Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Fénycső (neon) zene ütemére való villogtatása
Lapozás: OK   1 / 4
(#) lorant hozzászólása Ápr 19, 2008 /
 
Heló mindenkinek!! Olyat szeretnek csinalni hogy egy pc neont villogtatni basszusra..megoldható?? pl valami ilyesmi re gondoltam :
  1. http://www.youtube.com/watch?v=4jM_OvBnCEA

elöre is köszönöm a valaszokat
(#) Szebence válasza lorant hozzászólására (») Ápr 19, 2008 /
 
szerintem egy tapskapcsolót kellene megépítened hozz, de amúgy 2000Ft-ért már kapsz kompletten PC neont ami zene ütemére villog, vagy folyamatosan világít.
(#) Georgee válasza lorant hozzászólására (») Ápr 19, 2008 /
 
Hali szerzel vhonnan egy számítógépes hangfalat és az kötöd rá az inverterre innen ritmusra fog villogni
Idézet:
„2000Ft-ért már kapsz kompletten PC neont ami zene ütemére villog,”
az inkább pulzál.....
(#) Saggitarius válasza lorant hozzászólására (») Ápr 19, 2008 /
 
Megoldható, és nem is túl bonyolult. A pc neon miről van meghajtva eredetileg?
(#) Georgee válasza Saggitarius hozzászólására (») Ápr 19, 2008 /
 
Az ilyeneket inverterrel hajtják meg, bár amit én vettem 2 napig birta majd megadta magát, ezek után terveztem magamnak 1et, de van már egy ilyesmi téma!!!! PC neon inverter....
(#) GrandF válasza lorant hozzászólására (») Ápr 19, 2008 / 4
 
Ha gépbe kell, akkor veszel egyet ezek közül:Link és meg van oldva több fénycső vezérlése.
Ha nem gépbe kell, akkor meg lehet kapni olyan ccfl fénycsövet (pc neon), aminek az invertere hangérzékelős.
(#) lorant hozzászólása Ápr 20, 2008 /
 
Köszönöm szépen a segitseget aszthiszem veszek hangerzékelős neont ...
(#) firestix hozzászólása Ápr 20, 2008 /
 
Sziasztok!
Hasonló problémám lenne nekem is, csak nekem nem neont kéne vezérelni hangra, hanem ledeket villogtatni. Jól tudom ez lenne a fényorgona. Építettem már, de mindenféle zajra , hangra reagált.(persze álligattam az érzékenységét is , de úgyse.
Tudnátok egy tényleg csak mélyhangokra működő(esetleg nem is mikrofonos, hanem jelbemenetes) megoldást?
Előre is köszönöm!
(#) firestix hozzászólása Máj 25, 2008 /
 
Esetleg valaki neonra tud?! neten láttam homemade zenére villogtatást, de kapcsolást nem közöltek
(#) Topi válasza firestix hozzászólására (») Máj 25, 2008 /
 
A kapcsolás nagyon egyszerű.
Mikrofon -> Alap erősítés -> Aluláteresztő szűrő -> Osztó rész -> Visszavezetés Alap erősítőbe + Következő komparátor fokozat bemenet -> Csúszókomparátor aminek a kimenete már bassusonként egy kis impulzus.

Ez így bonyolultnak hangzik, de pár ellenállás, két TL082-es FET-es műverősítő plusz egy tranyó az AGC-hez és pár dióda a burkoló görbéhez.

Kell AGC és akkor halk zenére is ugyanúgy villog mint hangosra.
(#) m.joco válasza Topi hozzászólására (») Máj 25, 2008 /
 
Ennek már cikk "szagát" érzem...
Üdv.
(#) Zenner hozzászólása Máj 25, 2008 /
 
Sziasztok!
engem olyas valami érdekelne, hogy egy villabó csövet basszusra villogtatni
nem kell nagy teljesítmény, elég kb 20-50 W

kapcsolási rajzokat várok
Üdv!
(#) firestix válasza Topi hozzászólására (») Máj 25, 2008 /
 
Nagyon köszönöm!
"Osztó rész -> Visszavezetés Alap erősítőbe + Következő komparátor fokozat bemenet -> Csúszókomparátor"

Elég kezdő vagyok. Az osztó rész az lenne amikor csak a mélyhang megy tovább? Az alap erősítő mit takar?
A komparátor lényegét tudom, csak a kivitelezése elég homályos.
Ő aluláteresztő szűrő?
Komparátornak ez jó?

A csúszókomparátor micsoda?
(#) firestix válasza firestix hozzászólására (») Máj 25, 2008 /
 
(#) firestix hozzászólása Máj 31, 2008 /
 
Egy ismerősömnél találtam egy hangérzékelős invertert, de sajnos nem adja olcsón...
Tulajdonképpen meg is van oldva a feladat, utánépíteni kell a hangérzékelő/erősítő részét.
Az Ic LM358P ,ami egy műveleti erősítő.
Tudnátok hozzá egy PCB-t készíteni? vagy simán másoljam le a hátlapot?


(#) Barbár hozzászólása Máj 31, 2008 /
 
Üdv!

Nekem is lenne 1 kérdésem a dologgal kapcsolatban.

Én is egy ugyanilyen ütemre villogó dolgot szeretnék csinálni csak 12V-ról és ledekkel.

Tuda valaki kapcsolási rajzot feltettni hozzá? -hálás lennék érte!

Előre is köszi!!!

Barbár
(#) firestix válasza Barbár hozzászólására (») Jún 2, 2008 / 1
 
Tessék
(#) Barbár válasza firestix hozzászólására (») Jún 2, 2008 /
 
Köszi szépen!

Már csak 1 kérdésem lenne ezzel kapcsolatban.

Az audio input... mire dugjam rá? (bocs, ha hülyeségeket kérdezek, de eléggé amatőr vagyok (de próbálok tanulni)).

A mási kérdésem az lenne h meg lehetne ezt csinálni ugy, hogy pl vmi mikrofon vagy ilyesmi "érzékelje" a zenét és ugy kűködjön???

Köszi előre is!

Barbár
(#) firestix válasza Barbár hozzászólására (») Jún 2, 2008 /
 
audio input. a gépből , lejátszóból stb. kijövő jelnek az egyik csatornájára.
Mikrofonnal... Mikrofon előerősítő, de nem biztos, én se vagyok még jártas:
(#) Barbár válasza firestix hozzászólására (») Jún 2, 2008 /
 
Értem, köszi!

És ha mikrofonnal szeretném megcsinálni akkor azt hogy kössem be a dologba a mikrofont?

A másik kérdésem, hogy ha mikrofonos dolog lesz akkor megoldható h beleépítsek vmit amivel lehet állitani, hogy mennyire mély vagy magas hangokra reagáljon az egész??? (ez lenne a legjobb, de ha enélkül müködne mikrofonnal az már jólenne )

Köszi!!!

Barbár
(#) andpet hozzászólása Jún 4, 2008 /
 
Ahoy!
(Nem ide vág a kérdésem, ezért bocsi.)
Vettem 2db 8W-os uv-s neont, egy 20W-os
fojtót hozzájuk, sorbakötöttem és melegszenek
a csövek a végüknél. Ez egészséges?
(#) Georgee válasza andpet hozzászólására (») Jún 4, 2008 /
 
De amugy elég egy témában rákérdezni, a moderátorok nem fognak ennek örülni.
(#) zenetom válasza firestix hozzászólására (») Jún 15, 2008 /
 
EBBEN a kapcsolásban a 0,1µF-ps kondik elkók?
(#) firestix válasza zenetom hozzászólására (») Jún 21, 2008 /
 
Nem, kerámia.
(#) kismacho hozzászólása Júl 1, 2008 /
 
szasztok én azt szeretném megtudni h tudnám meg csinálni azt h a pc neont basszusra villogtassam? az addig oké h az inverterre kell rá kötni de nekem 5.1.em van és azt hogy kössem rá?

lécci segitsetek!!!! elöre is köszi
(#) firestix válasza kismacho hozzászólására (») Júl 24, 2008 /
 
Nem mindegy, hogy hogyan szeretnéd ezt kivitelezni, egyik megoldás a mikrofonos: bármilyen mélyhangra reagál, a másik a jelbemenetes: ez pedig csak a zenében fellelhető mélyhangokra. Ha az utóbbit szeretnéd, akkor a mélynyomó jelkimenetére kell rákötnöd.
(#) Pixi hozzászólása Júl 24, 2008 /
 
Hali!
Az lenne a kérdésem, hogy egy LEDsor vezérlő aminél van hangérzékelős funkció mikrofonon kersztül, akkor ott hogy lehet átalakítani, vagy mit és hova kell beépíteni, hogy hangerő függetlenül ugyan úgy villogjon, mert most egy potival lehet beállítani az érzékenységet, de ez így elég necces, mert az autóban nagyon változó a mély, főeg ládával és van amelyik zenénél fel sem villan másiknál meg folyton világít!
Valahogy ki lehetne egészíteni a kapcsolásást?
Amúgy ebben is egy LM358 van!
Ha kell tudok róla képet de nem túl bonyolult, mert nincs túl sok cucc benne, ami ide tartozna a hangérzékelőhöz!
Visszáb olvastam, hogy AGC kell és akkor fog ugyan úgy villogni mindíg! Ez micsoda?
Aki tud valamit segítsen!
(#) kismacho válasza firestix hozzászólására (») Júl 26, 2008 /
 
aha. és tudnál nekem vmi 1szerü rajzot küldeni rola?
bocs de naon hülye vok az ijenhez és inkább megkérdezem
(#) Pixi válasza Pixi hozzászólására (») Júl 26, 2008 /
 
Senki se tudja a megoldást a kérdésemre?
(#) Pixi válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Júl 26, 2008 /
 
Majd csinálok képet és azon kéne kideríteni mit hova kell ktönöm! Vagyis akkor ez a kis kapcsolás beépítése után ugyan úgy fogja érzékelni a hangot mindegy milyen erős? Majd tudom ezután még állítani?
Következő: »»   1 / 4
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem