarom gyorsítani hanem ő kért meg rá.
Mondtam neki hogy utána nézek és majd megbeszéljük. Sajnos szétszedni nem áll módomban mert állandóan oda van és én meg sokat is dolgozok. Feleslegesen ha nem oldható meg nem szánnék rá plusz napot. Ezért is írtam a típust hátha valaki ismeri. Az el-go-nál pl tudom hogy programozott van benn és olyat láttam is 20-kmel robogni. Neki a jelenlegi kb 5km helyett elég lenne a 10 is az még tűrhető lenne. Így a deléi ebéd helyett haza érne a 10 óraira is. Bocsánat a poénért. Ettől független várnék még ötletet ha van.
Köszönet az eddigiért is mindenkinek.
(#) uniman válasza thecyrus hozzászólására (») Jún 15, 2021 /
 
A típust azért nem ártana pontosítani...a "7000" ezidáig nem írtad le.
Ennek a 7000-esnek valóban 6 km/h a legnagyobb sebessége...használatijában megvan adva a forgalmazó szervizének a telefonszáma. Tőlük bizonyára megtudhatók a lehetőségek.
A hozzászólás módosítva: Jún 15, 2021
(#) thecyrus válasza uniman hozzászólására (») Jún 15, 2021 /
 
Csak annyi van hogy ELEKTRA 7000 más adatom nincs róla sajnos. Már 1 éve rágja a fülem. Sajnos a keresők sem adtak eredmény sőt! Ez elektronika nem is kapható hozzá. Én nem találtam.. gumik karok vissza jelző stb van de elektronikát nem láttam sehol.
(#) Régi motoros válasza thecyrus hozzászólására (») Jún 15, 2021 /
 
Azt nem is fogsz, ha elromlik, vidd szervizbe, gondolom ez a gyártó üzletpolitikája...
Bővebb felvilágosítást is csak a szervizhálózattól kaphatsz, ha kapsz.

Ha jól látom ezen a képen a kezelőszerveket, gondolom a középső potméterrel lehet szabályozni a sebességet. (De javíts ki ha tévedek, és nem is ilyen a "műszerfal"). Tehát valami vezérlő van benne. És mivel ez nem egy olyan mindennapi használati tárgy, ami kb minden második háztartásban van, minimális az esélye, hogy valakinek van épp egy otthon, hogy megnézze helyetted, amit tudni kellene a további segítségnyújtáshoz.

Egyelőre még azt sem tudjuk, hogy sima DC, vagy BLDC motoros, bár én az előbbire tippelnék. Viszont akkor ennek kissé ellent mond az állításod, miszerint programozóval lehet változtatni a sebességet, ha ezt figyelembe veszem, akkor már inkább BLDC motoros.
(#) uniman válasza Régi motoros hozzászólására (») Jún 15, 2021 /
 
Azt hihetnénk, hogy ilyen néven csak egyféle gép létezik, de nem! Ezen pl. teljesen más a műszerfal.: Bővebben: Link
Persze fotót nem rakott fel a kérdező...
(#) Régi motoros válasza uniman hozzászólására (») Jún 15, 2021 /
 
Nos igen.
Ezért is mondtam neki, hogy míg nem látunk semmit, addig mi is csak a sötétben tapogatózunk...
(#) nagy hoho hozzászólása Jún 15, 2021 /
 
Kerékpár akkut lehetne tölteni kapcsoló üzemű táppal?
LM2596 kapcsolóüzemű ICvel

bemeneti feszültség:5-35V

kimeneti feszültség:1.25-30V (helitrimmerrel állítható)

kimeneti áramerősség:0-2A (helitrimmerrel állítható, plusz hűtéssel 3A)

méret:48*24*15mm(L*W*H)

150khz kapcsolás, 50mv ingadozás max

forszemekkel a ki és bementeknek, mint a képen.


Felhasználás:

Power LED meghajtónak
4V, 6V, 12V, 14V, 24V akksik töltésére
NiCD/NiMH akksik töltésére.
(#) pipi válasza nagy hoho hozzászólására (») Jún 15, 2021 /
 
És milyen akku van a kerékpárban?
Mezei módon "lehet" tölteni de nem biztos hogy biztonságos/tartós hosszú távon....
Amit mindig sokan elfelejtenek, minden fajta akksinak más a töltési karakterisztikája, ezt illik figyelembe venni, pl túlmerülés utáni töltés hogyan van, vagy feltöltés befejezése hogyan van, ha több cellás a cucc, akkor hogyan....
(#) thecyrus válasza Régi motoros hozzászólására (») Jún 16, 2021 /
 
Ha figyelmesen vissza olvasod írtam hogy ez kefés! Amiről meg írtam hogy programozható az el-go volt! Nem ugyan az a kettő.
(#) Régi motoros válasza thecyrus hozzászólására (») Jún 16, 2021 /
 
Jól van, akkor azt benéztem. Mindenesetre akkor így könnyebb dolgod van / lesz,
mert gondolom PWM vezérlő van benne. De a szétszerelést akkor sem úszod meg.

Először is azt kell kideríteni, hogy a vezérlő IC számára, hogy van korlátozva és beállítva a tápfeszültség.

Másodszor a pufferkondenzátorok feszültségtűrését kell kideríteni.

Harmadszor a kapcsolótranzisztor vagy fet feszültségét és áramát kell meghatározni.

Negyedszer pedig ha volna szkópod, meg lehetne nézni a kimeneti PWM jelet, nem e a maximális kitöltési tényező tiltásával van e korlátozva a sebessége...

Ha ezeket tudjuk, akkor meg lehet mondani, hogy
1, lehet e nagyobb feszről járatni,
2, kell benne valamilyen alkatrész(eke)t cserélni és utánna mehet nagyobb feszről,
3, vagy jobban jársz, ha kompletten kicseréled a vezérlőt.

Ha a kórházban a beteg műtétre vár, ott is több vizsgálatot kell elvégezni rajta,
mielőtt az orvoscsapat kiderítni melyík a szükséges beavatkozás a páciens számára...
A hozzászólás módosítva: Jún 16, 2021
(#) Kovidivi hozzászólása Jún 16, 2021 /
 
A mai fogás egy 24V-os e-scooter, szíjhajtással, nagyon kényelmes darab. Majd letesztelem, milyen erős a kefés motorja, de ha szükséges, van egy 1kW-os motorom, szabályzóval. Akksit olyan készítek hozzá, amilyet akarok (magasabb feszültség = magyobb végsebesség), van bőven 18650-es cellám. Jó nagy kerekei vannak a rollernak, így a fékezés hatékony, gyorsan meg tudok állni. Elöl van egy lengéscsillapító, de a nagy kerekek miatt nem fog az ember "zötyögni"
Az egész elektronika újra lesz húzva, rendes gázkarral (nem preferálom a csavarósat), kulcsos indítás, lámpák, stb.

Az egész roller felépítése nagyon robosztus. A xiaomi m365-nél olyan érzésem van, hogy bármikor kieshetne a kerék, vagy eltörik a váz , vagy kifordul a 8 colos kerék, stb. Fékezés is szörnyű, kis felületen érintkezik a gumi a talajjal, inkább csak csúszni szeretne...
70€ volt egyébként, ritka lehetőség.
A hozzászólás módosítva: Jún 16, 2021
(#) thecyrus válasza Régi motoros hozzászólására (») Jún 16, 2021 /
 
Na az egyszerűség kedvéért mielőtt szana szét szedem Ki kötöm a vezérlőt és közvetlen akkuról meg nézem gyorsabb e vagy sem! Ha nem felesleges bántani mert nagyobb fesz azaz több akku nem fér el benne max a li-ion teszek bele de akkor már minden csere....
(#) nagy hoho válasza pipi hozzászólására (») Jún 16, 2021 /
 
Ez az akku van benne, ezt kellene tölteni.

pkb12-22.jpg
    
(#) Koncsar válasza thecyrus hozzászólására (») Jún 17, 2021 /
 
Ha egy egyszerű PWM vezérlő van benne, és azt kiiktatod, max. 10 százalékkal többet fog menni. Nagyon tuningolni nem fogod tudni szerintem.
(#) Koncsar válasza nagy hoho hozzászólására (») Jún 17, 2021 /
 
Hoho 13.6 V al töltsed. Nincs mit agyalni rajta. Ha magasabb fesszel töltöd, akkor ki fog száradni észrevétlenül.
Következő: »»   210 / 228
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem